Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2019 r.
21:09

Włączyli światła na skrzyżowaniu w centrum Lublina. Wcześniej korków nie było, teraz trzeba stać

Autor: Zdjęcie autora drs
65 38 A A

W weekend uruchomiona została sygnalizacja świetlna u zbiegu ul. Lubomelskiej, Leszczyńskiego, Wieniawskiej i Tramecourta. Do tej pory jedynie migało tu pomarańczowe światło, teraz trzeba czekać na zielone. Kierowcy nie są zachwyceni tą sygnalizacją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Według mnie spowoduje ona duże korki – twierdzi nasz Czytelnik, którego zdaniem na wyjeździe z ul. Tramecourta (między czarnym biurowcem a Lubelskim Urzędem Wojewódzkim) powinna być zielona strzałka. – W prawo skręciłbym bezkolizyjnie, bo na tym skrzyżowaniu nie jadą pojazdy z góry – przekonuje kierowca, ale… jest w błędzie. Z góry mogą jechać rowery, dla których wyznaczono na ul. Wieniawskiej pas do jazdy „pod prąd”, rowerzyści mają też osobny sygnalizator. Dlatego nawet w razie zamontowania strzałki kierowcy musieliby tu przepuszczać rowerzystów, choć zbyt wielu ich tu nie widać.

Nasz Czytelnik obawia się, że sygnalizacja będzie dawała przywilej ciągowi Lubomelska-Wieniawska. – Więc ul. Tramecourta i wcześniejsza Ewangelicka będzie zakorkowana, zwłaszcza w godzinach, kiedy centrum kończy pracę – dodaje kierowca.

Sygnalizacja na wspomnianym skrzyżowaniu została zamontowana przez firmę Orion wraz z wybudowaniem czarnego biurowca między ul. Spokojną a Wieniawską. Światła migały na pomarańczowo aż przez półtora roku, bo nie zostały oficjalnie przejęte przez miasto. Teraz się to zmieniło.

W niedzielę po południu ruch na skrzyżowaniu był tak nieduży, że wyjazd z ul. Tramecourta odbywałby się znacznie płynniej przy wyłączonej sygnalizacji. Trudno było to nazwać korkiem, raczej kolejką, ale w poniedziałek około godz. 15 najprawdopodobniej trzeba tu będzie swoje odstać.

Quiz: Jak dobrze znasz Lublin?

