Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 maja 2009 r.
8:39
Edytuj ten wpis

Test szóstoklasistów 2009 - zobacz wyniki poszczególnych szkół w Lublinie

0 10 A A

W obrębie krakowskiej OKE uczniowie z naszego regionu poradzili sobie z testem szóstoklasistów najsłabiej. Wypadli nawet gorzej niż ich koledzy w zeszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gimnazjaliści z Lubelszczyzny w ub. roku zdobyli średnio 25,07 pkt., dwa lata temu średnio 26, 67 pkt. Lubelskie wypadło najgorzej z tych województw. Ale też gorzej niż średnia krajowa (22,64 pkt.).

Test jednak wypadł słabo w całym kraju. W ub. roku uczniowie kończący podstawówkę zdobyli średnio 25,8 pkt. na 40 możliwych. W tym zaledwie 22,64 pkt. Z takim wynikiem Lubelskie znalazło się na siódmym miejscu. Najlepsze okazało się Mazowsze.

Najwięcej problemów uczniowie uczniowie mieli z matematyką. Ale nie tylko. Gimnazjaliści mieli też kłopoty z korzystaniem z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Najlepiej poszły im zadania z zakresu czytania.

Jak wypadły szkoły z Lublina

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie 33,7 pkt
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica 32,4
SP nr 29 29
SP nr 6 28,9
SP nr 50 28,8
Katolicka Szkoła Podstawowa im św. Jadwigi Królowej 28
SP nr 51 27,4
SP nr 52 27,3
SP nr 22 27,1
SP nr 7 26,9
SP nr 46 26,8
SP nr 42 26,8
Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa im. Andersena 26,3
SP nr 45 26,1
SP nr 2 26
SP nr 34 26
SP nr 40 25,2
SP nr 4 25,2
SP nr 32 25,1
SP nr 14 25,1
SP nr 44 24,4
SP nr 10 24,4
SP nr 20 23,6
SP nr 48 23,3
SP nr 11 20,3

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gaga / 29 maja 2009 o 14:59
0
az napisał:
Brawo Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, po raz kolejny najlepsza, mimo najgorszych warunków lokalowych. Ale to już wstyd dla władz miasta, że tak traktują dzieci, które chcą się uczyć. Szkoła Społeczna to nie szkoła prywatna, która przynosi właścicielom zyski. Tak jak szkoły państwowe podlega pod kuratorium, a rózni się tym, że tutaj wszystkie dzieci chodzą po to do szkoły aby się uczyć ! Barcelona szczyci się swoim klubem piłkarskim a Lublin ma Pierwszą Społeczną Szkołę Postawową z której powinien być dumny, a nie dążyć do jej zniszczenia !


W kółko to samo :-(. Nie jesteście jedyni ani tacy znowu świetni na skalę galaktyczną, a że jesteście ciapy pod względem starania się o porządne warunki i przede wszystkim własne lokum, to nie powód, żeby akurat wam "ktoś dał" bo nie macie. Są inne sposoby żeby uzyskać to na czym wam zależy, niekoniecznie wszystko trzeba wypłakać i wyjęczeć. Nikomu dzisiaj nic nie spada z nieba za istnienie. Nie mam nic do samej szkoły i nauczycieli, wręcz przeciwnie - za każdą taką inicjatywę trzymam kciuki, ale taka skrajnie roszczeniowa postawa mnie irytuje.


W kółko to samo :-(. Nie jesteście jedyni ani tacy znowu świetni na skalę galaktyczną, a że jesteście ciapy pod względem starania się o porządne warunki i przede wszystkim własne lokum, to nie powód, żeby akurat wam "ktoś dał" bo nie macie. Są inne sposoby żeby uzyskać to na czym wam zależy, niekoniecznie wszystko trzeba wypłakać i wyjęczeć. Nikomu dzisiaj nic nie spada z nieba za istnienie. Nie mam nic do samej szkoły i nauczycieli, wręcz przeciwnie - za każdą taką inicjatywę trzymam kciuki, ale taka sk... rozwiń
Avatar
az / 29 maja 2009 o 14:27
0
Brawo Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, po raz kolejny najlepsza, mimo najgorszych warunków lokalowych. Ale to już wstyd dla władz miasta, że tak traktują dzieci, które chcą się uczyć. Szkoła Społeczna to nie szkoła prywatna, która przynosi właścicielom zyski. Tak jak szkoły państwowe podlega pod kuratorium, a rózni się tym, że tutaj wszystkie dzieci chodzą po to do szkoły aby się uczyć ! Barcelona szczyci się swoim klubem piłkarskim a Lublin ma Pierwszą Społeczną Szkołę Postawową z której powinien być dumny, a nie dążyć do jej zniszczenia !
Avatar
aaa / 29 maja 2009 o 12:15
0
Dla porównania zeszłoroczne wyniki. Gdzie reszta podstawówek???????

