Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2010 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Wybory 2010: Lech Sprawka kandydatem PiS na prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora rp
0 32 A A

Poseł Lech Sprawka, były kurator oświaty, jest najpewniejszym kandydatem na prezydenta Lublina, o jakim myśli Prawo i Sprawiedliwość. Decyzja zapadnie w poniedziałek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To poważny kandydat – mówi Krzysztof Michałkiewicz szef PiS w lubelskim okręgu wyborczym. I dodaje, że decyzję podejmie zarząd miejski partii, a później zarząd okręgowy. Oba będą obradować w poniedziałek. Później potrzebna będzie jeszcze akceptacja Jarosława Kaczyńskiego.

Centrali PiS bardzo zależy na zwycięstwie w Lublinie. To jedyna stolica województwa w kraju, w którym Kaczyński pokonał w wyborach prezydenckich kandydata PO Bronisława Komorowskiego. Lublin jest również miastem posła Janusza Palikota, śmiertelnego wroga szefa PiS.

– Nieformalnie jestem dopiero kandydatem na kandydata – stwierdza Lech Sprawka. Jego nazwisko już pojawiało się na politycznej giełdzie. Poseł wahał się, bo jeśli zostanie prezydentem, to z magistratu będzie musiała odejść jego żona Ewa Dumkiewicz-Sprawka – teraz szefowa miejskiej oświaty.

Kandydatów na prezydentów Lublina mają już Platforma Obywatelska (obecny zastępca prezydenta Krzysztof Żuk), Sojusze Lewicy Demokratycznej (Jerzy Gryz, były szef garnizonu miasta) oraz Socjaldemokracja Polska (poseł Izabella Sierakowska). Swojego przedstawiciela nie wybrało jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się 21 listopada. Jeśli nie przyniosą rozstrzygnięcia to dogrywkę zaplanowano na 5 grudnia.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GK / 24 września 2010 o 14:30
0
Lech Sprawka To w porządku facet uczył mnie kiedyś i był dyrektorem mojej szkoły naprawdę w porządku mam nadzieje że wygra bo tego nic nie robienia to chyba wszyscy Lubelacy mają już dosyć.
Co prawda ostatnio w tv leci reklama w której Pan Prokop jedzie po płaskiej jak stół drodze a w tle widoczny jest znaczek Lublin 26 ale kto tu mieszka to wie że takiej drogi nie ma i to wielka ściema obecny Prezydent nie zrobił nic (no może oprócz tego że załatwił prywatną komunikacje i teraz za bilety trzeba drożej płacić)
Takie teksty jak sługus kaczora są nie na miejscu i każdy kto choć raz miał styczność ze Sprawką wie że ten facet mocno stoi na ziemi i wie w którą stronę zmierza. Raczej nie daj Boże żeby znowu te nieroby z platformy dorwały się do władzy w Lublinie bo znowu coś zamkną albo zniszczą.
Sprawka będzie dobrym Prezydentem bo to facet któremu zależy na ludziach zagłosujcie na niego na pewno będziecie zadowoleni
Lech Sprawka To w porządku facet uczył mnie kiedyś i był dyrektorem mojej szkoły naprawdę w porządku mam nadzieje że wygra bo tego nic nie robienia to chyba wszyscy Lubelacy mają już dosyć.
Co prawda ostatnio w tv leci reklama w której Pan Prokop jedzie po płaskiej jak stół drodze a w tle widoczny jest znaczek Lublin 26 ale kto tu mieszka to wie że takiej drogi nie ma i to wielka ściema obecny Prezydent nie zrobił nic (no może oprócz tego że załatwił prywatną komunikacje i teraz za bilety trzeba drożej płacić)
Takie teksty jak s... rozwiń
Avatar
bb / 20 września 2010 o 11:31
0
Sługas Kaczora! LUDZIE CO BY TO BYŁO W NASZYM MIEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gucio / 18 września 2010 o 17:16
0
[quote name='Jedynki' date='16 September 2010 - 20:26 PM' timestamp='1284661618' post='348395']
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
[/quote]
Dla Sprawki na pewno to będzie jedna (ściślej - pierwsza tura), bo do drugiej już nie załapie się

[quote name='iga' date='17 September 2010 - 01:15 AM' timestamp='1284678942' post='348536']
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie można robić szloły
[/quote]
W zupełności zgadzam się z Tobą. Nigdy więcej już nie będę głosował na nauczycieli/wykładowców (Sprawka, Żuk, Sierakowska).
[quote name='Jedynki' date='16 September 2010 - 20:26 PM' timestamp='1284661618' post='348395']
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
[/quote]
Dla Sprawki na pewno to będzie jedna (ściślej - pierwsza tura), bo do drugiej już nie załapie się

