Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2008 r.
19:39
Edytuj ten wpis

W MPK nawet kara podrożeje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Prezes MPK chce podwyżek cen biletów. Prezydent jest za. Jeśli 24 czerwca radni się zgodzą - od 1 sierpnia bilety jednorazowe podrożeją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Niedobrze, że bilety zdrożeją. Nie wystarczyłoby podnieść ceny do dwóch złotych? - pyta lublinianka, Ewa Banaszkiewicz. Teraz za bilet normalny płaci 1,80 zł. A cena ma wzrosnąć do 2,20 zł. Studenci zamiast 90 gr mieliby płacić 1,10 zł.

Podwyżka cen biletów jednorazowych nie dotknęłaby za to uczniów i emerytów: nadal płaciliby 1,40 zł. Konsekwencją podwyżki będzie również nowa kara dla gapowiczów: 110 zł zamiast 90 zł.

Zmiana zakłada też likwidację biletów miesięcznych ważnych w określonym miesiącu kalendarzowym od poniedziałku do piątku i to tylko w dni robocze. Powód? Mało kto je kupuje.

Nie zmienią się za to ceny biletów 30- i 90-dniowych na jedną i na wszystkie linie. Te na okaziciela mają zdrożeć o 5 zł: 30-dniowy do 130 zł, a 90-dniowy do 300 zł.
Podwyżki zaproponował prezes MPK. Prezydent przyznał mu rację.

- Powody są czysto ekonomiczne - wyjaśnia Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. - W pierwszym kwartale ceny kupowanych przez nas paliw wzrosły o 17,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, a energii trakcyjnej o 10,1 proc - tłumaczy Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK. - Poza tym, nasze ceny biletów należą do najniższych w kraju - dodaje Blajerska.

Prezydent nie przystał za to na inną propozycję prezesa MPK, który chciał wprowadzić 40-groszową opłatę manipulacyjną doliczaną do biletów kupowanych u kierowcy. Prezydencki projekt takiej opłaty nie przewiduje.

Ostateczna decyzja należy do radnych i zapadnie 24 czerwca. Wczoraj cennik analizowała Komisja Budżetowo-Ekonomiczna Rady Miasta. Do chwili zamknięcia tego numeru jej opinia nie była znana.

