Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2015 r.
12:31

Wybory 2015: Panika w Platformie przed wyborami parlamentarnymi

0 29 A A
Dane z 50 na 51 okręgów podane w poniedziałek o godz. 20:30
Dane z 50 na 51 okręgów podane w poniedziałek o godz. 20:30

Fatalny wynik Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich wstrząsnął szeregami popierającej go Platformy Obywatelskiej. Dominującym uczuciem jest strach przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze wyniki sondażowe mówiły o 2,6 proc. przewagi dla Andrzeja Dudy z PiS. Wczoraj, w miarę napływania protokołów wyborczych, dystans między głównymi kandydatami powiększał się coraz bardziej, ale Komorowski „nadrobił” straty. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać Andrzeja Dudę.

Nadspodziewanie dobry wynik Dudy to dla działaczy proprezydenckiej Platformy Obywatelskiej duży ból głowy. I to nie tylko przed drugą turą, ale też w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych.

Aktualne stało się pytanie, czy PO zdoła utrzymać się u władzy? Tym bardziej, że Adam Jarubas z koalicyjnego PSL przepadł z kretesem, uzyskując poparcie w granicach 1,5 proc.

Tymczasem wiele wskazuje na to, że na scenie może pojawić się trzecia siła polityczna w postaci ruchu, jaki zamierza stworzyć Paweł Kukiz, którego w pierwszej turze poparło ponad 20 proc. wyborców.

– Już teraz widać, że jesienią szykuje się zacięta rywalizacja – ocenia poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO. – Pojawia się jednak pytanie, czy wynik indywidualny Kukiza przełoży się na sukces w wyborach parlamentarnych. Z kolei w kwestii ewentualnej koalicji należy się wstrzymać do czasu zakończenia jesiennych wyborów – zastrzega Grad.

W partyjnych kuluarach panuje jednak dużo mniejszy optymizm. Mówi się, że w okręgu lubelskim ciężko będzie powtórzyć wynik sprzed czterech lat, kiedy Platforma wprowadziła do Sejmu czworo posłów.

– Po ostatniej kampanii i wynikach pierwszej tury wiele osób wróży nam tylko dwa mandaty – i to w optymistycznym wariancie. Wynik będzie mierny i mogą być nawet problemy z utworzeniem koalicji.

Niewykluczone, że szykuje się nowe rozdanie – mówi nam anonimowo jeden z lokalnych działaczy PO.

Te obawy podzielają również politolodzy. – Platforma przypomina rozbitka, który na złość innym wierci dziurę w tonącej łodzi i zachowuje się tak, jakby nie wiedział, że czekają go kolejne wybory. Jeśli pół miliona ludzi zgłasza obywatelski projekt ustawy, a rząd PO-PSL nic z tym nie robi, to coś jest nie tak – komentuje prof. Grzegorz Janusz, dziekan Wydziału Politologii UMCS. – Co do koalicji, to PO będzie trudno ją utworzyć, ale takie same problemy może mieć PiS, bo nie wiadomo, kto jeszcze znajdzie się w parlamencie. Może się okazać, że jedynym rozwiązaniem będzie wielka koalicja, czyli tzw. PO-PiS – dodaje.

 

Krzysztof Michałkiewicz, pełnomocnik okręgowy PiS w okręgu lubelskim:

Jeszcze jest za wcześnie, żeby myśleć o wyborach parlamentarnych, bo jesteśmy skoncentrowani na drugiej turze wyborów prezydenckich. Ale po niedzielnych wynikach można odczytać, że społeczeństwo chce zmiany, jeśli chodzi o aktualną ekipę rządzącą. Istotą demokracji jest to, że władza się zmienia. Tymczasem to Platforma Obywatelska wymyśliła nową definicję demokracji, polegająca na tym, że bez względu na to, kto wygrywa wybory, rządzić musi PO z PSL. Nigdy nie ukrywaliśmy, że jesteśmy w polityce po to, żeby wprowadzać w życie nasz program i naszą wizję rozwoju Polski. Dlatego zrobimy wszystko, żeby od jesieni rządzić samodzielnie.

