Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2019 r.
6:58

Miejscy urzędnicy przeniosą się do nowego biurowca w centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 203 A A
Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych
Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych (fot. Maciej Kaczanowski )

Dopiero od kwietnia część Urzędu Miasta zostanie przeniesiona do prywatnego biurowca przy Spokojnej 2, gdzie władze Lublina wynajęły urzędnikom całe piętro. Trafią tu głównie wydziały z budynku przy Leszczyńskiego 20, który ma być rozebrany i zastąpiony nowym, zdecydowanie większym biurowcem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do pomieszczeń znajdujących się w budynku przy Spokojnej 2 planowane jest przeniesienie Wydziału Spraw Administracyjnych, Wydziału Zdrowia i Profilaktyki, Urzędu Stanu Cywilnego i Biura Obsługi Inwestorów – wylicza Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza. – Zostaną również przygotowane pomieszczenia dla radców prawnych obsługujących poszczególne wydziały oraz pracowników administracyjnych i obsługi tych wydziałów – dodaje Głazik i zapewnia, że poprawi się też komfort obsługi interesantów. – W trosce o komfort i wygodę klientów w wydziałach prowadzących ich obsługę zaplanowano cztery poczekalnie.

Pod nowym adresem wspomniane jednostki będą działać od początku kwietnia.

Ile to będzie kosztować

W biurowcu firmy Orion miejscy urzędnicy będą wynajmować 3 350 mkw. Za każdy metr samorząd będzie płacić 67,65 zł miesięcznie. Na tę stawkę składa się 52,89 zł czynszu, który może być corocznie podnoszony o wskaźnik inflacji oraz 14,76 zł tzw. opłaty serwisowej obejmującej koszty eksploatacyjne.

Jeśli przemnożymy stawkę przez metraż, wyjdzie nam prawie 227 tys. zł miesięcznie, czyli ponad 2,7 mln zł rocznie. Umowa najmu została zawarta na 10 lat, ale z zastrzeżeniem, że może być rozwiązana po upływie 5 lat, z zachowaniem rocznego okresu wypowiedzenia.

Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych. Taką kwotę wpisał prezydent Lublina do projektu przyszłorocznego budżetu miasta.

Zburzą stary biurowiec

Większość wydziałów, które przeniosą się na Spokojną działa dzisiaj w starym i niefunkcjonalnym biurowcu Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20. Prezydent chce ten budynek zburzyć i zastąpić nowym, sześciopiętrowym budynkiem sięgającym 29 m wysokości, wyposażonym w podziemny parking. Prace miałyby się zacząć w przyszłym roku.

Całkowity koszt rozbiórki starego biurowca i budowy jest szacowany przez Ratusz na 60 mln zł. Właśnie taka kwota ma być wpisana do wieloletniego planu miejskich wydatków. W przyszłorocznym budżecie prezydent chce zarezerwować na ten cel 3 mln zł, w roku 2021 byłaby to już kwota 24 mln, a w roku 2022 budowa pochłonęłaby z miejskiej kasy 33 mln zł. Plan wydatków musi być jeszcze zatwierdzony przez radnych, z czym prezydent raczej nie będzie mieć problemów, bo ma poparcie większości Rady Miast

