Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2012 r.
10:08
Edytuj ten wpis

Targi pracy w Lublinie. Są oferty nawet za 8 tys. euro miesięcznie (wideo)

0 21 A A
Targi organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia-EURES we współp
Targi organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia-EURES we współp

Tysiące osób szturmowało tuż po godzinie 10 Centrum Wystawiennicze Targów Lublin. Tu odbywają się dziś Międzynarodowe Targi Pracy. Swoje oferty prezentuje 60 wystawców, z tego połowa z zagranicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Atrakcyjną ofertę dla pracowników branży medycznej ma Dania. – Polscy lekarze mogą już na wejściu zarobić w Danii co najmniej 8 tys. euro. Do tego dochodzi zakwaterowanie dla całej rodziny – informuje Marta Sadłowska. – Duńczycy mają także znakomite oferty dla pracowników naukowych i to w każdej specjalności.

Niemcy szukają lekarzy, pielęgniarek, pomocy domowych i opiekunek osób starszych. Pracę mogą też dostać inżynierowie, mechanicy i elektrycy, a także pracownicy branży hotelowej.

Swoją ofertę prezentują też lokalne firmy i instytucje, m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. – W tym roku w całym województwie lubelskim przyjmiemy do pracy 155 osób – mówi Tomasz Macieszczuk z KWP Lublin.

VII Międzynarodowe Targi Pracy odbywają się dziś do godziny 17 w Centrum Wystawienniczym Targów Lublin S.A. w Lublinie, ul. Dworcowa 11. Wstęp wolny.


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 9 marca 2012 o 00:50
0
Śpi ten moderator forum? Bezpłatną reklamę ktoś sobie wrzuca w poście #19 i nic?
Avatar
generation_next / 8 marca 2012 o 22:19
0
[quote name='folkatka' timestamp='1331155662' post='606661']
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
[/quote]
O to właśnie chodzi. Paradoks sytuacji polega na tym, że gdyby nie sukces Rzeszowa, względna bliskość (bo daleko nie jest, tylko droga pozostawia wiele do życzenia) to by wiele lubelskich kooperujących firm musiało zwolnić ludzi albo nawet paść. Podobna sytuacja z Kielcami...Chcemy być stolicą Polski Wschodniej i bramą na Wschód...jak narazie przegrywamy rywalizację o zagraniczne inwestycje z powiatowym Mielcem. Nic dodać, nic ująć. Takie inwestycje jak obwodnica Lublina S12/17/19, Port Lotniczy, droga 747 z nowym mostem na Wiśle to jest ledwie mały zaczątek dzieła. Jeśli włodarze Lubelszczyzny chcą odtrąbić z tego powodu sukces i zachwalać swoje zasługi to odradzam, to jest ledwie malutki początek drogi rozwoju...Jeśli załatwią połaczenie S17 od budowanego lubelskiego odcinka (z połaczenien S12 do Puław) do samej Warszawy, pieniądze na kompletną modernizację magistrali kolejowej nr 7 Warszawa-Dorohusk to zagłosuję chętnie. Choćby na samego diabła jeśli będzie trzeba!
[quote name='folkatka' timestamp='1331155662' post='606661']
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
[/quote]
O to właśnie chodzi. Paradoks sytuacji polega na tym, że gdyby nie sukces Rzeszowa, względna bliskość (bo daleko nie jest, tylko droga pozostawia wiele do życzenia) to by wiele lubelskich kooperujących firm musiało zwolnić ludzi albo nawet paść. Podobna sytuacja z Kielcami...Chcemy być stolicą Polski Wschodniej i bramą na Wschód...jak narazie p... rozwiń
Avatar
Danae / 8 marca 2012 o 12:24
0
DOBRA praca w Polsce i Unii po ukończeniu finansów i technika administracji(szybciej niż studia)w
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
w Lublinie

