Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2014 r.
21:28
Edytuj ten wpis

Wielkie Żydowskie Wesele w Lublinie (wideo, zdjęcia)

1 21 A A

Wielkie Żydowskie Wesele inscenizowane już po raz czwarty, odbyło się w niedzielę w Lublinie. Od rana po Starym Mieście biegały żydowskie dzieci i ogłaszały, że Mosze wydaje za mąż córkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niezrzeszony / 4 sierpnia 2014 o 23:30
0

Mimo mojej życzliwości dla narodu, który współtworzył kulturę i historię tej ziemi...

to nie jest dobry i neutralny czas na organizację takich imprez. 

Avatar
folkatka / 4 sierpnia 2014 o 21:46
0

Ale przecież mozesz zrobić takie polskie, tradycyjne wesele, konkretnie jego inscenizację. 

Inscenizację starych obrzędów czesto wystawia skansen - podsuń im ten pomysł, jest naprawde dobry. Gwarantuję, że znajdziesz chętnych - tak do zagrania i do obejrzenia. Sporo ludzi, zwłaszcza młodych, interesuje się ludowa obrzedowością. 

Avatar
lotar / 4 sierpnia 2014 o 21:42
0

Na takie głupoty wydaje się pieniądze/ Żydowskie wielkie wesele??? A kiedy zrobicie wielkie polskie wesele, albo lubelskie wielkie wesele, albo podlaskie. Ależ to nie jest interesujące, żydowskie wesele to jest dopiero ciekawe. Co za skundlony naród.

Avatar
folkatka / 4 sierpnia 2014 o 14:50
0

Reklama wydarzenia była rzeczywiście na tragicznym poziomie. W prasie ukazywały się sprzeczne wiadomości co do terminy, sama byłam zdezorientowana. Brak plakatów - jedna tablica przy przystanku na Racławickich nie wystarczy!
A teraz moja polemika, którą wczoraj obiecałam autorowi jednego z powyższych wpisów. Sorry, że dopiero teraz :)
Więc napisałeś:  
Teraz żyjemy w demokratycznej Europie, a nie w zaściankowej, przed zaborowej Polsce, gdzie na każdym kroku widać było pejsy i chałaty.

Z tą demokracją to różnie bywa - najnowsze afery z udziałem naszego nierządu dobitnie pokazują, jak wyglądają u nas standardy państwa demokratycznego (bodaj w Szwecji był przypadek, że pani minister kupiła fajki za służbowe pieniądze, na drugi dzień pożegnała sie z posadą). Ale OK, przyjmijmy że zyjemy w państwie demokratycznym. I to właśnie demokracja wrecz wymusza na nas zainteresowanie naszą historią. Chciałbyś, zeby przemilczać określone rozdziały dziejów naszego miasta, bo uważasz, że sa 
nieodpowiednie? Obciachowe? Bo Żydzi kojarzą Ci sie wyłacznie z pejsami i chałatami?
Zadam Ci pytanie: co tak naprawdę wiesz o lubelskich Żydach i ich historii? Czy nie jest tak, że Twoja wiedza nie jest aby tylko zbiorem ogólników i stereotypów? Czy wiesz np. ze Lublin był nazywany "Jerozolimą Wschodu" - i to bynajmniej nie ze wzgledu na sama ilość osób omawianej narodowości , lecz ze względu na międzynarodowa range, jaka osiągnął? Mowa oczywiście o randze w swiecie zydowskim. Czy wiesz, ze działająca od 1518 roku Jesziwa -   w XVI wieku jedna z najwazniejszych w owym czasie 
uczelni talmudycznych - została w II połowie tego stulecia zrównana w prawach ze wszystkimi pozostałymi uczelniami w Polsce, a zatem - miała rangę równą Uniwersytetowi Jagiellońskiemu? Tymczasem w ogólnej swiadomości wiekszości Lublinian poczatek tradycji akademickich naszego miasta to 1918 rok - czyli załozenie KUL. 
Czy wiesz, że od lat 40. XVI w. w Lublinie działała drukarnia hebrajska, z której druki rozchodziły sie na całą Europę Środkowo - Wschodnią? Czy wiesz, że na budynku szesnastowiecznej Wielkiej Synagogi były wzorowane wszystkie budynki synagog, jakie powstawały na wschodnich terenach Rzeczpospolitej Obojga Narodów w XVI i XVII wieku? A o Sejmie Czterech Ziem słyszałeś?  A znasz może legendę o jednodniowym zydowskim królu - Saulu Wahlu?    A wiesz, że w Lublinie urodziła się Anna Langfus, 
laureatka Nagrody Gouncortów, która chyba jako pierwsza zaczęła pisać o Holocauście? 
  etc....etc....
Nie mozna pominąć milczeniem tego wszystkiego. Byłoby to zafałszowaniem historii. Sam sobie odpowiedz, czy państwo/społeczeństwo, które fałszuje historię, mozna nazwać demokratycznym? 
Historię fałszuja wyłacznie systemy totalitarne. Nie tak dawno mieliśmy w Polsce okres "białych plam" - moja mama o Wojnie 1920 dowiedziała się od swojego dziadka - weterana tejże. 
Ja sama pamietam, jak o historii lubelskich, czy też polskich Zydów, nie mówiło się nic. Mówiło sie o nich wyłacznie w kontekscie II Wojny Światowej, praktycznie zbywając milczeniem wielowiekową ich obecność na naszych ziemiach.  

