Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2020 r.
11:47

To „praktycznie niemożliwe”. Prezydent Lublina o organizacji wyborów prezydenckich 10 maja

Autor: Zdjęcie autora drs
287 55 A A
(fot. Screen z nagrania)

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych, trudno będzie zapewnić lokale do głosowania, problematyczne będzie także zapewnienie bezpieczeństwa osobom wydającym karty, liczącym głosy i samym głosującym. Taki obraz przygotowań do wyborów wyznaczonych na 10 maja przedstawia prezydent Lublina, który wydał dziś rano oświadczenie w tej sprawie. Stwierdza w nim, że przeprowadzenie wyborów jest „praktycznie niemożliwe”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Organizacja tych wyborów w czasie epidemii przy obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno członkom komisji, jak i wyborcom jest praktycznie niemożliwa – mówi prezydent Krzysztof Żuk w wydanym dziś rano oświadczeniu. Przypomina, że w związku epidemią, w lokalach wyborczych należałoby zapewnić maseczki, rękawice i środki odkażające. – A te środki ochrony są potrzebne przecież w szpitalach.

Prezydent Lublina twierdzi też, że przeprowadzenie wyborów prezydenta RP w wyznaczonym na 10 maja terminie jest nie-możliwe z punktu widzenia „organizacyjno-logistycznego”, bo pojawia się problem z zapewnieniem odpowiedniej liczby lokali do głosowania.

Spośród 208 komisji do głosowania, jak informuje Żuk, aż 62 komisje mają siedziby w lokalach, które nie stanowią własności miasta. – Te lokale są właśnie wypowiadane, albo są zamknięte i nie ma do nich dostępu. Prezydent stwierdza też, że nie ma chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych, do których potrzeba około 1800 osób. – Zgłosiło się do 20 marca tylko ośmiu chętnych – mówi prezydent Lublina. Podkreśla, że także urzędnicy nie chcą pracować przy wyborach. – Wszyscy boją się epidemii.

Krzysztof Żuk zwraca też uwagę na problem z wyborem firmy obsługującej systemy informatyczne służące przeprowadzeniu wyborów. – Brakuje chętnych zainteresowania funkcją operatora informatycznego – zauważa prezydent Lublina. – A jak wobec tego przeprowadzić po 25 kwietnia test Krajowego Systemu Informatycznego, komu wydać loginy, hasła i zapewnić sprawność tego systemu?

Na problemy z organizacją głosowania zwraca też uwagę Związek Miast Polskich, który opowiada się za przełożeniem wyborów. – Przygotowania do wyborów zawsze oznaczają konieczność dodatkowej mobilizacji w urzędach gmin – podkreśla w oficjalnym stanowisku Andrzej Porawski, dyrektor biura ZMP. – Ta mobilizacja jest dzisiaj nieosiągalna, a trzeba też liczyć się z całkowicie uzasadnioną odmową udziału w czynnościach, które będą się wiązać ze zwiększonym ryzykiem zarażenia się wirusem.

Dodajmy, że w pakiecie ustaw zwanym „tarczą antykryzysową” znalazł się także przepis pozwalający władzom rządowym na doprowadzenie do wyborów nawet wtedy, gdy samorządy stwierdzą, że nie są w stanie zorganizować głosowania.