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 203

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 08:42
+37
kaczy propagandziści już zaatakowali forum i dodają hurtowo kolejne komentarze hihi
Avatar
lubelak / 20 listopada 2019 r. o 08:41
+37
To byla miejska dzialka tam gdzie stoi budynek oriona. Mozna bylo zbudowac biurowiec w kredycie i zamiast placic 3 mln rocznie za wynajem placic za swoje. Poza tym budowa nowego budynku zwykle trwa 2 lata. Dlaczego umowa wynajmu jest zawarta na 6 lat?? A w drugim budynku na 10 lat??!! Komu służą władze miasta z PO ? Biznesmenom czy mieszkancom?!!
 Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce.
 Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce. rozwiń
Avatar
opłacony hejt / 20 listopada 2019 r. o 08:36
+37
PiSie trolle już się rzuciły do komentowania
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 09:04
+33
Wreszcie będzie porządek i wszystko w jednym miejscu. To chore, żeby miasto posiadało swoje wydziały w 26 różnych miejscach!!! To jest dopiero niegospodarność!!!
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 08:55
+32
a niech budują nowy biurowiec, teraz jest taki syf że nie ma szans załatwić jednocześnie sprawy w kilku wydziałach bo trzeba jeździć po całym mieście
Avatar
Blue / 20 listopada 2019 r. o 08:54
+31
Niech mi ktos wytłumaczy tok rozumowania doktora ekonomi : Byla dzialka miejska i zostala sprzedana za grosze. Teraz ma byc odzyskana mniejsza dzialka przez wyburzenie biurowca a przez 10 lat wynajem za miliony i koszt przeprowadzek. To nie mozna bylo odrazu zbudowac biurowca tam gdzie Orion, a stary biurowiec sprzedac??!! Co to za polityka aby tylko wyprowadzic pieniądzie do prywatnych kieszeni. Czy w tym miescie jest gospodarz czy podstawiony agent ?
 A nie wziąłeś pod uwagę tego, że w tamtym czasie mogło brakować pieniędzy na budowę biurowca, za to były potrzebne środki na inne inwestycje? Tak poza tym Leszczyńskiego to lepsza lokalizacja na 9-piętrowy biurowiec od ciasnej Spokojnej.
 A nie wziąłeś pod uwagę tego, że w tamtym czasie mogło brakować pieniędzy na budowę biurowca, za to były potrzebne środki na inne inwestycje? Tak poza tym Leszczyńskiego to lepsza lokalizacja na 9-piętrowy biurowiec od ciasnej Spokojnej. rozwiń
Avatar
Pp / 20 listopada 2019 r. o 09:00
+28
To byla miejska dzialka tam gdzie stoi budynek oriona. Mozna bylo zbudowac biurowiec w kredycie i zamiast placic 3 mln rocznie za wynajem placic za swoje. Poza tym budowa nowego budynku zwykle trwa 2 lata. Dlaczego umowa wynajmu jest zawarta na 6 lat?? A w drugim budynku na 10 lat??!! Komu służą władze miasta z PO ? Biznesmenom czy mieszkancom?!!
Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce.
 naprawdę chcesz dyskutować z tą pisowską hołotą na argumenty?
 naprawdę chcesz dyskutować z tą pisowską hołotą na argumenty? rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 08:58
+28
pisowskie trolliska do wszystkiego się muszą do*****ić, te żałosne kreatury tylko szukają pretekstu do płodzenia kolejnych negatywnych komentarzy, jak nie ma inwestycji to klepią o tym, że nic się nie dzieje a jak są inwestycje to rąbią że miasto się zadłuża albo że te inwestycje są niepotrzebne
Avatar
qwerty / 20 listopada 2019 r. o 09:41
+25
Wreszcie będzie porządek i wszystko w jednym miejscu. To chore, żeby miasto posiadało swoje wydziały w 26 różnych miejscach!!! To jest dopiero niegospodarność!!!
umiesz czytać? nie wszystko w jednym meisjcu tylko przeprowadza się jeden budynek 1:1 z Leszczyńskiego na Spokojną, pozostałe 25 lokalizacji zostaje na swoim miejscu
 Kolego mylisz fakty. Na Spokojną urzędnicy przeniosą się tymczasowo a docelowo będą urzędować przy Leszczyńskiego w 9 piętrowym biurowcu i z pewnością zmieści się tam więcej wydziałów niż jest tam obecnie. Także liczba lokalizacji poszczególnych wydziałów owszem się zmniejszy i nie będzie żadnych 25 pozostałych.
