Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2008 r.
21:17
Edytuj ten wpis

Szpital na Kraśnickiej bliski upadku

0 13 A A

Anestezjolodzy mieli dość czekania na pensje i zaczęli protest. Od wczoraj wzięli 3-dniowe urlopy na żądanie. Dyrekcja szpitala zapowiedziała obniżenie pracownikom wynagrodzeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To nie w porządku, że lekarze muszą uciekać się do takich środków, żeby uzyskać coś, co im się należy - mówi Jarosław Kucio, który odwiedzał wczoraj żonę na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Żona jest już po jednej operacji. Niestety, okazało się, że będzie musiała poddać się kolejnej. Ale teraz nie wiem, jak to będzie. Przecież wszystkie zabiegi są odwołane…

Wszystko przez problemy finansowe szpitala. Od października blisko 1,5 tysiąca pracowników dostaje pensje w ratach. Na wczorajszym spotkaniu z personelem dyrektor ds. leczniczych Marek Wójtowicz powiedział: Jak się komuś nie podoba, może odejść z pracy.

Po tych słowach na sali zawrzało. - Za co ja mam żyć - pyta jedna z położnych.

- Dostałam w listopadzie 600 zł pensji i tyle. Święta, dzieci. To jest jakaś paranoja. W dodatku dyrekcja nas straszy, że jak się będziemy kontaktować z mediami, to nie dostaniemy pieniędzy.

W taki sposób pracownicy odbierają treść pisma od dyrektora. Dostali je podczas spotkania opłatkowego. Wylicza w nim problemy szpitala. W ostatnim akapicie stwierdza, żeby unikać kontaktów z mediami, bo to tylko placówce szkodzi.

Mimo że dyrektor szpitala Ryszard Śmiech obiecywał, że pieniądze za grudzień wpłyną na konta przed świętami, anestezjolodzy rozpoczęli protest. Wzięli wczoraj urlopy na żądanie. Przez trzy dni planowane operacje nie będą wykonywane, pojawiła się też propozycja wstrzymania przyjęć pacjentów.


Obniżenie pensji uratuje szpital?

Przez podwyżki szpital tonie. Dlatego teraz dyrekcja chce obniżyć pensje pracownikom do poziomu z 2007 roku. Czyli o 22 procent. Jest to jeden z punktów planu naprawczego placówki.

- Jak nie zgodzimy się na ten plan, to na związki zawodowe będą winione za zwolnienia pracowników. Drugiej strony godzenie się na obniżenie pensji o prawie jedną czwartą tez nie jest dobre - mówi Mariola Orłowska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu przy Kraśnickiej.

Szpital jest zadłużony na blisko 90 mln zł. Komornicy zablokowali już 13 mln zł po zajęciu kont placówki.

Będą leczyć tylko w nagłych przypadkach

Wczoraj na dyżurze było trzech anestezjologów. Wykonywane były tylko zabiegi ratujące życie.

Na zebraniu dyrekcji z pracownikami pojawili się też pacjenci. - Jestem zażenowany całą sytuacją - mówi Janusz Onyszko, któremu trzy godziny wcześniej zdjęto szwy po operacji. - To najlepszy szpital, już trzy razy uratowano mi tu życie. Nie godzę się, żeby go zamknięto.
(kp)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lemoniadowyjoe / 8 stycznia 2009 o 23:51
0
ciekawe czy dyrektor szpitala obniży sobie pensje....?
Avatar
lemoniadowyjoe / 8 stycznia 2009 o 23:51
0
ciekawe czy dyrektor szpitala obniży sobie pensje....?
Avatar
bonanza / 2 stycznia 2009 o 18:19
0
polak napisał:
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?

dyrektor również nie otrzymał wynagrodzenia ,podobnie jak cała administracja!!!

