Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2011 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Uczniowie Biskupiaka napisali list do Newsweeka ws. "szatańskich" tygodników

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 143 A A
Pod listem do redaktora naczelnego "Newsweeka” podpisało się ponad 500 osób
Pod listem do redaktora naczelnego \"Newsweeka” podpisało się ponad 500 osób

Uczniowie Biskupiaka wystosowali list otwarty do redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek”. – W naszej szkole nie ma cenzury – podkreślają w piśmie, pod którym podpisało się pod 500 młodych ludzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że dyrekcja katolickiego XXI LO w Lublinie (tzw. Biskupiak) wstrzymała prenumeratę dwóch tygodników pisaliśmy w październiku. Szkoła zrezygnowała z kupowania "Przekroju” i "Newsweeka” z powodu kontrowersyjnych okładek tych pism. Z "Newsweeka” spoglądał Janusz Palikot upozowany na ukrzyżowanego Chrystusa. Natomiast okładkę "Przekroju” zdobił rysunek dwóch mężczyzn stylizowanych na Maryję i Józefa, a zamiast małego Jezusa był kot.

– Instrumentalnie wykorzystywały symbolikę religijną – argumentowała swoją decyzję dyrekcja szkoły. O rezygnację z prenumeraty poprosiło kilku uczniów.

Cała sprawa ma ciąg dalszy. Naczelny "Newsweeka” na łamach swojego tygodnika skrytykował lubelską szkołę za wprowadzenie cenzury. Uczniowie odpowiedzieli mu w liście przesłanym również do lubelskich mediów. Podpisało się pod nim ponad 500 młodych ludzi. To zdecydowana większość uczniów Biskupiaka.

– Z perspektywy młodzieży szkolnej możemy być tylko wdzięczni Wychowawcom takim jak Ksiądz Dyrektor, którzy mają odwagę jasno wskazywać nam, co jest dobre, a co złe, a nie wypełniać jedynie funkcji fundatora albo doręczyciela gazet. Jesteśmy wdzięczni za to, że podzielają nasze odczucia wobec gorszących publikacji, na które wielu już przestało reagować – czytamy. Uczniowie podkreślają też, że ich szkoła jest otwarta na różne poglądy, pod warunkiem że są "wyrażane w kulturalny i zgodny z zasadami merytorycznej dyskusji sposób”.
Jeden z uczniów zdradził nam jak powstawał ten list. Pierwszą wersję napisali uczniowie gimnazjum.

– Była pełna błędów i napisana dziecinnym językiem, więc dyrekcja nie zgodziła się na wysłanie listu w tej formie – opowiada. Drugą wersję przygotowali licealiści, a podpisy zbierali gospodarze klas. – Ale rzeczywiście był to pomysł uczniów. Nie było żadnych nacisków, żeby podpisywać się po tym pismem – podkreśla.

Dyrekcja nie chciała z nami rozmawiać na ten temat. – List uczniów jest wystarczającym komentarzem – taką wiadomość od księdza dyrektora przekazała nam jego sekretarka.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 143

