Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2008 r.
16:51
Edytuj ten wpis

W Lublinie powstało policyjne miasteczko (wideo)

0 6 A A

Przy ul. Nocnej jest komisariat, obok melina, bank sklep, bar "Jędruś” i ogródek kawiarniany. Ulica istnieje tylko w policyjnej hali ćwiczeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tu policjanci będą się uczyć, jak radzić sobie z bandytami.

"Halę do symulacji ćwiczeń interwencji policyjnych” uruchomiła dziś Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. W Polsce takie "miasteczka policyjne” do tej pory istniały tylko w policyjnych szkołach.

Wszystko wygląda bardzo realistycznie. Z ulicy są wejścia do poszczególnych pomieszczeń. Udają miejsca, w których policjanci najczęściej interweniują na służbie. "Melina” składa się z kilku obskurnych pokoików. Jest lodówka zamykana na kłódkę i stary telewizor rubin.



Na stoliku leżą prezerwatywy, biały proszek w foliowej torebce i butelki po piwie. - Wyposażenie przynieśli policjanci - mówi Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej komendy wojewódzkiej.

Dalej są pomieszczenia z szyldem "komisariat” ze starymi biurkami i szafą pancerną. Przy ulicy bankomat i automat telefoniczny. "Ulica” kończy się ścianą. Na niej wymalowany dalszy ciąg. Rysunek przypomina niezbyt bezpieczne lubelskie Stare Miasto.

Dziś policjanci ćwiczyli scenkę poskramiania sprawcy rozboju. Dwuosobowy partol natknął się na kobietę, która wzywała pomocy dla rannego mężczyzny. Po chwili pojawili się gapie i lekarz pogotowia. Policjanci musieli zabezpieczyć miejsce przestępstwa. Świadkowie wskazali im sprawcę, który właśnie wyszedł z baru.

Mężczyzna twierdził, że jest niewinny. W końcu wyciągnął nóż. Policjanci wyciągnęli broń. Napastnik został obezwładniony.

Funkcjonariusze mogli od razu przeanalizować błędy, które popełnili przy zatrzymaniu. Policjant z patrolu został pochwalony za poskramianie przestępcy gromkim głosem. Zwierzchnicy zwrócili mu uwagę, że nie poinformowali bandyty, jakie ma prawa.

