Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2012 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Wielu chce się ogrzać w blasku lotniska

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 52 A A
– Zleciliśmy ustawienie 15 billboardów w ramach promocji gospodarczej miasta. Projekt jest dofinanso
– Zleciliśmy ustawienie 15 billboardów w ramach promocji gospodarczej miasta. Projekt jest dofinanso

Na ulicach Lublina stoją billboardy, na których prezydent i marszałek zapraszają mieszkańców na lotnisko. Nie tylko oni chwalą się tą inwestycją

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa lata temu Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa, na billboardach wyborczych trzymał model samolotu i obiecywał wybudowanie pod Lublinem lotniska.

Dziś port lotniczy w Świdniku jest już gotowy. Pierwsze samoloty rejsowe odlecą stąd w połowie grudnia. A Sobczak postanowił przypomnieć się wyborcom. Mieszkańcy Lublina wyjmują właśnie ze swoich skrzynek pocztówki z reprodukcją tamtych billboardów.

"Dotrzymałem słowa!” – triumfuje Sobczak, wicemarszałek i szef rady nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. I dodaje: "Jako osoba odpowiedzialna w Zarządzie Województwa Lubelskiego za jego budowę, jestem dumny i szczęśliwy, że Razem zrealizowaliśmy to trudne, ale wielkie marzenie”.

Kartka trafiła do 114,5 tys. adresatów. Sobczak zapłacił za jej druk i dystrybucję 15 tys. zł. Pieniądze jako darowiznę przekazał Platformie Obywatelskiej, wydawcy pocztówki.

– Lotnisku oddałem serce, duszę, ciało i czas. Wybłagałem je, wychodziłem, wyprosiłem, wygroziłem... Chcę dzielić się radością – tłumaczy. I dodaje: Wiarygodność polityków jest na bardzo niskim poziomie. Uznałem, że jestem winny wyborcom i mieszkańcom rozliczenie z politycznych obietnic.
A może to tylko polityczny PR? – Daj Boże, żeby każdy tak robił, tworząc wielkie i pożyteczne dzieła – odpowiada Sobczak.

Nie tylko on chwali się sukcesem. Na ulicach miasta stanęły właśnie billboardy, na których dwóch innych polityków – marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL) i prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO) zaprasza mieszkańców na dzień otwarty na lotnisku.

– Zleciliśmy ustawienie 15 billboardów w ramach promocji gospodarczej miasta. Projekt jest dofinansowany z funduszy unijnych, nasz koszt to 2 tys. zł – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik lubelskiego magistratu.

– Marszałek dostał propozycję wzięcia udziału w akcji i zgodził się, bo zawsze będzie chętnie promował tak ważne przedsięwzięcia – dodaje Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Sobczak i Żuk rywalizują o wpływy w lubelskiej Platformie.

Warto też pamiętać, że PSL długo było przeciwne budowie lotnisko pod Świdnikiem. Forsowali lokalizację w Niedźwiadzie koło Lubartowa. Na obecne miejsce zdecydowała się rządząca regionem w 2007 roku koalicja PO - PiS
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 r. o 20:16
Wynika, że samoloty będą lądować przelatując nad Lubliniem a startować też przelatując na Lublinem. Tylko czekać, jak w niedlugim czasie samolot rozbije się tuż przed lądowaniem albo tuż po starcie. Bo w takich momentach najczęściej dochodzi do wypadków. Tylko w którym miejscu rozbije się samolot: czy nad Felinem, czy Bronowicami , czy może bliżej centrum
Avatar
Kamil / 28 listopada 2012 r. o 18:42
hahaha - ale jaja, czy Sobczak to przypadkiem nie ten sam intelektualista, który zrobił sobie fotkę na billboard z nielatającym już modelem samolotu? Oby jak najmniej takich nowoczesnych i postępowych urbanistów! IMO dobrze, że żuk i hetman zapraszają. Ważne wydarzenie w dziejach i chwała im za to, że doprowadzili je do końca. A to, że ten schizofrenik Sobczak próbuje z tylnego fotela się pod tym podpisać to tylko dobry kabaret!
Avatar
bez_znieczulenia / 28 listopada 2012 r. o 18:19
[quote name='roma' timestamp='1354114562' post='701548']
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
[/quote]Roma (Czyżby nowe wcielenie pewnego pana S., który blokował skutecznie budowę ponad rok?) - idź się leczyc, na głowę oczywiście. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że naruszasz art.23 i 24 par.1 kodeksu cywilnego. Na miejscu pana Sobczaka dochodziłbym swoich praw. I nie chodzi tu tylko o pisownię nazwiska. Świadczy ona o tobie, mały człowieczku.
[quote name='roma' timestamp='1354114562' post='701548']
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
[/quote]Roma (Czyżby nowe wcielenie pewnego pana S., który blokował skutecznie budowę ponad rok?) - idź się leczyc, na głowę oczywiście. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że naruszasz art.23 i 24 par.1 kodeksu cywilnego. Na miejscu pana Sobczaka dochodziłbym swoich praw. I nie chodzi tu tylko o ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 16:58
[quote name='itp' timestamp='1354112008' post='701523']
Takie komentarze to tylko Pani rzecznik z Urzędu Marszałkowskiego