Mowa o artykule mówiącym, że „w przypadku, gdy w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii urząd administracji publicznej lub inny podmiot wykonujący zadania publiczne stanie się niezdolny do wykonywania zadań w całości albo w części, wojewoda może w drodze zarządzenia powierzyć wykonywanie zadań tego urzędu lub podmiotu, w całości albo w części, w określonym terminie, innemu urzędowi administracji publicznej lub podmiotowi wykonującemu zadania publiczne”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miszczu / 30 marca 2020 r. o 11:55
+94
Termin 10 maja jest nierealny i na szczęście powoli zaczyna to docierać do głów rządzących naszym krajem. Zorganizowanie wyborów prezydenckich 10 maja to będzie igranie z ludzkim życiem.
Avatar
ege_szege / 30 marca 2020 r. o 12:01
+89
prezydent Żuk ma 100% racji, z tym że przeprowadzenie wyborów nie jest „praktycznie niemożliwe” a po prostu niemożliwe, nie ma tu się nad czym rozwodzić
Avatar
ege_szege / 30 marca 2020 r. o 12:06
+75
ZDALNE GŁOSOWANIE W EUROPARLAMENCIE - MOŻNA - WYBORY W PL - NIE MOŻNA ?
 u nas nawet z odpaleniem tak prostego programu jak CEPiK były wielkie problemy a ty piszesz o zdalnym głosowaniu w wyborach na prezydenta Polski? przecież to jakiś żart, nie jesteśmy do tego w ogóle przygotowani
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 30 marca 2020 r. o 12:11
+64
Komentarze użytkownika Aaron_Langman to wypisz wymaluj paski z TVPis Info.
Avatar
Gatusso / 30 marca 2020 r. o 12:24
+52
pisowska farma trolli znowu atakuje !!!
Avatar
Gatusso / 30 marca 2020 r. o 12:27
+50
SAMOZAORANIE PLATFORMY - youtu.be/kAryKENpsnM
 ile dziś za wpis płaci Nowogrodzka ??? żałosny opłacony troll !!! teraz już wiadomo na co TVP były potrzebne 2 mld !!!
Avatar
pepeszownik / 30 marca 2020 r. o 12:34
+47
Wybory trzeba koniecznie przełożyć, nie ma innej opcji
Avatar
Coffe_Taste / 30 marca 2020 r. o 12:56
+40
PiS nie chce przekładać wyborów a to dlatego, że za kilka kilkanaście miesięcy będzie im ciężko wygrać. Wyjdzie na jaw, że wszystkie bezpieczniki finansowe i zaskórniaki z różnych funduszy, zostały roztrwonione na socjal i tak de facto nie ma żadnych pieniędzy na walkę ze skutkami gospodarczymi koronawirusa. Niemcy w czasach hossy odkładali pieniądze, dlatego teraz pompują w gospodarkę blisko 800 mld zł. My hojnie rozdawaliśmy i przeznaczamy marne 200, z czego realna pomoc to tak naprawdę 30 mld. Cała reszta to jakieś śmieszne poręczenia bankowe i zabezpieczenia kredytów czyli kasa z której tak de facto żaden przedsiębiorca nie skorzysta a jedynie banki zarobią.
PiS nie chce przekładać wyborów a to dlatego, że za kilka kilkanaście miesięcy będzie im ciężko wygrać. Wyjdzie na jaw, że wszystkie bezpieczniki finansowe i zaskórniaki z różnych funduszy, zostały roztrwonione na socjal i tak de facto nie ma żadnych pieniędzy na walkę ze skutkami gospodarczymi koronawirusa. Niemcy w czasach hossy odkładali pieniądze, dlatego teraz pompują w gospodarkę blisko 800 mld zł. My hojnie rozdawaliśmy i przeznaczamy marne 200, z czego realna pomoc to tak naprawdę 30 mld. Cała reszta to jakieś śmieszne poręczenia ban... rozwiń
Avatar
pepeszownik / 30 marca 2020 r. o 12:41
+39
Mam taką propozycję zeby pan Prezydent miasta Lublin zajął sie propzycją pomocy firmom na terenie miasta bo do wyborów prezydenckich jest jeszcze trochę czasu a na ten czas jest potrzebna decyzja o podatkach od nieruchomości i wieczystym użytkowaniu bo zblizają sie terminy płatności
 A gdzie jest rząd? Przecież większość podatków zasila budżet państwa a samorządy dostają jakieś śmieszne ochłapy i nie bardzo wiem skąd miałyby wziąć pieniądze na pomoc firmom
Avatar
Agent_Tomek / 30 marca 2020 r. o 13:32
+31
Ten cały "Aaron_Langman" to niezły herbatnik. Ponad 200 postów nastukał w 10 dni. Większość to oczywiście propagandowe wstawki o PO żywcem wyciągnięte z broszurek dla trolli internetowych w których zamieszczane są tzw. przekazy dnia. Wkleja na forum dokładnie to samo, co działacze PiS na swoich twitterach i fb. Napisać kabaret, to nic nie napisać. To jest po prostu farsa.
Avatar
Aaron_Langman / 4 kwietnia 2020 r. o 14:38
+2
Demokraci w Stanach wbijają nóż w plecy naszej totalnej opozycji. Głosowanie korespondene jako ochrona demokracji w obliczu kryzysu zdrowia publicznego. Nie ma uzasadnionych argumentów przeciwko jego wprowadzeniu
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 23:26
+2
