Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2019 r.
19:06

Tragiczna śmierć 12-latki na ul. Poligonowej. Miasto odpowiada na apel rodziców

0 63 A A
Sprawą tragicznego wypadku na Poligonowej wciąż zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin Północ. Śledczy czekają jeszcze na ostatnie opinie biegłych. Dochodzenie jest przedłużone do końca marca<br />
<br />
Sprawą tragicznego wypadku na Poligonowej wciąż zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin Północ. Śledczy czekają jeszcze na ostatnie opinie biegłych. Dochodzenie jest przedłużone do końca marca

(fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

- Światła w tym miejscu będą, gdy znajdą się pieniądze - odpowiada miasto na apel dotyczący poprawienia bezpieczeństwa na ul. Poligonowej Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę 31 marca Wiktoria obchodziłaby 13. urodziny. Dziewczynka zginęła we wrześniu ubiegłego roku po potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Poligonowej w Lublinie. Rodzina chce uczcić jej pamięć i zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa.

26 września 2018 r. rano Wiktoria wyszła z domu. Miała przejść przez oznakowane przejście na wysokości ulicy Relaksowej, dojść na przystanek i pojechać autobusem do szkoły. Gdy była na przejściu, jadący w stronę ul. Zelwerowicza kierowca zatrzymał się, by ustąpić jej drogę. Drugi tego nie zrobił. Samochód potrącił 12-latkę. Wiktoria trafiła do szpitala. Przez półtora tygodnia lekarze walczyli o jej życie. Przegrali.

– Przez pierwsze miesiące dochodziliśmy do siebie. To dla nas ogromna tragedia – przyznaje mama dziewczynki. – Teraz, kiedy zbliżają się urodziny córki, chcielibyśmy jednak, żeby pamiętano o niej i o tym, co się stało.

Dlatego rodzina zaprasza wszystkich chętnych, by 31 marca o godz. 18 przyszli na przystanek „Poligonowa Osiedle”, żeby zapalić światełko dla Wiktorii.

– Chcielibyśmy też, żeby ktoś kompetentny przemyślał kwestię bezpieczeństwa na drogach w naszej okolicy. Od zawsze był to duży problem. Było wiele wypadków i stłuczek, np. na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września, gdzie w ogóle nie ma świateł, a kierowcy mają bardzo złą widoczność. W innych miejscach zamontowana jest sygnalizacja świetlna, ale nie działa. Mruga tylko na żółto. Być może gdyby działała, kierowcy zwalnialiby i nie dochodziłoby do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Być może Wiktoria nie zostałaby potrącona na przejściu bez świateł – zastanawia się mama dziewczynki. – Moja córka zapłaciła za to największą cenę.

Jaka jest szansa na poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie? – Nie dyskutujemy nad zasadnością budowy sygnalizacji na przejściu przez Poligonową koło Relaksowej. Światła w tym miejscu będą, gdy znajdą się pieniądze. Jednak na razie w budżecie miasta nie ma takiej pozycji – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Koszt szacowany jest na przynajmniej 2 mln zł, więc w najbliższym czasie można tu liczyć tylko na dodatkowe oznakowanie przejścia jaskrawymi, fluorescencyjnymi tablicami. 