Dalsza część szkolenia odbywała się już w sali wykładowej. Policjanci mogli zobaczyć nagranie z przebiegu interwencji a psycholog tłumaczył im reakcje jej uczestników.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 21:45
0
W miescie w ktorym mieszkam dzialo sie dobrze, budowano kolejne obiekty dla dobrych dzieciakow, dla zabicia nudy. Do czasu, kiedy zaczeli budowac sąd. Zastanowmy sie po co budowac wielki sad z dolkami w miescie ok 40tys mieszkancow. Zeby zamykac tych co nie maja by placic smieszne grzywny, bo przejda na czerwonym swietle, nie dostosuja sie do ciszy nocnej, czy otworza po calym tygodniu ciezkiej charowki piwo w cieniu, pomimo tego ze sie jeszcze ucza, ale nie maja mozliwosci dostac tego od rodzicow? Czesto wlasnie takie zachowania maja miejsce. Sam doswiadczylem podobnych sytuacji, pomimo ze nie jestem zlym czlowiekeim, ale co.. Jelsi zdarzaja sie policjanci ktorzy podczas imprezy zakatuja czlowieka niemal ze na smierc (BO CZUJA SIE WYZSI) to wychodza z tego calo, a ja np. dostaje 350 grzywny za to tylko ze bylem na terenie szkoly poza godzinami otwarcia, w czasie ciszy nocnej z odleglosci conajmniej 80 m od najblizszych blokow i probowalem udowodnic to policjantce ktora i tak musiala miec racje, w zwiazku z czym dopisala do mojego rachunku dodatkowe paragrafy typu obraza czy zasmiecanie (ktore nie mialo miejsca). Grzywne, ktorej nie jestem w stanie bedac uczniem szkoly splacac i ktora za doslownie 4 miesiace obraca sie w kwote 680. To nie przesada? Fakt, jak zachowuje sie taki policjant z stosunku do mlodzienca, ktory nie byl trzezwy a zlapano go przy spozyciu i zawieziono na komende? Tego sie nie widzi, o tym sie nie mowi, bo tak jest dobrze. Gorzej ze znieszczona psychika chlopaka ktory mial w planie wiele: studia, dobra prace, rodzine. Byl inteligentny i dobry w tym co lubi robic ale gdzies tam znalezli przy nim niewielka ilosc tego co zakazane u nas, a na porzadku dziennym u naszych sasiadow, po czym skazali go na niewyobrazalna ilosc dni godzin sekund w swiecie ktorym dzieja sie rozne rzeczy i ktroy niekorzystnie oddzialuje na psychike czlowieka. Dlatego przejawia sie u takch ludzi jak my, pogarda, dla takich ludzi jak wy. Je*ac policje, tylko Bóg może nas sądzić!
W miescie w ktorym mieszkam dzialo sie dobrze, budowano kolejne obiekty dla dobrych dzieciakow, dla zabicia nudy. Do czasu, kiedy zaczeli budowac sąd. Zastanowmy sie po co budowac wielki sad z dolkami w miescie ok 40tys mieszkancow. Zeby zamykac tych co nie maja by placic smieszne grzywny, bo przejda na czerwonym swietle, nie dostosuja sie do ciszy nocnej, czy otworza po calym tygodniu ciezkiej charowki piwo w cieniu, pomimo tego ze sie jeszcze ucza, ale nie maja mozliwosci dostac tego od rodzicow? Czesto wlasnie takie zachowania maja miejsc... rozwiń
Avatar
ja / 18 kwietnia 2008 o 10:55
0
Interwencja z filmu "prawie taka sama jak na Lubartowskiej. "Prawie" ale "prawie" robi wielką różnicę!
Avatar
xenomorph / 18 kwietnia 2008 o 00:28
0
Szkoda mi ludzi takich jak człowiek. Ale ziemia i takich nosić musi.
Wszystko o.k z tym miasteczkiem tylko dlaczego tyle fleszy przy otwarciu..?
I ciekaw jestem czy na komisariacie też brakuje papieru do pisania..?
Pozdrawiam.
Avatar
Człowiek / 17 kwietnia 2008 o 23:37
0
Heheheh na bank z domów!!! sami cpaja bo jak zabieraja małolatom trawe albo cos innego to co oni z tym robia? Sami cpaja to miasteczko policyjne to juz przesada bo nasz kraj sie robi policyjny !!!!!!!!!!!!!! Tragedia!!!!!!
Avatar
SEBA / 17 kwietnia 2008 o 19:20
0
Głupi jesteś czy co?
Avatar
czesio / 17 kwietnia 2008 o 18:27
0
"...Na stoliku leżą prezerwatywy, biały proszek w foliowej torebce i butelki po piwie. - Wyposażenie przynieśli policjanci ...." - Z DOMÓW?
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 21:45
0