Platforma 2014: "Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich wyborców; to gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy aby było dostępne dla osób, które nie mają możliwości pójścia do lokalu wyborczego. TK ocenił, że głosowanie takie jest zgodne z Konstytucją "
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:36
+3
"W związku z bezprecedensowym dążeniem obozu rządzącego do wyborów podjęłam decyzję o odwieszeniu mojej kampanii wyborczej. " - znowu SMS P0 z narracją na dany dzień nie dotarł ?
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 20:58
+4
SOK z BURAKA się myli !!!! - "300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys. - Głosowanie korespondencyjne w Bawarii odbyło się bez problemów" - „Sueddeutsche Zeitung”
Avatar
tadek68 / 30 marca 2020 r. o 22:43
-2
Posed Jasiek, posed z Zochą na wybory. Kasle Jasiek, kasle, jus....... calutki chory, Umar Jasiek, umar.... nie wołał dochtora, Zocha tera lezy, tys calutka............. chora. Miały byc masecki, z Chin co przyleciały, Nie starcyło wsyskim i gdzieś poznikały.. Morał z tego taki, jak .......kasy brakuje.., Bedziesz zarażony i okradną ....ludzie..., Leci bocian, leci na wieś z góry zerka.., Zagapił się trochę, walnął w nietoperka, Nietopez w maseczce, co Zocha zgubiła, Walnął łbem o sosnę, sowa sie zbudziła.., Powaliło Cie chłopie?, Latasz taki chory?, ,,Spadaj nie mam czasu, lecę na wybory.." Wali naród cały ..........na wybory zmieza, A zamiast kiełbasy, ....zupa z nietopeza.. Wsyskie jus umarte, wkoło tyko duchy...., Tak nas uządziły te od banków..... zuchy, A moze procencik?, bendzie na masecke, Wyślom za ocean, ........z dolarami becke. Ciesy sie juz rabin, bo ludzisków mało.., Lasy, grunta i pod ziemio tyle tu zostało, Wsysko za złotówke,...... uciwie kupione, za misecke ryzu, gojem............obrobione. Łozełek odleciał, wyląkł, się ........korony, Je ta ziemia obiecana i ...raj wymazony, Nie wróci ozełek, ..oj długo do gdniazda, Zaświeciła u nas, tako pienkno gwiazda.., Mateus z Andzejem od podatku bendzie, Zapachnie tu cosnek i cebulo wsendzie.., Na nowe podatki zapracujo goje durne..., Zdychać mogo, jak koperte rzuco w urne.
Posed Jasiek, posed z Zochą na wybory. Kasle Jasiek, kasle, jus....... calutki chory, Umar Jasiek, umar.... nie wołał dochtora, Zocha tera lezy, tys calutka............. chora. Miały byc masecki, z Chin co przyleciały, Nie starcyło wsyskim i gdzieś poznikały.. Morał z tego taki, jak .......kasy brakuje.., Bedziesz zarażony i okradną ....ludzie..., Leci bocian, leci na wieś z góry zerka.., Zagapił się trochę, walnął w nietoperka, Nietopez w maseczce, co Zocha zgubiła, Walnął łbem o sosnę, sowa sie zbudziła.., Powaliło Cie chłopie?, Lata... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 30 marca 2020 r. o 21:43
+7
Parlament węgierski uchwala ustawę, która daje premierowi Orbánowi nieograniczoną władzę i ogłasza: - Stan wyjątkowy bez limitu czasu - zarządzanie dekretami - Parlament zawieszony - Brak wyborów - za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości + plotek: do 5 lat więzienia - złamanie kwarantanny: do 8 lat więzienia
Avatar
Aaron_Langman / 30 marca 2020 r. o 16:57
+15
W kilkunastomilionowej właśnie Bawarii trwają wybory...., a jednostronne media piszą o stanowisku jakiegoś opozycjjego urzednika ?  Ktoś to rozumie?
Avatar
Aaron_Langman / 30 marca 2020 r. o 16:44
+13
ZDALNE GŁOSOWANIE W EUROPARLAMENCIE - MOŻNA, proste wybory a, b, c - „praktycznie niemożliwe”? To za my im płacimy?
Avatar
Aaron_Langman / 30 marca 2020 r. o 16:41
+10
Przypomnijmy więc stanowisko Kidawy i całej PLATFORMA z 2014 - ".... Głosowanie korespondencyjne to dodatkowa gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy, aby było ono dostępne dla osób, które nie miały do tej pory możliwości pójścia do lokalu wyborczego" - ustalcie przekaz :) link-- KLUb.platforma.org/index.php/aktualnosci/149-
Avatar
Niemamloginu / 30 marca 2020 r. o 15:43
+3
Lepiej napiszcie o tym szarlatanie z KUL-u, który na antenie u Rydzyka przekonywał, że podczas mszy świętej i przyjmowania komunii, nie można się zarazić: "Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Podobnie każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje, i jest komunia święta do ust, może zarażać" Tymczasem czytamy: ***s://***planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Koronawirus-w-Polsce-Labunie.-Ksiadz-zakazony-140-osob-w-kwarantannie
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób
film

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych przypadkach w całej Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.