Dlatego interesuje nasz kultura i obyczaje innych ludów Europy, a nie wciskana nam ciągle, na siłę kultura narodu, który mieszkając w Polsce ponad 500 lat nigdy nie próbował się z Polską i Polakami zasymilować,

Nas - czyli kogo? Pisz prosze za siebie. Po drugie, jak interesuje Cie historia i kultura innych narodfów, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zorganizował np. wesele francuski. Ja, jako umiarkowana, ale jednaki - frankofilka przyklasne temu przedsięwzięciu! Mamy w Lublinie oddział Alliance Francaise, z pewnościa pomogą. Znajdź sponsorów etc. To samo z weselem irlandzkim, ukraińskim, rosyjskim, włoskim - pole do działania jest spore. 
Co do asymilacji - to też bywało róznie. Był w XIX wieku spory trend asymilacyjny wśród Żydów, takze i tych lubelskich - przypomnę chociażby ojca braci Wieniawskiich, który przyjął chrzest. Matka Franciszki Arnsztajnowej, Malwina Meyersonh z Horowitzów, pisała powieści po polsku - była chyba w ogóle jedną z pierwszych polskich powieściopisarek. Sama Arnsztajnowa to przykład wielkiej polskiej patriotki zydowskiego pochodzenia - że przypomne tylko, ze była zasłuzonym członkiem  POW, i osobiście 
odznaczył ją Józef Piłsudski? Tak na marginesie, to świat zna bardzo dużo społeczności, które - zyjąc wśród jakiejś wiekszości - nie zasymilowali sie. Przykład - Polacy w Chicago, Francuzi w Quebecu. 
Znaczna część zydowskiej inteligtencji i finansjery porzuciła pejsy i chałaty, brali czynny udział w zyciu miasta, dla nich ubogie i brudne Podzamcze było taka sama egzotyką, jak dla Polaków.  
Dzis nikt o nich nie pamieta, w zbiorowej pamięci funkcjonuje stereotyp brudnego chałaciarza, mówiącego żydłackim dialektem, ciagnącego wózek ze starzyzną. 
Jak wszystkie stereotypy, jest on krzywdzacy. 
Pozdrawiam

Reklama wydarzenia była rzeczywiście na tragicznym poziomie. W prasie ukazywały się sprzeczne wiadomości co do terminy, sama byłam zdezorientowana. Brak plakatów - jedna tablica przy przystanku na Racławickich nie wystarczy!
A teraz moja polemika, którą wczoraj obiecałam autorowi jednego z powyższych wpisów. Sorry, że dopiero teraz :)
rozwiń

Avatar
zawiedziona / 4 sierpnia 2014 o 09:23
0

Wybrałam się z dziećmi w niedzielę na Zydowskie Wesele, nie było co oglądać. Okazuje się, że występy odbyły się w sobotę. Szkoda, że Dziennik nie zrobił sprostowania. Nie tylko ja byłam rozczarowana ...

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2014 o 17:31
0

No dobra.Czekamy teraz na Wielkie Wesele Polskie w Tel-Aviwie.

Na razie to naziści żydowscy robią WESELE,  ale w Palestynie.  HAŃBA !!!!

Avatar
Dariusz / 3 sierpnia 2014 o 15:33
0

No dobra.Czekamy teraz na Wielkie Wesele Polskie w Tel-Aviwie.

Avatar
MARIUSZ / 3 sierpnia 2014 o 12:48
0

przecież to miejsce inspiracji po raz kolejny i po raz kolejny urząd z naszych podatków dofinansuje te same wydarzenia dla tej samej liczby gości zainteresowanych... a Pani złotówka Iza zaciera ręce bo przecież niezle zarabia na tym. może miasto niech zmusi ją do wyremontowania obskurnej kamienicy bo przez tyle lat nic nie robi

Avatar
Antek / 3 sierpnia 2014 o 12:10
0

Podobno w ubiegłym roku Ratusz dofinansował tą imprezę kwotą 8 tysiecy. Wie ktoś, czy to prawda i czy w tym roku znowu dopłaciliśmy do reklamy prywatnej restauracji?

