Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2011 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Rzecznik arcybiskupa pokieruje Radiem Plus

Autor: Zdjęcie autora Pit
0 14 A A
Ksiądz Puzewicz po dwumiesięcznej przerwie wrócił na stanowisko rzecznika metropolity lubelskiego ks
Ksiądz Puzewicz po dwumiesięcznej przerwie wrócił na stanowisko rzecznika metropolity lubelskiego ks

Ksiądz Mieczysław Puzewicz poza byciem rzecznikiem arcybiskupa lubelskiego kieruje Domem Spotkań w Dąbrowicy. W przyszłym tygodniu powinien zaś zostać powołany na szefa Radia Plus w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Otrzymałem stanowisko dyrektora Domu Spotkań w Dąbrowicy na początku stycznia – mówi ksiądz Mieczysław Puzewicz. Czy nowy szef ośrodka zmieni coś w jego funkcjonowaniu? – Myślę, że za miesiąc będę mógł coś powiedzieć o szczegółach jakichkolwiek zmian. Jeśli takie podejmę – dodaje.

Ksiądz Puzewicz po dwumiesięcznej przerwie wrócił na stanowisko rzecznika metropolity lubelskiego ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego. Najprawdopodobniej będzie także kierował Radiem Plus, które pod koniec stycznia zacznie nadawać w miejsce Radia Er.

Ksiądz Puzewicz od kilku dni przypatruje się funkcjonowaniu redakcji. – Ostateczne decyzje, co do obsadzenia stanowiska dyrektora lubelskiego oddziału radia i samej ramówki zapadną w przyszłym tygodniu – informuje ks. Tomasz Adamczyk, sekretarz arcybiskupa Życińskiego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 28 stycznia 2011 r. o 15:58
0
problem polega na tym, że to są bardzo delikatne sprawy, a osoby pokrzywdzone boją się ujawnić, bo niestety reakcja otoczenia jest taka, jak to widać na forum - albo się im zaprzecza, albo pogłębia zupełnie irracjonalne poczucie winy które pojawia się u ofiar molestowania.

prawda jest taka - Mieczysław Puzewicz molestował młode kobiety. wiem o jednym przypadku z pierwszej ręki, o innych słyszałem z bardzo wielu wiarygodnych źródeł i wiem również, że to tajemnica poliszynela i bardzo wielu ludzi wysoko postawionych w Kościele i nie tylko wie to samo albo i więcej.

znałem tego człowieka osobiście i również mu ufałem, nie wiem co się stało teraz, że znikł, potem wrócił, ale mnie to zupełnie nie dziwi. tak działa Kościół i inne tego typu środowiska - swoich ludzi się broni, a prawda nie znaczy nic. najważniejszy jest ich interes.

a owieczki - niech cierpią - wszak cierpienie uszlachetnia...
problem polega na tym, że to są bardzo delikatne sprawy, a osoby pokrzywdzone boją się ujawnić, bo niestety reakcja otoczenia jest taka, jak to widać na forum - albo się im zaprzecza, albo pogłębia zupełnie irracjonalne poczucie winy które pojawia się u ofiar molestowania.

prawda jest taka - Mieczysław Puzewicz molestował młode kobiety. wiem o jednym przypadku z pierwszej ręki, o innych słyszałem z bardzo wielu wiarygodnych źródeł i wiem również, że to tajemnica poliszynela i bardzo wielu ludzi wysoko postawionych w Kościele i n... rozwiń
Avatar
odp / 26 stycznia 2011 r. o 23:26
0
[quote name='gn bcn cbn cb' timestamp='1295373091' post='425735']
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
[/quote]

Bo Kosciol tuszuje sprawe.
[quote name='gn bcn cbn cb' timestamp='1295373091' post='425735']
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
rozwiń
Avatar
gn bcn cbn cb / 18 stycznia 2011 r. o 18:51
0
[quote name='ja' timestamp='1295217130' post='424432']
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?

Na kapłaństwo i pracę z ludźmi jest stanowczo zbyt chory...

A jeśli ktoś chce znaleźć moje IP, zapraszam - to nie pokrzywdzeni powinni się bronić... Niech sam Miecio zaprzeczy tym oskarżeniom - czekam!
[/quote]
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
[quote name='ja' timestamp='1295217130' post='424432']
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dos... rozwiń
Avatar
ja / 16 stycznia 2011 r. o 23:32
0
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?

