Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2008 r.
16:25
Edytuj ten wpis

Sanepid zaplombował centrum stomatologii w Lublinie

0 20 A A

Niewłaściwa sterylizacja narzędzi i zły stan sanitarny gabinetów. Takie zastrzeżenia miał sanepid do Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie. I zamknął dziś dwie poradnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jest zastraszające - grzmiał dziś Paweł Policzkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie. - Przecież tam się uczą studenci. Biorą przykład ze swoich opiekunów. Tak być nie może.

Chodzi o Poradnię Stomatologii Zachowawczej przy ulicy Karmelickiej i Poradnię Stomatologii Wieku Rozwojowego przy ul. Staszica. - Powodem zamknięcia jest brak właściwej sterylizacji narzędzi - tłumaczy Policzkiewicz. - To niesie ryzyko przenoszenia różnych chorób zakaźnych.

Po środowej kontroli okazało się, że liczba narzędzi dentystycznych jest zbyt mała w stosunku do liczby przyjmowanych pacjentów. Zaś sterylizacja nie była wykonywana odpowiednio lub wcale. - A to rodziło podejrzenie, że jedno narzędzie było wykorzystywane do leczenia dwóch lub więcej pacjentów - tłumaczą inspektorzy sanepidu.

Dlatego lekarze wstrzymali natychmiast przyjęcia. Pacjentów informowali o tym telefonicznie, a terminy przekładali. Ale nie do wszystkich wiadomość dotarła. - Przyszedłem i pocałowałem klamkę - mówi Jan Kłos, którego spotkaliśmy dziś w poradni przy ul. Karmelickiej.

Od nas dowiedział się, że poradnię zamknął sanepid ze względu na złe wyniki kontroli. - A w rejestracji usłyszałem, że wizyty są odwołane z powodów technicznych. Myślałem, że to jakaś awaria sprzętu.

Dziś około godz. 14 dyrektor Centrum Stomatologicznego otrzymała już oficjalną decyzję nakazującą zamknięcie poradni. - Zrobiliśmy to już w środę po południu i usuwaliśmy uchybienia. Właśnie występujemy do sanepidu o ponowną kontrolę - mówi Małgorzata Jabłonka, dyrektor SCK. - Mam nadzieję, że w poniedziałek lub wtorek zaczniemy przyjmować pacjentów.

Co na to wojewódzki inspektor sanitarny w Lublinie? - W ostatnim okresie dostawaliśmy dużo telefonów od ludzi, którzy mieli zastrzeżenia do gabinetów stomatologicznych - mówi Janusz Słodziński. - Dlatego będę chciał zorganizować szkolenie dla lekarzy w zakresie sterylizacji narzędzi.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ross / 7 grudnia 2008 o 08:34
0
Czy sanepid w lublinie ma prawo tworzyć nowe przepisy?Cała Polska ich nie zna bo ich nie ma.Szkoda mi tych przestraszonych ludzi którzy myślą że zostali narażeni.Dziwi mnie bierna postawa Akademii Medycznej i Głównego Inspektora Sanitarnego na poczynania lokalnych weterynarzy którzy obecnie zarządzają lubelskim powiatowym i wojewódzkim sanepidem. Sanepid w Lublinie jest nadgorliwy.Gdzie wystarczy dezynfekcja to nie musimy stosować sterylizacji
Avatar
Ernest / 5 grudnia 2008 o 22:30
0
W ramach rozwiązania problemu proponuję żeby każdy pacjent przed odwiedzeniem gabinetu zaopatrzył się w końcówkę do unitu, tzn 2 końcówki jedną na turbinę, drugą na kątnicę (cena każdej 1000-2000PLN). Myślę że to będzie idealne rozwiązanie, bez wątpienia zapobiegnie zakażeniu w gabinecie. Pacjenci z chęcią wydadzą 5tyś, w końcu czego się nie robi dla zdrowia...
Avatar
MISSI / 5 grudnia 2008 o 20:57
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


A TWOJEGO"KONOWAŁA" BYŁ JUŻ SANEPID????


A TWOJEGO"KONOWAŁA" BYŁ JUŻ SANEPID???? rozwiń
Avatar
Lekarka198 / 5 grudnia 2008 o 18:39
0
Policzkiewicz chciał się wybielić (zęby) po skandalicznej kompromitacji dermatologii.
Avatar
studentX / 5 grudnia 2008 o 18:18
0
Są nieprawidłowości, ale to nie znaczy że jest totalny syf, wiem bo się tam uczę. Chodzi o końcówki czyli o to w co wkłada się wiertło, reszta jest sterylizowana chyba prawidłowo. Inna sprawa jak reagują co niektórzy na tym forum, skąd tyle nerwów?
Avatar
yoszka / 5 grudnia 2008 o 17:38
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


Nie rozumiesz mnie. Nie mowie ze to dobrze ze zostały wykryte jakies nieprawidlowosci, moze i to dobrze nawet . Nie interesuje mnie to bo lecze sie prywatnie u swojego stomatologa. Chodzi mi o najezdzanie na doktorow ,co oni Wam zrobili ? leczą ? oj oj oj. Takze tez sie powstrzymaj troszke buraku bo słoma Ci z butów wystaje. No duzo sie uczy na studiach rzeczy .ALE LEKARZE TEGO NIE ROBIA !! DOCIERA ?!?!? SKAD ON BIEDNY MA WIEDZIEC ZE NARZEDZIA MOGA BYC BRUDNE ?!