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hakim / 22 września 2012 r. o 19:22
0
"El Commandante " Fidel Castro też skończył jezuickie szkoły Colegio Lasalle i Colegio Dolores w Havanie
Avatar
Natalia / 22 września 2012 r. o 18:16
0
Biskupiak jest jednym z lepszych gimnazjów w Polsce , a Ci ktorzy na niego najeżdżają , w większośćci po prostu zazdroszczą . Ja podpisałam.
Avatar
Biblia / 10 lipca 2012 r. o 23:39
0
[quote name='hippie' timestamp='1332882909' post='615245']
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkole macie 2 opcje: albo wstąpić do zakonu, albo już zawsze żałować zmarnowanych lat.
[/quote] Z pod jakiego kamienia się wyślizgnąłeś Gościu?
[quote name='hippie' timestamp='1332882909' post='615245']
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkol... rozwiń
Avatar
Biblia / 10 lipca 2012 r. o 23:37
0
To chyba właśnie Dziennik Wschodni wytropił kolejną aferę w szkołach wyznaniowych, jakoś cisza o tym w powyższym artykule, cisza też i o tym co czuł Redaktor Naczelny tej gazety, chyba go już nie ma, a czy Redaktor Naczelny w Dzienniku Wschodnim jeszcze jest?
Avatar
hippie / 27 marca 2012 r. o 23:15
0
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkole macie 2 opcje: albo wstąpić do zakonu, albo już zawsze żałować zmarnowanych lat.
Avatar
Biskupiak -głos z wewnątrz / 18 stycznia 2012 r. o 20:56
0
Byli tacy co nie podpisali. I co? I coś im się stało? Ja podpisałem, bo czuję bunt wobec atakowania kościoła na wszystkich frontach i przeciwko co teraz dzieje się w Polsce. DO Biskupiaka nie idą osoby bez ukształtowanego światopoglądu, tylko takie jakie już ten pogląd mają. Podpisaliśmy, w mojej klasie wszyscy. Z własnej woli. Nikt nikogo nie zmuszał i nigdy zmuszać nie będzie. Nie byłeś w tej szkole i nie wiesz jak jest. Ci, któzy tam idą świadomie zgadzają się na wyznawane przez tę szkołę poglądy. Nikt ich nam nie narzuca. Owszem, są rodziece którzy nie wierzą i ich dzieci nie wierzą, ale puszczają swoje dzieci z powodu bardzo wysokiego poziomu nauczania. Ale nie da się długo żyć w sprzeczności z wyznawanymi wartościami iw końcu taka sytuacja wychodzie na jaw. Ja Wam nie narzucam mojej wiary, to wy nie czepiajcie się tego co się dzieje w mojej szkole. Nikt was o to nie prosi, a mi jest tam dobrze i coś takiego tylko mnie frustruje. A tak naprawdę nikt tych tygodników nie czytał i większość nawet nie wiedziała, że one są. A wszyscy śmialiśmy i będziemy się z nich śmiać. Nie dość, że obrażają naszą wiarę, to biją rekordy absurdów. I PODKREŚLAM: MAMY WOLNĄ WOLĘ SAMI DECYDUJEMY, I O TYM TEŻ ZDECYDOWALIŚMY, CO CHCEMY PODPISAĆ I I CZY ŻYJEMY TAK CZY INACZEJ. SZKOŁA JEST KATOLICKA I JEŚLI CHCESZ DO NIEJ CHODZIĆ, ZGADZAJ SIĘ Z KATOLICKIMI WARTOŚCIAMI. A PROPOS TOLERANCJI: pRZYJĘLIŚMY NIE DAWNO UCZNIÓW, PRAWOSŁĄWNYCH RÓWNIEŻ, Z KALININGRADU I JA, Z MOIM ( ŻĘ TAK SIĘ WYRAŻĘ) ROSJANINEM BYŁEM NA MSZY W CERWKII. TO TYLLE JEŚLI CHODZIE O NAS, UCZNIÓW BISKUPIAKA. JAK TYLKO DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O TYCH ABSURDALNYCH TYTUŁACH WYBUCHNĘLIŚMY ŚMIECHEM. PRZECIEŻ TO JEST PARANOJA. DZIĘKUJĘ.
Byli tacy co nie podpisali. I co? I coś im się stało? Ja podpisałem, bo czuję bunt wobec atakowania kościoła na wszystkich frontach i przeciwko co teraz dzieje się w Polsce. DO Biskupiaka nie idą osoby bez ukształtowanego światopoglądu, tylko takie jakie już ten pogląd mają. Podpisaliśmy, w mojej klasie wszyscy. Z własnej woli. Nikt nikogo nie zmuszał i nigdy zmuszać nie będzie. Nie byłeś w tej szkole i nie wiesz jak jest. Ci, któzy tam idą świadomie zgadzają się na wyznawane przez tę szkołę poglądy. Nikt ich nam nie narzuca. Owszem, są rodz... rozwiń
Avatar
qwerty / 26 listopada 2011 r. o 19:48
0
Wiesz co PePe... pomimo, że mamy różne poglądy na kwestię usunięcia Newsweeka i Przekroju z biblioteki w Waszej szkole, to autentycznie zasługujesz na głęboki szacunek. Ty jak nikt inny pokazałeś, że można prowadzić spór kulturalnie, rzeczowo, unikając przy tym zbędnych emocji i ataków ad personam. Choć w kwestiach merytorycznych nie do końca się z Tobą zgadzam, to dyskusja z Tobą to czysta przyjemność. I pomyśleć, że Ty... 16-letni(?) chłopak prezentujesz nieporównywalnie wyższy poziom kultury dyskusji, niż niejeden dorosły... . Naprawdę stawiam Ciebie za wzór.

