Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2010 r.
14:08
Edytuj ten wpis

Wybory na prezydenta Lublina: Sierakowska ma poparcie Polskiej Lewicy

Autor: Zdjęcie autora rp
0 32 A A

Polska Lewica chce tworzyć wspólne listy kandydatów w wyborach samorządowych z Socjaldemokracją Polską i Unią Lewicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Izabella Sierakowska potwierdziła chęć ubiegania się o fotel prezydenta Lublina w sobotę. - Poparliśmy ją jako wspólnego kandydata Ruchu Społecznego "Porozumienie Lewicy" - informuje Dariusz Karczmarz szef lubelskiej PL.

Polska Lewica jest zainteresowana tworzeniem wspólnych list z SdPl i Unią Lewicy w tegorocznych wyborach samorządowych oraz w wyborach parlamentarnych w 2011 r.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ajajaj / 10 listopada 2010 o 21:56
0
Najmądrzejszy działacz PSL Jan Sokół chce być radnym Lublina, oraz ma swój prywatny komitet wyborczy KWW Jana Sokoła w Niedrzwicy Dużej, on reprezentuje lubelski PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierd
Najmądrzejszy działacz PSL Jan Sokół chce być radnym Lublina, oraz ma swój prywatny komitet wyborczy KWW Jana Sokoła w Niedrzwicy Dużej, on reprezentuje lubelski PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze... rozwiń
Avatar
Lublinkowo / 1 września 2010 o 12:48
0
stara, centroprawicowa raszpla! razem z Wackówną, Zieńczukiem i Krzysztofem "5 dych" Szydełko chcą utrzymać się przy żłobie. dosyć już namącili na Lewicy. idźcie toczyć swoją kulkę gnoju z innymi żuczkami, a od Lewicy wara! rozbijactwo i zaprzaństwo, to program Szydłowskiego i Izabellii Antoniny. Lublin potrzebuje zmiany i mądrzy ludzie pokażą czerwoną kartkę tej centroprawicowej kanapce. żegnamy.
Avatar
Synek / 1 września 2010 o 09:13
0
Zdradziła Pani nauczycieli, którzy wybierali Panią swego czasu do Parlamentu! Doprowadziła Pani też do rozbicia polskiej lewicy! Tego się nie zapomina! Jak wszyscy myśli Pani tylko o sobie! Na emeryturę!!! Czas na młodych!!!
Avatar
AGNIESZKA / 31 sierpnia 2010 o 21:07
0
MAM NADZIEJĘ, ŻE PANI WYGRA TRZYMAM KCIUKI I NIECH MÓWIĄ CO IM ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIESIE A JA SWOJE WIEM KOBIETY GÓRĄ PANI ZAWSZE DOTRZYMYWAŁA SŁOWA (W SZKOLE RÓWNIEŻ NIE BYŁO LEPSZEGO BELFRA)
Avatar
Karola / 27 sierpnia 2010 o 19:46
0
to jest nasz najlepszy kandydat!!! Ona musi wygrac!!
Avatar
crx / 26 sierpnia 2010 o 08:48
0
Znam tych "młodych,uczciwych,pracowitych"- wystarczy przyjrzeć się kilku miastom na Lubelszczyźnie.Dlatego właśnie jest to region bez perspektyw, a na resztę każdy zapewne da sobie odpowiedź!!!
Avatar
prankster / 26 sierpnia 2010 o 08:30
0
Chętnie poprę swoim jednym głosem tych młodych, zdolnych, bez pleców, uczciwych, pracowitych, nieskalanych chciwością i wzdragających się na myśl o nepotyzmie.
Niech się choć jeden zgłosi do wyborów na Prezydenta Lublina.

A teraz "tryb marzeń - wyłącz" i kto zostaje ?
Wybór to wybór między tymi, których macie na liście, chyba, że ktoś ma zamiar znowu dopisać Lady Gagę albo Adama Małysza.

To miasto widać jest skazane na zagładę, ponad miliard zł w budżecie a parki zasyfione, drogi jak w Albanii czy Afganistanie, bo utrzymuje się kumpli królika w rozbuchanej administracji. Estakada czy tunel to za wielka rozrzutność dla miasta o ludności porównywalnej z Marsylią (gdzie jest metro)...
Prezydent z nadania partyjnego nic nie zmieni bo ma konkretne interesy do załatwienia a niezależny nie uzbierałby dość poparcia, w związku z czym będziemy przez kolejne lata tkwić na ostatnim miejscu w rankingach dużych miast.

Cudowne są te wstawki na forum przedstawicieli ONR czy innej katoprawicy pseudonarodowej, wyzywający wszystkich innych od siebie od Żydów i komuchów, lubiący rąbnąć pałką azjatę czy handlarza z afryki, przesączeni nienawiścią płynącą ze źródła toruńskiego, wszędzie szukający spisku "Prawdziwi Polacy". Przejdźcie się po Kościołach i sprawdźcie swoje drzewa genealogiczne, jeszcze się zdziwicie ile Żydowskiej krwi płynie w lubelskich żyłach.
Chętnie poprę swoim jednym głosem tych młodych, zdolnych, bez pleców, uczciwych, pracowitych, nieskalanych chciwością i wzdragających się na myśl o nepotyzmie.
Niech się choć jeden zgłosi do wyborów na Prezydenta Lublina.