Nie wiadomo jeszcze, jak na te decyzje zareagują przedsiębiorcy ze Zrzeszenia Prywatnych Przewoźników. - Myślę, że też podniesiemy ceny, ale o ile? Ustalenia zapadną w tym tygodniu - mówi Edward Gorzel, jeden z przewoźników. Szef ZPP był wczoraj za granicą.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzambo / 18 czerwca 2008 o 22:05
0
Teraz już nie mam wątpliwości - przesiadam się na prywatne (za 1zł) wszędzie tam, gdzie kursują!
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:18
0
Bilety najtańsze w kraju. Spoko, ale zarobki też mamy najniższe! Rzygać mi się chce na to miasto, które w ogóle się nie rozwija, a cały czas porównuje się do innych miast, ale nie w tych kwestiach co powinno.
Avatar
miłoścnicy dopłat u kierow / 18 czerwca 2008 o 13:29
0
Nie rozumiem ludzi którzy chca dopłat do biletów kupionych u kierowców. Zawsze macie bilety przy sobie? Absurd. Po co sobie życie utrudniać? Normą jest, że bilet można kupić u przewoźnika-patrz transport w Londynie, patrz PKS.
A podwyżki cen i poparcie ich przez prezia to skandal. Jakość usług też sie polepszy??
Avatar
Krejzol / 18 czerwca 2008 o 12:11
0
Uważam, że Prezydent nie ma racji, lubię go,ale co on może powiedzieć, skoro nie jeździ autobusami (no, może sporadycznie). Ludzie wolą kupić u kierowcy nie wiem dlaczego. Na weekendach jest najgorzej, stoi ok. 5 osób na każdym przystanku, wszyscy po bilety
niech na każdego kierowca poświęci 10sekund. To jest minuta opóźnienia na każdym przystanku, a za opóźnienia opierniczani są kierowcy i to najczęściej przez tych co tak nagminnie kupują bilety w autobusie. Uważam, że cena 20gr drożej niż w kiosku byłaby OK. Albo powinien być zakaz sprzedawania biletów od poneidziałku do piątku do godziny 18. Teraz na każdym przystanku jest kiosk, jeśli nie na przystanku to w promieniu kilku metrów. Do 18 kioski są czynne najbidniej. Zresztą bez przesady. Człowiek raczej wie, że będzie jechał autobusem, co mu szkodzi kupić bilet wcześniej? szkoda mi tych kierowców i sie nie dziwie że czasami nie chcą sprzedawać. 20gr to dobra cena podwyżki.
Uważam, że Prezydent nie ma racji, lubię go,ale co on może powiedzieć, skoro nie jeździ autobusami (no, może sporadycznie). Ludzie wolą kupić u kierowcy nie wiem dlaczego. Na weekendach jest najgorzej, stoi ok. 5 osób na każdym przystanku, wszyscy po bilety
niech na każdego kierowca poświęci 10sekund. To jest minuta opóźnienia na każdym przystanku, a za opóźnienia opierniczani są kierowcy i to najczęściej przez tych co tak nagminnie kupują bilety w autobusie. Uważam, że cena 20gr drożej niż w kiosku byłaby OK. Albo powinien być zakaz s... rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:19
0
Dopłata u kierowcy? Może być (tylko dlaczego aż 40 gr, czy kioskarze też tyle dostają?), ale tylko na warunkach takich, jak kiedyś (nie wiem jak teraz) było na PKP: jeśli podróżny wsiada na przystanku, na którym można kupić bilet, to jest dopłata; a jeśli nie można kupić biletu (brak kasy/kiosku lub nieczynny) to bez dodatkowej opłaty.
Avatar
emil / 18 czerwca 2008 o 10:19
0
Dlaczego Prezydent nie zgadza się na dodatkową opłatę za kupowanie biletu u kierowcy.Autobus to nie kiosk,a jak ktoś kupi sporadycznie bilet u kierowcy,to niech dopłaci 50gr.Znam z widzenia osobę która codziennie kupuje bilet w autobusie.Czy kupienie kilku biletów w kiosku powoduje znaczne "zamrożenie"pieniędzy?Są bardzo częste przypadki,gdzie na jednym przystanku bilety kupuje kilka osób.Co do podwyżek,to oszczędności należy szukać gdzie indziej.
Avatar
RT5555 / 18 czerwca 2008 o 09:04
0
GDYBY TO CO NAZYWANE JEST AUTOBUSAMI RZECZYWISCIE NIMI BYŁO, PRZEŁKNĄŁBYM PODWYŻKĘ CEN BILETÓW ALE JEŚLI JA MAM PŁACIĆ ZA COŚ CO ZA CHWILE SIĘ ROZSYPIE, ŻŻARTE RDZĄ AUTBUSY, ZA MARNOTRWSTWO, PSIOWSKIE RŻADY W MPK TO MÓWIĘ NIE,NIE!!!DOSYĆ OKRADANIA LUBLINIAN!!
Avatar
opi / 18 czerwca 2008 o 08:17
0
