Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2008 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Wracał z Feliniady, zginął pod kołami TIR-a

0 8 A A

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj tuż przed pierwszą w nocy. Lublinianin Krzysztof W. szedł ze znajomymi al. Witosa w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawdopodobnie wracali z Felina, gdzie odbywał koncert muzyki disco polo, jednej z imprez Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

19-latek wpadł na pomysł, żeby wskoczyć na naczepę przejeżdżającego tira. - Był już na naczepie. Wtedy stracił równowagę i spadł pod tylne koła - mówi Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji. - Został przejechany.

Koledzy wezwali pogotowie. Gdy przyjechała karetka, młody mężczyzna jeszcze żył. Zmarł w drodze do szpitala.

Kierowca ciężarówki nawet nie zauważył, że doszło do wypadku. Pojechał dalej. Policja próbuje go odnaleźć. Wiadomo tylko, że pojazd miał jasną kabinę i ciągnął naczepę przystosowaną do przewożenia samochodów.

Organizatorzy imprezy na Felinie nie wiedzą, czy 19-latek bawił się na ich koncercie. - Ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak - mówi Andrzej Maciaszczyk, organizator.

Dodaje, że sobotni koncert został odpowiednio zabezpieczony, na miejscu były dwie karetki pogotowia i ochroniarze. - Dopiero pod koniec doszło do przepychanek między naszą ochroną, a grupką młodych ludzi z pobliskiego osiedla. Ale nikt nie odniósł obrażeń - zapewnia Maciaszczyk.

Tymczasem jeden z uczestników twierdzi, że na imprezie nie czuł się bezpiecznie. - Wyjście na przystanek nie było należycie zabezpieczone, zarówno przez ochronę, jak i policję - opowiada pan Karol. - Pijani młodzi ludzie biegali po al. Witosa, 100 metrów od przystanku jakaś grupa biła człowieka, ale nikt nie reagował. Uważam, że gdyby była tam ochrona lub policjanci, może nie doszłoby do tego wypadku.

Co na to policja? - Kilkunastu funkcjonariuszy obsługiwało tę imprezę. Były interwencje, ale krew się nie lała. Jeśli zaś chodzi o aleję Witosa to policjanci zjawili się tam zaraz po wypadku. Nie patrolowaliśmy wcześniej tej dwupasmówki, bo nie było takiej potrzeby - mówi Witold Laskowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Zdaniem uczestników koncertu, szwankowała także komunikacja. Organizatorzy zapewnili zbyt mało autobusów i ludzie musieli wracać z imprezy pieszo lub taksówkami. Więcej piszemy o tym na stronie 4.

(er, mag)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
goska19 / 14 maja 2008 o 23:08
0
Zgadzam sie nie było bezpiecznie ochorny było stosunkowo za malo do tylu ludzi ile było!
nie czułam sie ówniez zbyt bezpiecznie dobrze ze byłam z kumplami bo jeszcze za to ze sobie śpiewalam z kumpelka to bym oberwala od jakis przekletych drechów;/
i tych malolatek 15 i 16 to faktycznie pełno dzieci do odmu! gdzie sa ich rodzice! tym chłopakiem bł brejdak kumpla....