[size="5"]20-401 Lublin, ul. Krochmalna 29 (dawne Podwale 3)Tel. 81 532-74-95

http://www.ckunr1.lublin.pl/
ckunr1@poczta.onet.pl
Facebook[/size]http://pl-pl.facebook.com/pages/Centrum-Kszta%C5%82cenia-Ustawicznego-nr-1-w-Lublinie/103096476451598
Avatar
ja / 8 marca 2012 o 09:46
0
ehh, średniowykształcony Mirku, nie powiem CI ile zarabiam ze swoim wyższym wykształceniem, bo nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Chwalenie się swoimi zarobkami na forum publicznym to, bądź co bądź, wiocha ;-) NO i mieszkanie mam większe niż 30m ! ale może jeszcze ilość samochodów podać ?
ciekawe, czy edukację swoich dzieci też zakończysz na szkole średniej, czy może jednak poślesz je na studia ? chciałoby się dziećmi swoje kompleksy podleczyć, prawda ?
chyba jednak pójdą w ślady w tatusia. Nie przejmuj się Mirek - nie każdy się na studia nadaje
ehh, średniowykształcony Mirku, nie powiem CI ile zarabiam ze swoim wyższym wykształceniem, bo nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Chwalenie się swoimi zarobkami na forum publicznym to, bądź co bądź, wiocha ;-) NO i mieszkanie mam większe niż 30m ! ale może jeszcze ilość samochodów podać ?
ciekawe, czy edukację swoich dzieci też zakończysz na szkole średniej, czy może jednak poślesz je na studia ? chciałoby się dziećmi swoje kompleksy podleczyć, prawda ?
chyba jednak pójdą w ślady w tatusia. Nie przejmuj się Mirek - nie... rozwiń
Avatar
folkatka / 7 marca 2012 o 22:27
0
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
Avatar
kon / 7 marca 2012 o 20:36
0
[quote name='generation_next' timestamp='1331145343' post='606576']
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w praktyce. To że akurat w Lublinie ciężko ludziom po studiach to nie jest powód żeby szydzić z nich. Bo nie tutaj leży problem. Problem polega na tym, że od kilkunastu lat region jest zaniedbywany pod każdym względem: wyprowadzić maszyny i kapitał z firm przemysłowych, zlikwidować, pociąć na złom fabryki, jeździć sobie na wycieczki za publiczne pieniądze itd. Więc jak to jest, że np. Rzeszów jeszcze kilkanaście lat temu siedlisko biedy i zacofania wyrasta na prawdziwą (ekonomicznie) stolicę Wschodniej Polski? Jak to możliwe, że z Rzeszowem patrząc z lubelskiej perspektywy fajnie jest handlować? Ano dlatego, że tam poprostu o takich - którzy chcą tam inwestować, pracować, zarabiać, płacić podatki myśli się od wielu lat. Od Marszałka Województwa, Prezydenta Rzeszowa, Radnych, Posłów, Senatorów itd. - wszyscy grają do jednej bramki...a nasi dopiero się uczą...Reasumując i wracając do tematu to pewnie chciałbyś dla swoich dzieci mieć najlepszych nauczycieli w szkole. Tylko skąd ich wziąć, jeśli wyjechali na "zmywak" do UK albo pracują jako cieśla szalunkowy w Niemczech? Albo dobrych lekarzy i pielęgniarek - niestety są w Norwegii...Zastanów się czasami dwa razy - zanim coś napiszesz...To,że ludzie chcą być lepiej wykształceni to nie jest ich błąd ani wada. Problemem jest brak kompetencji rządzących, którzy nie potrafią wykorzystać potencjału własnego społeczeństwa.
[/quote]
Dobrze chlop gada, Rzeszow mogl, a my nie mozemy?
[quote name='generation_next' timestamp='1331145343' post='606576']
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w ... rozwiń
Avatar
generation_next / 7 marca 2012 o 19:57
0
[quote name='psychiatra' timestamp='1331141455' post='606555']

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[/quote]
Młode pokolenie będzie miało tyle emerytury żeby w sam raz sobie kupić kawałek dobrego sznura...jak wyczują interes sprzedawcy sznura to i zapewnią sznur z odpowiednim węzłem, żeby się Szanowny Klient nie plątał będąc w potrzebie chwili...
[quote name='psychiatra' timestamp='1331141455' post='606555']