Podobnie jest ze skrzyżowaniem ul. Bohaterów Września i ul. Zelwerowicza. – W kwestii oznakowania zrobiliśmy tu już wszystko, co było w naszej mocy. Jedyne co można zrobić więcej, to ustawienie sygnalizacji – przyznaje Kieliszek. Pieniędzy na światła nie ma, a Ratusz nie deklaruje, że zdoła je wygospodarować. Światła powstały za to na skrzyżowaniu ul. Poligonowej z ul. Zielone Wzgórze, zostały zamontowane przez dewelopera, który buduje obok bloki mieszkalne. Miasto nie przejęło jeszcze sygnalizacji od inwestora, dlatego nieprędko zostanie ona uruchomiona.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GOSC / 4 marca 2019 r. o 22:17
+18
Popieram. Pojedź do Szwajcarii to zobaczysz. Ograniczenie w okolicy szkoły, apteki, sklepu 40 km/ h i żeby skały srały nikt nie pojedzie szybciej. Tam się jedzie wtedy 35 km/h.  Nie ma radarów , jest znak i on jest ŚWIĘTY.  Pieszy zbliża się do przejścia a kierowca ma zasrany obowiązek się zatrzymać.  Kierowcy uśmiechają sie do pieszych, dzieci machają na znak podziękowania.  A w Polsce co?  Prawie każdy kierowca z telefonem przy uchu. Klakson i rura ..... trochę więcej serdeczności by się przydało w tym kraju i kultury. 
Avatar
Opo / 4 marca 2019 r. o 20:42
+15
W Niemczech na takich ulicach nie wyznacza się prejść dla pieszych i jest bezpiecznie. W Lubliniepod pozorem bezpieczeństwa się je wyznacza i efekty widzimy.
 W Lublinie pod pozorem usprawniania ruchu buduje sie wszedzie wielopasmowe austostrady dla samochodow, ktore zidiociali kierowcy traktują jako zaproszenie do zap...dalania 
Avatar
Gość / 4 marca 2019 r. o 19:53
+13
niestety kultura lubelskich kierowców woła o pomstę do nieba
Avatar
po prostu tak jest .... / 4 marca 2019 r. o 20:55
+12
... żadne światła nie pomogą, jak nie zmieni się mentalność osób kierujących autami. Mój teść zginął właśnie przy przechodzeniu na zielonym światle przy Narutowicza...
Avatar
Te / 4 marca 2019 r. o 20:10
+11
Nie macie cieniasy urzedasy pieniędzy na sygnalizacje? Wystarczyłoby na pare dni postawic przed tym przejsciem fotoradar i łoic Januszów nawet po te smieszne 200-300 zlotych - szybko by sie kasa uzbierała...
Avatar
Poligonowa / 4 marca 2019 r. o 19:54
+11
przeciętny kierowca jak widzi 2-3 pasmową jezdnię, dostaje głupawki...
Avatar
kol90 / 4 marca 2019 r. o 19:40
+11
Wystarczy do skutku nie wypłacać nagród dla wysokich urzędników i pieniądze się uzbierają. Na tej poligonowej to trzeba przejść dwie jezdnie aby trafić na drugą stronę ulicy. A prują tam samochody nieźle. Nie zawsze da się przejść pieszemu na drugą stronę za jednym razem.
Avatar
Ana / 4 marca 2019 r. o 19:36
+11
Ten rejon rozbudowuje się. Niestety kultura jazdy kierowców zostawia wiele do życzenia. To samo dzieje się na Willowej. Piski opon i słupki przy przejściu w okolicy przystanku przy Ogrodzie Botanicznym to codzienność.
Avatar
Te / 4 marca 2019 r. o 20:06
+9
Posrednio winnymi smierci tej dziewczynki są urzędnicy ktorzy taką drogę zatwierdzili i projektant ktory ten chłam zaprojektował...obecnie jest tendencja do projektowania ulic nawet w centrum miasta w taki sposob, aby auta mogły zap...dalac bez czestego zatrzymuwania i skrecania...dlatego robi sie osobne prawo i lewoskrety, pasy szerokie jak na ekspresowce itd...wszystko to wręcz zachęca co głupszych kierowców do szybkiej jazdy
Avatar
Zden / 5 marca 2019 r. o 11:42
+8