Avatar
ula / 3 sierpnia 2014 o 12:00
0

odbyło się w sobotę!

Avatar
niezrzeszony / 4 sierpnia 2014 o 23:30
0

Mimo mojej życzliwości dla narodu, który współtworzył kulturę i historię tej ziemi...

to nie jest dobry i neutralny czas na organizację takich imprez. 

Avatar
folkatka / 4 sierpnia 2014 o 21:46
0

Ale przecież mozesz zrobić takie polskie, tradycyjne wesele, konkretnie jego inscenizację. 

Inscenizację starych obrzędów czesto wystawia skansen - podsuń im ten pomysł, jest naprawde dobry. Gwarantuję, że znajdziesz chętnych - tak do zagrania i do obejrzenia. Sporo ludzi, zwłaszcza młodych, interesuje się ludowa obrzedowością. 

Avatar
lotar / 4 sierpnia 2014 o 21:42
0

Na takie głupoty wydaje się pieniądze/ Żydowskie wielkie wesele??? A kiedy zrobicie wielkie polskie wesele, albo lubelskie wielkie wesele, albo podlaskie. Ależ to nie jest interesujące, żydowskie wesele to jest dopiero ciekawe. Co za skundlony naród.

Avatar
folkatka / 4 sierpnia 2014 o 14:50
0

Reklama wydarzenia była rzeczywiście na tragicznym poziomie. W prasie ukazywały się sprzeczne wiadomości co do terminy, sama byłam zdezorientowana. Brak plakatów - jedna tablica przy przystanku na Racławickich nie wystarczy!
A teraz moja polemika, którą wczoraj obiecałam autorowi jednego z powyższych wpisów. Sorry, że dopiero teraz :)
Więc napisałeś:  
Teraz żyjemy w demokratycznej Europie, a nie w zaściankowej, przed zaborowej Polsce, gdzie na każdym kroku widać było pejsy i chałaty.

Z tą demokracją to różnie bywa - najnowsze afery z udziałem naszego nierządu dobitnie pokazują, jak wyglądają u nas standardy państwa demokratycznego (bodaj w Szwecji był przypadek, że pani minister kupiła fajki za służbowe pieniądze, na drugi dzień pożegnała sie z posadą). Ale OK, przyjmijmy że zyjemy w państwie demokratycznym. I to właśnie demokracja wrecz wymusza na nas zainteresowanie naszą historią. Chciałbyś, zeby przemilczać określone rozdziały dziejów naszego miasta, bo uważasz, że sa 
nieodpowiednie? Obciachowe? Bo Żydzi kojarzą Ci sie wyłacznie z pejsami i chałatami?
Zadam Ci pytanie: co tak naprawdę wiesz o lubelskich Żydach i ich historii? Czy nie jest tak, że Twoja wiedza nie jest aby tylko zbiorem ogólników i stereotypów? Czy wiesz np. ze Lublin był nazywany "Jerozolimą Wschodu" - i to bynajmniej nie ze wzgledu na sama ilość osób omawianej narodowości , lecz ze względu na międzynarodowa range, jaka osiągnął? Mowa oczywiście o randze w swiecie zydowskim. Czy wiesz, ze działająca od 1518 roku Jesziwa -   w XVI wieku jedna z najwazniejszych w owym czasie 
uczelni talmudycznych - została w II połowie tego stulecia zrównana w prawach ze wszystkimi pozostałymi uczelniami w Polsce, a zatem - miała rangę równą Uniwersytetowi Jagiellońskiemu? Tymczasem w ogólnej swiadomości wiekszości Lublinian poczatek tradycji akademickich naszego miasta to 1918 rok - czyli załozenie KUL. 
Czy wiesz, że od lat 40. XVI w. w Lublinie działała drukarnia hebrajska, z której druki rozchodziły sie na całą Europę Środkowo - Wschodnią? Czy wiesz, że na budynku szesnastowiecznej Wielkiej Synagogi były wzorowane wszystkie budynki synagog, jakie powstawały na wschodnich terenach Rzeczpospolitej Obojga Narodów w XVI i XVII wieku? A o Sejmie Czterech Ziem słyszałeś?  A znasz może legendę o jednodniowym zydowskim królu - Saulu Wahlu?    A wiesz, że w Lublinie urodziła się Anna Langfus, 
laureatka Nagrody Gouncortów, która chyba jako pierwsza zaczęła pisać o Holocauście? 
  etc....etc....
Nie mozna pominąć milczeniem tego wszystkiego. Byłoby to zafałszowaniem historii. Sam sobie odpowiedz, czy państwo/społeczeństwo, które fałszuje historię, mozna nazwać demokratycznym? 
Historię fałszuja wyłacznie systemy totalitarne. Nie tak dawno mieliśmy w Polsce okres "białych plam" - moja mama o Wojnie 1920 dowiedziała się od swojego dziadka - weterana tejże. 
Ja sama pamietam, jak o historii lubelskich, czy też polskich Zydów, nie mówiło się nic. Mówiło sie o nich wyłacznie w kontekscie II Wojny Światowej, praktycznie zbywając milczeniem wielowiekową ich obecność na naszych ziemiach.  

