Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2008 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Rzeczpospolita babska (mp3)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

Teresa Królikowska z PSL od wczoraj szefuje PPKS Lublin. Fotel dostała od partyjnej koleżanki wojewody lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Na razie zapoznaję się z dokumentami - mówi Teresa Królikowska, która od wczoraj jest zarządcą komisarycznym Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie. To wielka firma przewozowa powstała z połączenia pięciu mniejszych PPKS-ów. Dysponuje łącznie ponad 800 pojazdami. - Najpierw muszę sprawdzić, co jest przyczyną strat. Po kilku godzinach czytania mogę powiedzieć, że to wynik połączenia się oddziałów. A dokładnie tego, że nie wszystkie PKS-y weszły w skład nowego przedsiębiorstwa.
Królikowska z wykształcenia jest rolnikiem. Nigdy nie kierowała firmą przewozową. Najpierw pracowała w urzędzie swej rodzinnej gminy Ruda-Huta jako geodeta. Następnie szefowała gminnemu wydziałowi rolnictwa, była zastępcą wójta, pracowała w Urzędzie Wojewódzkim, kierowała biurem senatorskim Mariana Cichosza, zasiadała w radzie powiatu chełmskiego, była jego wicestarostą. W 2002 r. trafiła do Sejmiku Województwa Lubelskiego i do Zarządu Województwa.
W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia walczyła o poselski mandat. W swej kampanii wyborczej reklamowała się piosenką "Teresa”. Oto fragment tekstu: "I przewiduję teraz tak będzie: kobiety w Sejmie, policji, wszędzie”.
- Z tego, co wiem, na stanowisko w PKS kandydowało kilku mężczyzn, a ja byłam jedyną kobietą. Ale to moje nazwisko zdecydowanie przeszło - mówi z dumą Królikowska.
Obecną posadę zawdzięcza wojewodzie lubelskiej Genowefie Tokarskiej, do której należy obsada stanowiska zarządcy PPKS. - Zdecydowało doświadczenie pani Królikowskiej w zarządzaniu zasobami ludzkimi i dobra znajomość zagadnień dotyczących transportu w województwie lubelskim wynikająca z pracy w Zarządzie Województwa - wyjaśnia Rafał Przech z biura prasowego wojewody.
- W samorządzie wojewódzkim zajmowałam się zamawianiem przewozów kolejowych w spółce PKP Przewozy Regionalne, a przecież kolej mogłaby równie dobrze współpracować z PKS-em - mówi Królikowska. - Byłam też odpowiedzialna za drogownictwo.
• Drogi i autobusy to nie to samo.
- Ale to się zazębia.
Nowa szefowa PPKS nie przedstawiła wojewodzie żadnego pomysłu na poprawę kondycji firmy. - Najpierw muszę zapoznać się z dokumentami. Na opracowanie programu naprawczego mam czas do końca stycznia - kończy Królikowska.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
men@wp.pl / 8 stycznia 2008 o 21:23
0
chart napisał:
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.

Oj cieniutko cienutko, cóż za historia a świstak siedzi i zawija je w sreberka.... Królikowska to fachowiec, który poradzi sobie również z takim wyzwaniem.! Jeszcze zobaczymy
Avatar
chart / 4 stycznia 2008 o 18:11
0
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.
Avatar
ja / 4 stycznia 2008 o 17:11
0
szanowni państwo
najpierw pozbyli się Semczuka choć zasówał jak głupi, potem na Fularze pojechali i teraz jakaś Pani - powodzenia z tego nic nie bedzie
bo to nie o to chyba chodzi - chyba że chcą z PKS - em skończyć, a najlepsze jest to że Fulara jest z PO a Pani Królikowska z PSL - ta jakaś pomyłka - już powinno być po koalicji - niezłe posunięcie - śmiechu warte haha
Avatar
kazimierz / 3 stycznia 2008 o 14:08
0
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetencji. Jakoś prasa lubelska nie chce swich kumpli oceniać. A szkoda! Bo na takim rządzeniu tracimy wszyscy.
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetenc... rozwiń
Avatar
głos rozsądku / 3 stycznia 2008 o 10:46
0
Oj zazdrość, zazdrość, zazdrość, Pani Teresa na pewno nie da plamy, a zarządzać to nie jeden byly Zarządca PKS mógłby się od niej uczyć , do Fulary ja nic nie mam ale to technik a nie menadżer.
Pzdr
Avatar
otak / 3 stycznia 2008 o 10:01
0
myślę że pierwszy lepszy kierowca lub nawet kasjerka z pks byłby zeecydowanie lepszy od tej pani. Ale jak tu z takich wybierać jak do konkursu dopuszczeni pewnie byli leśnicy, rybacy i rolnicy którzy z pks pewnie niewiele mają wspolnego ale z psl za to dużo, no i w końcu nazwy bardzo podobne psl i pks , aż dwie litery i to chyba powinno wystrczyć
Avatar
kpks / 3 stycznia 2008 o 09:49
0
Dajcie jej francuza niech odkręci śruby głupim PSL-owcom bo im cos na mózg padło i niech spuszcza troszkę pary spod maski.
Nie dziwcie sie co oni wyrabiaja a w innych firmach na lubelszczyźnie i ni tylko.
Avatar
molten / 3 stycznia 2008 o 09:08
0
Cham - chamem, jak mawiał imć Pan Onufry Zagłoba!
Avatar
zatroskany / 3 stycznia 2008 o 08:57
0
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powinno sie im zostawic mozliwosc skompletowania sobie gabinetu specjalistow!!! a nie przypadkowe osoby ktore musza sie zapoznac z materialem !!!! ludzie dlaczego to miasto samo skazuje sie na porazke i marnowanie publicznych pieniedzy by ktos z partii mogl sobie poeksperymentowac??? dlaczego marnujecie nasze pieniadze???
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powin... rozwiń
Avatar
nick / 3 stycznia 2008 o 08:41
0
A czytać ze zrozumieniem to ona chociaż umie?
Avatar
men@wp.pl / 8 stycznia 2008 o 21:23
0
chart napisał:
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.