ul. Willowa jest jednopasmową szosą z wysepkami dla pieszych na przejściach i  jakimś magicznym sposobem kierowcy tam tak nie nap...dalają, jest tam dużo bezpieczniej i bez świateł... po jaką cholerę urzędasy budują takie szerokie autostrady w gęsto zaludnionym terenie, skoro potem i tak nie robią nic żeby egzekwować od kierowców respektowania ograniczen predkości
Avatar
adg / 8 marca 2019 r. o 20:03
+3
Na światła nie ma, a na dwie ławki za 200tyś tak. Jakiś absurd.
Avatar
Gość / 7 marca 2019 r. o 22:14
0
%0 lat więzienia dla sukinsyna i nie patrzyć że on dzieci na utrzymaniu , że ma tzw. wysoki status społeczny , że jakiś tam VIP........... na 50 lat takich sukinsynów do paki a na drzwiach celi nakleić im zdjęcie z tego rozjechanego dziecka. To nie może być tak że ja się zatrzymuję - np. na Smorawińskiego , na Mełgiewskiej a taki ma to w swojej śmierdzącej du*ie. Nie ma kary i tak się dzieje - kiedy takiego zapytałem na najbliższym czerwonym świetle jak mu się wyprzedzało na przejściu dla pieszych - z rozbrajająca szczerością mi odpowiedział że "bardzo dobrze"
%0 lat więzienia dla sukinsyna i nie patrzyć że on dzieci na utrzymaniu , że ma tzw. wysoki status społeczny , że jakiś tam VIP........... na 50 lat takich sukinsynów do paki a na drzwiach celi nakleić im zdjęcie z tego rozjechanego dziecka. To nie może być tak że ja się zatrzymuję - np. na Smorawińskiego , na Mełgiewskiej a taki ma to w swojej śmierdzącej du*ie. Nie ma kary i tak się dzieje - kiedy takiego zapytałem na najbliższym czerwonym świetle jak mu się wyprzedzało na przejściu dla pieszych - z rozbrajająca szczerością mi odpowiedzia... rozwiń
Avatar
Bert / 7 marca 2019 r. o 08:18
+1
Na ul. Poligonowej nie ma nawet normalnego chodnika!!! Zbudowano droge a chodnika dla pieszych brak!
 po co chodnik, są za to po 2 pasy w każdą stronę - nic że przez cały dzień puste, ale jak ładnie na zdjęciach się prezentują :)
Avatar
poligonowa / 7 marca 2019 r. o 00:59
+1
Na ul. Poligonowej nie ma nawet normalnego chodnika!!! Zbudowano droge a chodnika dla pieszych brak!
Avatar
Gość / 6 marca 2019 r. o 23:27
0
Wymagana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Boh.Września i ul.Zelwerowicza PILNIE !!!!!!
Avatar
And / 6 marca 2019 r. o 08:46
+2
swiatla nic nie dadza, jak samochod się nie zatrzyma, lepiej zrobić jakies przejścia nadziemne czy podziemne
 w mieszkaniu se zbuduj przejście nadziemne i dymaj codziennie po 8 razy
Avatar
Gość / 6 marca 2019 r. o 03:33
-2
swiatla nic nie dadza, jak samochod się nie zatrzyma, lepiej zrobić jakies przejścia nadziemne czy podziemne
Avatar
kke / 5 marca 2019 r. o 22:13
+3
Wystarczy zobaczyć ul. Majdanka tam co100m światła i nawt dojaz do niby do PGE,a teraz deweloperka zaczyna się.......... tu Kielyszek ma pieniądze.
Avatar
Anatol / 5 marca 2019 r. o 15:54
+4
wyłączyć z ruchu po jednym pasie w każdą stronę jakimiś przenośnymi barierami, jak za pare lat liczba mieszkańców wzrośnie jeszcze bardziej, to się tam urządzi buspas albo torowisko tramwajowe
Avatar
Fdh / 5 marca 2019 r. o 15:26
0
Może policję z AUSTRII albo CZECH należy sprowadzić. Czy ktoś tam widział pieszego czekającego aż samochód przejedzie??????????????? 50 km/h 50 km/h
Nie byłes to nie pisz. Zobacz sobie na YT filmiki z dróg np z Pragi gdzie pieszy musi czekać. Mimo tego że tam ma pierwszeństwo jeszcze przed przejściem.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie na przedostatnim miejscu. Mało szczepień to możliwe regionalne obostrzenia