Na kapłaństwo i pracę z ludźmi jest stanowczo zbyt chory...

A jeśli ktoś chce znaleźć moje IP, zapraszam - to nie pokrzywdzeni powinni się bronić... Niech sam Miecio zaprzeczy tym oskarżeniom - czekam!
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?
rozwiń
Avatar
czlowiek / 12 stycznia 2011 r. o 09:14
0
zdecydowany brak wiedzy forumowiczów i głupie na maksa domysły pomijam, po prostu szkoda czasu. Za to można się cieszyć, bo radio zyska.
Avatar
ave / 11 stycznia 2011 r. o 23:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294775813' post='420933']
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
[/quote]

yyyy, masz jakieś chujowe info typie, bo powodem jego odejścia nie było przemęczenie;-/ przemęczenie a problemy zdrowotne to inna beczka trochę;/ ucz się lepiej na jutro na kartkówkę, a nie głupoty wypisujesz nie mając bladego pojęcia o tym, co pier***isz
[quote name='Gość' timestamp='1294775813' post='420933']
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
[/quote]

yyyy, masz jakieś chujowe info typie, bo powodem jego odejścia... rozwiń
Avatar
telecaster / 11 stycznia 2011 r. o 23:09
0
A co z Akademią Wolontariatu, na czym w końcu stanęło ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 22:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1294780868' post='420989']
Czyżby nowy ojciec dyrektor? Ciekawe kiedy kupi sobie maybacha
[/quote]

Wkrótce,wkrótce zazdrośniku.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 22:21
0
Czyżby nowy ojciec dyrektor? Ciekawe kiedy kupi sobie maybacha
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 20:56
0
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
Avatar
ja / 28 stycznia 2011 r. o 15:58
0
problem polega na tym, że to są bardzo delikatne sprawy, a osoby pokrzywdzone boją się ujawnić, bo niestety reakcja otoczenia jest taka, jak to widać na forum - albo się im zaprzecza, albo pogłębia zupełnie irracjonalne poczucie winy które pojawia się u ofiar molestowania.

prawda jest taka - Mieczysław Puzewicz molestował młode kobiety. wiem o jednym przypadku z pierwszej ręki, o innych słyszałem z bardzo wielu wiarygodnych źródeł i wiem również, że to tajemnica poliszynela i bardzo wielu ludzi wysoko postawionych w Kościele i nie tylko wie to samo albo i więcej.

znałem tego człowieka osobiście i również mu ufałem, nie wiem co się stało teraz, że znikł, potem wrócił, ale mnie to zupełnie nie dziwi. tak działa Kościół i inne tego typu środowiska - swoich ludzi się broni, a prawda nie znaczy nic. najważniejszy jest ich interes.

a owieczki - niech cierpią - wszak cierpienie uszlachetnia...
problem polega na tym, że to są bardzo delikatne sprawy, a osoby pokrzywdzone boją się ujawnić, bo niestety reakcja otoczenia jest taka, jak to widać na forum - albo się im zaprzecza, albo pogłębia zupełnie irracjonalne poczucie winy które pojawia się u ofiar molestowania.

prawda jest taka - Mieczysław Puzewicz molestował młode kobiety. wiem o jednym przypadku z pierwszej ręki, o innych słyszałem z bardzo wielu wiarygodnych źródeł i wiem również, że to tajemnica poliszynela i bardzo wielu ludzi wysoko postawionych w Kościele i n... rozwiń
Avatar
odp / 26 stycznia 2011 r. o 23:26
0
[quote name='gn bcn cbn cb' timestamp='1295373091' post='425735']
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
[/quote]

Bo Kosciol tuszuje sprawe.
[quote name='gn bcn cbn cb' timestamp='1295373091' post='425735']
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
rozwiń
Avatar
gn bcn cbn cb / 18 stycznia 2011 r. o 18:51
0
[quote name='ja' timestamp='1295217130' post='424432']
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?

Na kapłaństwo i pracę z ludźmi jest stanowczo zbyt chory...