- tragedia...
[/quote] No ale zapraszają do ŚWIDNIKA o którym w Lublinie mówia hamburk ... Lotnisko w ŚWIDNIKU.....a nie w .....
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 15:59
Myślałem że Hetman zmieni wizerunek PSLu, ale widzę że to taki sam .......... jak inni
Avatar
roma / 28 listopada 2012 r. o 15:56
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
Avatar
edwars / 28 listopada 2012 r. o 15:48
no kawał dobrej roboty Sobczaka
Avatar
Obrzydzony wszami / 28 listopada 2012 r. o 15:20
Jak zwykle zawistne małe weszki łonowe piszą komentarze zawistne, nienawistne, fałszywe, bezczelne. zamiast asi wspólnie cieszyć,ze takie lotnisko na wschodzie powstało, już sobie gardła podgryzają. Kalolki małe i duże, wychowani w miłosci bliźniego przez katechetę.... Brawo zawistni rodacy, potraficie wszystko rozpieprzyć....Wasz idol Jarosław K jest z was dumny.... Małe robaczki, wielki ambicje.... Ambicje znie=szczenia wszystkiego wokół co nie jest ich...
Avatar
itp / 28 listopada 2012 r. o 15:13
[quote name='Maurer' timestamp='1354102496' post='701439']
O losie, czytam te komentarze i przeraza mnie poziom hejterstwa reprezentowany na forum. Ludzie przecież tutaj najlepiej nic nie robić, albo inaczej co byś nie zrobił będzie źle, Od momentu, kiedy Żuk i Hetman objęli "stery" w Lublinie poprawiła się masa rzeczy. Co jest złego w tym, że zapraszają jako włodarze miasta i województwa na dni otwarte lotniska, z którego wszyscy jako mieszkańcy Lublina powinnismy być dumni. Co to jest kur...a za jazgot. Czy naprawde krytyka zza monitora ma byc jedyna forma dyskusji ?
[/quote] Takie komentarze to tylko Pani rzecznik z Urzędu Marszałkowskiego

- tragedia...
[quote name='Maurer' timestamp='1354102496' post='701439']
O losie, czytam te komentarze i przeraza mnie poziom hejterstwa reprezentowany na forum. Ludzie przecież tutaj najlepiej nic nie robić, albo inaczej co byś nie zrobił będzie źle, Od momentu, kiedy Żuk i Hetman objęli "stery" w Lublinie poprawiła się masa rzeczy. Co jest złego w tym, że zapraszają jako włodarze miasta i województwa na dni otwarte lotniska, z którego wszyscy jako mieszkańcy Lublina powinnismy być dumni. Co to jest kur...a za jazg... rozwiń
Avatar
andrzej / 28 listopada 2012 r. o 14:15
Wielki mi haloo ze dotrzymal słowa, jak sam to podresla.
Avatar
Czekista / 28 listopada 2012 r. o 20:16
Wynika, że samoloty będą lądować przelatując nad Lubliniem a startować też przelatując na Lublinem. Tylko czekać, jak w niedlugim czasie samolot rozbije się tuż przed lądowaniem albo tuż po starcie. Bo w takich momentach najczęściej dochodzi do wypadków. Tylko w którym miejscu rozbije się samolot: czy nad Felinem, czy Bronowicami , czy może bliżej centrum
Avatar
Kamil / 28 listopada 2012 r. o 18:42
hahaha - ale jaja, czy Sobczak to przypadkiem nie ten sam intelektualista, który zrobił sobie fotkę na billboard z nielatającym już modelem samolotu? Oby jak najmniej takich nowoczesnych i postępowych urbanistów! IMO dobrze, że żuk i hetman zapraszają. Ważne wydarzenie w dziejach i chwała im za to, że doprowadzili je do końca. A to, że ten schizofrenik Sobczak próbuje z tylnego fotela się pod tym podpisać to tylko dobry kabaret!
Avatar
bez_znieczulenia / 28 listopada 2012 r. o 18:19
[quote name='roma' timestamp='1354114562' post='701548']
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
[/quote]Roma (Czyżby nowe wcielenie pewnego pana S., który blokował skutecznie budowę ponad rok?) - idź się leczyc, na głowę oczywiście. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że naruszasz art.23 i 24 par.1 kodeksu cywilnego. Na miejscu pana Sobczaka dochodziłbym swoich praw. I nie chodzi tu tylko o pisownię nazwiska. Świadczy ona o tobie, mały człowieczku.
[quote name='roma' timestamp='1354114562' post='701548']
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
[/quote]Roma (Czyżby nowe wcielenie pewnego pana S., który blokował skutecznie budowę ponad rok?) - idź się leczyc, na głowę oczywiście. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że naruszasz art.23 i 24 par.1 kodeksu cywilnego. Na miejscu pana Sobczaka dochodziłbym swoich praw. I nie chodzi tu tylko o ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 16:58
[quote name='itp' timestamp='1354112008' post='701523']
Takie komentarze to tylko Pani rzecznik z Urzędu Marszałkowskiego

