Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2008 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Taksówkarze zawyżali ceny w Sylwestra

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Po blisko roku już wiemy: W niektórych korporacjach nawet trzy czwarte taksówkarzy zawyżało ceny w Sylwestra.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To ustalenia żmudnego dochodzenia, które ruszyło po naszej publikacji. Ci, którzy znów to zrobią, stracą licencje - zapowiada miasto.

Przekręt opisaliśmy 2 stycznia. Ujawniliśmy, że w Sylwestra część kierowców za wcześnie przestawiła taksometry na drugą, droższą taryfę. 31 grudnia to dzień powszedni, a w takie dni druga taryfa obowiązuje dopiero od godz. 22. Tak stanowi miejska uchwała.

Sygnały o planowanym oszustwie mieliśmy już wcześniej, dzięki czemu w sylwestrową noc przyłapaliśmy na gorącym uczynku dyspozytora jednej z korporacji. Później do takich praktyk przyznała się też największa lubelska korporacja - Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe - potwierdzając, że jej kierowcy podnieśli ceny już o godz. 19.

Po publikacji w Dzienniku Wschodnim sprawą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), biorąc pod lupę 12 korporacji. - Ustaliliśmy, którzy kierowcy wozili pasażerów w sylwestrowy wieczór i zbadaliśmy rolki z ich kas fiskalnych - mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK.

Wyniki? Co piąty sprawdzony przestawił taksometr. Ci z korporacji MPT i Radio Taxi Lublin tłumaczyli głównie, że takie polecenie dostali od dyspozytorki. - Jeden z kierowców twierdził, że tego wieczora woził tylko znajomych i rodzinę, a wiedząc, że to zamożni ludzie brał od nich wyższe stawki - zdradza Wiszniowska.

- Inni tłumaczyli, że taki jest zwyczaj. Ale nie liczą się zwyczaje, tylko prawo, a prawo tego zabrania.

Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować.

- Czy w tym roku kierowcy znów przedwcześnie przestawią taksometry? - Nie wiem, dlaczego miałbym na to pytanie odpowiadać.

UOKiK odstąpił od karania taksówkarzy. Ale może to zrobić ten, kto wydał im licencje. Czyli Ratusz. - Licencję można cofnąć dopiero po wcześniejszym ostrzeżeniu - wyjaśnia Paweł Dudak, dyrektor Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta. - Zażądamy wyjaśnień, upomnimy kierowców, a jeśli znów złamią uchwałę, stracą licencje.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mark / 20 grudnia 2008 o 22:24
0
9191 oszuści i naciągacze naganne zachowanie,kupa cwaniaczków nic więcej do tego często nie miła obsługa.Ja jeżdzę jak większość czwórkami sam pozytyw.Co do eski to dają 20% zniszki ale od jakiej ceny wyjściowej.
Avatar
...ŁUKASZ LBN / 26 listopada 2008 o 10:17
0
ja jezdze tylko RADIO ESKA njalepsze radio na rynku a kieowcy mili i bardzo sybko jezdza . z lublina do swidniak 180km/h to jest jazda))) poleca i sa bardzo tani, maja karty znizkowe 20% .super raadio RADIO ESKA
Avatar
mika / 13 listopada 2008 o 21:33
0
Ja jeżdżę z radiem "CZWÓRKI" od bardzo dawna i muszę przyznać, że nigdy nie trafił mi się żaden nieuczciwy kierowca. Zawsze jest szybko, kulturalnie, i co najważniejsze dla mnie- mają czyste zadbane auta. Polecam Czwórki porządna firma.
Avatar
wierny pasażer / 13 listopada 2008 o 19:57
0
WITAM!!!
Jestem stałym pasażerem "RADIO TAXI CZWÓRKI" od początku wiedziałem że moje radio nie ma z tym nic wspólnego i nie ma ich wśród tych krętaczy i naciągaczy!!!POLECAM WSZYSTKIM CZWÓRKI !!!!!!!!!!!!!!!!zawsze na czas,szybko,czysto i bezpiecznie.GRATULUJE I TAK TRZYMAĆ!!!!!!!!pozdrawiam
Avatar
~miśka~ / 13 listopada 2008 o 15:20
0
artur890 napisał:
JA JUZ 9191 NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. OSZUŚCI. A tak na marginesie. Jesliby cena znicza ustalona byłaby przez UM Lublin to ma pan prezes rację, że UOKiK powinien się nia zająć. Ale tak nie jest!!!!!!!!!!!!!! drogi panie prezesie. NIECH PAN ZAPAMIĘTA: LICZY SIE SIŁA ARGUMENTU A NIE ARGUMENT SIŁY!!!!!!.

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





]

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





] rozwiń
Avatar
~miśka~ / 13 listopada 2008 o 15:12
0
artur890 napisał:
JA JUZ 9191 NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. OSZUŚCI. A tak na marginesie. Jesliby cena znicza ustalona byłaby przez UM Lublin to ma pan prezes rację, że UOKiK powinien się nia zająć. Ale tak nie jest!!!!!!!!!!!!!! drogi panie prezesie. NIECH PAN ZAPAMIĘTA: LICZY SIE SIŁA ARGUMENTU A NIE ARGUMENT SIŁY!!!!!!.