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie 36,6 punktów

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica 35.2

Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa im Andersena 33

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej 31,8

Szkoła Podstawowa nr 51 31,3

Szkoła Podstawowa nr 52 31,2

Szkoła Podstawowa nr 6 30,9

Szkoła Podstawowa nr 42 30,8

Szkoła Podstawowa nr 50 30,7

Szkoła Podstawowa nr 22 30,7

Szkoła Podstawowa nr 46 30,5

Szkoła Podstawowa nr 29 30,3

Szkoła Podstawowa nr 2 29,9

Szkoła Podstawowa nr 21 29,7

Szkoła Podstawowa nr 38 29,7

Szkoła Podstawowa nr 7 29,5

Szkoła Podstawowa nr 4 29,3

Szkoła Podstawowa nr 34 29,3

Szkoła Podstawowa nr 44 28,9

Szkoła Podstawowa nr 40 28,9


Szkoła Podstawowa nr 45 28,7

Szkoła Podstawowa nr 10 28,7

Szkoła Podstawowa nr 39 28,6

Szkoła Podstawowa nr 32 28,6

Szkoła Podstawowa nr 3 28,5

Szkoła Podstawowa nr 43 28,4

Szkoła Podstawowa nr 28 28,3

Szkoła Podstawowa nr 25 28,3

Szkoła Podstawowa nr 23 27,2

Szkoła Podstawowa nr 48 27,2

Szkoła Podstawowa nr 47 27

Szkoła Podstawowa nr 14 27

Szkoła Podstawowa nr 30 26,4

Szkoła Podstawowa nr 31 26,2

Szkoła Podstawowa nr 11 25,9

Szkoła Podstawowa nr 27 24,3

Szkoła Podstawowa nr 24 24,1

Szkoła Podstawowa nr 41 21,7

Szkoła Podstawowa nr 17 21,3

Szkoła Podstawowa Przy Pogotowiu Opiekuńczym 21,2


Szkoła Podstawowa nr 20 21,2

Szkoła Podstawowa w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie 19

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Teresy 12,7

Szkoła Podstawowa nr 49 10



Wyniki podajemy za: www.scholaris.pl
Dla porównania zeszłoroczne wyniki. Gdzie reszta podstawówek???????

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie 36,6 punktów

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica 35.2

Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa im Andersena 33

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej 31,8

Szkoła Podstawowa nr 51 31,3

Szkoła Podstawowa nr 52 31,2

Szkoła Podstawowa nr 6 30,9

Szkoła Podstawowa nr 42 30,8

Szkoła Podstawowa nr 50... rozwiń
Avatar
cd / 29 maja 2009 o 10:52
0
ab napisał:
Od lat wygrywa Pierwsza Społeczna Szkoła podstawowa, która ma najgorsze warunki do nauki. Mieści się w barakach, bez sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Władze miasta jak mogą to utrudniają życie tym dzieciom. Najpierw wybudowali im pod oknami niby skaytpark, gdzie okoliczna łobuzeria zbiera się by pić tanie wino i pod oknami dzieci przeklinać, a teraz chce ich wyrzucić na bruk !!! I pomyśleć, że prezydentem miasta jest profesor, niby człowiek wrażliwy na wiedzę !


To może w końcu stowarzyszenie ruszy poopę i pomyśli o lokalu? Inne szkoły społeczne nie siedzą w barakach "danych" od miasta, niektóre mają własny budynek które KUPIŁY i spłacają spory kredyt z tego tytułu. Szkoda że zamiast brać się do roboty czekają aż im lokal "skapnie" z nieba czyli od władz. Przeciez lokalizacja w tych barakach to nie jest sprawa roku, do szkoły też chodzą dzieci raczej zamożnych i przedsiebiorczych rodziców...
Przestańcie płakać wszędzie gdzie sie da, tylko spróbujcie zrobić coś konkretnego dla poprawy komfortu swoich dzieciaków. U nas jak sie chce coś zrobić na pewno dobrze, trzeba zrobić to samemu. Nic nowego. A jak się liczy na datki od władz, siedzi sie w barakach, niezależnie od bardzo dobrych wyników.


