Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2019 r.
6:58

Miejscy urzędnicy przeniosą się do nowego biurowca w centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 203 A A
Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych
Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych (fot. Maciej Kaczanowski )

Dopiero od kwietnia część Urzędu Miasta zostanie przeniesiona do prywatnego biurowca przy Spokojnej 2, gdzie władze Lublina wynajęły urzędnikom całe piętro. Trafią tu głównie wydziały z budynku przy Leszczyńskiego 20, który ma być rozebrany i zastąpiony nowym, zdecydowanie większym biurowcem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do pomieszczeń znajdujących się w budynku przy Spokojnej 2 planowane jest przeniesienie Wydziału Spraw Administracyjnych, Wydziału Zdrowia i Profilaktyki, Urzędu Stanu Cywilnego i Biura Obsługi Inwestorów – wylicza Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza. – Zostaną również przygotowane pomieszczenia dla radców prawnych obsługujących poszczególne wydziały oraz pracowników administracyjnych i obsługi tych wydziałów – dodaje Głazik i zapewnia, że poprawi się też komfort obsługi interesantów. – W trosce o komfort i wygodę klientów w wydziałach prowadzących ich obsługę zaplanowano cztery poczekalnie.

Pod nowym adresem wspomniane jednostki będą działać od początku kwietnia.

Ile to będzie kosztować

W biurowcu firmy Orion miejscy urzędnicy będą wynajmować 3 350 mkw. Za każdy metr samorząd będzie płacić 67,65 zł miesięcznie. Na tę stawkę składa się 52,89 zł czynszu, który może być corocznie podnoszony o wskaźnik inflacji oraz 14,76 zł tzw. opłaty serwisowej obejmującej koszty eksploatacyjne.

Jeśli przemnożymy stawkę przez metraż, wyjdzie nam prawie 227 tys. zł miesięcznie, czyli ponad 2,7 mln zł rocznie. Umowa najmu została zawarta na 10 lat, ale z zastrzeżeniem, że może być rozwiązana po upływie 5 lat, z zachowaniem rocznego okresu wypowiedzenia.

Samo wyposażenie biur przy ul. Spokojnej ma kosztować miejską kasę nieco ponad milion złotych. Taką kwotę wpisał prezydent Lublina do projektu przyszłorocznego budżetu miasta.

Zburzą stary biurowiec

Większość wydziałów, które przeniosą się na Spokojną działa dzisiaj w starym i niefunkcjonalnym biurowcu Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20. Prezydent chce ten budynek zburzyć i zastąpić nowym, sześciopiętrowym budynkiem sięgającym 29 m wysokości, wyposażonym w podziemny parking. Prace miałyby się zacząć w przyszłym roku.

Całkowity koszt rozbiórki starego biurowca i budowy jest szacowany przez Ratusz na 60 mln zł. Właśnie taka kwota ma być wpisana do wieloletniego planu miejskich wydatków. W przyszłorocznym budżecie prezydent chce zarezerwować na ten cel 3 mln zł, w roku 2021 byłaby to już kwota 24 mln, a w roku 2022 budowa pochłonęłaby z miejskiej kasy 33 mln zł. Plan wydatków musi być jeszcze zatwierdzony przez radnych, z czym prezydent raczej nie będzie mieć problemów, bo ma poparcie większości Rady Miast