 

Krzysztof Hetman, szef sztabu wyborczego Adama Jarubasa, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie:


Przyświecał nam cel, żeby pokazać nową twarz PSL, bo wybory prezydenckie nigdy nie były naszą dyscypliną. Zaoraliśmy pole, teraz zamierzamy zasiać ziarno, a plony zbierzemy jesienią. Jest jeszcze za wcześnie, żeby składać deklaracje, ale chcielibyśmy utrzymać tę liczbę mandatów, jaką mamy i zawalczyć o więcej. Jeśli chodzi o naszego koalicjanta, to nie utożsamiałbym wyniku Bronisława Komorowskiego z poparciem dla PO. Nikt nie spodziewał się też takiego rezultatu Pawła Kukiza, ale to raczej nie był efekt głosowania za kimś, tylko przeciwko komuś. Czy ma szansę osiągnąć sukces w wyborach parlamentarnych? Bardzo żałuję, że nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych, bo wtedy z jego siły nie zostałoby nic, a wybory doprowadziłyby do umocnienia dwóch głównych partii.

 

Jacek Czerniak, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie:

Nie ulega wątpliwości, że spodziewaliśmy się więcej po wyniku rekomendowanej przez SLD Magdaleny Ogórek. Liczyliśmy nawet na rezultat dwucyfrowy. Założenie było takie, że młoda osoba spoza partyjnych struktur rozszerzy nasz elektorat. Ale kandydatka za bardzo eksponowała, że jest niezależna, nie podkreślała, że jej pomysł na Polskę jest pomysłem Sojuszu. Ten brak konsekwencji zniechęcił naszych stałych wyborców do poparcia pani Ogórek. Każde wybory mają jednak inną specyfikę. Liczę, że po tym trudnym egzaminie zjednoczymy siły lewicy pod auspicjami SLD i wyciągniemy wnioski. Ta porażka może być początkiem naszego sukcesu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 13:44
0
Mam dość afer, aferek i szwindli PO oraz tłumaczeń w stylu "nic się nie stało..." czy wywodöw Niesioła który każe mi źreć mirabelki czy szczaw albo chce mnie wysłać do Tworek bo mam inne zdanie ! Wczešniej głosowaĺem na Komora - teraz na Dude i na jesień zagłosuje na formację Kukiza, a Wam drodzy, byli przyjaciele z PO ch...j w.d....e.za brak szacunku dla mnie jako wyborcy !!!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 13:38
0
Oj, trochę chaotycznie napisałem poniższe... cyt. "a przynajmniej nie generującej strat" - powinno być "Natomiast prawdą jest to, że następuje systematyczny rozrost, już i tak nadmiernej, administracji państwowej, także tej zakamuflowanej, typu ZUS czy NFZ (że nie wspomnę o KRUS) potężnej i nie dającej zysku ssawy pieniędzy z podatków... a która powinna być tak organizowana i prowadzona, aby przynajmniej nie generowała strat - czego się nie czyni."
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 13:22
0
O co chodzi? Ano, o, m.in. - Lewiatana. O SYSTEMATYCZNE, rok w rok - uszczuplanie praw pracowniczych. O spychanie ryzyka gospodarczego, które ponosić powinni przedsiębiorcy własnym majątkiem PRYWATNYM - NA PRACOWNIKÓW, czego, na przykład, najlepszym przykładem jest choćby umożliwienie odwlekania zapłaty za wykonaną pracę praktycznie w nieskończoność, także likwidacja działalności gospodarczej bez uprzedniego zabezpieczenia roszczeń pracowników PRZEDE WSZYSTKIM. Obecnie prawo łaskawie zezwala pracownikowi na wystąpienie na drogę sadową - ale indywidualnie, z powództwa