Jak dobrze znasz Lublin?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szoferka / 1 grudnia 2019 r. o 21:54
Wyłączcie to g...wno natychmiast, gamonie.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 r. o 21:13
Co za marnotrawstwo pieniędzy i cudzego czasu, będziemy stać w korkach bo ktoś w decyzyjnych popełni wielki błąd i zażyczyl sobie tu świateł?? Miejcie odwagę przyznać się do błędu i naprawie to!!! WYŁĄCZCIE TE ŚWIATŁA!! i dajcie żyć
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 r. o 23:04
Co to za bzdura z tymi rowerami? To ma być argument przeciw zielonej strzalce? Przecież ona i tak umożliwia przejazd warunkowy, więc nawet jeśli jakiś rower tam by się pojawił, to i tak trzeba go przepuścić, a potem na strzalce pojechać, a nie czekać na zielone. Kto to w ogóle pisze?
Avatar
kierowca z Lublina / 1 grudnia 2019 r. o 22:33
Cóż można wymagać od urzędników opłacanych z naszych potatków tj. od najgorszego wydziału urzędu Miasta Lublin - zarządu dróg i dmostów. Panie Prezydencie Miast Lublin kiedy wreszcie odwołanie tego obecnego dyrektora z.d.m - u i zatrudnienie "na" to miejsce osoby młodej, chętnej do pracy i chcącej "coś" zrobić dla Miasta.
Avatar
komunikat smogowy / 1 grudnia 2019 r. o 22:33
a co ze smogiem? w Lublinie są co parę(naście) metrów światła, na których przymusowo trzeba odstać i kopcić. A teraz jeszcze przybyły kolejne - ups.
Avatar
gośc2 / 2 grudnia 2019 r. o 08:42
Trzecie swiatla od Solidarnosci:  1 rondo, 2. Czechowska, 3. Leszczyńskiego. Pogielo kogos?  To trzecie skrzyzowanie  w kierunku do Krakowskiego bylo regulowane dwoma poprzednimi. dalo sie przejsc i przejechac. A teraz  wszyscy w korku z ruchem co 1,5min i pod gore .. Gratulacje dla orlow- sokołow od uisprawniania  ruchu i walki ze smogiem...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 r. o 22:24
Patrząc na kilka innych "osiagnięć" w mieście (np. remont Kunickiego czy buspass na DMM), wątpię by ktoś się właśnie tu przyznał do błędu i wyłączył te sygnalizatory.
Avatar
kto za to jest odpowiedzialny? / 2 grudnia 2019 r. o 09:34
Co się dzieje w tym mieście?!? Zamiast maksymalnie usprawnić przejazd to maksymalnie utrudniają przejazd...
Avatar
Kier / 1 grudnia 2019 r. o 22:31
Komu służy korkowanie Lublina? Nie starczy bandyckiego zakorkowania DMM?
Avatar
xxx / 1 grudnia 2019 r. o 21:51
to już mogli postawić te światła na Sowińskiego (skrzyżowanie z Marii Curie pod rektoratem UMCS). Tam to jest dramat.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 14:40
Że strzałki nikt nie potrafi korzystać prawidłowo, więc dobrze, że jej nie ma, nie tworzy się dodatkowe niebezpieczenstwo
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 18:30
Do gościa Proponuję przestać się jąkać i wrócić do lekcji
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 15:26
Kolejny rewelacyjny pomysł,światła włączone przy Plazie w nocy nie gorszy a skrzyżowanie Lubartowska-Tysiąclecia,które jest bardzo niebezpieczne sygnalizacja w nocy wyłączona.Wy idioci w tym ratuszu macie jakiekolwiek pojęcie o jeździe po tym mieście???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 15:17
"Ale bardzo dobrze że ta sygnalizacja w końcu działa - poranny wyjazd z Tramecourta w lewo był bardzo utrudniony" JAK IDIOTO MIAŁEŚ TAM PROBLEM Z WYJAZDEM TO PROPUNUJE ODDDAĆ PRAWKO I JEŹDZIĆ MPK
Avatar
Jestem robotem / 2 grudnia 2019 r. o 13:58
Tak potwierdzam - winien jest wydział zarządzania ruchem z urzędu miasta. Trzeba dzwonić na sekretariat do ratusza i niech łączą z zarządzaniem ruchem by coś z tym zrobili
Avatar
Pilot bombowca / 2 grudnia 2019 r. o 13:53
Szkoda ze w Lublinie jest tylu pożytecznych idiotow (tylko dla kogo pozytecznych) . Gwoli wyjaśnienia zarządzaniem ruchem w mieście w tym włączaniem /wyłączaniem sygnalizacji świetlnej zajmuje się ==> wydział zarządzania ruchem i mobilnością urzędu miasta lublin
Avatar
kierowca / 2 grudnia 2019 r. o 13:39
Cóż można wymagać od urzędników opłacanych z naszych potatków tj. od najgorszego wydziału urzędu Miasta Lublin - zarządu dróg i dmostów. Panie Prezydencie Miast Lublin kiedy wreszcie odwołanie tego obecnego dyrektora z.d.m - u i zatrudnienie "na" to miejsce osoby młodej, chętnej do pracy i chcącej "coś" zrobić dla Miasta.
 To pancerny dyrektor, który już dawno powinien być na emeryturze.
Avatar
Piotr / 2 grudnia 2019 r. o 13:28
Ale bardzo dobrze że ta sygnalizacja w końcu działa - poranny wyjazd z Tramecourta w lewo był bardzo utrudniony
Avatar
krecik / 2 grudnia 2019 r. o 12:56
zróbcie na każdym skrzyżowaniu w mieście światła i wysepki spowalniające ruch. Do tego dodajcie znaki ograniczające prędkość do 20 km/godz i wydzielcie buspasy na wszystkich dwupasmowych bo to niewiele kosztuje. Potem narzekajcie że miasto jest zakorkowane. Tymczasem w świecie budują skrzyżowania bezkolizyjne wielopoziomowe nawet w Afryce budują rozległe ronda bez sygnalizacji świetlnej bo tam wiedzą że światła tamują ruch-zwłaszcza gdy świeci zielone a na skrzyżowaniu dla tego kierunku nie ma pojazdów.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 11:04
A czy kierowcy kiedykolwiek byli zachwyceni jakąkolwiek sygnalizacją? Panie Pismku debilne pytanie.