Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2009 r.
20:13
Edytuj ten wpis

W Lublinie będzie więcej masztów pod fotoradary

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A

W 11 miejscach mają stanąć nowe maszty dla fotoradarów. Lubelskie Ratusz ogłosił właśnie kolejny przetarg na ich montaż. Poprzednie kończyły się fiaskiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa maszty staną na ul. Nadbystrzyckiej przy Wigilijnej. Na al. Unii Lubelskiej pojawią się przy stacji paliw i koło targu. Po jednym maszcie miasto postawi na Warszawskiej przy Głównej, Kunickiego między Reja a Orzeszkowej, Tysiąclecia przy Działkowej, Lwowskiej przy Okrzei, Smorawińskiego obok Kiepury, Krochmalnej przy szkole, Andersa obok Zawilcowej i oraz obok szkół przy Zemborzyckiej i Romera.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wgilia111 / 6 lutego 2009 o 09:48
0
PYTANIE TYLKO KIEDY NA WIGLIJNEJ STANĄ TE RADARY,BO JUŻ SŁYCHAC O TYM OD KILKU LAT I NA GLĘDZENIU SIĘ KOŃCZŁO!! A JAK POKAZUJĄ WYRYWKOWE KONTROLE POLICJI, IDOTÓW DLA KÓRYCH ŻYCIE PIESZYCH TO G... NIE BRAKUJE!!!REKJORDZISTA W ZESZŁYM ROKU NA ODCINKU OD RONDA GDZIE KRZYŻUJE SIĘ NADBYSTRZYCKA-KROCHMLANA-JPII DO MIEJSCA GDZIE STANĄŁ RADAR PRZENOŚNY, CZYLI NA WYSOKOSCI LIDLA MIAŁ 120 KM/H!!!!OD RAZU KWALIFIKACJA DO ZABRANIA PRAWA JAZDY!!!TAKIE KARY JAK UTRATA PRAWKA A NIE MANDATY I PUNKTY, TOBY POSKROMIŁO WIELU,DO PĘDZENIA 130 KM/H PO MIEŚCIE!!TAK ROBI SIĘ W NIEMCZECH ALE U NAS EEEE TAM, JAK MOŻE ZBIJĄ NA PRZEJSCIACH W POLSCE KOLEJNE 2000 OSÓB, TO COŚ SIĘ RUSZY??CHOC TO RACZEJ W POLSCE SCIENCE FICTION!!!
PYTANIE TYLKO KIEDY NA WIGLIJNEJ STANĄ TE RADARY,BO JUŻ SŁYCHAC O TYM OD KILKU LAT I NA GLĘDZENIU SIĘ KOŃCZŁO!! A JAK POKAZUJĄ WYRYWKOWE KONTROLE POLICJI, IDOTÓW DLA KÓRYCH ŻYCIE PIESZYCH TO G... NIE BRAKUJE!!!REKJORDZISTA W ZESZŁYM ROKU NA ODCINKU OD RONDA GDZIE KRZYŻUJE SIĘ NADBYSTRZYCKA-KROCHMLANA-JPII DO MIEJSCA GDZIE STANĄŁ RADAR PRZENOŚNY, CZYLI NA WYSOKOSCI LIDLA MIAŁ 120 KM/H!!!!OD RAZU KWALIFIKACJA DO ZABRANIA PRAWA JAZDY!!!TAKIE KARY JAK UTRATA PRAWKA A NIE MANDATY I PUNKTY, TOBY POSK... rozwiń
Avatar
Fang / 6 lutego 2009 o 09:37
0
Gdyby to dotyczyło Wąchocka to i wytłumaczyć by można.Ograniczyć prędkość innych użytkowników by nie mogą jeździć szybciej niż sołtys wozem drabiniastym,ale dlaczego w metropolii Lublin?