cywilnego - a powinno to być, takie zabezpieczenie - ZAGWARANTOWANE OBLIGATORYJNIE. Chodzi o umowy śmieciowe, w których pracownik ZAWSZE jest na pozycji przegranej. Chodzi o narastanie drastycznych różnic ekonomicznych, o postępujące rozwarstwienie ekonomiczno-społeczne w Polsce. Chodzi o obawy, że prostą drogą zmierzamy do sytuacji w krajach typu Bangladesz czy Tajlandia, jeśli chodzi o status pracownika, obawy, że jest to CELOWA polityka społeczna PO (też i PiS, bo tak jest również) - jako że oznaki takiego trendu SĄ WIDOCZNE. To wszystko jest "osiągnięciem" Platformy Obywatelskiej, ogólniej - rządów postsolidarnościowych. Także o nagminnie już tolerowane kolesiostwo - na tym przejechało się także i PSL w tych wyborach. Więc trudno się dziwić, że ludzie maja dosyć. Tragedią jest emigracja młodych ludzi, ich ucieczka z Polski. Bo raczej nie o tzw. ogólną gospodarkę, tę to ludzie tak naprawdę maja gdzieś - patrzą na nią przez własną kieszeń jeno. Tylko nie wpisujcie tu postów, że istnieje w Polsce nadmierny fiskalizm nie pozwalający na swobodną działalność gospodarcza - bo to bzdura, celowo rozpowszechniane kłamstwo. Natomiast prawdą jest to, że następuje systematyczny rozrost, już i tak nadmiernej, administracji państwowej, także tej zakamuflowanej, typu ZUS czy NFZ (że nie wspomnę o KRUS) potężnej i nie dającej zysku, a przynajmniej nie generującej strat - ssawy pieniędzy z podatków... z jednoczesnym systematycznym obniżaniem nakładów na służby mające za zadanie podniesienie bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i zwykłych obywateli, służb przeznaczonych do egzekwowania już i tak nazbyt zabałaganionego prawa - ratowanie sytuacji wzrostem jego restrykcyjności jeno, nie poprawieniem możliwości przeciętnego obywatela w jego egzekwowaniu. To wszystko jest zasługą wiodących partii. TAKŻE i PiS-u i PSL-u - podkreślam. Miedzy nimi akurat specjalnych różnic nie ma.
O co chodzi? Ano, o, m.in. - Lewiatana. O SYSTEMATYCZNE, rok w rok - uszczuplanie praw pracowniczych. O spychanie ryzyka gospodarczego, które ponosić powinni przedsiębiorcy własnym majątkiem PRYWATNYM - NA PRACOWNIKÓW, czego, na przykład, najlepszym przykładem jest choćby umożliwienie odwlekania zapłaty za wykonaną pracę praktycznie w nieskończoność, także likwidacja działalności gospodarczej bez uprzedniego zabezpieczenia roszczeń pracowników PRZEDE WSZYSTKIM. Obecnie prawo łaskawie zezwala pracownikowi na wystąpienie na drogę sadową - ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 10:18
0
Panie Hetman...i inni ! Jesteście w błędzie, mówiąc,że okręgi jednomandatowe nic nie zmienią. Trzeba tylko zabrać wam koryto (czytaj: dofinansowanie dla partii) i może nie w pierwszych, ale w drugich wyborach padniecie jak muchy. Teraz macie kasę i możliwość lansowania się.
Avatar
Niesioł / 13 maja 2015 o 09:20
0

Nie można wykorzystywać interpretacji prawa do łamania tego prawa.

Każdy prawnik te wie i każdy obywatel powinien wiedzieć i stosować.

Okazało się że ekipy PIS to nie obowiązywało.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:18
0

Nie można wykorzystywać interpretacji prawa do łamania tego prawa.

Każdy prawnik te wie i każdy obywatel powinien wiedzieć i stosować.