To może w końcu stowarzyszenie ruszy poopę i pomyśli o lokalu? Inne szkoły społeczne nie siedzą w barakach "danych" od miasta, niektóre mają własny budynek które KUPIŁY i spłacają spory kredyt z tego tytułu. Szkoda że zamiast brać się do roboty czekają aż im lokal "skapnie" z nieba czyli od władz. Przeciez lokalizacja w tych barakach to nie jest sprawa roku, do szkoły też chodzą dzieci raczej zamożnych i przedsiebiorczych rodziców...
Przestańcie płakać wszędzie gdzie sie da, tylko spróbujc... rozwiń
Avatar
ab / 29 maja 2009 o 10:28
0
Od lat wygrywa Pierwsza Społeczna Szkoła podstawowa, która ma najgorsze warunki do nauki. Mieści się w barakach, bez sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Władze miasta jak mogą to utrudniają życie tym dzieciom. Najpierw wybudowali im pod oknami niby skaytpark, gdzie okoliczna łobuzeria zbiera się by pić tanie wino i pod oknami dzieci przeklinać, a teraz chce ich wyrzucić na bruk !!! I pomyśleć, że prezydentem miasta jest profesor, niby człowiek wrażliwy na wiedzę !
Avatar
kg / 29 maja 2009 o 09:48
0
Jestem ze szkoły 48 prawie poza Lublinem dostałem 32 pkt ale dlaczego ktoś uważa że na wsi to gorzej?Mylicie sie nasi nauczyciele bardzo sie starają żeby nauczyć wszystkich tego co potrzeba a w Lublinie jest innaczej czy jak?
Avatar
NAGIETEK / 29 maja 2009 o 09:46
0
Dziesiątka czwarta od końca. To też zasługa niejakiej Elwiry co uczyła moje dziecko w 4 i 5 kl. A ta nauka to wyglądala tak że ta pani swoje osbiste rzeczy wykonywała podczas lekcji zamiast uczyć dzieci i efekty widać że dzieci są słabo wyedukowane.
Avatar
OLO / 29 maja 2009 o 09:38
0
Kiedy podacie wyniki z regionu? Jak popisały się szkoły wiejskie? Dlaczego tylko Lublin. Skoro średnia w województwie była ponad 22 to kto "zapracował" na ten wynik.
Avatar
rysio / 29 maja 2009 o 09:28
0
Dziękujemy za reformy w oświacie.
Następny krok Boniego i minister Hall - polskie dzieci jak najwcześniej do szkół,a w wieku 18 lat DO ROBOTY.Przy tak zaprjektowanym poziomie
przybędzie taniej siły roboczej i płatników ZUS .
Avatar
ar / 29 maja 2009 o 09:19
0
Na pierwszym miejscu szkoła która ma swoją siedzibę w barakach, może to dobry sposób na podniesienie średniej, a może lepiej ją zlikwidować nie będzie przynajmniej kuła w oczy.
Avatar
gaga / 29 maja 2009 o 14:59
0
az napisał:
Brawo Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, po raz kolejny najlepsza, mimo najgorszych warunków lokalowych. Ale to już wstyd dla władz miasta, że tak traktują dzieci, które chcą się uczyć. Szkoła Społeczna to nie szkoła prywatna, która przynosi właścicielom zyski. Tak jak szkoły państwowe podlega pod kuratorium, a rózni się tym, że tutaj wszystkie dzieci chodzą po to do szkoły aby się uczyć ! Barcelona szczyci się swoim klubem piłkarskim a Lublin ma Pierwszą Społeczną Szkołę Postawową z której powinien być dumny, a nie dążyć do jej zniszczenia !


W kółko to samo :-(. Nie jesteście jedyni ani tacy znowu świetni na skalę galaktyczną, a że jesteście ciapy pod względem starania się o porządne warunki i przede wszystkim własne lokum, to nie powód, żeby akurat wam "ktoś dał" bo nie macie. Są inne sposoby żeby uzyskać to na czym wam zależy, niekoniecznie wszystko trzeba wypłakać i wyjęczeć. Nikomu dzisiaj nic nie spada z nieba za istnienie. Nie mam nic do samej szkoły i nauczycieli, wręcz przeciwnie - za każdą taką inicjatywę trzymam kciuki, ale taka skrajnie roszczeniowa postawa mnie irytuje.