Avatar
bushi / 6 lutego 2009 o 09:04
0
W tym temacie od Policji proszę z daleka. Ten chory pomysł jest dziełem ludzi, którzy w tym mieście mają od lat monopol na mądrość w sprawach organizacji ruchu i drogownictwa. Za nic mają krytykę i powszechny sprzeciw społeczny. Wśród wiekopomnych dzieł wspomnijmy chociażby Kunickiego, syfon na Młyńskiej, kontrakt na remont mostu na Bystrzycy. A może by w końcu przywrócić strzałki do prawoskrętu na większości idiotycznie oznakowanych skrzyżowań gdzie coraz więcej wkurzonych kierowców jeździ na czerwonym. Niestety tego chyba nie doczekamy bo każdy "nie mój pomysł" jest głupi.
W tym temacie od Policji proszę z daleka. Ten chory pomysł jest dziełem ludzi, którzy w tym mieście mają od lat monopol na mądrość w sprawach organizacji ruchu i drogownictwa. Za nic mają krytykę i powszechny sprzeciw społeczny. Wśród wiekopomnych dzieł wspomnijmy chociażby Kunickiego, syfon na Młyńskiej, kontrakt na remont mostu na Bystrzycy. A może by w końcu przywrócić strzałki do prawoskrętu na większości idiotycznie oznakowanych skrzyżowań gdzie coraz więcej wkurzonych kierowców jeździ na czerwonym. Niestety tego chyba nie doczekamy bo ... rozwiń
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 07:12
0
NIech mi ktoś wyjasni bo nie rozumiem. Po co buduje sie wielopasmowe szerokie ulice z oddalonymi od nich chodnikami skro za chwile stawia się przy nich fotoradar?? To nie lepiej zaoszczędzić i wybudowac waska uliczkę po której i tak szybko nie da sie jechać??
A co do bezpieczenstwa jake niby maja zapewnic te maszty. dzwiny to sposób na jego zapewnienie, bo w całej Europie dubuje sie na takimi szerokimi ulicami przelotowymi jak Smorawińskiego, czy Solidarności lub Unii Lubelskiej kładki dla pieszych bądz przejscia podziemne a u nas stwia sie ... fotoradar. Hmmm, no cóż jacy funkcjonariusze publiczni takie i pomysły. Policja mówi że dba o bezpieczeństwo na drogach. Tylko jakoś jak radiowóz jedzie Unii Lubelskiej 100 km/h (widziałem 2 takie przypadki na własne oczy) to jest o.k. . Według polskiej policji drogowej tylko predkośc zabija (choć jak widac nie policjantów) bo na inne wykroczenia typu niesygnalizaowanie zmieny pasa ruchu, bąz opoślepianie innych przeciwmgielnymi w piękny dzień czy też jazdę lewym pasem drogówka nie reaguje zupełnie. Więc moze po prostu zastawić miasto fotoradarami i ... ZWOLNIĆ POLICJATÓW z drogówki bo całą ich pracę odwali fotoradar?? Będzie taniej i skuteczniej - jeśli chodzi o prędkosć oczywiście, bo inne wykroczenia i tak nie maja dla policji żadnego znaczenia.
NIech mi ktoś wyjasni bo nie rozumiem. Po co buduje sie wielopasmowe szerokie ulice z oddalonymi od nich chodnikami skro za chwile stawia się przy nich fotoradar?? To nie lepiej zaoszczędzić i wybudowac waska uliczkę po której i tak szybko nie da sie jechać??
A co do bezpieczenstwa jake niby maja zapewnic te maszty. dzwiny to sposób na jego zapewnienie, bo w całej Europie dubuje sie na takimi szerokimi ulicami przelotowymi jak Smorawińskiego, czy Solidarności lub Unii Lubelskiej kładki dla pieszych bądz przejscia podziemne a u nas stw... rozwiń
Avatar
ja / 5 lutego 2009 o 23:52
0
młodzież będzie miała nowy rodzaj rozrywki a i sportu
Avatar
Zeta / 5 lutego 2009 o 22:27
0
Zyjemy w panstwie policyjnym, ogranicza sie radosc zycia na kazdym kroku, zewsząd ktos wyciaga łapę i ta narastająca inwiligacja. Koszmar! Za PRL-u mlodzież miałaby zabawę na jeden wieczór z takim fotoradarem.
Avatar
sww / 5 lutego 2009 o 21:57
0
Ciekawe o ile poprawiłoby się bezpieczeństwo na drogach, gdyby pieniądze wydane na maszty pod fotoradary przeznaczyć na remonty dróg, np. w/w ul. Krochmalnej...