[*] dla niego !
Avatar
Gość / 14 maja 2008 o 19:33
0
Według mnie al. Witosa nie należy do terenu UP, więc zabezpieczenie tego terenu nie było w gestii organizatorów tej imprezy. Wydaję mi sie,że zawinił tu typ muzyki jaki był puszczany podczas koncertów. (dres+wódka=mieszanka wybuchowa). Jedynym priorytetem dla dresa jest ewentualny zespół piłkarski w danym mieście, a co za tym idzie zachowanie godne chuligana. Teksty piosenek diskopolowych nie mają duszy. Są proste i wymyślane na tzw. prędce. Rozumiem, że można przy niej potańczyć ale ja zdania nie zmienię. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie organizowania koncertów disco polo. Jeżeli chodzi o potencjalnych ludzi, którzy darli się i sikali na osiedlu Felin to założę się, że nie byli to studenci bo studenci obawiają się wejść na teren oblegany przez tzw. dresów (os. Felin, os. Jagielońskie) żeby ograniczyć prawdopodobieństwo dostania w przysłowiowy ryj. Może organizatorzy w następnym roku zmienią zdanie i zorganizują koncert, mający coś wspólnego z kulturą.
Według mnie al. Witosa nie należy do terenu UP, więc zabezpieczenie tego terenu nie było w gestii organizatorów tej imprezy. Wydaję mi sie,że zawinił tu typ muzyki jaki był puszczany podczas koncertów. (dres+wódka=mieszanka wybuchowa). Jedynym priorytetem dla dresa jest ewentualny zespół piłkarski w danym mieście, a co za tym idzie zachowanie godne chuligana. Teksty piosenek diskopolowych nie mają duszy. Są proste i wymyślane na tzw. prędce. Rozumiem, że można przy niej potańczyć ale ja zdania nie zmienię. Myślę, że dobrym rozwiązaniem było... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 22:27
0
[url="http://pl.youtube.com/watch?v=YbXDDBujRVk"]http://pl.youtube.com/watch?v=YbXDDBujRVk[/url]
i wy chcecie być metropolią ?? śmiech na sali z czym do ludzi ?? nie ma służ, żeby dbały o porządek ?
Brawo metropolia jak widać się nie należy zaściankowi UE.
Avatar
pikaczu / 13 maja 2008 o 20:15
0
Ja byłem tak do godziny 19.30. pełno było nieletnich którzy pili alkohol, (wiekszość z nich to 15 - 16 latki, mocno pijani) nikt tego nie kontrolował, a co do ochrony to o tej porze nikogo nie widziałem - pewnie było za wcześnie (chociaż ludzi przed sceną było pełno) . jęśli chodzi o bezpieczeństwo to były napewno poważne uchybienia i ktoś powinien za to odpowiedzieć-nie chodzi o to by zkrytykować, ale jak cis takiego się dzieje to skandal.
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 16:01
0
Nalepiej zamknijcie Lublin i nie róbcie rzadnych imprez !! każdy sie przyzwyczaił do narzekania!! a dlaczego wszystko jest zrzucone na policje i ochrone a sami sie już nie możecie pilnować??!! ja tam byłam i jestem zadowolona z imprezy a to że ktos nie ma hamulca do alkoholu i później się nie może opanować to niech skończy z piciem albo zacznie pić z umiarem. dzięki studentom mamy trochę rozrywki w Lublinie a co do transportu to można było sobie długo wcześniej zorganizowac powrót bo informacja o feliniadzie nie była podana z dnia na dzień! dzięki organizatorom za fajna impreze
Nalepiej zamknijcie Lublin i nie róbcie rzadnych imprez !! każdy sie przyzwyczaił do narzekania!! a dlaczego wszystko jest zrzucone na policje i ochrone a sami sie już nie możecie pilnować??!! ja tam byłam i jestem zadowolona z imprezy a to że ktos nie ma hamulca do alkoholu i później się nie może opanować to niech skończy z piciem albo zacznie pić z umiarem. dzięki studentom mamy trochę rozrywki w Lublinie a co do transportu to można było sobie długo wcześniej zorganizowac powrót bo informacja o feliniadzie nie była ... rozwiń
Avatar
dajeen / 12 maja 2008 o 07:00
0
Ja sie czułam w miare bezpiecznie, fakt faktem wiele bylo jakis przepychanek ale zazwyczaj szybko sie konczyły, bo przybiegała ochrona.
Jak dla mnie najgorsze były powroty. Na takse musiałabym czekac godzine!! Wiec została mi piechota:// Idac do domu przechodziłam kolo tego chlopaka:/ Lezal na ziemi, czekali wtedy na karetke... ehh
Avatar
melissos / 12 maja 2008 o 00:55
0
A byłeś tam? Widziałeś co tam sie działo? Studenci to była może połowa ludzi co tam przyszli, a reszta to małolaty i drechy. Ochrona? była, ale jak na taki tłum to było jej za mało. Szkoda że nie widziałeś jak 10 ochroniarzy uciekało przed bandą 50 awanturników. Jak bili jednego ochroniarza, a reszta sie patrzyła bo nie mogła nic zrobić. Po koncercie tam była bitwa za bitwą, jedna się kończyła zaczynała się druga, albo kilka naraz trwało. Policja przyjechała dopiero na sam koniec. Zawsze było tak że stali obok, z 30 radiowozów, a na tej imprezie? To i tak cud, że nikt nie zginął w tych walkach. Ja to ciemno widziałem od początku, chodziły grupki takich co przyszli tylko w jednym celu, żeby zrobić zadymę i mogę powiedzieć, że na studentów to oni nie wyglądali... Jak na taką dużą imprezę to ubezpieczenie było marne, bardzo łatwo można było tam dostać w ryj. Juwenalia były stanowczo lepiej zorganizowane.
Albo zachlać się tak, żeby udusić się własnymi wymiocinami? I to jeszcze dziewczyna?
Też się czasem napije, ale raczej bym na taki pomysł nie wpadł, żeby skakać na tira, może chciał sobie samochód podprowadzić? Bardzo prawdopodobne. Akurat byłem tam jak już zabrali tego chłopaka i w życiu bym sie nie domyślił ze tam coś takiego się wydarzyło.
Transport też był do niczego, jak jechałem na Felin to podstawili malutką 14. W dodatku już w autobusie było nieciekawie, pijane małolaty rzucające butelkami przez okno. Tragedia jednym słowem.
A byłeś tam? Widziałeś co tam sie działo? Studenci to była może połowa ludzi co tam przyszli, a reszta to małolaty i drechy. Ochrona? była, ale jak na taki tłum to było jej za mało. Szkoda że nie widziałeś jak 10 ochroniarzy uciekało przed bandą 50 awanturników. Jak bili jednego ochroniarza, a reszta sie patrzyła bo nie mogła nic zrobić. Po koncercie tam była bitwa za bitwą, jedna się kończyła zaczynała się druga, albo kilka naraz trwało. Policja przyjechała dopiero na sam koniec. Zawsze było tak że stali obok, z 30 radiowozów, a na tej impr... rozwiń
Avatar
radar / 11 maja 2008 o 23:33
0
Taak.
Studenci są święci i jak zwykle wszystkiemu winna jest policja, ochrona i oczywiście mieszkańcy "pobliskiego osiedla".
A kto na "pobliskim osiedlu" oblegał sklepiki z piwem i sikał gdzie popadnie ?
Kto darł się do rana pod oknami mieszkańców tegoż" pobliskiego osiedla" ?