[quote name='iga' date='17 September 2010 - 01:15 AM' timestamp='1284678942' post='348536']
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie moż... rozwiń
Avatar
wojtek / 17 września 2010 o 19:48
0
[quote name='wojtek' date='17 wrzesień 2010 - 19:46 ' timestamp='1284745576' post='349007']
Super człowiek,pożądny nadaje się na prezydenta może ruszy coś w końcu w tym mieście
[/quote]
Avatar
wojtek / 17 września 2010 o 19:46
0
Super człowiek,pożądny nadaje się na prezydenta może ruszy coś w końcu w tym mieście
Avatar
eschatologiczna / 17 września 2010 o 14:55
0
To bardzo fajnie, że jednym się podoba, a innym nie bo i tak nie przejdzie do II tury i nie będzie prezydentem dlatego, że głosy odbierz mu Zbigniew Wojciechowski rozbijając tzw prawicę jak to miało miejsce 4 lata temu. Tak będzie i teraz. Reasumując Sprawka przegra, każdy przegra, głopsy na prawej stronie ulegną rozbiciu czy to się komuś podoba czy nie. Ważnę, że wygra PO wygra ŻUK by żyło się lepiej...
Teraz rządzi POw ratuszu nie Pruszkowski i żyje się lepiej musimy to dążyć aby PO sprawowało władzę wszędzie której efekty widzimy dookoła i codziennie. Wspaniale jest, komentujmy ten artykuł zachwalajmy lub krytykujmy kandydata który i tak przegra.
ŹLI LUDZIE
To bardzo fajnie, że jednym się podoba, a innym nie bo i tak nie przejdzie do II tury i nie będzie prezydentem dlatego, że głosy odbierz mu Zbigniew Wojciechowski rozbijając tzw prawicę jak to miało miejsce 4 lata temu. Tak będzie i teraz. Reasumując Sprawka przegra, każdy przegra, głopsy na prawej stronie ulegną rozbiciu czy to się komuś podoba czy nie. Ważnę, że wygra PO wygra ŻUK by żyło się lepiej...
Teraz rządzi POw ratuszu nie Pruszkowski i żyje się lepiej musimy to dążyć aby PO sprawowało władzę wszędzie której efekty widzimy d... rozwiń
Avatar
Piotrek / 17 września 2010 o 06:29
0
Porządny facet z głową i kręgosłupem. Miałem okazję poznać p. Leszka Sprawkę osobiście- jak zresztą sporo chłopaków z samochodówki- i podpisuję się obiema rękami pod jego kandydaturą.
Avatar
iga / 17 września 2010 o 01:15
0
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie można robić szloły
Avatar
bree / 16 września 2010 o 21:00
0
Z PiS najlepsza Dla Lublina była by Elżbieta Kruk.Zorganizowałaby sklepy monopolowe na każdej ulicy,tani alkohol dla mieszkańców,oraz izbę wytrzeźwień -której w obecnej chwili Lublin nie ma.Wsparła by przemysł gorzelniany i browarniczy w mieście .W ratuszu robiła by coś tam- coś tam i każdy obywatel miasta mógłby napić się z Panią Prezydent.Fajna Babka nie?
Avatar
Jedynki / 16 września 2010 o 20:26
0
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
Avatar
GK / 24 września 2010 o 14:30
0
Lech Sprawka To w porządku facet uczył mnie kiedyś i był dyrektorem mojej szkoły naprawdę w porządku mam nadzieje że wygra bo tego nic nie robienia to chyba wszyscy Lubelacy mają już dosyć.
Co prawda ostatnio w tv leci reklama w której Pan Prokop jedzie po płaskiej jak stół drodze a w tle widoczny jest znaczek Lublin 26 ale kto tu mieszka to wie że takiej drogi nie ma i to wielka ściema obecny Prezydent nie zrobił nic (no może oprócz tego że załatwił prywatną komunikacje i teraz za bilety trzeba drożej płacić)
Takie teksty jak sługus kaczora są nie na miejscu i każdy kto choć raz miał styczność ze Sprawką wie że ten facet mocno stoi na ziemi i wie w którą stronę zmierza. Raczej nie daj Boże żeby znowu te nieroby z platformy dorwały się do władzy w Lublinie bo znowu coś zamkną albo zniszczą.
Sprawka będzie dobrym Prezydentem bo to facet któremu zależy na ludziach zagłosujcie na niego na pewno będziecie zadowoleni
Lech Sprawka To w porządku facet uczył mnie kiedyś i był dyrektorem mojej szkoły naprawdę w porządku mam nadzieje że wygra bo tego nic nie robienia to chyba wszyscy Lubelacy mają już dosyć.
Co prawda ostatnio w tv leci reklama w której Pan Prokop jedzie po płaskiej jak stół drodze a w tle widoczny jest znaczek Lublin 26 ale kto tu mieszka to wie że takiej drogi nie ma i to wielka ściema obecny Prezydent nie zrobił nic (no może oprócz tego że załatwił prywatną komunikacje i teraz za bilety trzeba drożej płacić)
Takie teksty jak s... rozwiń
Avatar
bb / 20 września 2010 o 11:31
0
Sługas Kaczora! LUDZIE CO BY TO BYŁO W NASZYM MIEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gucio / 18 września 2010 o 17:16
0
[quote name='Jedynki' date='16 September 2010 - 20:26 PM' timestamp='1284661618' post='348395']
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
[/quote]
Dla Sprawki na pewno to będzie jedna (ściślej - pierwsza tura), bo do drugiej już nie załapie się