A co do spraw merytorycznych... aby po raz kolejny nie pisać tego co już napisałem, to powiem tylko, że pozostaję przy swoim zdaniu. Jakbym miał napisać dlaczego to znów bym się zaczął powtarzać, a chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam
Tomek
Wiesz co PePe... pomimo, że mamy różne poglądy na kwestię usunięcia Newsweeka i Przekroju z biblioteki w Waszej szkole, to autentycznie zasługujesz na głęboki szacunek. Ty jak nikt inny pokazałeś, że można prowadzić spór kulturalnie, rzeczowo, unikając przy tym zbędnych emocji i ataków ad personam. Choć w kwestiach merytorycznych nie do końca się z Tobą zgadzam, to dyskusja z Tobą to czysta przyjemność. I pomyśleć, że Ty... 16-letni(?) chłopak prezentujesz nieporównywalnie wyższy poziom kultury dyskusji, niż niejeden dorosły... . Naprawdę st... rozwiń
Avatar
PePe / 25 listopada 2011 r. o 23:26
0
Ludzie ogarnijcie sie. Jak pisalem wczesniej jestem uczniem liceum i chodzilem do gimnazjum. Do tej biblioteki prawie nikt nie chodzi zeby czytac gazety, a co calej sprawie ludzie sie dowiedzieli z newsweeka wiec dajcie sobie spokoj z ograniczaniem naszych horyzontow. Szkola ma swoje zasady kto chce to idzie, przymusu nie ma. Jesli chodzi o wyniki w nauce to gimnazjum jest kuznia talentow, a liceum jednym z najlepszych w wojewodztwie. Szkola ma pomoc uksztaltowac dziecko, a nie wychowac sama ! W domu uczymy sie najwiecej od rodzicow, a nie w szkole. Sam nigdy nie odczulem zadnej specjalnej dyscypliny w tej szkole, wyglupiamy sie na przerwach jak wszedzie, przychodza rozni ludzie, niekoniecznie wierzacy i jest OK. To co wyroznia to szkole od innych to nie bicie linijka po palcach,albo karcenie uczniow non stop tylko rozwijanie naszych zainteresowan poprzez liczne kola naukowe, pozwala sie uczniom takze wyjsc z wlasna inicjatywa. Dyscypline wprowadzaja sami uczniowie, nie jestesmy moze specjalnie "grzeczni" ale mamy kulture i wartosci. Nie jest szpanem pochwalenie sie od ilu lat sie pali albo pije tak jak w innych szkolach, takie rzeczy to raczej jest u nas pogarda wsrod rowiesnikow. Mamy szacunek do siebie i nie ma chamstwa. Od innych uczniow w naszym wieku z innych szkol, nie odroznia nas zacofanie i maly swiato poglad(jak juz to na odwrot) lecz np. przepuszczanie kobiety pierwszej w drzwiach czy potrafienie odnalezienia sie w sytuacji. Na roznych imprezach nie jestemsy jakimis sztywniakami. Tylko takie dyskusje jak ta na forum i bezcelowe oczernianie nas w gazetach wprowadzaja jakies podzialy na zacofana mlodziez katolicka i swiatla reszte mlodziezy. W podstawowce mialem kontakt, ze srodowiskiem raczej patologicznym i ja poszedlem do biskupiaka, a niektorzy koledzy ktorzy poszli do innych "swiatlych szkol" zamienilo sie w zwykla zapita dresiarnie, nalogowo palaca i "olewajaca" szkole, ludzi bez ambicji. Dziwne prawda ? Przeciez tylko katolickie szkoly ksztalca ciemnych ludzi. Prawda jest taka, ze osoby ktore mowia, ze jestesmy zacofani nie maja na to zadnych argumentow. Mamy swoj "Jacht klub", organizujemy wyprawy w gory w roku szkolnym i wiele innych rzeczy. Na religii czesto "bombardujemy" ksiezy seria trudnych pytan na temat kaplanstwa i zachowan ksiezy oraz sprzecznosci w wierze. Ale jeszcze raz powtarzam, ta sprawa z gazetami w zasadzie nikogo nie obchodzila, a list zostal podpisany w odwecie za obsmarowanie nas w prasie. Oczywiscie warto pojechac po jakiejs w szkole pod byle pretekstem jesli usunela prenumerate czyjejs gazety albo zwiekszy to sprzedaz.
Ludzie ogarnijcie sie. Jak pisalem wczesniej jestem uczniem liceum i chodzilem do gimnazjum. Do tej biblioteki prawie nikt nie chodzi zeby czytac gazety, a co calej sprawie ludzie sie dowiedzieli z newsweeka wiec dajcie sobie spokoj z ograniczaniem naszych horyzontow. Szkola ma swoje zasady kto chce to idzie, przymusu nie ma. Jesli chodzi o wyniki w nauce to gimnazjum jest kuznia talentow, a liceum jednym z najlepszych w wojewodztwie. Szkola ma pomoc uksztaltowac dziecko, a nie wychowac sama ! W domu uczymy sie najwiecej od rodzicow, a n... rozwiń
Avatar
GIS Manager / 25 listopada 2011 r. o 10:35
0
Witam
Wszystkich zainteresowanych edukacją zapraszam na stronę: www.gis-szkolenia.pl, - szkolenia jakich jeszcze w Lublinie nie było !!!