Okazało się że ekipy PIS to nie obowiązywało.

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:07
0
Jest takie powiedzenie ( słuszne ) "KTO NIE ROBI TEN UCZY" czyli jak nie potrafi nic zrobić to idzie uczyć . Lepiej aby naukowcy /tak zwany techniczny/ eksperymentowali na szczurach a za konkretną robotę niech odpowiadają praktycy.
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 08:20
0
za rządów po tylko przekręty są i tyle czas zmienić rząd
Avatar
dert / 13 maja 2015 o 08:19
0

A o czym to niby świadczy? Tylko o tym, że PiS najchętniej by wszystkich ścigał, karał i wieszał.

I bardzo dobrze, należy się to PO+PSL. Na to czekamy. Miejsce złodziei  jest w pierdlu!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 07:18
0

A o czym to niby świadczy? Tylko o tym, że PiS najchętniej by wszystkich ścigał, karał i wieszał.

Toświadczy o POziomie elektoratu lemingu.

Avatar
Gość / 18 maja 2015 o 13:44
0
Mam dość afer, aferek i szwindli PO oraz tłumaczeń w stylu "nic się nie stało..." czy wywodöw Niesioła który każe mi źreć mirabelki czy szczaw albo chce mnie wysłać do Tworek bo mam inne zdanie ! Wczešniej głosowaĺem na Komora - teraz na Dude i na jesień zagłosuje na formację Kukiza, a Wam drodzy, byli przyjaciele z PO ch...j w.d....e.za brak szacunku dla mnie jako wyborcy !!!
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 13:38
0
Oj, trochę chaotycznie napisałem poniższe... cyt. "a przynajmniej nie generującej strat" - powinno być "Natomiast prawdą jest to, że następuje systematyczny rozrost, już i tak nadmiernej, administracji państwowej, także tej zakamuflowanej, typu ZUS czy NFZ (że nie wspomnę o KRUS) potężnej i nie dającej zysku ssawy pieniędzy z podatków... a która powinna być tak organizowana i prowadzona, aby przynajmniej nie generowała strat - czego się nie czyni."
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 13:22
0
O co chodzi? Ano, o, m.in. - Lewiatana. O SYSTEMATYCZNE, rok w rok - uszczuplanie praw pracowniczych. O spychanie ryzyka gospodarczego, które ponosić powinni przedsiębiorcy własnym majątkiem PRYWATNYM - NA PRACOWNIKÓW, czego, na przykład, najlepszym przykładem jest choćby umożliwienie odwlekania zapłaty za wykonaną pracę praktycznie w nieskończoność, także likwidacja działalności gospodarczej bez uprzedniego zabezpieczenia roszczeń pracowników PRZEDE WSZYSTKIM. Obecnie prawo łaskawie zezwala pracownikowi na wystąpienie na drogę sadową - ale indywidualnie, z powództwa cywilnego - a powinno to być, takie zabezpieczenie - ZAGWARANTOWANE OBLIGATORYJNIE. Chodzi o umowy śmieciowe, w których pracownik ZAWSZE jest na pozycji przegranej. Chodzi o narastanie drastycznych różnic ekonomicznych, o postępujące rozwarstwienie ekonomiczno-społeczne w Polsce. Chodzi o obawy, że prostą drogą zmierzamy do sytuacji w krajach typu Bangladesz czy Tajlandia, jeśli chodzi o status pracownika, obawy, że jest to CELOWA polityka społeczna PO (też i PiS, bo tak jest również) - jako że oznaki takiego trendu SĄ WIDOCZNE. To wszystko jest "osiągnięciem" Platformy Obywatelskiej, ogólniej - rządów postsolidarnościowych. Także o nagminnie już tolerowane kolesiostwo - na tym przejechało się także i PSL w tych wyborach. Więc trudno się dziwić, że ludzie maja dosyć. Tragedią jest emigracja młodych ludzi, ich ucieczka z Polski. Bo raczej nie o tzw. ogólną gospodarkę, tę to ludzie tak naprawdę maja gdzieś - patrzą na nią przez własną kieszeń jeno. Tylko nie wpisujcie tu postów, że istnieje w Polsce nadmierny fiskalizm nie pozwalający na swobodną działalność gospodarcza - bo to bzdura, celowo rozpowszechniane kłamstwo. Natomiast prawdą jest to, że następuje systematyczny rozrost, już i tak nadmiernej, administracji państwowej, także tej zakamuflowanej, typu ZUS czy NFZ (że nie wspomnę o KRUS) potężnej i nie dającej zysku, a przynajmniej nie generującej strat - ssawy pieniędzy z podatków... z jednoczesnym systematycznym obniżaniem nakładów na służby mające za zadanie podniesienie bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i zwykłych obywateli, służb przeznaczonych do egzekwowania już i tak nazbyt zabałaganionego prawa - ratowanie sytuacji wzrostem jego restrykcyjności jeno, nie poprawieniem możliwości przeciętnego obywatela w jego egzekwowaniu. To wszystko jest zasługą wiodących partii. TAKŻE i PiS-u i PSL-u - podkreślam. Miedzy nimi akurat specjalnych różnic nie ma.
O co chodzi? Ano, o, m.in. - Lewiatana. O SYSTEMATYCZNE, rok w rok - uszczuplanie praw pracowniczych. O spychanie ryzyka gospodarczego, które ponosić powinni przedsiębiorcy własnym majątkiem PRYWATNYM - NA PRACOWNIKÓW, czego, na przykład, najlepszym przykładem jest choćby umożliwienie odwlekania zapłaty za wykonaną pracę praktycznie w nieskończoność, także likwidacja działalności gospodarczej bez uprzedniego zabezpieczenia roszczeń pracowników PRZEDE WSZYSTKIM. Obecnie prawo łaskawie zezwala pracownikowi na wystąpienie na drogę sadową - ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 10:18
0
Panie Hetman...i inni ! Jesteście w błędzie, mówiąc,że okręgi jednomandatowe nic nie zmienią. Trzeba tylko zabrać wam koryto (czytaj: dofinansowanie dla partii) i może nie w pierwszych, ale w drugich wyborach padniecie jak muchy. Teraz macie kasę i możliwość lansowania się.
Avatar
Niesioł / 13 maja 2015 o 09:20
0