Oj cieniutko cienutko, cóż za historia a świstak siedzi i zawija je w sreberka.... Królikowska to fachowiec, który poradzi sobie również z takim wyzwaniem.! Jeszcze zobaczymy
Avatar
chart / 4 stycznia 2008 o 18:11
0
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.
Avatar
ja / 4 stycznia 2008 o 17:11
0
szanowni państwo
najpierw pozbyli się Semczuka choć zasówał jak głupi, potem na Fularze pojechali i teraz jakaś Pani - powodzenia z tego nic nie bedzie
bo to nie o to chyba chodzi - chyba że chcą z PKS - em skończyć, a najlepsze jest to że Fulara jest z PO a Pani Królikowska z PSL - ta jakaś pomyłka - już powinno być po koalicji - niezłe posunięcie - śmiechu warte haha
Avatar
kazimierz / 3 stycznia 2008 o 14:08
0
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetencji. Jakoś prasa lubelska nie chce swich kumpli oceniać. A szkoda! Bo na takim rządzeniu tracimy wszyscy.
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetenc... rozwiń
Avatar
głos rozsądku / 3 stycznia 2008 o 10:46
0
Oj zazdrość, zazdrość, zazdrość, Pani Teresa na pewno nie da plamy, a zarządzać to nie jeden byly Zarządca PKS mógłby się od niej uczyć , do Fulary ja nic nie mam ale to technik a nie menadżer.
Pzdr
Avatar
otak / 3 stycznia 2008 o 10:01
0
myślę że pierwszy lepszy kierowca lub nawet kasjerka z pks byłby zeecydowanie lepszy od tej pani. Ale jak tu z takich wybierać jak do konkursu dopuszczeni pewnie byli leśnicy, rybacy i rolnicy którzy z pks pewnie niewiele mają wspolnego ale z psl za to dużo, no i w końcu nazwy bardzo podobne psl i pks , aż dwie litery i to chyba powinno wystrczyć
Avatar
kpks / 3 stycznia 2008 o 09:49
0
Dajcie jej francuza niech odkręci śruby głupim PSL-owcom bo im cos na mózg padło i niech spuszcza troszkę pary spod maski.
Nie dziwcie sie co oni wyrabiaja a w innych firmach na lubelszczyźnie i ni tylko.
Avatar
molten / 3 stycznia 2008 o 09:08
0
Cham - chamem, jak mawiał imć Pan Onufry Zagłoba!
Avatar
zatroskany / 3 stycznia 2008 o 08:57
0
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powinno sie im zostawic mozliwosc skompletowania sobie gabinetu specjalistow!!! a nie przypadkowe osoby ktore musza sie zapoznac z materialem !!!! ludzie dlaczego to miasto samo skazuje sie na porazke i marnowanie publicznych pieniedzy by ktos z partii mogl sobie poeksperymentowac??? dlaczego marnujecie nasze pieniadze???
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powin... rozwiń
Avatar
nick / 3 stycznia 2008 o 08:41
0
A czytać ze zrozumieniem to ona chociaż umie?