A teraz "tryb marzeń - wyłącz" i kto zostaje ?
Wybór to wybór między tymi, których macie na liście, chyba, że ktoś ma zamiar znowu dopisać Lady Gagę albo Adama Małysza.

To miasto widać jest skazane na zagładę, ponad miliard zł w budżecie a parki zasyfione, dr... rozwiń
Avatar
Aris z tv / 26 sierpnia 2010 o 08:15
0
[quote name='młoda?' date='25 sierpień 2010 - 15:48 ' timestamp='1282744104' post='336489']
Moze być lewica? , prawica? lub centrum? ale niech PREZYDENTEM m.Lublina zostanie osoba mloda , ze świeżym spojrzeniem na całokształt , ktora ma zapał do ciężkiej pracy i nie jest z układzików.
Idżmy tropem miast , które się rozwijają i mieszkańcy są zadowoleni a mam na myśli GDAŃSK , GDYNIA ,WROCŁAW ....Takich prezydentów nam potrzeba. Z całym szacunkiem do p.Sierakowskiej ale mówię NIE!!!
[/quote]

Takiej osoby w polityce niestety nie znajdziesz
[quote name='młoda?' date='25 sierpień 2010 - 15:48 ' timestamp='1282744104' post='336489']
Moze być lewica? , prawica? lub centrum? ale niech PREZYDENTEM m.Lublina zostanie osoba mloda , ze świeżym spojrzeniem na całokształt , ktora ma zapał do ciężkiej pracy i nie jest z układzików.
Idżmy tropem miast , które się rozwijają i mieszkańcy są zadowoleni a mam na myśli GDAŃSK , GDYNIA ,WROCŁAW ....Takich prezydentów nam potrzeba. Z całym szacunkiem do p... rozwiń
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 07:20
0
Stare próchno nie odpuszcza... a gdzie ci młodzi? Czyżby blokowano potencjalnie chętnych, młodszych kandydatów, ze świeżym spojrzeniem? Czy w tym kraju/mieście muszą rządzić stare spróchniałe ludziska?
Avatar
Josef46 / 26 sierpnia 2010 o 06:28
0
Pani Sierakowska to jedyna i najlepsza kandydatka.Lublinowi potrzeba osoby bez ukladów,energicznej,znajacej potrzeby miasta i pracę w administracji,co zapewne spowoduje zmniejszeniem jej liczebności.A nade wszystko odetnie wyplyw pieniędzy z budżetu.Inaczej mówiąc jest potrzebny dobry gospodarz!Te cechy pani S spelnia!.Na co więc czeka lubelska SLD?Wystarczy poprzeć i oczekiwać sukcesu!
Avatar
ajajaj / 10 listopada 2010 o 21:56
0
Najmądrzejszy działacz PSL Jan Sokół chce być radnym Lublina, oraz ma swój prywatny komitet wyborczy KWW Jana Sokoła w Niedrzwicy Dużej, on reprezentuje lubelski PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierd
Najmądrzejszy działacz PSL Jan Sokół chce być radnym Lublina, oraz ma swój prywatny komitet wyborczy KWW Jana Sokoła w Niedrzwicy Dużej, on reprezentuje lubelski PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze... rozwiń
Avatar
Lublinkowo / 1 września 2010 o 12:48
0
stara, centroprawicowa raszpla! razem z Wackówną, Zieńczukiem i Krzysztofem "5 dych" Szydełko chcą utrzymać się przy żłobie. dosyć już namącili na Lewicy. idźcie toczyć swoją kulkę gnoju z innymi żuczkami, a od Lewicy wara! rozbijactwo i zaprzaństwo, to program Szydłowskiego i Izabellii Antoniny. Lublin potrzebuje zmiany i mądrzy ludzie pokażą czerwoną kartkę tej centroprawicowej kanapce. żegnamy.
Avatar
Synek / 1 września 2010 o 09:13
0
Zdradziła Pani nauczycieli, którzy wybierali Panią swego czasu do Parlamentu! Doprowadziła Pani też do rozbicia polskiej lewicy! Tego się nie zapomina! Jak wszyscy myśli Pani tylko o sobie! Na emeryturę!!! Czas na młodych!!!
Avatar
AGNIESZKA / 31 sierpnia 2010 o 21:07
0
MAM NADZIEJĘ, ŻE PANI WYGRA TRZYMAM KCIUKI I NIECH MÓWIĄ CO IM ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIESIE A JA SWOJE WIEM KOBIETY GÓRĄ PANI ZAWSZE DOTRZYMYWAŁA SŁOWA (W SZKOLE RÓWNIEŻ NIE BYŁO LEPSZEGO BELFRA)
Avatar
Karola / 27 sierpnia 2010 o 19:46
0
to jest nasz najlepszy kandydat!!! Ona musi wygrac!!
Avatar
crx / 26 sierpnia 2010 o 08:48
0
Znam tych "młodych,uczciwych,pracowitych"- wystarczy przyjrzeć się kilku miastom na Lubelszczyźnie.Dlatego właśnie jest to region bez perspektyw, a na resztę każdy zapewne da sobie odpowiedź!!!
Avatar
prankster / 26 sierpnia 2010 o 08:30
0
Chętnie poprę swoim jednym głosem tych młodych, zdolnych, bez pleców, uczciwych, pracowitych, nieskalanych chciwością i wzdragających się na myśl o nepotyzmie.
Niech się choć jeden zgłosi do wyborów na Prezydenta Lublina.