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[/quote]
Młode pokolenie będzie miało tyle emerytury żeby w sam raz sobie kupić kawałek dobrego sznura...jak wyczują interes sprzedawcy sznura to i zapewnią sznur z odpowiednim węzłem, żeby się Szanowny Klient nie plątał będąc w potrzebie chwili... rozwiń
Avatar
generation_next / 7 marca 2012 o 19:35
0
[quote name='Piękny Roman' timestamp='1331121172' post='606448']
Super a są jakieś oferty dla tysięcy bezrobotnych socjologów, politologów, psychologów, ekonomistów i innych NIEUDACZNIKÓW kształconych w Lublinie.
[/quote]
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w praktyce. To że akurat w Lublinie ciężko ludziom po studiach to nie jest powód żeby szydzić z nich. Bo nie tutaj leży problem. Problem polega na tym, że od kilkunastu lat region jest zaniedbywany pod każdym względem: wyprowadzić maszyny i kapitał z firm przemysłowych, zlikwidować, pociąć na złom fabryki, jeździć sobie na wycieczki za publiczne pieniądze itd. Więc jak to jest, że np. Rzeszów jeszcze kilkanaście lat temu siedlisko biedy i zacofania wyrasta na prawdziwą (ekonomicznie) stolicę Wschodniej Polski? Jak to możliwe, że z Rzeszowem patrząc z lubelskiej perspektywy fajnie jest handlować? Ano dlatego, że tam poprostu o takich - którzy chcą tam inwestować, pracować, zarabiać, płacić podatki myśli się od wielu lat. Od Marszałka Województwa, Prezydenta Rzeszowa, Radnych, Posłów, Senatorów itd. - wszyscy grają do jednej bramki...a nasi dopiero się uczą...Reasumując i wracając do tematu to pewnie chciałbyś dla swoich dzieci mieć najlepszych nauczycieli w szkole. Tylko skąd ich wziąć, jeśli wyjechali na "zmywak" do UK albo pracują jako cieśla szalunkowy w Niemczech? Albo dobrych lekarzy i pielęgniarek - niestety są w Norwegii...Zastanów się czasami dwa razy - zanim coś napiszesz...To,że ludzie chcą być lepiej wykształceni to nie jest ich błąd ani wada. Problemem jest brak kompetencji rządzących, którzy nie potrafią wykorzystać potencjału własnego społeczeństwa.
[quote name='Piękny Roman' timestamp='1331121172' post='606448']
Super a są jakieś oferty dla tysięcy bezrobotnych socjologów, politologów, psychologów, ekonomistów i innych NIEUDACZNIKÓW kształconych w Lublinie.
[/quote]
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci pod... rozwiń
Avatar
Piotrek / 7 marca 2012 o 18:45
0
Bardzo ciekawa impreza,
można się było dowiedzieć
1. Jaki jest poziom bezrobocia w naszym regionie
2. Jaki stosunek ma organizator do zwykłych obywateli
3. Jak w prosty sposób wejść w posiadanie unijnej gotówki jak się jest przy żłobie

Gratuluję dobrego samopoczucia jaśnie panującym w Kozim Dołku i współczuję tym co zjawili się na tzw."targach"
z jakąkolwiek nadzieją
Avatar
psychiatra / 7 marca 2012 o 18:30
0
[quote name='Mirek elektroenergetyk' timestamp='1331125076' post='606462']
... mam umowe o prace i od tych 5 kola na reke mam odprowadzany zus , policz sobie ile bede mial emerytury ...
[/quote]

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[quote name='Mirek elektroenergetyk' timestamp='1331125076' post='606462']
... mam umowe o prace i od tych 5 kola na reke mam odprowadzany zus , policz sobie ile bede mial emerytury ...
[/quote]

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę rozwiń
Avatar
generation_next / 9 marca 2012 o 00:50
0
Śpi ten moderator forum? Bezpłatną reklamę ktoś sobie wrzuca w poście #19 i nic?
Avatar
generation_next / 8 marca 2012 o 22:19
0
[quote name='folkatka' timestamp='1331155662' post='606661']
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
[/quote]
O to właśnie chodzi. Paradoks sytuacji polega na tym, że gdyby nie sukces Rzeszowa, względna bliskość (bo daleko nie jest, tylko droga pozostawia wiele do życzenia) to by wiele lubelskich kooperujących firm musiało zwolnić ludzi albo nawet paść. Podobna sytuacja z Kielcami...Chcemy być stolicą Polski Wschodniej i bramą na Wschód...jak narazie przegrywamy rywalizację o zagraniczne inwestycje z powiatowym Mielcem. Nic dodać, nic ująć. Takie inwestycje jak obwodnica Lublina S12/17/19, Port Lotniczy, droga 747 z nowym mostem na Wiśle to jest ledwie mały zaczątek dzieła. Jeśli włodarze Lubelszczyzny chcą odtrąbić z tego powodu sukces i zachwalać swoje zasługi to odradzam, to jest ledwie malutki początek drogi rozwoju...Jeśli załatwią połaczenie S17 od budowanego lubelskiego odcinka (z połaczenien S12 do Puław) do samej Warszawy, pieniądze na kompletną modernizację magistrali kolejowej nr 7 Warszawa-Dorohusk to zagłosuję chętnie. Choćby na samego diabła jeśli będzie trzeba!
[quote name='folkatka' timestamp='1331155662' post='606661']
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
[/quote]
O to właśnie chodzi. Paradoks sytuacji polega na tym, że gdyby nie sukces Rzeszowa, względna bliskość (bo daleko nie jest, tylko droga pozostawia wiele do życzenia) to by wiele lubelskich kooperujących firm musiało zwolnić ludzi albo nawet paść. Podobna sytuacja z Kielcami...Chcemy być stolicą Polski Wschodniej i bramą na Wschód...jak narazie p... rozwiń
Avatar
Danae / 8 marca 2012 o 12:24
0
DOBRA praca w Polsce i Unii po ukończeniu finansów i technika administracji(szybciej niż studia)w
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
w Lublinie