Nie można wykorzystywać interpretacji prawa do łamania tego prawa.

Każdy prawnik te wie i każdy obywatel powinien wiedzieć i stosować.

Okazało się że ekipy PIS to nie obowiązywało.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:18
0

Nie można wykorzystywać interpretacji prawa do łamania tego prawa.

Każdy prawnik te wie i każdy obywatel powinien wiedzieć i stosować.

Okazało się że ekipy PIS to nie obowiązywało.

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 09:07
0
Jest takie powiedzenie ( słuszne ) "KTO NIE ROBI TEN UCZY" czyli jak nie potrafi nic zrobić to idzie uczyć . Lepiej aby naukowcy /tak zwany techniczny/ eksperymentowali na szczurach a za konkretną robotę niech odpowiadają praktycy.
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 08:20
0
za rządów po tylko przekręty są i tyle czas zmienić rząd
Avatar
dert / 13 maja 2015 o 08:19
0

A o czym to niby świadczy? Tylko o tym, że PiS najchętniej by wszystkich ścigał, karał i wieszał.

I bardzo dobrze, należy się to PO+PSL. Na to czekamy. Miejsce złodziei  jest w pierdlu!!!

Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 07:18
0

A o czym to niby świadczy? Tylko o tym, że PiS najchętniej by wszystkich ścigał, karał i wieszał.

Toświadczy o POziomie elektoratu lemingu.

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 10 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 25 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.