Avatar
vox / 5 lutego 2009 o 21:40
0
w d pe se wsadzta te fotoradary moze za te pieniadze ktos by pomalowal pasy dla pieszych i oswietlil przejscia dla nich i fotoradar na romera to strzał w dziesiatkę mysle ze bedzie bezpieczniej do 1 roz je bania go ... przez znudzona mlodziez....
Avatar
wgilia111 / 6 lutego 2009 o 09:48
0
PYTANIE TYLKO KIEDY NA WIGLIJNEJ STANĄ TE RADARY,BO JUŻ SŁYCHAC O TYM OD KILKU LAT I NA GLĘDZENIU SIĘ KOŃCZŁO!! A JAK POKAZUJĄ WYRYWKOWE KONTROLE POLICJI, IDOTÓW DLA KÓRYCH ŻYCIE PIESZYCH TO G... NIE BRAKUJE!!!REKJORDZISTA W ZESZŁYM ROKU NA ODCINKU OD RONDA GDZIE KRZYŻUJE SIĘ NADBYSTRZYCKA-KROCHMLANA-JPII DO MIEJSCA GDZIE STANĄŁ RADAR PRZENOŚNY, CZYLI NA WYSOKOSCI LIDLA MIAŁ 120 KM/H!!!!OD RAZU KWALIFIKACJA DO ZABRANIA PRAWA JAZDY!!!TAKIE KARY JAK UTRATA PRAWKA A NIE MANDATY I PUNKTY, TOBY POSKROMIŁO WIELU,DO PĘDZENIA 130 KM/H PO MIEŚCIE!!TAK ROBI SIĘ W NIEMCZECH ALE U NAS EEEE TAM, JAK MOŻE ZBIJĄ NA PRZEJSCIACH W POLSCE KOLEJNE 2000 OSÓB, TO COŚ SIĘ RUSZY??CHOC TO RACZEJ W POLSCE SCIENCE FICTION!!!
PYTANIE TYLKO KIEDY NA WIGLIJNEJ STANĄ TE RADARY,BO JUŻ SŁYCHAC O TYM OD KILKU LAT I NA GLĘDZENIU SIĘ KOŃCZŁO!! A JAK POKAZUJĄ WYRYWKOWE KONTROLE POLICJI, IDOTÓW DLA KÓRYCH ŻYCIE PIESZYCH TO G... NIE BRAKUJE!!!REKJORDZISTA W ZESZŁYM ROKU NA ODCINKU OD RONDA GDZIE KRZYŻUJE SIĘ NADBYSTRZYCKA-KROCHMLANA-JPII DO MIEJSCA GDZIE STANĄŁ RADAR PRZENOŚNY, CZYLI NA WYSOKOSCI LIDLA MIAŁ 120 KM/H!!!!OD RAZU KWALIFIKACJA DO ZABRANIA PRAWA JAZDY!!!TAKIE KARY JAK UTRATA PRAWKA A NIE MANDATY I PUNKTY, TOBY POSK... rozwiń
Avatar
Fang / 6 lutego 2009 o 09:37
0
Gdyby to dotyczyło Wąchocka to i wytłumaczyć by można.Ograniczyć prędkość innych użytkowników by nie mogą jeździć szybciej niż sołtys wozem drabiniastym,ale dlaczego w metropolii Lublin?
Avatar
bushi / 6 lutego 2009 o 09:04
0
W tym temacie od Policji proszę z daleka. Ten chory pomysł jest dziełem ludzi, którzy w tym mieście mają od lat monopol na mądrość w sprawach organizacji ruchu i drogownictwa. Za nic mają krytykę i powszechny sprzeciw społeczny. Wśród wiekopomnych dzieł wspomnijmy chociażby Kunickiego, syfon na Młyńskiej, kontrakt na remont mostu na Bystrzycy. A może by w końcu przywrócić strzałki do prawoskrętu na większości idiotycznie oznakowanych skrzyżowań gdzie coraz więcej wkurzonych kierowców jeździ na czerwonym. Niestety tego chyba nie doczekamy bo każdy "nie mój pomysł" jest głupi.