[size="5"]20-401 Lublin, ul. Krochmalna 29 (dawne Podwale 3)Tel. 81 532-74-95

http://www.ckunr1.lublin.pl/
ckunr1@poczta.onet.pl
Facebook[/size]http://pl-pl.facebook.com/pages/Centrum-Kszta%C5%82cenia-Ustawicznego-nr-1-w-Lublinie/103096476451598
Avatar
ja / 8 marca 2012 o 09:46
0
ehh, średniowykształcony Mirku, nie powiem CI ile zarabiam ze swoim wyższym wykształceniem, bo nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Chwalenie się swoimi zarobkami na forum publicznym to, bądź co bądź, wiocha ;-) NO i mieszkanie mam większe niż 30m ! ale może jeszcze ilość samochodów podać ?
ciekawe, czy edukację swoich dzieci też zakończysz na szkole średniej, czy może jednak poślesz je na studia ? chciałoby się dziećmi swoje kompleksy podleczyć, prawda ?
chyba jednak pójdą w ślady w tatusia. Nie przejmuj się Mirek - nie każdy się na studia nadaje
ehh, średniowykształcony Mirku, nie powiem CI ile zarabiam ze swoim wyższym wykształceniem, bo nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Chwalenie się swoimi zarobkami na forum publicznym to, bądź co bądź, wiocha ;-) NO i mieszkanie mam większe niż 30m ! ale może jeszcze ilość samochodów podać ?
ciekawe, czy edukację swoich dzieci też zakończysz na szkole średniej, czy może jednak poślesz je na studia ? chciałoby się dziećmi swoje kompleksy podleczyć, prawda ?
chyba jednak pójdą w ślady w tatusia. Nie przejmuj się Mirek - nie... rozwiń
Avatar
folkatka / 7 marca 2012 o 22:27
0
W Rzeszowie wszyscy potrafili sie zmobilizowac do pracy na rzecz miasta,nie to co u nas.
Avatar
kon / 7 marca 2012 o 20:36
0
[quote name='generation_next' timestamp='1331145343' post='606576']
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w praktyce. To że akurat w Lublinie ciężko ludziom po studiach to nie jest powód żeby szydzić z nich. Bo nie tutaj leży problem. Problem polega na tym, że od kilkunastu lat region jest zaniedbywany pod każdym względem: wyprowadzić maszyny i kapitał z firm przemysłowych, zlikwidować, pociąć na złom fabryki, jeździć sobie na wycieczki za publiczne pieniądze itd. Więc jak to jest, że np. Rzeszów jeszcze kilkanaście lat temu siedlisko biedy i zacofania wyrasta na prawdziwą (ekonomicznie) stolicę Wschodniej Polski? Jak to możliwe, że z Rzeszowem patrząc z lubelskiej perspektywy fajnie jest handlować? Ano dlatego, że tam poprostu o takich - którzy chcą tam inwestować, pracować, zarabiać, płacić podatki myśli się od wielu lat. Od Marszałka Województwa, Prezydenta Rzeszowa, Radnych, Posłów, Senatorów itd. - wszyscy grają do jednej bramki...a nasi dopiero się uczą...Reasumując i wracając do tematu to pewnie chciałbyś dla swoich dzieci mieć najlepszych nauczycieli w szkole. Tylko skąd ich wziąć, jeśli wyjechali na "zmywak" do UK albo pracują jako cieśla szalunkowy w Niemczech? Albo dobrych lekarzy i pielęgniarek - niestety są w Norwegii...Zastanów się czasami dwa razy - zanim coś napiszesz...To,że ludzie chcą być lepiej wykształceni to nie jest ich błąd ani wada. Problemem jest brak kompetencji rządzących, którzy nie potrafią wykorzystać potencjału własnego społeczeństwa.
[/quote]
Dobrze chlop gada, Rzeszow mogl, a my nie mozemy?
[quote name='generation_next' timestamp='1331145343' post='606576']
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w ... rozwiń
Avatar
generation_next / 7 marca 2012 o 19:57
0
[quote name='psychiatra' timestamp='1331141455' post='606555']