dyrektor również nie otrzymał wynagrodzenia ,podobnie jak cała administracja!!! rozwiń
Avatar
polak / 30 grudnia 2008 o 21:08
0
Od tego jest wlasnie Dyrektor.Od organizacji pracy.To On odpowiada za calosc.
A dlaczego do 15 jest tylu lekarzy,wizyty,konsultacje spotkania z rodzinami chorych uzgodniena itp.
Pozniej lekarze przyjmuja prywatnie,pracuja w niepublicznych przychodniach.pogotowiu itp.
A jeszcze nadzor polityczny ze strony A.Bratkowskiego ,ktorego partia postawila na odcinku zdrowia.
Jaka partia taka sluzba zdrowia.
Avatar
Mic / 30 grudnia 2008 o 20:47
0
Zostawcie Dyrektora Szpitala w spokoju - może nie jest najlepszy ale jest.
Moim zdaniem we wszystkich szpitalach powinno zostać wprowadzony 3 (trzy zmianowy czas pracy dla lekarzy - wszystkich specjalności)
Przykład od rana do godz 15 lekarze zabijają się o sibie na korytarzu a po 15 jest tylko jeden ew. dwóuch.
Pytam poco w godzinach rannych jest ich tylu????
Czas pracy powinien być rozłozony na trzy zmiany i nie było by problemu z płatnościami za dyżury - wówczas szpitale zaoszczędziłyby parę groszy.
Dotyczy to wszystkich szpitali
Avatar
mm / 30 grudnia 2008 o 18:12
0
polak napisał:
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?

A dyrektor, jak to dyrektor chyba chce upadku szpitala , kase dostał i ma wszystkich w d.., a biedaki na ulice, nikt się tym nie przejmuje, a co do podwyżek, to nie było przez parę lat- to nie podwyżki tylko normalne zarobki, mam na myśli osoby które zarabiają 2000 teraz a przed podwyżką, 1400

A dyrektor, jak to dyrektor chyba chce upadku szpitala , kase dostał i ma wszystkich w d.., a biedaki na ulice, nikt się tym nie przejmuje, a co do podwyżek, to nie było przez parę lat- to nie podwyżki tylko normalne zarobki, mam na myśli osoby które zarabiają 2000 teraz a przed podwyżką, 1400 rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 o 17:33
0
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej ... rozwiń
Avatar
doctor / 23 grudnia 2008 o 14:06
0
Podziękujmy panu prezydentowi za zawetowanie tej ustawy reformującej służbę zdrowia!!!!!!!!!!!!! W każdy normalnym kraju na zachodzie europy służba zdrowia jest częściowo odpłatna. Tylko w Polsce jest "bezpłatna". A tymczasem jak podają statystyki ponad 60% osób w Polsce leczy się prywatnie.A jak niektórzy nie chcą to czekają 3 miesiące na wizytę u specjalisty. A politycy pis-u dalej mamią i straszą rodaków prywatnymi szpitalami i prywatyzacją.A ludzie po prawej stronie Wisły im wieżą. Cóż to przykre ale prawdziwe.
Podziękujmy panu prezydentowi za zawetowanie tej ustawy reformującej służbę zdrowia!!!!!!!!!!!!! W każdy normalnym kraju na zachodzie europy służba zdrowia jest częściowo odpłatna. Tylko w Polsce jest "bezpłatna". A tymczasem jak podają statystyki ponad 60% osób w Polsce leczy się prywatnie.A jak niektórzy nie chcą to czekają 3 miesiące na wizytę u specjalisty. A politycy pis-u dalej mamią i straszą rodaków prywatnymi szpitalami i prywatyzacją.A ludzie po prawej stronie Wisły im w... rozwiń
Avatar
ana / 23 grudnia 2008 o 11:41
0
Ciekawe dlaczego wszyscy Polacy pracujący na zachodzie wolą leczyć się w Polsce?
System zdrowotny w UK jest tragiczny a na wszystkie dolegliwości idealny jest paracetamol.Wiec może lepiej byłoby gdyby do nas takie metody leczenia nie dotarły...
Avatar
Michał23 / 23 grudnia 2008 o 10:37
0
Pazerność niszczy!
Avatar
lemoniadowyjoe / 8 stycznia 2009 o 23:51
0
ciekawe czy dyrektor szpitala obniży sobie pensje....?
Avatar
lemoniadowyjoe / 8 stycznia 2009 o 23:51
0
ciekawe czy dyrektor szpitala obniży sobie pensje....?
Avatar
bonanza / 2 stycznia 2009 o 18:19
0
polak napisał:
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?

dyrektor również nie otrzymał wynagrodzenia ,podobnie jak cała administracja!!!