A jeśli ktoś chce znaleźć moje IP, zapraszam - to nie pokrzywdzeni powinni się bronić... Niech sam Miecio zaprzeczy tym oskarżeniom - czekam!
[/quote]
raz znika, pózniej wraca na sekretarza biskupa. w necie pełno plotek. teraz radio er ma byc znów plusem? mówisz , ze wiesz co robił złego- skrzywdził kogos, wyrzadził jakąs krzywde? to jakies poronione. Jedni maja go za bohatera , inni wieszja na nim psy. ja tylko słyszełm , ze ów ks załozył Spojrzeenia i cos tam działał z dzieciakami w kosciele sw. Ducha. Skoro ejst cos nie tak to dlazcego nikt o tym otwarcie nie mówi a koscił tuszyje sprawe
[quote name='ja' timestamp='1295217130' post='424432']
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dos... rozwiń
Avatar
ja / 16 stycznia 2011 r. o 23:32
0
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?

Na kapłaństwo i pracę z ludźmi jest stanowczo zbyt chory...

A jeśli ktoś chce znaleźć moje IP, zapraszam - to nie pokrzywdzeni powinni się bronić... Niech sam Miecio zaprzeczy tym oskarżeniom - czekam!
Wiem, że trudno sobie wyobrazić aby ów człowiek mógł robić coś złego. Ja również nie mogłem w to uwierzyć. Na prawdę, nie mówię o domysłach, po prostu wiem, co on wyprawiał. Najstraszniejsze jest to, że Kościół również wiedząc to wszystko toleruje to, a wierni również dają wodzić się za nos i oszukiwać zupełnie przecież sprzecznymi komunikatami. Skoro Miecio zachorował, dlaczego usunięto też drugiego księdza z Ducha? Skoro już wyzdrowiał, dlaczego wraca, dostaje nowe stanowiska, a w Duchu już go nie będzie? Jest zbyt chory na Ducha?
rozwiń
Avatar
czlowiek / 12 stycznia 2011 r. o 09:14
0
zdecydowany brak wiedzy forumowiczów i głupie na maksa domysły pomijam, po prostu szkoda czasu. Za to można się cieszyć, bo radio zyska.
Avatar
ave / 11 stycznia 2011 r. o 23:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1294775813' post='420933']
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
[/quote]

yyyy, masz jakieś chujowe info typie, bo powodem jego odejścia nie było przemęczenie;-/ przemęczenie a problemy zdrowotne to inna beczka trochę;/ ucz się lepiej na jutro na kartkówkę, a nie głupoty wypisujesz nie mając bladego pojęcia o tym, co pier***isz
[quote name='Gość' timestamp='1294775813' post='420933']
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
[/quote]

yyyy, masz jakieś chujowe info typie, bo powodem jego odejścia... rozwiń
Avatar
telecaster / 11 stycznia 2011 r. o 23:09
0
A co z Akademią Wolontariatu, na czym w końcu stanęło ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 22:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1294780868' post='420989']
Czyżby nowy ojciec dyrektor? Ciekawe kiedy kupi sobie maybacha
[/quote]

Wkrótce,wkrótce zazdrośniku.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 22:21
0
Czyżby nowy ojciec dyrektor? Ciekawe kiedy kupi sobie maybacha
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 r. o 20:56
0
[size="4"]A takie było porządne to radio zanim arcyJózef zaczął tam mieszać. A teraz smutny Mietek będzie kręcił lody dla swojego pryncypała. Ciekawe co na to Inspekcja Pracy bo przecież jeśli Mietek pracuje w trzech miejscach na 3 etatach to chyba to jest męczące. Tym bardziej że przemęczenie było głównym powodem jego dymisji z rzecznika arcyJózefa.[/size]
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]

Bogato zdobione maski, a do tego kolorowe, wytworne suknie. Obok idą żonglerzy z flagami i tancerze. IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu rozpoczął się w piątek w Lublinie. Na początek - barwny korowód, dzięki któremu można było poczuć się jak w epoce odrodzenia

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są dostępne nawet dla osób o bardzo niskich dochodach. Dwie osoby z minimalnym wynagrodzeniem mogą pożyczyć nawet 380 tys. zł. Niestety, przy takiej kwocie rata pochłonie blisko połowę dochodu takiej pary.