W kółko to samo :-(. Nie jesteście jedyni ani tacy znowu świetni na skalę galaktyczną, a że jesteście ciapy pod względem starania się o porządne warunki i przede wszystkim własne lokum, to nie powód, żeby akurat wam "ktoś dał" bo nie macie. Są inne sposoby żeby uzyskać to na czym wam zależy, niekoniecznie wszystko trzeba wypłakać i wyjęczeć. Nikomu dzisiaj nic nie spada z nieba za istnienie. Nie mam nic do samej szkoły i nauczycieli, wręcz przeciwnie - za każdą taką inicjatywę trzymam kciuki, ale taka sk... rozwiń
Avatar
az / 29 maja 2009 o 14:27
0
Brawo Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, po raz kolejny najlepsza, mimo najgorszych warunków lokalowych. Ale to już wstyd dla władz miasta, że tak traktują dzieci, które chcą się uczyć. Szkoła Społeczna to nie szkoła prywatna, która przynosi właścicielom zyski. Tak jak szkoły państwowe podlega pod kuratorium, a rózni się tym, że tutaj wszystkie dzieci chodzą po to do szkoły aby się uczyć ! Barcelona szczyci się swoim klubem piłkarskim a Lublin ma Pierwszą Społeczną Szkołę Postawową z której powinien być dumny, a nie dążyć do jej zniszczenia !
Avatar
aaa / 29 maja 2009 o 12:15
0
Dla porównania zeszłoroczne wyniki. Gdzie reszta podstawówek???????

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie 36,6 punktów

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica 35.2

Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa im Andersena 33

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej 31,8

Szkoła Podstawowa nr 51 31,3

Szkoła Podstawowa nr 52 31,2

Szkoła Podstawowa nr 6 30,9

Szkoła Podstawowa nr 42 30,8

Szkoła Podstawowa nr 50 30,7

Szkoła Podstawowa nr 22 30,7

Szkoła Podstawowa nr 46 30,5

Szkoła Podstawowa nr 29 30,3

Szkoła Podstawowa nr 2 29,9

Szkoła Podstawowa nr 21 29,7

Szkoła Podstawowa nr 38 29,7

Szkoła Podstawowa nr 7 29,5

Szkoła Podstawowa nr 4 29,3

Szkoła Podstawowa nr 34 29,3

Szkoła Podstawowa nr 44 28,9

Szkoła Podstawowa nr 40 28,9


Szkoła Podstawowa nr 45 28,7

Szkoła Podstawowa nr 10 28,7

Szkoła Podstawowa nr 39 28,6

Szkoła Podstawowa nr 32 28,6

Szkoła Podstawowa nr 3 28,5

Szkoła Podstawowa nr 43 28,4

Szkoła Podstawowa nr 28 28,3

Szkoła Podstawowa nr 25 28,3

Szkoła Podstawowa nr 23 27,2

Szkoła Podstawowa nr 48 27,2

Szkoła Podstawowa nr 47 27

Szkoła Podstawowa nr 14 27

Szkoła Podstawowa nr 30 26,4

Szkoła Podstawowa nr 31 26,2

Szkoła Podstawowa nr 11 25,9

Szkoła Podstawowa nr 27 24,3

Szkoła Podstawowa nr 24 24,1

Szkoła Podstawowa nr 41 21,7

Szkoła Podstawowa nr 17 21,3

Szkoła Podstawowa Przy Pogotowiu Opiekuńczym 21,2


Szkoła Podstawowa nr 20 21,2

Szkoła Podstawowa w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie 19

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Teresy 12,7

Szkoła Podstawowa nr 49 10



Wyniki podajemy za: www.scholaris.pl
Dla porównania zeszłoroczne wyniki. Gdzie reszta podstawówek???????