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[/quote]
Młode pokolenie będzie miało tyle emerytury żeby w sam raz sobie kupić kawałek dobrego sznura...jak wyczują interes sprzedawcy sznura to i zapewnią sznur z odpowiednim węzłem, żeby się Szanowny Klient nie plątał będąc w potrzebie chwili...
[quote name='psychiatra' timestamp='1331141455' post='606555']

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[/quote]
Młode pokolenie będzie miało tyle emerytury żeby w sam raz sobie kupić kawałek dobrego sznura...jak wyczują interes sprzedawcy sznura to i zapewnią sznur z odpowiednim węzłem, żeby się Szanowny Klient nie plątał będąc w potrzebie chwili... rozwiń
Avatar
generation_next / 7 marca 2012 o 19:35
0
[quote name='Piękny Roman' timestamp='1331121172' post='606448']
Super a są jakieś oferty dla tysięcy bezrobotnych socjologów, politologów, psychologów, ekonomistów i innych NIEUDACZNIKÓW kształconych w Lublinie.
[/quote]
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci podatki. Skończyć szkołę (nie ważne czy średnią techniczną czy wyższą humanistyczną) to jeszcze nic nie oznacza. Trzeba zdobyć doświadczenie i uzupełniać kwalifikacje w praktyce. To że akurat w Lublinie ciężko ludziom po studiach to nie jest powód żeby szydzić z nich. Bo nie tutaj leży problem. Problem polega na tym, że od kilkunastu lat region jest zaniedbywany pod każdym względem: wyprowadzić maszyny i kapitał z firm przemysłowych, zlikwidować, pociąć na złom fabryki, jeździć sobie na wycieczki za publiczne pieniądze itd. Więc jak to jest, że np. Rzeszów jeszcze kilkanaście lat temu siedlisko biedy i zacofania wyrasta na prawdziwą (ekonomicznie) stolicę Wschodniej Polski? Jak to możliwe, że z Rzeszowem patrząc z lubelskiej perspektywy fajnie jest handlować? Ano dlatego, że tam poprostu o takich - którzy chcą tam inwestować, pracować, zarabiać, płacić podatki myśli się od wielu lat. Od Marszałka Województwa, Prezydenta Rzeszowa, Radnych, Posłów, Senatorów itd. - wszyscy grają do jednej bramki...a nasi dopiero się uczą...Reasumując i wracając do tematu to pewnie chciałbyś dla swoich dzieci mieć najlepszych nauczycieli w szkole. Tylko skąd ich wziąć, jeśli wyjechali na "zmywak" do UK albo pracują jako cieśla szalunkowy w Niemczech? Albo dobrych lekarzy i pielęgniarek - niestety są w Norwegii...Zastanów się czasami dwa razy - zanim coś napiszesz...To,że ludzie chcą być lepiej wykształceni to nie jest ich błąd ani wada. Problemem jest brak kompetencji rządzących, którzy nie potrafią wykorzystać potencjału własnego społeczeństwa.
[quote name='Piękny Roman' timestamp='1331121172' post='606448']
Super a są jakieś oferty dla tysięcy bezrobotnych socjologów, politologów, psychologów, ekonomistów i innych NIEUDACZNIKÓW kształconych w Lublinie.
[/quote]
Nie nazywaj hurtowo ludzi, których nie znasz, nic o nich nie wiesz "NIEUDACZNIKAMI". Znakomita część absolwentów - tych specjalności które raczyleś wymienić, ja dodam jeszcze filozofię dla pikanterii pracuje w lubelskich, warszawskich, rzeszowskich itd. firmach i płaci pod... rozwiń
Avatar
Piotrek / 7 marca 2012 o 18:45
0
Bardzo ciekawa impreza,
można się było dowiedzieć
1. Jaki jest poziom bezrobocia w naszym regionie
2. Jaki stosunek ma organizator do zwykłych obywateli
3. Jak w prosty sposób wejść w posiadanie unijnej gotówki jak się jest przy żłobie

Gratuluję dobrego samopoczucia jaśnie panującym w Kozim Dołku i współczuję tym co zjawili się na tzw."targach"
z jakąkolwiek nadzieją
Avatar
psychiatra / 7 marca 2012 o 18:30
0
[quote name='Mirek elektroenergetyk' timestamp='1331125076' post='606462']
... mam umowe o prace i od tych 5 kola na reke mam odprowadzany zus , policz sobie ile bede mial emerytury ...
[/quote]

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę
[quote name='Mirek elektroenergetyk' timestamp='1331125076' post='606462']
... mam umowe o prace i od tych 5 kola na reke mam odprowadzany zus , policz sobie ile bede mial emerytury ...
[/quote]

Proponuje Ci płacić dodatkowe składki na zus, będziesz miał jeszcze większą emeryturę rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 4 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 49 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!