Lubelskie na przedostatnim miejscu. Mało szczepień to możliwe regionalne obostrzenia

Dramatycznie spada liczba pacjentów chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19. Niektóre punkty już zostały zamknięte. A to od poziomu zaszczepienia będą zależały decyzje o wprowadzeniu obostrzeń, także regionalnych. Lubelskie jest na przedostatnim miejscu w kraju jeśli chodzi o liczbę szczepień.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lipca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lipca 2021 r.

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Jeszcze w tym roku w Świdniku ma powstać jadłodzielnia. Podobne miejsca działają już m.in. w Lublinie, Kraśniku i Puławach.

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Całe spektrum emocji towarzyszyło kibicom, którzy oglądali niedzielne starcie eWinner Apatora Toruń z Motorem Lublin. Żółto-biało-niebiescy walczyli do ostatniego biegu o zwycięstwo i udało im się to – 46:44, a do tego triumfowali w dwumeczu. Tym samym zrobili olbrzymi krok w kierunku awansu do play-offów

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów
galeria

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów

Już wiadomo jak zmieni się fragment centrum Lubyczy Królewskiej. Będzie scena, ażurowa konstrukcja przypominająca dom, zielony rynek z pawilonami i odmieniony dom kultury. Pomysł Artura Mazura z Politechniki Rzeszowskiej spodobał się mieszkańcom najbardziej. Co ciekawe, sąd konkursowy, który oceniał pomysły studentów też uznał Zieloną Przystań za wartą I nagrody.

Lublin. Prawie jak deptak
galeria

Lublin. Prawie jak deptak

W sobotę na dobre rozpoczął się remont jezdni Krakowskiego Przedmieścia między ul. 3 Maja a Wieniawską.

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom
film

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom

Pourywane kontakty, niedziałające spłuczki i zerwane zasłony prysznicowe – w takich warunkach miały wypoczywać dzieci na koloniach w Okunince. Przeprowadzone kontrole potwierdziły część zarzutów, organizator wypoczynku przeprasza i zarzeka się, że to jednorazowy incydent.

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych
Zdjęcia
galeria

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych

Na jednym stoisku hamburgery, na drugim wata cukrowa, a na trzecim szczepionki Johnson & Johnson. W niedzielę w Bełżycach największa kolejka ustawiła się do tego ostatniego.

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

Po ponad trzech tygodniach przerwy od ligowej jazdy zawodnicy Motoru Lublin wracają na polskie tory. Dzisiaj o godz. 19.15 będą gościć na toruńskiej Motoarenie, gdzie zmierzą się z miejscowym eWinner Apatorem. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"
4 sierpnia 2021, 18:00

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"

Po długiej przerwie wracają filmowe pokazy w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie. Już 4 sierpnia o godz. 20 organizatorzy zaproszą na pokaz kultowego "Terminatora 2".

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu
galeria
film

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu

PIŁKARKSA PKO BP EKSTRAKLASA Po czterech latach przerwy najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce powrócił na Lubelszczyznę. Górnik Łęczna zremisował u siebie 1:1 z Cracovią w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy, a na tamtejszym stadionie znów można było poczuć atmosferę piłkarskiego święta

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju
galeria

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju

Na obronę doktoratu przyszła w stroju nawiązującym do tematu jej pracy. Nie pierwszy raz, bo bardzo często ubiór dostosowuje do poruszanej tematyki podczas zajęć ze studentami. – Zawsze staram się jak najdokładniej pokazać to, o czym mówię – tłumaczy dr Ewelina Polańska.

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

KEEZA BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W nowym sezonie do rywalizacji przystąpi nie 14, a 16 drużyn. Powiększenie ligi spowodowało, że do klasy A zamiast trzech zespołów zdegradowany został tylko beniaminek Ar-Tig Huta Dąbrowa

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?
Magazyn

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?

Jeżeli rolnik ma wysoki poziom wiedzy i umiejętności, to ogranicza chwasty, bo one są konkurentem dla roślin uprawnych. Ogranicza chwasty różnymi metodami: orką, bronowaniem, stosowaniem środków chwastobójczych, ponieważ jego celem nie jest produkcja maku i kąkolu, tylko na przykład rzepaku. Problem zaczyna się wtedy, gdy na wielkich obszarach mamy monokultury upraw. Wyzwaniem w Europie jest strategia „Zielony Ład”, która Unia oficjalnie zatwierdziła i Polska też się na te warunki zgodziła – rozmowa z dr Mirosławem Korzeniowskim, prezesem Stowarzyszenia AgroEkoton, ekspertem z zakresu zrównoważonej ochrony roślin.

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Miasto planuje wyremontować ulicę Królik. Ale część mieszkańców nie chce oddać swoich gruntów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010