Nie rozumiesz mnie. Nie mowie ze to dobrze ze zostały wykryte jakies nieprawidlowosci, moze i to dobrze nawet . Nie interesuje mnie to bo lecze sie prywatnie u swojego stomatologa. Chodzi mi o najezdzanie na doktorow ,co oni Wam zrobili ? leczą ? oj oj oj. Takze tez sie powstrzymaj troszke buraku bo słoma Ci z butów wystaje. No duzo sie uczy na studiach rzeczy .ALE LEKARZE TEGO NIE ROBIA !! DOCIERA ?!?!? SKAD ON BIEDNY MA WIEDZIEC ZE NARZEDZIA MOGA BYC BRUDNE ?! rozwiń
Avatar
nie-dla-glupkow / 5 grudnia 2008 o 14:26
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.

a ciekawe czy twoj wyrwizab zmienia koncowke po kazdym pacjencie? spytaj go o to lub zastanow sie ile placisz za zrobienie jednego zeba (jezeli cena nie przekracza 500zl to nie zmienia wiec zrob sobie badania czy przypadkiem sie czyms nie zaraziles mimo dezynfekcji koncowki). kazde narzedzie ktore trafia do pacjenta jest sterylne wiec nie rob z siebie ofiary wiekszej niz jestes (bo najwyrazniej nie znasz sie na temacie)

a ciekawe czy twoj wyrwizab zmienia koncowke po kazdym pacjencie? spytaj go o to lub zastanow sie ile placisz za zrobienie jednego zeba (jezeli cena nie przekracza 500zl to nie zmienia wiec zrob sobie badania czy przypadkiem sie czyms nie zaraziles mimo dezynfekcji koncowki). kazde narzedzie ktore trafia do pacjenta jest sterylne wiec nie rob z siebie ofiary wiekszej niz jestes (bo najwyrazniej nie znasz sie na temacie) rozwiń
Avatar
bakcyl / 5 grudnia 2008 o 11:34
0
I co mały cwaniaczku Wójciszyn - to dobrze że zamkneli czy nie, są wirusy czy też ich nie ma - trzeba przestrzegać reżimu sanitarnego czy nie????? Pewnie dla ciebie to wszystko jedno - kasiorka zainkasowana i wszystko ok- co hipokryto jeden!!!!!!Trochę czystego sumienia by się przydało no nie?????
Avatar
ZOMBIE / 5 grudnia 2008 o 10:02
0
yoszka napisał:
nie zesraj sie czlowieku. bo zylka mało co Ci nie peknie z zawisci. To nie robota doktorow sterylizowac tylko pomocy stomatologicznej oraz innego personelu pomocniczego.
Wyrazaj sie z szacunkiem do ludzi mądrzejszych od Ciebie kmiocie , bo znajac zycie to przyjdziesz jak Cie zaboli i bedziesz wszystkich tam po du*** całowal zeby na Ciebie spojrzeli. Tyle w temacie


A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien. rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2008 o 09:42
0
Latająca my mysz to nietoperz.
Avatar
ross / 7 grudnia 2008 o 08:34
0
Czy sanepid w lublinie ma prawo tworzyć nowe przepisy?Cała Polska ich nie zna bo ich nie ma.Szkoda mi tych przestraszonych ludzi którzy myślą że zostali narażeni.Dziwi mnie bierna postawa Akademii Medycznej i Głównego Inspektora Sanitarnego na poczynania lokalnych weterynarzy którzy obecnie zarządzają lubelskim powiatowym i wojewódzkim sanepidem. Sanepid w Lublinie jest nadgorliwy.Gdzie wystarczy dezynfekcja to nie musimy stosować sterylizacji
Avatar
Ernest / 5 grudnia 2008 o 22:30
0
W ramach rozwiązania problemu proponuję żeby każdy pacjent przed odwiedzeniem gabinetu zaopatrzył się w końcówkę do unitu, tzn 2 końcówki jedną na turbinę, drugą na kątnicę (cena każdej 1000-2000PLN). Myślę że to będzie idealne rozwiązanie, bez wątpienia zapobiegnie zakażeniu w gabinecie. Pacjenci z chęcią wydadzą 5tyś, w końcu czego się nie robi dla zdrowia...
Avatar
MISSI / 5 grudnia 2008 o 20:57
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


A TWOJEGO"KONOWAŁA" BYŁ JUŻ SANEPID????