Zapraszam
Avatar
tylko pytam / 25 listopada 2011 r. o 08:11
0
[quote name='ola' timestamp='1322202369' post='562685']
myślę że gdybyś ukończył to co tak obrzucasz błotem twój mózg nie produkowałby takich .idiotyzmów,
[/quote]

...bo jego mózg tak byłby wyprany?
Avatar
hakim / 22 września 2012 r. o 19:22
0
"El Commandante " Fidel Castro też skończył jezuickie szkoły Colegio Lasalle i Colegio Dolores w Havanie
Avatar
Natalia / 22 września 2012 r. o 18:16
0
Biskupiak jest jednym z lepszych gimnazjów w Polsce , a Ci ktorzy na niego najeżdżają , w większośćci po prostu zazdroszczą . Ja podpisałam.
Avatar
Biblia / 10 lipca 2012 r. o 23:39
0
[quote name='hippie' timestamp='1332882909' post='615245']
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkole macie 2 opcje: albo wstąpić do zakonu, albo już zawsze żałować zmarnowanych lat.
[/quote] Z pod jakiego kamienia się wyślizgnąłeś Gościu?
[quote name='hippie' timestamp='1332882909' post='615245']
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkol... rozwiń
Avatar
Biblia / 10 lipca 2012 r. o 23:37
0
To chyba właśnie Dziennik Wschodni wytropił kolejną aferę w szkołach wyznaniowych, jakoś cisza o tym w powyższym artykule, cisza też i o tym co czuł Redaktor Naczelny tej gazety, chyba go już nie ma, a czy Redaktor Naczelny w Dzienniku Wschodnim jeszcze jest?
Avatar
hippie / 27 marca 2012 r. o 23:15
0
Ta szkoła to zmarnowana młodość, jeśli macie do wyboru biskupiak i JAKĄKOLWIEK inną szkołę, wybierzcie tą drugą. Tam nie szanuje się wolności słowa ani poglądów, jak nie będziesz się trzymać ich zasad, to zmieszają cię z błotem albo spróbują "naprostować". Ja przeszłam w tej szkole takie pranie mózgu, że zamiast (z założenia) pogłębić wiarę i wartości mam teraz wstręt to wszystkiego co katolickie i konserwantywne. Prawda jest taka, po tej szkole macie 2 opcje: albo wstąpić do zakonu, albo już zawsze żałować zmarnowanych lat.
Avatar
Biskupiak -głos z wewnątrz / 18 stycznia 2012 r. o 20:56
0
Byli tacy co nie podpisali. I co? I coś im się stało? Ja podpisałem, bo czuję bunt wobec atakowania kościoła na wszystkich frontach i przeciwko co teraz dzieje się w Polsce. DO Biskupiaka nie idą osoby bez ukształtowanego światopoglądu, tylko takie jakie już ten pogląd mają. Podpisaliśmy, w mojej klasie wszyscy. Z własnej woli. Nikt nikogo nie zmuszał i nigdy zmuszać nie będzie. Nie byłeś w tej szkole i nie wiesz jak jest. Ci, któzy tam idą świadomie zgadzają się na