W miescie w ktorym mieszkam dzialo sie dobrze, budowano kolejne obiekty dla dobrych dzieciakow, dla zabicia nudy. Do czasu, kiedy zaczeli budowac sąd. Zastanowmy sie po co budowac wielki sad z dolkami w miescie ok 40tys mieszkancow. Zeby zamykac tych co nie maja by placic smieszne grzywny, bo przejda na czerwonym swietle, nie dostosuja sie do ciszy nocnej, czy otworza po calym tygodniu ciezkiej charowki piwo w cieniu, pomimo tego ze sie jeszcze ucza, ale nie maja mozliwosci dostac tego od rodzicow? Czesto wlasnie takie zachowania maja miejsce. Sam doswiadczylem podobnych sytuacji, pomimo ze nie jestem zlym czlowiekeim, ale co.. Jelsi zdarzaja sie policjanci ktorzy podczas imprezy zakatuja czlowieka niemal ze na smierc (BO CZUJA SIE WYZSI) to wychodza z tego calo, a ja np. dostaje 350 grzywny za to tylko ze bylem na terenie szkoly poza godzinami otwarcia, w czasie ciszy nocnej z odleglosci conajmniej 80 m od najblizszych blokow i probowalem udowodnic to policjantce ktora i tak musiala miec racje, w zwiazku z czym dopisala do mojego rachunku dodatkowe paragrafy typu obraza czy zasmiecanie (ktore nie mialo miejsca). Grzywne, ktorej nie jestem w stanie bedac uczniem szkoly splacac i ktora za doslownie 4 miesiace obraca sie w kwote 680. To nie przesada? Fakt, jak zachowuje sie taki policjant z stosunku do mlodzienca, ktory nie byl trzezwy a zlapano go przy spozyciu i zawieziono na komende? Tego sie nie widzi, o tym sie nie mowi, bo tak jest dobrze. Gorzej ze znieszczona psychika chlopaka ktory mial w planie wiele: studia, dobra prace, rodzine. Byl inteligentny i dobry w tym co lubi robic ale gdzies tam znalezli przy nim niewielka ilosc tego co zakazane u nas, a na porzadku dziennym u naszych sasiadow, po czym skazali go na niewyobrazalna ilosc dni godzin sekund w swiecie ktorym dzieja sie rozne rzeczy i ktroy niekorzystnie oddzialuje na psychike czlowieka. Dlatego przejawia sie u takch ludzi jak my, pogarda, dla takich ludzi jak wy. Je*ac policje, tylko Bóg może nas sądzić!
W miescie w ktorym mieszkam dzialo sie dobrze, budowano kolejne obiekty dla dobrych dzieciakow, dla zabicia nudy. Do czasu, kiedy zaczeli budowac sąd. Zastanowmy sie po co budowac wielki sad z dolkami w miescie ok 40tys mieszkancow. Zeby zamykac tych co nie maja by placic smieszne grzywny, bo przejda na czerwonym swietle, nie dostosuja sie do ciszy nocnej, czy otworza po calym tygodniu ciezkiej charowki piwo w cieniu, pomimo tego ze sie jeszcze ucza, ale nie maja mozliwosci dostac tego od rodzicow? Czesto wlasnie takie zachowania maja miejsc... rozwiń
Avatar
ja / 18 kwietnia 2008 o 10:55
0
Interwencja z filmu "prawie taka sama jak na Lubartowskiej. "Prawie" ale "prawie" robi wielką różnicę!
Avatar
xenomorph / 18 kwietnia 2008 o 00:28
0
Szkoda mi ludzi takich jak człowiek. Ale ziemia i takich nosić musi.
Wszystko o.k z tym miasteczkiem tylko dlaczego tyle fleszy przy otwarciu..?
I ciekaw jestem czy na komisariacie też brakuje papieru do pisania..?
Pozdrawiam.
Avatar
Człowiek / 17 kwietnia 2008 o 23:37
0
Heheheh na bank z domów!!! sami cpaja bo jak zabieraja małolatom trawe albo cos innego to co oni z tym robia? Sami cpaja to miasteczko policyjne to juz przesada bo nasz kraj sie robi policyjny !!!!!!!!!!!!!! Tragedia!!!!!!
Avatar
SEBA / 17 kwietnia 2008 o 19:20
0
Głupi jesteś czy co?
Avatar
czesio / 17 kwietnia 2008 o 18:27
0
"...Na stoliku leżą prezerwatywy, biały proszek w foliowej torebce i butelki po piwie. - Wyposażenie przynieśli policjanci ...." - Z DOMÓW?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 3

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 0 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 83 11

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 45 10

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 60 12

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 22 10

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 17 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 15 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 4

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 66 16

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?