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 203

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 08:42
+37
kaczy propagandziści już zaatakowali forum i dodają hurtowo kolejne komentarze hihi
Avatar
lubelak / 20 listopada 2019 o 08:41
+37
To byla miejska dzialka tam gdzie stoi budynek oriona. Mozna bylo zbudowac biurowiec w kredycie i zamiast placic 3 mln rocznie za wynajem placic za swoje. Poza tym budowa nowego budynku zwykle trwa 2 lata. Dlaczego umowa wynajmu jest zawarta na 6 lat?? A w drugim budynku na 10 lat??!! Komu służą władze miasta z PO ? Biznesmenom czy mieszkancom?!!
 Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce.
 Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce. rozwiń
Avatar
opłacony hejt / 20 listopada 2019 o 08:36
+37
PiSie trolle już się rzuciły do komentowania
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 09:04
+33
Wreszcie będzie porządek i wszystko w jednym miejscu. To chore, żeby miasto posiadało swoje wydziały w 26 różnych miejscach!!! To jest dopiero niegospodarność!!!
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 08:55
+32
a niech budują nowy biurowiec, teraz jest taki syf że nie ma szans załatwić jednocześnie sprawy w kilku wydziałach bo trzeba jeździć po całym mieście
Avatar
Blue / 20 listopada 2019 o 08:54
+31
Niech mi ktos wytłumaczy tok rozumowania doktora ekonomi : Byla dzialka miejska i zostala sprzedana za grosze. Teraz ma byc odzyskana mniejsza dzialka przez wyburzenie biurowca a przez 10 lat wynajem za miliony i koszt przeprowadzek. To nie mozna bylo odrazu zbudowac biurowca tam gdzie Orion, a stary biurowiec sprzedac??!! Co to za polityka aby tylko wyprowadzic pieniądzie do prywatnych kieszeni. Czy w tym miescie jest gospodarz czy podstawiony agent ?
 A nie wziąłeś pod uwagę tego, że w tamtym czasie mogło brakować pieniędzy na budowę biurowca, za to były potrzebne środki na inne inwestycje? Tak poza tym Leszczyńskiego to lepsza lokalizacja na 9-piętrowy biurowiec od ciasnej Spokojnej.
 A nie wziąłeś pod uwagę tego, że w tamtym czasie mogło brakować pieniędzy na budowę biurowca, za to były potrzebne środki na inne inwestycje? Tak poza tym Leszczyńskiego to lepsza lokalizacja na 9-piętrowy biurowiec od ciasnej Spokojnej. rozwiń
Avatar
Pp / 20 listopada 2019 o 09:00
+28
To byla miejska dzialka tam gdzie stoi budynek oriona. Mozna bylo zbudowac biurowiec w kredycie i zamiast placic 3 mln rocznie za wynajem placic za swoje. Poza tym budowa nowego budynku zwykle trwa 2 lata. Dlaczego umowa wynajmu jest zawarta na 6 lat?? A w drugim budynku na 10 lat??!! Komu służą władze miasta z PO ? Biznesmenom czy mieszkancom?!!
Jesteś takim kretynem, że szkoda gadać. Wiesz, że za poprzednich prezydentów Urząd Miasta też płacił za wynajem lokali/biur? Mało tego, płacił o wiele więcej niż płaci obecnie. Wydziały są porozrzucane po kilkudziesięciu różnych lokalizacjach, często są to budynki nieocieplone, niewyremontowane, bez odpowiedniej infrastruktury choćby dla niepełnosprawnych i generujące o wiele większe koszta niż nowoczesne biurowce.
 naprawdę chcesz dyskutować z tą pisowską hołotą na argumenty?
 naprawdę chcesz dyskutować z tą pisowską hołotą na argumenty? rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 08:58
+28
pisowskie trolliska do wszystkiego się muszą do*****ić, te żałosne kreatury tylko szukają pretekstu do płodzenia kolejnych negatywnych komentarzy, jak nie ma inwestycji to klepią o tym, że nic się nie dzieje a jak są inwestycje to rąbią że miasto się zadłuża albo że te inwestycje są niepotrzebne
Avatar
qwerty / 20 listopada 2019 o 09:41
+25
Wreszcie będzie porządek i wszystko w jednym miejscu. To chore, żeby miasto posiadało swoje wydziały w 26 różnych miejscach!!! To jest dopiero niegospodarność!!!
umiesz czytać? nie wszystko w jednym meisjcu tylko przeprowadza się jeden budynek 1:1 z Leszczyńskiego na Spokojną, pozostałe 25 lokalizacji zostaje na swoim miejscu
 Kolego mylisz fakty. Na Spokojną urzędnicy przeniosą się tymczasowo a docelowo będą urzędować przy Leszczyńskiego w 9 piętrowym biurowcu i z pewnością zmieści się tam więcej wydziałów niż jest tam obecnie. Także liczba lokalizacji poszczególnych wydziałów owszem się zmniejszy i nie będzie żadnych 25 pozostałych.