A teraz "tryb marzeń - wyłącz" i kto zostaje ?
Wybór to wybór między tymi, których macie na liście, chyba, że ktoś ma zamiar znowu dopisać Lady Gagę albo Adama Małysza.

To miasto widać jest skazane na zagładę, ponad miliard zł w budżecie a parki zasyfione, drogi jak w Albanii czy Afganistanie, bo utrzymuje się kumpli królika w rozbuchanej administracji. Estakada czy tunel to za wielka rozrzutność dla miasta o ludności porównywalnej z Marsylią (gdzie jest metro)...
Prezydent z nadania partyjnego nic nie zmieni bo ma konkretne interesy do załatwienia a niezależny nie uzbierałby dość poparcia, w związku z czym będziemy przez kolejne lata tkwić na ostatnim miejscu w rankingach dużych miast.

Cudowne są te wstawki na forum przedstawicieli ONR czy innej katoprawicy pseudonarodowej, wyzywający wszystkich innych od siebie od Żydów i komuchów, lubiący rąbnąć pałką azjatę czy handlarza z afryki, przesączeni nienawiścią płynącą ze źródła toruńskiego, wszędzie szukający spisku "Prawdziwi Polacy". Przejdźcie się po Kościołach i sprawdźcie swoje drzewa genealogiczne, jeszcze się zdziwicie ile Żydowskiej krwi płynie w lubelskich żyłach.
Chętnie poprę swoim jednym głosem tych młodych, zdolnych, bez pleców, uczciwych, pracowitych, nieskalanych chciwością i wzdragających się na myśl o nepotyzmie.
Niech się choć jeden zgłosi do wyborów na Prezydenta Lublina.

A teraz "tryb marzeń - wyłącz" i kto zostaje ?
Wybór to wybór między tymi, których macie na liście, chyba, że ktoś ma zamiar znowu dopisać Lady Gagę albo Adama Małysza.

To miasto widać jest skazane na zagładę, ponad miliard zł w budżecie a parki zasyfione, dr... rozwiń
Avatar
Aris z tv / 26 sierpnia 2010 o 08:15
0
[quote name='młoda?' date='25 sierpień 2010 - 15:48 ' timestamp='1282744104' post='336489']
Moze być lewica? , prawica? lub centrum? ale niech PREZYDENTEM m.Lublina zostanie osoba mloda , ze świeżym spojrzeniem na całokształt , ktora ma zapał do ciężkiej pracy i nie jest z układzików.
Idżmy tropem miast , które się rozwijają i mieszkańcy są zadowoleni a mam na myśli GDAŃSK , GDYNIA ,WROCŁAW ....Takich prezydentów nam potrzeba. Z całym szacunkiem do p.Sierakowskiej ale mówię NIE!!!
[/quote]

Takiej osoby w polityce niestety nie znajdziesz
[quote name='młoda?' date='25 sierpień 2010 - 15:48 ' timestamp='1282744104' post='336489']
Moze być lewica? , prawica? lub centrum? ale niech PREZYDENTEM m.Lublina zostanie osoba mloda , ze świeżym spojrzeniem na całokształt , ktora ma zapał do ciężkiej pracy i nie jest z układzików.
Idżmy tropem miast , które się rozwijają i mieszkańcy są zadowoleni a mam na myśli GDAŃSK , GDYNIA ,WROCŁAW ....Takich prezydentów nam potrzeba. Z całym szacunkiem do p... rozwiń
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 07:20
0
Stare próchno nie odpuszcza... a gdzie ci młodzi? Czyżby blokowano potencjalnie chętnych, młodszych kandydatów, ze świeżym spojrzeniem? Czy w tym kraju/mieście muszą rządzić stare spróchniałe ludziska?
Avatar
Josef46 / 26 sierpnia 2010 o 06:28
0
Pani Sierakowska to jedyna i najlepsza kandydatka.Lublinowi potrzeba osoby bez ukladów,energicznej,znajacej potrzeby miasta i pracę w administracji,co zapewne spowoduje zmniejszeniem jej liczebności.A nade wszystko odetnie wyplyw pieniędzy z budżetu.Inaczej mówiąc jest potrzebny dobry gospodarz!Te cechy pani S spelnia!.Na co więc czeka lubelska SLD?Wystarczy poprzeć i oczekiwać sukcesu!
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Setki tysięcy przydrożnych drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy przydrożnych drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 0 0

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 1 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 41 6

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 15 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 38 55

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 15 14

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.