W tym temacie od Policji proszę z daleka. Ten chory pomysł jest dziełem ludzi, którzy w tym mieście mają od lat monopol na mądrość w sprawach organizacji ruchu i drogownictwa. Za nic mają krytykę i powszechny sprzeciw społeczny. Wśród wiekopomnych dzieł wspomnijmy chociażby Kunickiego, syfon na Młyńskiej, kontrakt na remont mostu na Bystrzycy. A może by w końcu przywrócić strzałki do prawoskrętu na większości idiotycznie oznakowanych skrzyżowań gdzie coraz więcej wkurzonych kierowców jeździ na czerwonym. Niestety tego chyba nie doczekamy bo ... rozwiń
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 07:12
0
NIech mi ktoś wyjasni bo nie rozumiem. Po co buduje sie wielopasmowe szerokie ulice z oddalonymi od nich chodnikami skro za chwile stawia się przy nich fotoradar?? To nie lepiej zaoszczędzić i wybudowac waska uliczkę po której i tak szybko nie da sie jechać??
A co do bezpieczenstwa jake niby maja zapewnic te maszty. dzwiny to sposób na jego zapewnienie, bo w całej Europie dubuje sie na takimi szerokimi ulicami przelotowymi jak Smorawińskiego, czy Solidarności lub Unii Lubelskiej kładki dla pieszych bądz przejscia podziemne a u nas stwia sie ... fotoradar. Hmmm, no cóż jacy funkcjonariusze publiczni takie i pomysły. Policja mówi że dba o bezpieczeństwo na drogach. Tylko jakoś jak radiowóz jedzie Unii Lubelskiej 100 km/h (widziałem 2 takie przypadki na własne oczy) to jest o.k. . Według polskiej policji drogowej tylko predkośc zabija (choć jak widac nie policjantów) bo na inne wykroczenia typu niesygnalizaowanie zmieny pasa ruchu, bąz opoślepianie innych przeciwmgielnymi w piękny dzień czy też jazdę lewym pasem drogówka nie reaguje zupełnie. Więc moze po prostu zastawić miasto fotoradarami i ... ZWOLNIĆ POLICJATÓW z drogówki bo całą ich pracę odwali fotoradar?? Będzie taniej i skuteczniej - jeśli chodzi o prędkosć oczywiście, bo inne wykroczenia i tak nie maja dla policji żadnego znaczenia.
NIech mi ktoś wyjasni bo nie rozumiem. Po co buduje sie wielopasmowe szerokie ulice z oddalonymi od nich chodnikami skro za chwile stawia się przy nich fotoradar?? To nie lepiej zaoszczędzić i wybudowac waska uliczkę po której i tak szybko nie da sie jechać??
A co do bezpieczenstwa jake niby maja zapewnic te maszty. dzwiny to sposób na jego zapewnienie, bo w całej Europie dubuje sie na takimi szerokimi ulicami przelotowymi jak Smorawińskiego, czy Solidarności lub Unii Lubelskiej kładki dla pieszych bądz przejscia podziemne a u nas stw... rozwiń
Avatar
ja / 5 lutego 2009 o 23:52
0
młodzież będzie miała nowy rodzaj rozrywki a i sportu
Avatar
Zeta / 5 lutego 2009 o 22:27
0
Zyjemy w panstwie policyjnym, ogranicza sie radosc zycia na kazdym kroku, zewsząd ktos wyciaga łapę i ta narastająca inwiligacja. Koszmar! Za PRL-u mlodzież miałaby zabawę na jeden wieczór z takim fotoradarem.
Avatar
sww / 5 lutego 2009 o 21:57
0
Ciekawe o ile poprawiłoby się bezpieczeństwo na drogach, gdyby pieniądze wydane na maszty pod fotoradary przeznaczyć na remonty dróg, np. w/w ul. Krochmalnej...
Avatar
vox / 5 lutego 2009 o 21:40
0
w d pe se wsadzta te fotoradary moze za te pieniadze ktos by pomalowal pasy dla pieszych i oswietlil przejscia dla nich i fotoradar na romera to strzał w dziesiatkę mysle ze bedzie bezpieczniej do 1 roz je bania go ... przez znudzona mlodziez....
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 26 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 51 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 95 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!