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Trzy firmy chcą się podjąć remontu ul. Namysłowskiego od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do posesji nr 32

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę
Magazyn

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę

Piłkarze Górnika Łęczna mają ogromną szansę na wywalczenie drugiego z rzędu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednim sezonie zespół trenera Kamila Kieresia wywalczył promocję do Fortuna I Ligi, a w bieżące rozgrywki może zakończyć awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Spektakle, nocne seanse kinowe, koncerty, pokazy, sesja jogi na trawie, potańcówka w plenerze, pokaz laserów i nocne loty symulatorem. Świdnik przygotowuje się do Nocy Kultury 26 czerwca.

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Wykryty po raz pierwszy w Indiach wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie z powodu swojej wysokiej zakaźności - poinformowała w piątek na konferencji prasowej w Genewie główna specjalistka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan.

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]
galeria

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]

Lublin świętuje rocznicę, jaką nie może się pochwalić żadne miasto w Polsce. Sto lat temu wystartował pierwszy samolot produkcji krajowej. Było to na pasie startowym lubelskiej fabryki samolotów. Teraz powstaje tu izba pamięci

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu
20 czerwca 2021, 14:00

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy "Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim". Otwarcie ekspozycji nastąpi 20 czerwca o godz. 14.

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Jest projekt uchwały o zamiarze nadania nazwy planowanemu rondu w Zamościu im. Marii i Lecha Kaczyńskich. To próba rozwiązania kłopotliwej sytuacji, jaka powstała podczas poprzedniej sesji. Wówczas pojawił się kontrowersyjny pomysł na uhonorowanie państwa Kaczyńskich na innym rondzie. Niewiele brakowało, a radni PiS by musieli głosować, że nie chcą upamiętniać w Zamościu pary prezydenckiej

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]
galeria

Prezydent i szef MON na zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych [zdjęcia]

Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak byli dzisiaj w Wólce Konopnej (pow. łukowski), gdzie uczestniczyli w zakończeniu największych tegorocznych ćwiczeń wojskowych Dragon 21. Wydarzenie to było połączone z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Biała Podlaska: Tabliczka z nazwą ulicy. Ustawiona tak, by nikt jej nie zobaczył

Mieszkańca ulicy Zawilcowej bardzo zdziwił sposób ustawienia nowej tablicy z nazwą jego ulicy. – Tablica dla nikogo nie jest widoczna – zaalarmował nas kilka dni temu Czytelnik. Gdy zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta, tablica została przeniesiona na drugą stronę ulicy.

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

W czwartek ostateczna decyzja w sprawie stadionu żużlowego w Lublinie

Już w czwartek ma zapaść ostateczna decyzja o lokalizacji nowego stadionu żużlowego. Tego dnia radni mają głosować nad planem zagospodarowania terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Właśnie tam miałby być budowany taki obiekt

Świętojańska sobota w Nałęczowie
19 czerwca 2021, 10:00

Świętojańska sobota w Nałęczowie

W sobotę w Nałęczowie wiele atrakcji dla całych rodzin. O godz. 10 na placu przed Urzędem Miasta działać będzie Dmuchane Wesołe Miasteczko, a w tym samym czasie na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świętojański Kiermasz Produktów Lokalnych.

Lubelskie: Nauczyciele z medalami państwowymi i resortowymi [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Nauczyciele z medalami państwowymi i resortowymi [zdjęcia]

Nauczyciele i pracownicy oświaty docenieni. W Roskoszy w powiecie bialskim Teresa Misiuk, Lubelska Kurator Oświaty, wręczyła medale.

Puławy: Dzieci namalowały wiersze Baczyńskiego. Ponad 1200 prac
galeria

Puławy: Dzieci namalowały wiersze Baczyńskiego. Ponad 1200 prac

Takiego zainteresowania konkursem Szkoły Podstawowej nr 2 nikt się nie spodziewał. Do Puław, od utalentowanych dzieci z całego kraju, wpłynęło 1225 prac. Wyróżniono blisko 40. Dzieci pokazały, jak wyobrażają sobie świat opisywany w wierszach patrona puławskiej "dwójki", K.K. Baczyńskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!