Cieszę się, że są organizowane takie imprezy dla młodzieży w Lublinie, ale szlak mnie trafia gdy słyszę narzekania na wszystko dookoła...
Wypowiedź: "ktoś kogoś bił i nikt nie reagował", a ten młody człowiek który to widział, jak zareagował ? Brak totalny, samokrytyki !!!

Pierwszy skandal: Co Ci wspaniali studenci zrobili ze świeżutkim trawnikiem wzdłuż alei Witosa. Nowiutki, świeżo wygrabiony został przez nich stratowany.
Drugi skandal: POLICJA pozwoliła na parkowanie samochodów wzdłuż alei Witosa. Dramat... Droga krajowa a tutaj proszę - PARKING DLA PODCHMIELONEJ WSCHODZĄCEJ INTELIGENCJI.

CIEKAW JESTEM KTO TERAZ NAPRAWI TE SZKODY ?

radar
Taak.
Studenci są święci i jak zwykle wszystkiemu winna jest policja, ochrona i oczywiście mieszkańcy "pobliskiego osiedla".
A kto na "pobliskim osiedlu" oblegał sklepiki z piwem i sikał gdzie popadnie ?
Kto darł się do rana pod oknami mieszkańców tegoż" pobliskiego osiedla" ?

Cieszę się, że są organizowane takie imprezy dla młodzieży w Lublinie, ale szlak mnie trafia gdy słyszę narzekania na wszystko dookoła...
Wypowiedź: "ktoś kogoś bił i nikt nie reagował", a te... rozwiń
Avatar
goska19 / 14 maja 2008 o 23:08
0
Zgadzam sie nie było bezpiecznie ochorny było stosunkowo za malo do tylu ludzi ile było!
nie czułam sie ówniez zbyt bezpiecznie dobrze ze byłam z kumplami bo jeszcze za to ze sobie śpiewalam z kumpelka to bym oberwala od jakis przekletych drechów;/
i tych malolatek 15 i 16 to faktycznie pełno dzieci do odmu! gdzie sa ich rodzice! tym chłopakiem bł brejdak kumpla....



