Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2008 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Rzeczpospolita babska (mp3)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

Teresa Królikowska z PSL od wczoraj szefuje PPKS Lublin. Fotel dostała od partyjnej koleżanki wojewody lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Na razie zapoznaję się z dokumentami - mówi Teresa Królikowska, która od wczoraj jest zarządcą komisarycznym Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Lublinie. To wielka firma przewozowa powstała z połączenia pięciu mniejszych PPKS-ów. Dysponuje łącznie ponad 800 pojazdami. - Najpierw muszę sprawdzić, co jest przyczyną strat. Po kilku godzinach czytania mogę powiedzieć, że to wynik połączenia się oddziałów. A dokładnie tego, że nie wszystkie PKS-y weszły w skład nowego przedsiębiorstwa.
Królikowska z wykształcenia jest rolnikiem. Nigdy nie kierowała firmą przewozową. Najpierw pracowała w urzędzie swej rodzinnej gminy Ruda-Huta jako geodeta. Następnie szefowała gminnemu wydziałowi rolnictwa, była zastępcą wójta, pracowała w Urzędzie Wojewódzkim, kierowała biurem senatorskim Mariana Cichosza, zasiadała w radzie powiatu chełmskiego, była jego wicestarostą. W 2002 r. trafiła do Sejmiku Województwa Lubelskiego i do Zarządu Województwa.
W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia walczyła o poselski mandat. W swej kampanii wyborczej reklamowała się piosenką "Teresa”. Oto fragment tekstu: "I przewiduję teraz tak będzie: kobiety w Sejmie, policji, wszędzie”.
- Z tego, co wiem, na stanowisko w PKS kandydowało kilku mężczyzn, a ja byłam jedyną kobietą. Ale to moje nazwisko zdecydowanie przeszło - mówi z dumą Królikowska.
Obecną posadę zawdzięcza wojewodzie lubelskiej Genowefie Tokarskiej, do której należy obsada stanowiska zarządcy PPKS. - Zdecydowało doświadczenie pani Królikowskiej w zarządzaniu zasobami ludzkimi i dobra znajomość zagadnień dotyczących transportu w województwie lubelskim wynikająca z pracy w Zarządzie Województwa - wyjaśnia Rafał Przech z biura prasowego wojewody.
- W samorządzie wojewódzkim zajmowałam się zamawianiem przewozów kolejowych w spółce PKP Przewozy Regionalne, a przecież kolej mogłaby równie dobrze współpracować z PKS-em - mówi Królikowska. - Byłam też odpowiedzialna za drogownictwo.
• Drogi i autobusy to nie to samo.
- Ale to się zazębia.
Nowa szefowa PPKS nie przedstawiła wojewodzie żadnego pomysłu na poprawę kondycji firmy. - Najpierw muszę zapoznać się z dokumentami. Na opracowanie programu naprawczego mam czas do końca stycznia - kończy Królikowska.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
men@wp.pl / 8 stycznia 2008 o 21:23
0
chart napisał:
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.

Oj cieniutko cienutko, cóż za historia a świstak siedzi i zawija je w sreberka.... Królikowska to fachowiec, który poradzi sobie również z takim wyzwaniem.! Jeszcze zobaczymy
Avatar
chart / 4 stycznia 2008 o 18:11
0
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.
Avatar
ja / 4 stycznia 2008 o 17:11
0
szanowni państwo
najpierw pozbyli się Semczuka choć zasówał jak głupi, potem na Fularze pojechali i teraz jakaś Pani - powodzenia z tego nic nie bedzie
bo to nie o to chyba chodzi - chyba że chcą z PKS - em skończyć, a najlepsze jest to że Fulara jest z PO a Pani Królikowska z PSL - ta jakaś pomyłka - już powinno być po koalicji - niezłe posunięcie - śmiechu warte haha
Avatar
kazimierz / 3 stycznia 2008 o 14:08
0
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetencji. Jakoś prasa lubelska nie chce swich kumpli oceniać. A szkoda! Bo na takim rządzeniu tracimy wszyscy.
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetenc... rozwiń
Avatar
głos rozsądku / 3 stycznia 2008 o 10:46
0
Oj zazdrość, zazdrość, zazdrość, Pani Teresa na pewno nie da plamy, a zarządzać to nie jeden byly Zarządca PKS mógłby się od niej uczyć , do Fulary ja nic nie mam ale to technik a nie menadżer.
Pzdr
Avatar
otak / 3 stycznia 2008 o 10:01
0
myślę że pierwszy lepszy kierowca lub nawet kasjerka z pks byłby zeecydowanie lepszy od tej pani. Ale jak tu z takich wybierać jak do konkursu dopuszczeni pewnie byli leśnicy, rybacy i rolnicy którzy z pks pewnie niewiele mają wspolnego ale z psl za to dużo, no i w końcu nazwy bardzo podobne psl i pks , aż dwie litery i to chyba powinno wystrczyć
Avatar
kpks / 3 stycznia 2008 o 09:49
0
Dajcie jej francuza niech odkręci śruby głupim PSL-owcom bo im cos na mózg padło i niech spuszcza troszkę pary spod maski.
Nie dziwcie sie co oni wyrabiaja a w innych firmach na lubelszczyźnie i ni tylko.
Avatar
molten / 3 stycznia 2008 o 09:08
0
Cham - chamem, jak mawiał imć Pan Onufry Zagłoba!
Avatar
zatroskany / 3 stycznia 2008 o 08:57
0
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powinno sie im zostawic mozliwosc skompletowania sobie gabinetu specjalistow!!! a nie przypadkowe osoby ktore musza sie zapoznac z materialem !!!! ludzie dlaczego to miasto samo skazuje sie na porazke i marnowanie publicznych pieniedzy by ktos z partii mogl sobie poeksperymentowac??? dlaczego marnujecie nasze pieniadze???
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powin... rozwiń
Avatar
nick / 3 stycznia 2008 o 08:41
0
A czytać ze zrozumieniem to ona chociaż umie?
Avatar
men@wp.pl / 8 stycznia 2008 o 21:23
0
chart napisał:
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.