Może ceny biletów są jedne z najniższych w kraju, ale komunikacja miejska też plasuje się na ostatnim miejscu co do punktualności i połączeń.
Avatar
dzambo / 18 czerwca 2008 o 22:05
0
Teraz już nie mam wątpliwości - przesiadam się na prywatne (za 1zł) wszędzie tam, gdzie kursują!
Avatar
Gość / 18 czerwca 2008 o 14:18
0
Bilety najtańsze w kraju. Spoko, ale zarobki też mamy najniższe! Rzygać mi się chce na to miasto, które w ogóle się nie rozwija, a cały czas porównuje się do innych miast, ale nie w tych kwestiach co powinno.
Avatar
miłoścnicy dopłat u kierow / 18 czerwca 2008 o 13:29
0
Nie rozumiem ludzi którzy chca dopłat do biletów kupionych u kierowców. Zawsze macie bilety przy sobie? Absurd. Po co sobie życie utrudniać? Normą jest, że bilet można kupić u przewoźnika-patrz transport w Londynie, patrz PKS.
A podwyżki cen i poparcie ich przez prezia to skandal. Jakość usług też sie polepszy??
Avatar
Krejzol / 18 czerwca 2008 o 12:11
0
Uważam, że Prezydent nie ma racji, lubię go,ale co on może powiedzieć, skoro nie jeździ autobusami (no, może sporadycznie). Ludzie wolą kupić u kierowcy nie wiem dlaczego. Na weekendach jest najgorzej, stoi ok. 5 osób na każdym przystanku, wszyscy po bilety
niech na każdego kierowca poświęci 10sekund. To jest minuta opóźnienia na każdym przystanku, a za opóźnienia opierniczani są kierowcy i to najczęściej przez tych co tak nagminnie kupują bilety w autobusie. Uważam, że cena 20gr drożej niż w kiosku byłaby OK. Albo powinien być zakaz sprzedawania biletów od poneidziałku do piątku do godziny 18. Teraz na każdym przystanku jest kiosk, jeśli nie na przystanku to w promieniu kilku metrów. Do 18 kioski są czynne najbidniej. Zresztą bez przesady. Człowiek raczej wie, że będzie jechał autobusem, co mu szkodzi kupić bilet wcześniej? szkoda mi tych kierowców i sie nie dziwie że czasami nie chcą sprzedawać. 20gr to dobra cena podwyżki.
Uważam, że Prezydent nie ma racji, lubię go,ale co on może powiedzieć, skoro nie jeździ autobusami (no, może sporadycznie). Ludzie wolą kupić u kierowcy nie wiem dlaczego. Na weekendach jest najgorzej, stoi ok. 5 osób na każdym przystanku, wszyscy po bilety
niech na każdego kierowca poświęci 10sekund. To jest minuta opóźnienia na każdym przystanku, a za opóźnienia opierniczani są kierowcy i to najczęściej przez tych co tak nagminnie kupują bilety w autobusie. Uważam, że cena 20gr drożej niż w kiosku byłaby OK. Albo powinien być zakaz s... rozwiń
Avatar
P. / 18 czerwca 2008 o 10:19
0
Dopłata u kierowcy? Może być (tylko dlaczego aż 40 gr, czy kioskarze też tyle dostają?), ale tylko na warunkach takich, jak kiedyś (nie wiem jak teraz) było na PKP: jeśli podróżny wsiada na przystanku, na którym można kupić bilet, to jest dopłata; a jeśli nie można kupić biletu (brak kasy/kiosku lub nieczynny) to bez dodatkowej opłaty.
Avatar
emil / 18 czerwca 2008 o 10:19
0
Dlaczego Prezydent nie zgadza się na dodatkową opłatę za kupowanie biletu u kierowcy.Autobus to nie kiosk,a jak ktoś kupi sporadycznie bilet u kierowcy,to niech dopłaci 50gr.Znam z widzenia osobę która codziennie kupuje bilet w autobusie.Czy kupienie kilku biletów w kiosku powoduje znaczne "zamrożenie"pieniędzy?Są bardzo częste przypadki,gdzie na jednym przystanku bilety kupuje kilka osób.Co do podwyżek,to oszczędności należy szukać gdzie indziej.
Avatar
RT5555 / 18 czerwca 2008 o 09:04
0
GDYBY TO CO NAZYWANE JEST AUTOBUSAMI RZECZYWISCIE NIMI BYŁO, PRZEŁKNĄŁBYM PODWYŻKĘ CEN BILETÓW ALE JEŚLI JA MAM PŁACIĆ ZA COŚ CO ZA CHWILE SIĘ ROZSYPIE, ŻŻARTE RDZĄ AUTBUSY, ZA MARNOTRWSTWO, PSIOWSKIE RŻADY W MPK TO MÓWIĘ NIE,NIE!!!DOSYĆ OKRADANIA LUBLINIAN!!
Avatar
opi / 18 czerwca 2008 o 08:17
0
Może ceny biletów są jedne z najniższych w kraju, ale komunikacja miejska też plasuje się na ostatnim miejscu co do punktualności i połączeń.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 134 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!