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





]

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





] rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 14:59
0
Gratulacje RAdio Mercedes Was tam nie ma. Cieszę się że dokonałam dobrego wybory i jeżdże tylko z "WAMI". Pozdrowienia Wasza stała pasażerka . Trzymajcie tak dalej!!!!!!!!!
Avatar
lilek / 13 listopada 2008 o 13:10
0
Gość napisał:
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanowi jak najgorszą reklamę dla tej firmy.

no przeciez tam jest szefem Boruch -to taki uczciwy Panisko

no przeciez tam jest szefem Boruch -to taki uczciwy Panisko rozwiń
Avatar
gość2 / 13 listopada 2008 o 11:03
0
"Czwórek" nie ma wsród oszukujących! Brawo "CZWÓRKI".Tylko z waami wareto jeżdzić
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 09:44
0
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanowi jak najgorszą reklamę dla tej firmy.
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanow... rozwiń
Avatar
mark / 20 grudnia 2008 o 22:24
0
9191 oszuści i naciągacze naganne zachowanie,kupa cwaniaczków nic więcej do tego często nie miła obsługa.Ja jeżdzę jak większość czwórkami sam pozytyw.Co do eski to dają 20% zniszki ale od jakiej ceny wyjściowej.
Avatar
...ŁUKASZ LBN / 26 listopada 2008 o 10:17
0
ja jezdze tylko RADIO ESKA njalepsze radio na rynku a kieowcy mili i bardzo sybko jezdza . z lublina do swidniak 180km/h to jest jazda))) poleca i sa bardzo tani, maja karty znizkowe 20% .super raadio RADIO ESKA
Avatar
mika / 13 listopada 2008 o 21:33
0
Ja jeżdżę z radiem "CZWÓRKI" od bardzo dawna i muszę przyznać, że nigdy nie trafił mi się żaden nieuczciwy kierowca. Zawsze jest szybko, kulturalnie, i co najważniejsze dla mnie- mają czyste zadbane auta. Polecam Czwórki porządna firma.
Avatar
wierny pasażer / 13 listopada 2008 o 19:57
0
WITAM!!!
Jestem stałym pasażerem "RADIO TAXI CZWÓRKI" od początku wiedziałem że moje radio nie ma z tym nic wspólnego i nie ma ich wśród tych krętaczy i naciągaczy!!!POLECAM WSZYSTKIM CZWÓRKI !!!!!!!!!!!!!!!!zawsze na czas,szybko,czysto i bezpiecznie.GRATULUJE I TAK TRZYMAĆ!!!!!!!!pozdrawiam
Avatar
~miśka~ / 13 listopada 2008 o 15:20
0
artur890 napisał:
JA JUZ 9191 NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. OSZUŚCI. A tak na marginesie. Jesliby cena znicza ustalona byłaby przez UM Lublin to ma pan prezes rację, że UOKiK powinien się nia zająć. Ale tak nie jest!!!!!!!!!!!!!! drogi panie prezesie. NIECH PAN ZAPAMIĘTA: LICZY SIE SIŁA ARGUMENTU A NIE ARGUMENT SIŁY!!!!!!.

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





]

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





] rozwiń
Avatar
~miśka~ / 13 listopada 2008 o 15:12
0
artur890 napisał:
JA JUZ 9191 NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. OSZUŚCI. A tak na marginesie. Jesliby cena znicza ustalona byłaby przez UM Lublin to ma pan prezes rację, że UOKiK powinien się nia zająć. Ale tak nie jest!!!!!!!!!!!!!! drogi panie prezesie. NIECH PAN ZAPAMIĘTA: LICZY SIE SIŁA ARGUMENTU A NIE ARGUMENT SIŁY!!!!!!.

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





]

Polecam Ci RADIO MERCEDES -KIEROWCY SUPER -{zapewniam że nie oszukują !!!!!!! a dyspozytorki też miłe-zadzwoń,skorzystaj i się przekonaj!!!!!}





] rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 14:59
0
Gratulacje RAdio Mercedes Was tam nie ma. Cieszę się że dokonałam dobrego wybory i jeżdże tylko z "WAMI". Pozdrowienia Wasza stała pasażerka . Trzymajcie tak dalej!!!!!!!!!
Avatar
lilek / 13 listopada 2008 o 13:10
0
Gość napisał:
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanowi jak najgorszą reklamę dla tej firmy.

no przeciez tam jest szefem Boruch -to taki uczciwy Panisko

no przeciez tam jest szefem Boruch -to taki uczciwy Panisko rozwiń
Avatar
gość2 / 13 listopada 2008 o 11:03
0
"Czwórek" nie ma wsród oszukujących! Brawo "CZWÓRKI".Tylko z waami wareto jeżdzić
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 09:44
0
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanowi jak najgorszą reklamę dla tej firmy.
"Najgorzej wypadli kierowcy z MPT. Aż 77 proc. kursujących w sylwestra zawyżało stawki. - Może niech UOKiK lepiej zbada, dlaczego taki sam znicz tydzień przed dniem Wszystkich Świętych kosztuje 3 zł, a parę dni później już 8 zł? - mówi Wiesław Brzezicki, szef MPT. - Nie chcę tego komentować."

Pan Wiesław i jego ludzie po prostu złamali prawo i jeszcze tłumacza się jak dzieci. Żenujące. MPT 9191, po prostu trzeba omijać z daleka, okradanie klientów stanow... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 1 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 4

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 99 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 20

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 28

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!