 Kolego mylisz fakty. Na Spokojną urzędnicy przeniosą się tymczasowo a docelowo będą urzędować przy Leszczyńskiego w 9 piętrowym biurowcu i z pewnością zmieści się tam więcej wydziałów niż jest tam obecnie. Także liczba lokalizacji poszczególnych wydziałów owszem się zmniejszy i nie będzie żadnych 25 pozostałych. rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 09:34
+24
Od dawna było mówione o tym, że docelowo wszystkie wydziały UM mają działać w dwóch lokalizacjach: Leszczyńskiego i Wieniawska
Avatar
maliniak / 22 listopada 2019 r. o 08:21
-2
Oto omijane z daleka przez ratuszowców zagadnienie - przykładowe (z systemu Google) przekłady frazy "słaby prezydent": na język portugalski - "presidente fraco"; na język włoski - "presidente debole"; na język esperanto - "malforta prezidanto"; na język hiszpański - "presidente débil". ... kto chce, ten może kontynuować prezentację przekładów.
 Mi przy tłumaczeniu wyskakuje ciagle Duda - paprykarz chyba masz google na ruskich łaczach - co by wiele tłumaczyło.
z google na ruskich łaczach - co by wiele tłumaczyło. rozwiń
Avatar
Dzien jak co dzien / 22 listopada 2019 r. o 08:18
-2
Ciekawe komu tak zależy na przykrywaniu niewygodnych komentarzy
 Jak zwykle farma pisowskich trolli w natarciu.
Avatar
lll / 21 listopada 2019 r. o 09:53
-5
kompletnie nie rozumiem co boli w tym wypadku tych pisowskich tłuków co tak zajadle krytykują pomysł z nowym biurowcem? że zamiast płacić 5 mln rocznie za wynajem lokali w dwudziestu kilku lokalizacjach, miasto zapłaci 2 czy 3 mln? że zamiast dwudziestu kilku lokalizacji będą dwie? a może zawiść i zazdrość nie pozwala przejść obojętnie obok faktu, że ten co zbudował zarobi na wynajmie? kupił działkę, zbudował biurowiec i zarobi, mógł to zrobić każdy z was, trzeba było wystartować w przetargu i przebić najwyższą ofertę
 pisowskie opłacone tłuki krytykują każdy ruch Żuka bez względu na okoliczności, te trolle mają właśnie za to płacone
 pisowskie opłacone tłuki krytykują każdy ruch Żuka bez względu na okoliczności, te trolle mają właśnie za to płacone rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 09:51
-6
Tłok pod artykułem bo pisowskie trolle spamują jak nawiedzone
Avatar
szansa na koryto / 21 listopada 2019 r. o 09:49
-5
japolan nie spociłeś się dodając kolejne wpisy? otrzyj pot z czoła i nie przemęczaj się - to byłaby wielka szkoda, gdyby zabrakło na forum DW codziennej dawki hejtu
 Nasz lubelski Kononowicz poci się jak wieprzyk, ale raczej nie podda się, póki nie wywalczy jakiegoś dobrego miejsca na liście PiS w następnych wyborach.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 r. o 09:47
-3
japolan nie spociłeś się dodając kolejne wpisy? otrzyj pot z czoła i nie przemęczaj się - to byłaby wielka szkoda, gdyby zabrakło na forum DW codziennej dawki hejtu
Avatar
Nie Janek / 21 listopada 2019 r. o 02:19
+3
A może tak zwolnić połowę urzędasów, przecież w Lublinie coraz mniej mieszkańców.
 Gdzieś absolwenci prawa, administracji, politologii, socjologii muszą pracować. Gdzie mają iść, do łopaty?
Avatar
Japolan / 20 listopada 2019 r. o 23:41
+7
Oto omijane z daleka przez ratuszowców zagadnienie - przykładowe (z systemu Google) przekłady frazy "słaby prezydent": na język portugalski - "presidente fraco"; na język włoski - "presidente debole"; na język esperanto - "malforta prezidanto"; na język hiszpański - "presidente débil". ... kto chce, ten może kontynuować prezentację przekładów.
Avatar
dobra kalkulacja / 20 listopada 2019 r. o 23:17
0
2,7x10=27
Avatar
pamiętam / 20 listopada 2019 r. o 23:12
+5
no i będzie tak jak miało być, b.p.p.zgarnie co miał zgarnąć.
Zobacz wszystkie komentarze 203

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!