[quote name='iga' date='17 September 2010 - 01:15 AM' timestamp='1284678942' post='348536']
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie można robić szloły
[/quote]
W zupełności zgadzam się z Tobą. Nigdy więcej już nie będę głosował na nauczycieli/wykładowców (Sprawka, Żuk, Sierakowska).
[quote name='Jedynki' date='16 September 2010 - 20:26 PM' timestamp='1284661618' post='348395']
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
[/quote]
Dla Sprawki na pewno to będzie jedna (ściślej - pierwsza tura), bo do drugiej już nie załapie się

[quote name='iga' date='17 September 2010 - 01:15 AM' timestamp='1284678942' post='348536']
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie moż... rozwiń
Avatar
wojtek / 17 września 2010 o 19:48
0
[quote name='wojtek' date='17 wrzesień 2010 - 19:46 ' timestamp='1284745576' post='349007']
Super człowiek,pożądny nadaje się na prezydenta może ruszy coś w końcu w tym mieście
[/quote]
Avatar
wojtek / 17 września 2010 o 19:46
0
Super człowiek,pożądny nadaje się na prezydenta może ruszy coś w końcu w tym mieście
Avatar
eschatologiczna / 17 września 2010 o 14:55
0
To bardzo fajnie, że jednym się podoba, a innym nie bo i tak nie przejdzie do II tury i nie będzie prezydentem dlatego, że głosy odbierz mu Zbigniew Wojciechowski rozbijając tzw prawicę jak to miało miejsce 4 lata temu. Tak będzie i teraz. Reasumując Sprawka przegra, każdy przegra, głopsy na prawej stronie ulegną rozbiciu czy to się komuś podoba czy nie. Ważnę, że wygra PO wygra ŻUK by żyło się lepiej...
Teraz rządzi POw ratuszu nie Pruszkowski i żyje się lepiej musimy to dążyć aby PO sprawowało władzę wszędzie której efekty widzimy dookoła i codziennie. Wspaniale jest, komentujmy ten artykuł zachwalajmy lub krytykujmy kandydata który i tak przegra.
ŹLI LUDZIE
To bardzo fajnie, że jednym się podoba, a innym nie bo i tak nie przejdzie do II tury i nie będzie prezydentem dlatego, że głosy odbierz mu Zbigniew Wojciechowski rozbijając tzw prawicę jak to miało miejsce 4 lata temu. Tak będzie i teraz. Reasumując Sprawka przegra, każdy przegra, głopsy na prawej stronie ulegną rozbiciu czy to się komuś podoba czy nie. Ważnę, że wygra PO wygra ŻUK by żyło się lepiej...
Teraz rządzi POw ratuszu nie Pruszkowski i żyje się lepiej musimy to dążyć aby PO sprawowało władzę wszędzie której efekty widzimy d... rozwiń
Avatar
Piotrek / 17 września 2010 o 06:29
0
Porządny facet z głową i kręgosłupem. Miałem okazję poznać p. Leszka Sprawkę osobiście- jak zresztą sporo chłopaków z samochodówki- i podpisuję się obiema rękami pod jego kandydaturą.
Avatar
iga / 17 września 2010 o 01:15
0
Bardzo porządny facet. ale na prezydenta się nie nadaje. Z Lublina nie można robić szloły
Avatar
bree / 16 września 2010 o 21:00
0
Z PiS najlepsza Dla Lublina była by Elżbieta Kruk.Zorganizowałaby sklepy monopolowe na każdej ulicy,tani alkohol dla mieszkańców,oraz izbę wytrzeźwień -której w obecnej chwili Lublin nie ma.Wsparła by przemysł gorzelniany i browarniczy w mieście .W ratuszu robiła by coś tam- coś tam i każdy obywatel miasta mógłby napić się z Panią Prezydent.Fajna Babka nie?
Avatar
Jedynki / 16 września 2010 o 20:26
0
No to mamy tylko jedną turę wyborów, trzymam za Pana Panie Sprawka kciuki
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.