Oj cieniutko cienutko, cóż za historia a świstak siedzi i zawija je w sreberka.... Królikowska to fachowiec, który poradzi sobie również z takim wyzwaniem.! Jeszcze zobaczymy
Avatar
chart / 4 stycznia 2008 o 18:11
0
Kiedy pani Królikowska pierwszy raz aspirowała do członkostwa w Zarządzie Województwa jej skądinąd ówczesny protektor Podkański podsumował to: "Idź ty babo pierogi lepiej lepić...". Historia przyznała rację stanowisku europosła Podkańskiego.
Avatar
ja / 4 stycznia 2008 o 17:11
0
szanowni państwo
najpierw pozbyli się Semczuka choć zasówał jak głupi, potem na Fularze pojechali i teraz jakaś Pani - powodzenia z tego nic nie bedzie
bo to nie o to chyba chodzi - chyba że chcą z PKS - em skończyć, a najlepsze jest to że Fulara jest z PO a Pani Królikowska z PSL - ta jakaś pomyłka - już powinno być po koalicji - niezłe posunięcie - śmiechu warte haha
Avatar
kazimierz / 3 stycznia 2008 o 14:08
0
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetencji. Jakoś prasa lubelska nie chce swich kumpli oceniać. A szkoda! Bo na takim rządzeniu tracimy wszyscy.
Nie znacie Państwo osoby a pieprzycie od rzeczy. Panią Teresę znam od wielu lat jako osobę kompetentną i konkretną.
Jestem przekonany ,że poradzi sobie z firmą, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić. A przecież chodzi tu o dobro ludzi tam pracujących i interes województwa. Zapomnieliście , jak PiS rządził? Wymieniał wszystkich do sprzątaczki włącznie obsadzając stolce ludżmi z łapanki. A może zainteresujcie się tym, co robi Zdrojkowski ze swoim dworem?. Ilu swoich zatrudnił ludżmi wprost z ulicy. Bez wiedzy, obycia, kompetenc... rozwiń
Avatar
głos rozsądku / 3 stycznia 2008 o 10:46
0
Oj zazdrość, zazdrość, zazdrość, Pani Teresa na pewno nie da plamy, a zarządzać to nie jeden byly Zarządca PKS mógłby się od niej uczyć , do Fulary ja nic nie mam ale to technik a nie menadżer.
Pzdr
Avatar
otak / 3 stycznia 2008 o 10:01
0
myślę że pierwszy lepszy kierowca lub nawet kasjerka z pks byłby zeecydowanie lepszy od tej pani. Ale jak tu z takich wybierać jak do konkursu dopuszczeni pewnie byli leśnicy, rybacy i rolnicy którzy z pks pewnie niewiele mają wspolnego ale z psl za to dużo, no i w końcu nazwy bardzo podobne psl i pks , aż dwie litery i to chyba powinno wystrczyć
Avatar
kpks / 3 stycznia 2008 o 09:49
0
Dajcie jej francuza niech odkręci śruby głupim PSL-owcom bo im cos na mózg padło i niech spuszcza troszkę pary spod maski.
Nie dziwcie sie co oni wyrabiaja a w innych firmach na lubelszczyźnie i ni tylko.
Avatar
molten / 3 stycznia 2008 o 09:08
0
Cham - chamem, jak mawiał imć Pan Onufry Zagłoba!
Avatar
zatroskany / 3 stycznia 2008 o 08:57
0
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powinno sie im zostawic mozliwosc skompletowania sobie gabinetu specjalistow!!! a nie przypadkowe osoby ktore musza sie zapoznac z materialem !!!! ludzie dlaczego to miasto samo skazuje sie na porazke i marnowanie publicznych pieniedzy by ktos z partii mogl sobie poeksperymentowac??? dlaczego marnujecie nasze pieniadze???
ludzie czy wyscie poszaleli??? na takie stanowisko czlowieka bez rzeteknej wiedzy z zakresu transpostru i fachowego wyksztalcenia menadzerskiego??? co sie z tym lublinem dzieje??? dla czego to miasto samo rzuca sobie klody pod nogi??? z politycznego nadania to powinno sie asystentki lub sekretarki mianowac w gminie nie przekraczajacej 50 tys mieszkancow. do zardzadzania tak duzym przedsiebiorstwem powinno sie oglosic ogolno polski konkurs na dyrektora . tak aby przyciagnac jak najlepszych specjalistow z tej dziedziny w kraju, malo tego powin... rozwiń
Avatar
nick / 3 stycznia 2008 o 08:41
0
A czytać ze zrozumieniem to ona chociaż umie?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 18

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 42 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 179 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 67 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 91 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 112 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!