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie 36,6 punktów

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica 35.2

Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa im Andersena 33

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej 31,8

Szkoła Podstawowa nr 51 31,3

Szkoła Podstawowa nr 52 31,2

Szkoła Podstawowa nr 6 30,9

Szkoła Podstawowa nr 42 30,8

Szkoła Podstawowa nr 50... rozwiń
Avatar
cd / 29 maja 2009 o 10:52
0
ab napisał:
Od lat wygrywa Pierwsza Społeczna Szkoła podstawowa, która ma najgorsze warunki do nauki. Mieści się w barakach, bez sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Władze miasta jak mogą to utrudniają życie tym dzieciom. Najpierw wybudowali im pod oknami niby skaytpark, gdzie okoliczna łobuzeria zbiera się by pić tanie wino i pod oknami dzieci przeklinać, a teraz chce ich wyrzucić na bruk !!! I pomyśleć, że prezydentem miasta jest profesor, niby człowiek wrażliwy na wiedzę !


To może w końcu stowarzyszenie ruszy poopę i pomyśli o lokalu? Inne szkoły społeczne nie siedzą w barakach "danych" od miasta, niektóre mają własny budynek które KUPIŁY i spłacają spory kredyt z tego tytułu. Szkoda że zamiast brać się do roboty czekają aż im lokal "skapnie" z nieba czyli od władz. Przeciez lokalizacja w tych barakach to nie jest sprawa roku, do szkoły też chodzą dzieci raczej zamożnych i przedsiebiorczych rodziców...
Przestańcie płakać wszędzie gdzie sie da, tylko spróbujcie zrobić coś konkretnego dla poprawy komfortu swoich dzieciaków. U nas jak sie chce coś zrobić na pewno dobrze, trzeba zrobić to samemu. Nic nowego. A jak się liczy na datki od władz, siedzi sie w barakach, niezależnie od bardzo dobrych wyników.


To może w końcu stowarzyszenie ruszy poopę i pomyśli o lokalu? Inne szkoły społeczne nie siedzą w barakach "danych" od miasta, niektóre mają własny budynek które KUPIŁY i spłacają spory kredyt z tego tytułu. Szkoda że zamiast brać się do roboty czekają aż im lokal "skapnie" z nieba czyli od władz. Przeciez lokalizacja w tych barakach to nie jest sprawa roku, do szkoły też chodzą dzieci raczej zamożnych i przedsiebiorczych rodziców...
Przestańcie płakać wszędzie gdzie sie da, tylko spróbujc... rozwiń
Avatar
ab / 29 maja 2009 o 10:28
0
Od lat wygrywa Pierwsza Społeczna Szkoła podstawowa, która ma najgorsze warunki do nauki. Mieści się w barakach, bez sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Władze miasta jak mogą to utrudniają życie tym dzieciom. Najpierw wybudowali im pod oknami niby skaytpark, gdzie okoliczna łobuzeria zbiera się by pić tanie wino i pod oknami dzieci przeklinać, a teraz chce ich wyrzucić na bruk !!! I pomyśleć, że prezydentem miasta jest profesor, niby człowiek wrażliwy na wiedzę !
Avatar
kg / 29 maja 2009 o 09:48
0
Jestem ze szkoły 48 prawie poza Lublinem dostałem 32 pkt ale dlaczego ktoś uważa że na wsi to gorzej?Mylicie sie nasi nauczyciele bardzo sie starają żeby nauczyć wszystkich tego co potrzeba a w Lublinie jest innaczej czy jak?
Avatar
NAGIETEK / 29 maja 2009 o 09:46
0
Dziesiątka czwarta od końca. To też zasługa niejakiej Elwiry co uczyła moje dziecko w 4 i 5 kl. A ta nauka to wyglądala tak że ta pani swoje osbiste rzeczy wykonywała podczas lekcji zamiast uczyć dzieci i efekty widać że dzieci są słabo wyedukowane.
Avatar
OLO / 29 maja 2009 o 09:38
0
Kiedy podacie wyniki z regionu? Jak popisały się szkoły wiejskie? Dlaczego tylko Lublin. Skoro średnia w województwie była ponad 22 to kto "zapracował" na ten wynik.
Avatar
rysio / 29 maja 2009 o 09:28
0
Dziękujemy za reformy w oświacie.
Następny krok Boniego i minister Hall - polskie dzieci jak najwcześniej do szkół,a w wieku 18 lat DO ROBOTY.Przy tak zaprjektowanym poziomie
przybędzie taniej siły roboczej i płatników ZUS .
Avatar
ar / 29 maja 2009 o 09:19
0
Na pierwszym miejscu szkoła która ma swoją siedzibę w barakach, może to dobry sposób na podniesienie średniej, a może lepiej ją zlikwidować nie będzie przynajmniej kuła w oczy.