 Kolego mylisz fakty. Na Spokojną urzędnicy przeniosą się tymczasowo a docelowo będą urzędować przy Leszczyńskiego w 9 piętrowym biurowcu i z pewnością zmieści się tam więcej wydziałów niż jest tam obecnie. Także liczba lokalizacji poszczególnych wydziałów owszem się zmniejszy i nie będzie żadnych 25 pozostałych. rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 09:34
+24
Od dawna było mówione o tym, że docelowo wszystkie wydziały UM mają działać w dwóch lokalizacjach: Leszczyńskiego i Wieniawska
Avatar
maliniak / 22 listopada 2019 o 08:21
-2
Oto omijane z daleka przez ratuszowców zagadnienie - przykładowe (z systemu Google) przekłady frazy "słaby prezydent": na język portugalski - "presidente fraco"; na język włoski - "presidente debole"; na język esperanto - "malforta prezidanto"; na język hiszpański - "presidente débil". ... kto chce, ten może kontynuować prezentację przekładów.
 Mi przy tłumaczeniu wyskakuje ciagle Duda - paprykarz chyba masz google na ruskich łaczach - co by wiele tłumaczyło.
z google na ruskich łaczach - co by wiele tłumaczyło. rozwiń
Avatar
Dzien jak co dzien / 22 listopada 2019 o 08:18
-2
Ciekawe komu tak zależy na przykrywaniu niewygodnych komentarzy
 Jak zwykle farma pisowskich trolli w natarciu.
Avatar
lll / 21 listopada 2019 o 09:53
-5
kompletnie nie rozumiem co boli w tym wypadku tych pisowskich tłuków co tak zajadle krytykują pomysł z nowym biurowcem? że zamiast płacić 5 mln rocznie za wynajem lokali w dwudziestu kilku lokalizacjach, miasto zapłaci 2 czy 3 mln? że zamiast dwudziestu kilku lokalizacji będą dwie? a może zawiść i zazdrość nie pozwala przejść obojętnie obok faktu, że ten co zbudował zarobi na wynajmie? kupił działkę, zbudował biurowiec i zarobi, mógł to zrobić każdy z was, trzeba było wystartować w przetargu i przebić najwyższą ofertę
 pisowskie opłacone tłuki krytykują każdy ruch Żuka bez względu na okoliczności, te trolle mają właśnie za to płacone
 pisowskie opłacone tłuki krytykują każdy ruch Żuka bez względu na okoliczności, te trolle mają właśnie za to płacone rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 09:51
-6
Tłok pod artykułem bo pisowskie trolle spamują jak nawiedzone
Avatar
szansa na koryto / 21 listopada 2019 o 09:49
-5
japolan nie spociłeś się dodając kolejne wpisy? otrzyj pot z czoła i nie przemęczaj się - to byłaby wielka szkoda, gdyby zabrakło na forum DW codziennej dawki hejtu
 Nasz lubelski Kononowicz poci się jak wieprzyk, ale raczej nie podda się, póki nie wywalczy jakiegoś dobrego miejsca na liście PiS w następnych wyborach.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 09:47
-3
japolan nie spociłeś się dodając kolejne wpisy? otrzyj pot z czoła i nie przemęczaj się - to byłaby wielka szkoda, gdyby zabrakło na forum DW codziennej dawki hejtu
Avatar
Nie Janek / 21 listopada 2019 o 02:19
+3
A może tak zwolnić połowę urzędasów, przecież w Lublinie coraz mniej mieszkańców.
 Gdzieś absolwenci prawa, administracji, politologii, socjologii muszą pracować. Gdzie mają iść, do łopaty?
Avatar
Japolan / 20 listopada 2019 o 23:41
+7
Oto omijane z daleka przez ratuszowców zagadnienie - przykładowe (z systemu Google) przekłady frazy "słaby prezydent": na język portugalski - "presidente fraco"; na język włoski - "presidente debole"; na język esperanto - "malforta prezidanto"; na język hiszpański - "presidente débil". ... kto chce, ten może kontynuować prezentację przekładów.
Avatar
dobra kalkulacja / 20 listopada 2019 o 23:17
0
2,7x10=27
Avatar
pamiętam / 20 listopada 2019 o 23:12
+5
no i będzie tak jak miało być, b.p.p.zgarnie co miał zgarnąć.
Zobacz wszystkie komentarze 203

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 18 4

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 22 11

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 6

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 29 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 7

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 45 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 10 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?