dyrektor również nie otrzymał wynagrodzenia ,podobnie jak cała administracja!!! rozwiń
Avatar
polak / 30 grudnia 2008 o 21:08
0
Od tego jest wlasnie Dyrektor.Od organizacji pracy.To On odpowiada za calosc.
A dlaczego do 15 jest tylu lekarzy,wizyty,konsultacje spotkania z rodzinami chorych uzgodniena itp.
Pozniej lekarze przyjmuja prywatnie,pracuja w niepublicznych przychodniach.pogotowiu itp.
A jeszcze nadzor polityczny ze strony A.Bratkowskiego ,ktorego partia postawila na odcinku zdrowia.
Jaka partia taka sluzba zdrowia.
Avatar
Mic / 30 grudnia 2008 o 20:47
0
Zostawcie Dyrektora Szpitala w spokoju - może nie jest najlepszy ale jest.
Moim zdaniem we wszystkich szpitalach powinno zostać wprowadzony 3 (trzy zmianowy czas pracy dla lekarzy - wszystkich specjalności)
Przykład od rana do godz 15 lekarze zabijają się o sibie na korytarzu a po 15 jest tylko jeden ew. dwóuch.
Pytam poco w godzinach rannych jest ich tylu????
Czas pracy powinien być rozłozony na trzy zmiany i nie było by problemu z płatnościami za dyżury - wówczas szpitale zaoszczędziłyby parę groszy.
Dotyczy to wszystkich szpitali
Avatar
mm / 30 grudnia 2008 o 18:12
0
polak napisał:
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?

A dyrektor, jak to dyrektor chyba chce upadku szpitala , kase dostał i ma wszystkich w d.., a biedaki na ulice, nikt się tym nie przejmuje, a co do podwyżek, to nie było przez parę lat- to nie podwyżki tylko normalne zarobki, mam na myśli osoby które zarabiają 2000 teraz a przed podwyżką, 1400

A dyrektor, jak to dyrektor chyba chce upadku szpitala , kase dostał i ma wszystkich w d.., a biedaki na ulice, nikt się tym nie przejmuje, a co do podwyżek, to nie było przez parę lat- to nie podwyżki tylko normalne zarobki, mam na myśli osoby które zarabiają 2000 teraz a przed podwyżką, 1400 rozwiń
Avatar
polak / 23 grudnia 2008 o 17:33
0
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej partii nie majacy zielonego pojecia o zarzadzaniu,finansach a nawet obowiazujacym prawie beda pelnic lukratywne stanowiska?
Ludzie nie dostali pensji ,a dyrektor?
Do jasnej ch...
Szyscy w Polsce wiedza,ze panstwowe szpitale sa fikcja.
Lekarze zatrudnieni w niepublicznych przychodniach,a pracujacy w tzw.publicznych kieruja swoich pacjentow do szpitali po uprzednio wzieciu honorarium.O tych praktykach wiedza wszyscy od NIK poprzez prokuratura oraz NFZ. To jest udawanie ,ze nie ma problemu.Leczenie i operacje odbywaja sie w szpitalach ,ktory jest utrzymywany ze srodkow publicznych.
Obsadzanie kadr kierowniczych przypomina lata 40 mierny ale wierny. Jak dlugo zasluzeni dla jednej ... rozwiń
Avatar
doctor / 23 grudnia 2008 o 14:06
0
Podziękujmy panu prezydentowi za zawetowanie tej ustawy reformującej służbę zdrowia!!!!!!!!!!!!! W każdy normalnym kraju na zachodzie europy służba zdrowia jest częściowo odpłatna. Tylko w Polsce jest "bezpłatna". A tymczasem jak podają statystyki ponad 60% osób w Polsce leczy się prywatnie.A jak niektórzy nie chcą to czekają 3 miesiące na wizytę u specjalisty. A politycy pis-u dalej mamią i straszą rodaków prywatnymi szpitalami i prywatyzacją.A ludzie po prawej stronie Wisły im wieżą. Cóż to przykre ale prawdziwe.
Podziękujmy panu prezydentowi za zawetowanie tej ustawy reformującej służbę zdrowia!!!!!!!!!!!!! W każdy normalnym kraju na zachodzie europy służba zdrowia jest częściowo odpłatna. Tylko w Polsce jest "bezpłatna". A tymczasem jak podają statystyki ponad 60% osób w Polsce leczy się prywatnie.A jak niektórzy nie chcą to czekają 3 miesiące na wizytę u specjalisty. A politycy pis-u dalej mamią i straszą rodaków prywatnymi szpitalami i prywatyzacją.A ludzie po prawej stronie Wisły im w... rozwiń
Avatar
ana / 23 grudnia 2008 o 11:41
0
Ciekawe dlaczego wszyscy Polacy pracujący na zachodzie wolą leczyć się w Polsce?
System zdrowotny w UK jest tragiczny a na wszystkie dolegliwości idealny jest paracetamol.Wiec może lepiej byłoby gdyby do nas takie metody leczenia nie dotarły...
Avatar
Michał23 / 23 grudnia 2008 o 10:37
0
Pazerność niszczy!