[*] dla niego !
Avatar
Gość / 14 maja 2008 o 19:33
0
Według mnie al. Witosa nie należy do terenu UP, więc zabezpieczenie tego terenu nie było w gestii organizatorów tej imprezy. Wydaję mi sie,że zawinił tu typ muzyki jaki był puszczany podczas koncertów. (dres+wódka=mieszanka wybuchowa). Jedynym priorytetem dla dresa jest ewentualny zespół piłkarski w danym mieście, a co za tym idzie zachowanie godne chuligana. Teksty piosenek diskopolowych nie mają duszy. Są proste i wymyślane na tzw. prędce. Rozumiem, że można przy niej potańczyć ale ja zdania nie zmienię. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie organizowania koncertów disco polo. Jeżeli chodzi o potencjalnych ludzi, którzy darli się i sikali na osiedlu Felin to założę się, że nie byli to studenci bo studenci obawiają się wejść na teren oblegany przez tzw. dresów (os. Felin, os. Jagielońskie) żeby ograniczyć prawdopodobieństwo dostania w przysłowiowy ryj. Może organizatorzy w następnym roku zmienią zdanie i zorganizują koncert, mający coś wspólnego z kulturą.
Według mnie al. Witosa nie należy do terenu UP, więc zabezpieczenie tego terenu nie było w gestii organizatorów tej imprezy. Wydaję mi sie,że zawinił tu typ muzyki jaki był puszczany podczas koncertów. (dres+wódka=mieszanka wybuchowa). Jedynym priorytetem dla dresa jest ewentualny zespół piłkarski w danym mieście, a co za tym idzie zachowanie godne chuligana. Teksty piosenek diskopolowych nie mają duszy. Są proste i wymyślane na tzw. prędce. Rozumiem, że można przy niej potańczyć ale ja zdania nie zmienię. Myślę, że dobrym rozwiązaniem było... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 22:27
0
[url="http://pl.youtube.com/watch?v=YbXDDBujRVk"]http://pl.youtube.com/watch?v=YbXDDBujRVk[/url]
i wy chcecie być metropolią ?? śmiech na sali z czym do ludzi ?? nie ma służ, żeby dbały o porządek ?
Brawo metropolia jak widać się nie należy zaściankowi UE.
Avatar
pikaczu / 13 maja 2008 o 20:15
0
Ja byłem tak do godziny 19.30. pełno było nieletnich którzy pili alkohol, (wiekszość z nich to 15 - 16 latki, mocno pijani) nikt tego nie kontrolował, a co do ochrony to o tej porze nikogo nie widziałem - pewnie było za wcześnie (chociaż ludzi przed sceną było pełno) . jęśli chodzi o bezpieczeństwo to były napewno poważne uchybienia i ktoś powinien za to odpowiedzieć-nie chodzi o to by zkrytykować, ale jak cis takiego się dzieje to skandal.
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 16:01
0
Nalepiej zamknijcie Lublin i nie róbcie rzadnych imprez !! każdy sie przyzwyczaił do narzekania!! a dlaczego wszystko jest zrzucone na policje i ochrone a sami sie już nie możecie pilnować??!! ja tam byłam i jestem zadowolona z imprezy a to że ktos nie ma hamulca do alkoholu i później się nie może opanować to niech skończy z piciem albo zacznie pić z umiarem. dzięki studentom mamy trochę rozrywki w Lublinie a co do transportu to można było sobie długo wcześniej zorganizowac powrót bo informacja o feliniadzie nie była podana z dnia na dzień! dzięki organizatorom za fajna impreze
Nalepiej zamknijcie Lublin i nie róbcie rzadnych imprez !! każdy sie przyzwyczaił do narzekania!! a dlaczego wszystko jest zrzucone na policje i ochrone a sami sie już nie możecie pilnować??!! ja tam byłam i jestem zadowolona z imprezy a to że ktos nie ma hamulca do alkoholu i później się nie może opanować to niech skończy z piciem albo zacznie pić z umiarem. dzięki studentom mamy trochę rozrywki w Lublinie a co do transportu to można było sobie długo wcześniej zorganizowac powrót bo informacja o feliniadzie nie była ... rozwiń
Avatar
dajeen / 12 maja 2008 o 07:00
0
Ja sie czułam w miare bezpiecznie, fakt faktem wiele bylo jakis przepychanek ale zazwyczaj szybko sie konczyły, bo przybiegała ochrona.
Jak dla mnie najgorsze były powroty. Na takse musiałabym czekac godzine!! Wiec została mi piechota:// Idac do domu przechodziłam kolo tego chlopaka:/ Lezal na ziemi, czekali wtedy na karetke... ehh
Avatar
melissos / 12 maja 2008 o 00:55
0
A byłeś tam? Widziałeś co tam sie działo? Studenci to była może połowa ludzi co tam przyszli, a reszta to małolaty i drechy. Ochrona? była, ale jak na taki tłum to było jej za mało. Szkoda że nie widziałeś jak 10 ochroniarzy uciekało przed bandą 50 awanturników. Jak bili jednego ochroniarza, a reszta sie patrzyła bo nie mogła nic zrobić. Po koncercie tam była bitwa za bitwą, jedna się kończyła zaczynała się druga, albo kilka naraz trwało. Policja przyjechała dopiero na sam koniec. Zawsze było tak że stali obok, z 30 radiowozów, a na tej imprezie? To i tak cud, że nikt nie zginął w tych walkach. Ja to ciemno widziałem od początku, chodziły grupki takich co przyszli tylko w jednym celu, żeby zrobić zadymę i mogę powiedzieć, że na studentów to oni nie wyglądali... Jak na taką dużą imprezę to ubezpieczenie było marne, bardzo łatwo można było tam dostać w ryj. Juwenalia były stanowczo lepiej zorganizowane.
Albo zachlać się tak, żeby udusić się własnymi wymiocinami? I to jeszcze dziewczyna?
Też się czasem napije, ale raczej bym na taki pomysł nie wpadł, żeby skakać na tira, może chciał sobie samochód podprowadzić? Bardzo prawdopodobne. Akurat byłem tam jak już zabrali tego chłopaka i w życiu bym sie nie domyślił ze tam coś takiego się wydarzyło.
Transport też był do niczego, jak jechałem na Felin to podstawili malutką 14. W dodatku już w autobusie było nieciekawie, pijane małolaty rzucające butelkami przez okno. Tragedia jednym słowem.
A byłeś tam? Widziałeś co tam sie działo? Studenci to była może połowa ludzi co tam przyszli, a reszta to małolaty i drechy. Ochrona? była, ale jak na taki tłum to było jej za mało. Szkoda że nie widziałeś jak 10 ochroniarzy uciekało przed bandą 50 awanturników. Jak bili jednego ochroniarza, a reszta sie patrzyła bo nie mogła nic zrobić. Po koncercie tam była bitwa za bitwą, jedna się kończyła zaczynała się druga, albo kilka naraz trwało. Policja przyjechała dopiero na sam koniec. Zawsze było tak że stali obok, z 30 radiowozów, a na tej impr... rozwiń
Avatar
radar / 11 maja 2008 o 23:33
0
Taak.
Studenci są święci i jak zwykle wszystkiemu winna jest policja, ochrona i oczywiście mieszkańcy "pobliskiego osiedla".
A kto na "pobliskim osiedlu" oblegał sklepiki z piwem i sikał gdzie popadnie ?
Kto darł się do rana pod oknami mieszkańców tegoż" pobliskiego osiedla" ?