wyznawane przez tę szkołę poglądy. Nikt ich nam nie narzuca. Owszem, są rodziece którzy nie wierzą i ich dzieci nie wierzą, ale puszczają swoje dzieci z powodu bardzo wysokiego poziomu nauczania. Ale nie da się długo żyć w sprzeczności z wyznawanymi wartościami iw końcu taka sytuacja wychodzie na jaw. Ja Wam nie narzucam mojej wiary, to wy nie czepiajcie się tego co się dzieje w mojej szkole. Nikt was o to nie prosi, a mi jest tam dobrze i coś takiego tylko mnie frustruje. A tak naprawdę nikt tych tygodników nie czytał i większość nawet nie wiedziała, że one są. A wszyscy śmialiśmy i będziemy się z nich śmiać. Nie dość, że obrażają naszą wiarę, to biją rekordy absurdów. I PODKREŚLAM: MAMY WOLNĄ WOLĘ SAMI DECYDUJEMY, I O TYM TEŻ ZDECYDOWALIŚMY, CO CHCEMY PODPISAĆ I I CZY ŻYJEMY TAK CZY INACZEJ. SZKOŁA JEST KATOLICKA I JEŚLI CHCESZ DO NIEJ CHODZIĆ, ZGADZAJ SIĘ Z KATOLICKIMI WARTOŚCIAMI. A PROPOS TOLERANCJI: pRZYJĘLIŚMY NIE DAWNO UCZNIÓW, PRAWOSŁĄWNYCH RÓWNIEŻ, Z KALININGRADU I JA, Z MOIM ( ŻĘ TAK SIĘ WYRAŻĘ) ROSJANINEM BYŁEM NA MSZY W CERWKII. TO TYLLE JEŚLI CHODZIE O NAS, UCZNIÓW BISKUPIAKA. JAK TYLKO DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O TYCH ABSURDALNYCH TYTUŁACH WYBUCHNĘLIŚMY ŚMIECHEM. PRZECIEŻ TO JEST PARANOJA. DZIĘKUJĘ.
Byli tacy co nie podpisali. I co? I coś im się stało? Ja podpisałem, bo czuję bunt wobec atakowania kościoła na wszystkich frontach i przeciwko co teraz dzieje się w Polsce. DO Biskupiaka nie idą osoby bez ukształtowanego światopoglądu, tylko takie jakie już ten pogląd mają. Podpisaliśmy, w mojej klasie wszyscy. Z własnej woli. Nikt nikogo nie zmuszał i nigdy zmuszać nie będzie. Nie byłeś w tej szkole i nie wiesz jak jest. Ci, któzy tam idą świadomie zgadzają się na wyznawane przez tę szkołę poglądy. Nikt ich nam nie narzuca. Owszem, są rodz... rozwiń
Avatar
qwerty / 26 listopada 2011 r. o 19:48
0
Wiesz co PePe... pomimo, że mamy różne poglądy na kwestię usunięcia Newsweeka i Przekroju z biblioteki w Waszej szkole, to autentycznie zasługujesz na głęboki szacunek. Ty jak nikt inny pokazałeś, że można prowadzić spór kulturalnie, rzeczowo, unikając przy tym zbędnych emocji i ataków ad personam. Choć w kwestiach merytorycznych nie do końca się z Tobą zgadzam, to dyskusja z Tobą to czysta przyjemność. I pomyśleć, że Ty... 16-letni(?) chłopak prezentujesz nieporównywalnie wyższy poziom kultury dyskusji, niż niejeden dorosły... . Naprawdę stawiam Ciebie za wzór.