A TWOJEGO"KONOWAŁA" BYŁ JUŻ SANEPID???? rozwiń
Avatar
Lekarka198 / 5 grudnia 2008 o 18:39
0
Policzkiewicz chciał się wybielić (zęby) po skandalicznej kompromitacji dermatologii.
Avatar
studentX / 5 grudnia 2008 o 18:18
0
Są nieprawidłowości, ale to nie znaczy że jest totalny syf, wiem bo się tam uczę. Chodzi o końcówki czyli o to w co wkłada się wiertło, reszta jest sterylizowana chyba prawidłowo. Inna sprawa jak reagują co niektórzy na tym forum, skąd tyle nerwów?
Avatar
yoszka / 5 grudnia 2008 o 17:38
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


Nie rozumiesz mnie. Nie mowie ze to dobrze ze zostały wykryte jakies nieprawidlowosci, moze i to dobrze nawet . Nie interesuje mnie to bo lecze sie prywatnie u swojego stomatologa. Chodzi mi o najezdzanie na doktorow ,co oni Wam zrobili ? leczą ? oj oj oj. Takze tez sie powstrzymaj troszke buraku bo słoma Ci z butów wystaje. No duzo sie uczy na studiach rzeczy .ALE LEKARZE TEGO NIE ROBIA !! DOCIERA ?!?!? SKAD ON BIEDNY MA WIEDZIEC ZE NARZEDZIA MOGA BYC BRUDNE ?!


Nie rozumiesz mnie. Nie mowie ze to dobrze ze zostały wykryte jakies nieprawidlowosci, moze i to dobrze nawet . Nie interesuje mnie to bo lecze sie prywatnie u swojego stomatologa. Chodzi mi o najezdzanie na doktorow ,co oni Wam zrobili ? leczą ? oj oj oj. Takze tez sie powstrzymaj troszke buraku bo słoma Ci z butów wystaje. No duzo sie uczy na studiach rzeczy .ALE LEKARZE TEGO NIE ROBIA !! DOCIERA ?!?!? SKAD ON BIEDNY MA WIEDZIEC ZE NARZEDZIA MOGA BYC BRUDNE ?! rozwiń
Avatar
nie-dla-glupkow / 5 grudnia 2008 o 14:26
0
ZOMBIE napisał:
A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.

a ciekawe czy twoj wyrwizab zmienia koncowke po kazdym pacjencie? spytaj go o to lub zastanow sie ile placisz za zrobienie jednego zeba (jezeli cena nie przekracza 500zl to nie zmienia wiec zrob sobie badania czy przypadkiem sie czyms nie zaraziles mimo dezynfekcji koncowki). kazde narzedzie ktore trafia do pacjenta jest sterylne wiec nie rob z siebie ofiary wiekszej niz jestes (bo najwyrazniej nie znasz sie na temacie)

a ciekawe czy twoj wyrwizab zmienia koncowke po kazdym pacjencie? spytaj go o to lub zastanow sie ile placisz za zrobienie jednego zeba (jezeli cena nie przekracza 500zl to nie zmienia wiec zrob sobie badania czy przypadkiem sie czyms nie zaraziles mimo dezynfekcji koncowki). kazde narzedzie ktore trafia do pacjenta jest sterylne wiec nie rob z siebie ofiary wiekszej niz jestes (bo najwyrazniej nie znasz sie na temacie) rozwiń
Avatar
bakcyl / 5 grudnia 2008 o 11:34
0
I co mały cwaniaczku Wójciszyn - to dobrze że zamkneli czy nie, są wirusy czy też ich nie ma - trzeba przestrzegać reżimu sanitarnego czy nie????? Pewnie dla ciebie to wszystko jedno - kasiorka zainkasowana i wszystko ok- co hipokryto jeden!!!!!!Trochę czystego sumienia by się przydało no nie?????
Avatar
ZOMBIE / 5 grudnia 2008 o 10:02
0
yoszka napisał:
nie zesraj sie czlowieku. bo zylka mało co Ci nie peknie z zawisci. To nie robota doktorow sterylizowac tylko pomocy stomatologicznej oraz innego personelu pomocniczego.
Wyrazaj sie z szacunkiem do ludzi mądrzejszych od Ciebie kmiocie , bo znajac zycie to przyjdziesz jak Cie zaboli i bedziesz wszystkich tam po du*** całowal zeby na Ciebie spojrzeli. Tyle w temacie


A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien.


A ty Yoszka cwelu z cycami zgadzasz się na to żeby Zabieg na Tobie był wykonany brudnymi narzędziami po kimś? Ja tam nie chcę.
Patrzeć na mnie tam nie będą bo chodzę do swojego "wyrwizęba" którego znam od lat.
A tobie życzę Smacznego po zbaiegach ze świadomością że łyżeczkowany jesteś brudnymi narzędziami.
ps.Jedyne w czym Masz rację że to nie lekarz ma za zadanie sterylizować tylko asystet czy też pomoc "techniczna", ale wiedzieć jak też powinien. rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2008 o 09:42
0
Latająca my mysz to nietoperz.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 0

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 17

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 41 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 173 68

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 65 17

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 5

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 90 39

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 109 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!