- tragedia...
[/quote] No ale zapraszają do ŚWIDNIKA o którym w Lublinie mówia hamburk ... Lotnisko w ŚWIDNIKU.....a nie w .....
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 r. o 15:59
Myślałem że Hetman zmieni wizerunek PSLu, ale widzę że to taki sam .......... jak inni
Avatar
roma / 28 listopada 2012 r. o 15:56
A okolicznym mieszkańcom też dotrzymałeś słowa - sobczaku??
Okłamałeś ich i okradłeś w majestacie prawa - pamiętamy twoje "zasługi".
Avatar
edwars / 28 listopada 2012 r. o 15:48
no kawał dobrej roboty Sobczaka
Avatar
Obrzydzony wszami / 28 listopada 2012 r. o 15:20
Jak zwykle zawistne małe weszki łonowe piszą komentarze zawistne, nienawistne, fałszywe, bezczelne. zamiast asi wspólnie cieszyć,ze takie lotnisko na wschodzie powstało, już sobie gardła podgryzają. Kalolki małe i duże, wychowani w miłosci bliźniego przez katechetę.... Brawo zawistni rodacy, potraficie wszystko rozpieprzyć....Wasz idol Jarosław K jest z was dumny.... Małe robaczki, wielki ambicje.... Ambicje znie=szczenia wszystkiego wokół co nie jest ich...
Avatar
itp / 28 listopada 2012 r. o 15:13
[quote name='Maurer' timestamp='1354102496' post='701439']
O losie, czytam te komentarze i przeraza mnie poziom hejterstwa reprezentowany na forum. Ludzie przecież tutaj najlepiej nic nie robić, albo inaczej co byś nie zrobił będzie źle, Od momentu, kiedy Żuk i Hetman objęli "stery" w Lublinie poprawiła się masa rzeczy. Co jest złego w tym, że zapraszają jako włodarze miasta i województwa na dni otwarte lotniska, z którego wszyscy jako mieszkańcy Lublina powinnismy być dumni. Co to jest kur...a za jazgot. Czy naprawde krytyka zza monitora ma byc jedyna forma dyskusji ?
[/quote] Takie komentarze to tylko Pani rzecznik z Urzędu Marszałkowskiego

- tragedia...
[quote name='Maurer' timestamp='1354102496' post='701439']
O losie, czytam te komentarze i przeraza mnie poziom hejterstwa reprezentowany na forum. Ludzie przecież tutaj najlepiej nic nie robić, albo inaczej co byś nie zrobił będzie źle, Od momentu, kiedy Żuk i Hetman objęli "stery" w Lublinie poprawiła się masa rzeczy. Co jest złego w tym, że zapraszają jako włodarze miasta i województwa na dni otwarte lotniska, z którego wszyscy jako mieszkańcy Lublina powinnismy być dumni. Co to jest kur...a za jazg... rozwiń
Avatar
andrzej / 28 listopada 2012 r. o 14:15
Wielki mi haloo ze dotrzymal słowa, jak sam to podresla.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.