A co do spraw merytorycznych... aby po raz kolejny nie pisać tego co już napisałem, to powiem tylko, że pozostaję przy swoim zdaniu. Jakbym miał napisać dlaczego to znów bym się zaczął powtarzać, a chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam
Tomek
Wiesz co PePe... pomimo, że mamy różne poglądy na kwestię usunięcia Newsweeka i Przekroju z biblioteki w Waszej szkole, to autentycznie zasługujesz na głęboki szacunek. Ty jak nikt inny pokazałeś, że można prowadzić spór kulturalnie, rzeczowo, unikając przy tym zbędnych emocji i ataków ad personam. Choć w kwestiach merytorycznych nie do końca się z Tobą zgadzam, to dyskusja z Tobą to czysta przyjemność. I pomyśleć, że Ty... 16-letni(?) chłopak prezentujesz nieporównywalnie wyższy poziom kultury dyskusji, niż niejeden dorosły... . Naprawdę st... rozwiń
Avatar
PePe / 25 listopada 2011 r. o 23:26
0
Ludzie ogarnijcie sie. Jak pisalem wczesniej jestem uczniem liceum i chodzilem do gimnazjum. Do tej biblioteki prawie nikt nie chodzi zeby czytac gazety, a co calej sprawie ludzie sie dowiedzieli z newsweeka wiec dajcie sobie spokoj z ograniczaniem naszych horyzontow. Szkola ma swoje zasady kto chce to idzie, przymusu nie ma. Jesli chodzi o wyniki w nauce to gimnazjum jest kuznia talentow, a liceum jednym z najlepszych w wojewodztwie. Szkola ma pomoc uksztaltowac dziecko, a nie wychowac sama ! W domu uczymy sie najwiecej od rodzicow, a nie w szkole. Sam nigdy nie odczulem zadnej specjalnej dyscypliny w tej szkole, wyglupiamy sie na przerwach jak wszedzie, przychodza rozni ludzie, niekoniecznie wierzacy i jest OK. To co wyroznia to szkole od innych to nie bicie linijka po palcach,albo karcenie uczniow non stop tylko rozwijanie naszych zainteresowan poprzez liczne kola naukowe, pozwala sie uczniom takze wyjsc z wlasna inicjatywa. Dyscypline wprowadzaja sami uczniowie, nie jestesmy moze specjalnie "grzeczni" ale mamy kulture i wartosci. Nie jest szpanem pochwalenie sie od ilu lat sie pali albo pije tak jak w innych szkolach, takie rzeczy to raczej jest u nas pogarda wsrod rowiesnikow. Mamy szacunek do siebie i nie ma chamstwa. Od innych uczniow w naszym wieku z innych szkol, nie odroznia nas zacofanie i maly swiato poglad(jak juz to na odwrot) lecz np. przepuszczanie kobiety pierwszej w drzwiach czy potrafienie odnalezienia sie w sytuacji. Na roznych imprezach nie jestemsy jakimis sztywniakami. Tylko takie dyskusje jak ta na forum i bezcelowe oczernianie nas w gazetach wprowadzaja jakies podzialy na zacofana mlodziez katolicka i swiatla reszte mlodziezy. W podstawowce mialem kontakt, ze srodowiskiem raczej patologicznym i ja poszedlem do biskupiaka, a niektorzy koledzy ktorzy poszli do innych "swiatlych szkol" zamienilo sie w zwykla zapita dresiarnie, nalogowo palaca i "olewajaca" szkole, ludzi bez ambicji. Dziwne prawda ? Przeciez tylko katolickie szkoly ksztalca ciemnych ludzi. Prawda jest taka, ze osoby ktore mowia, ze jestesmy zacofani nie maja na to zadnych argumentow. Mamy swoj "Jacht klub", organizujemy wyprawy w gory w roku szkolnym i wiele innych rzeczy. Na religii czesto "bombardujemy" ksiezy seria trudnych pytan na temat kaplanstwa i zachowan ksiezy oraz sprzecznosci w wierze. Ale jeszcze raz powtarzam, ta sprawa z gazetami w zasadzie nikogo nie obchodzila, a list zostal podpisany w odwecie za obsmarowanie nas w prasie. Oczywiscie warto pojechac po jakiejs w szkole pod byle pretekstem jesli usunela prenumerate czyjejs gazety albo zwiekszy to sprzedaz.
Ludzie ogarnijcie sie. Jak pisalem wczesniej jestem uczniem liceum i chodzilem do gimnazjum. Do tej biblioteki prawie nikt nie chodzi zeby czytac gazety, a co calej sprawie ludzie sie dowiedzieli z newsweeka wiec dajcie sobie spokoj z ograniczaniem naszych horyzontow. Szkola ma swoje zasady kto chce to idzie, przymusu nie ma. Jesli chodzi o wyniki w nauce to gimnazjum jest kuznia talentow, a liceum jednym z najlepszych w wojewodztwie. Szkola ma pomoc uksztaltowac dziecko, a nie wychowac sama ! W domu uczymy sie najwiecej od rodzicow, a n... rozwiń
Avatar
GIS Manager / 25 listopada 2011 r. o 10:35
0
Witam
Wszystkich zainteresowanych edukacją zapraszam na stronę: www.gis-szkolenia.pl, - szkolenia jakich jeszcze w Lublinie nie było !!!

Zapraszam
Avatar
tylko pytam / 25 listopada 2011 r. o 08:11
0
[quote name='ola' timestamp='1322202369' post='562685']
myślę że gdybyś ukończył to co tak obrzucasz błotem twój mózg nie produkowałby takich .idiotyzmów,
[/quote]

...bo jego mózg tak byłby wyprany?