Cieszę się, że są organizowane takie imprezy dla młodzieży w Lublinie, ale szlak mnie trafia gdy słyszę narzekania na wszystko dookoła...
Wypowiedź: "ktoś kogoś bił i nikt nie reagował", a ten młody człowiek który to widział, jak zareagował ? Brak totalny, samokrytyki !!!

Pierwszy skandal: Co Ci wspaniali studenci zrobili ze świeżutkim trawnikiem wzdłuż alei Witosa. Nowiutki, świeżo wygrabiony został przez nich stratowany.
Drugi skandal: POLICJA pozwoliła na parkowanie samochodów wzdłuż alei Witosa. Dramat... Droga krajowa a tutaj proszę - PARKING DLA PODCHMIELONEJ WSCHODZĄCEJ INTELIGENCJI.

CIEKAW JESTEM KTO TERAZ NAPRAWI TE SZKODY ?

radar
Taak.
Studenci są święci i jak zwykle wszystkiemu winna jest policja, ochrona i oczywiście mieszkańcy "pobliskiego osiedla".
A kto na "pobliskim osiedlu" oblegał sklepiki z piwem i sikał gdzie popadnie ?
Kto darł się do rana pod oknami mieszkańców tegoż" pobliskiego osiedla" ?

Cieszę się, że są organizowane takie imprezy dla młodzieży w Lublinie, ale szlak mnie trafia gdy słyszę narzekania na wszystko dookoła...
Wypowiedź: "ktoś kogoś bił i nikt nie reagował", a te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 19

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 90 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 105

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!