Dlatego interesuje nasz kultura i obyczaje innych ludów Europy, a nie wciskana nam ciągle, na siłę kultura narodu, który mieszkając w Polsce ponad 500 lat nigdy nie próbował się z Polską i Polakami zasymilować,

Nas - czyli kogo? Pisz prosze za siebie. Po drugie, jak interesuje Cie historia i kultura innych narodfów, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zorganizował np. wesele francuski. Ja, jako umiarkowana, ale jednaki - frankofilka przyklasne temu przedsięwzięciu! Mamy w Lublinie oddział Alliance Francaise, z pewnościa pomogą. Znajdź sponsorów etc. To samo z weselem irlandzkim, ukraińskim, rosyjskim, włoskim - pole do działania jest spore. 
Co do asymilacji - to też bywało róznie. Był w XIX wieku spory trend asymilacyjny wśród Żydów, takze i tych lubelskich - przypomnę chociażby ojca braci Wieniawskiich, który przyjął chrzest. Matka Franciszki Arnsztajnowej, Malwina Meyersonh z Horowitzów, pisała powieści po polsku - była chyba w ogóle jedną z pierwszych polskich powieściopisarek. Sama Arnsztajnowa to przykład wielkiej polskiej patriotki zydowskiego pochodzenia - że przypomne tylko, ze była zasłuzonym członkiem  POW, i osobiście 
odznaczył ją Józef Piłsudski? Tak na marginesie, to świat zna bardzo dużo społeczności, które - zyjąc wśród jakiejś wiekszości - nie zasymilowali sie. Przykład - Polacy w Chicago, Francuzi w Quebecu. 
Znaczna część zydowskiej inteligtencji i finansjery porzuciła pejsy i chałaty, brali czynny udział w zyciu miasta, dla nich ubogie i brudne Podzamcze było taka sama egzotyką, jak dla Polaków.  
Dzis nikt o nich nie pamieta, w zbiorowej pamięci funkcjonuje stereotyp brudnego chałaciarza, mówiącego żydłackim dialektem, ciagnącego wózek ze starzyzną. 
Jak wszystkie stereotypy, jest on krzywdzacy. 
Pozdrawiam

Reklama wydarzenia była rzeczywiście na tragicznym poziomie. W prasie ukazywały się sprzeczne wiadomości co do terminy, sama byłam zdezorientowana. Brak plakatów - jedna tablica przy przystanku na Racławickich nie wystarczy!
A teraz moja polemika, którą wczoraj obiecałam autorowi jednego z powyższych wpisów. Sorry, że dopiero teraz :)
rozwiń

Avatar
zawiedziona / 4 sierpnia 2014 o 09:23
0

Wybrałam się z dziećmi w niedzielę na Zydowskie Wesele, nie było co oglądać. Okazuje się, że występy odbyły się w sobotę. Szkoda, że Dziennik nie zrobił sprostowania. Nie tylko ja byłam rozczarowana ...

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2014 o 17:31
0

No dobra.Czekamy teraz na Wielkie Wesele Polskie w Tel-Aviwie.

Na razie to naziści żydowscy robią WESELE,  ale w Palestynie.  HAŃBA !!!!

Avatar
Dariusz / 3 sierpnia 2014 o 15:33
0

No dobra.Czekamy teraz na Wielkie Wesele Polskie w Tel-Aviwie.

Avatar
MARIUSZ / 3 sierpnia 2014 o 12:48
0

przecież to miejsce inspiracji po raz kolejny i po raz kolejny urząd z naszych podatków dofinansuje te same wydarzenia dla tej samej liczby gości zainteresowanych... a Pani złotówka Iza zaciera ręce bo przecież niezle zarabia na tym. może miasto niech zmusi ją do wyremontowania obskurnej kamienicy bo przez tyle lat nic nie robi

Avatar
Antek / 3 sierpnia 2014 o 12:10
0

Podobno w ubiegłym roku Ratusz dofinansował tą imprezę kwotą 8 tysiecy. Wie ktoś, czy to prawda i czy w tym roku znowu dopłaciliśmy do reklamy prywatnej restauracji?

Avatar
ula / 3 sierpnia 2014 o 12:00
0

odbyło się w sobotę!

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 92 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!