Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2014 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Łęcznej pojedziemy autobusem miejskim

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
490 19 A A

W Łęcznej powstanie klon lubelskiej podstrefy ekonomicznej. Oprócz tego oba miasta ma połączyć linia autobusowa, którą obsłuży MPK Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łęczyńska podstrefa zadomowi się w Starej Wsi. - To tam będzie budowana nowa elektrownia węglowa GDF Suez. Na razie podstrefa będzie mieć 40 hektarów, z czego 30 ha zajmie nowa siłownia - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.

Francuski koncern, właściciel elektrowni w Połańcu, jest zdeterminowany, by ruszyć z nową inwestycją. W Starej Wsi GDF Suez chce wybudować siłownię o mocy 500 MW (źródło prądu dla 2,5 miliona ludzi). Inwestor czeka jeszcze tylko na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które rozpatruje protest organizacji ekologicznej (w sprawie uchybień przy wydawaniu decyzji środowiskowej), a także ostateczne unijne rozstrzygnięcia dotyczące norm emisji dwutlenku węgla.

- Budowa elektrowni to kluczowa inwestycja w naszym regionie. Nie tylko ze względu na bliskość Bogdanki, czyli źródła paliwa, ale także ciągle rosnącego zapotrzebowania na prąd z różnych gałęzi przemysłu. Nowa elektrownia to też niższe ceny energii dla mieszkańców regionu - przekonuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gospodarze obu miast zapowiedzieli też wczoraj uruchomienie połączenia autobusowego Lublin-Łęczna, które będzie obsługiwać MPK Lublin. - Pozostaje tylko kwestia uzgodnienia rentowności tej linii - mówi Żuk.

Popierany przez Żuka, wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka i europosła Krzysztofa Hetmana Teodor Kosiarski w niedzielę zmierzy się w drugiej turze wyborów z Mariuszem Fijałkowskim. W I turze Kosiarski dostał 45 proc. głosów, a kandydat PiS - 38 proc.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PASAŻERKA / 2 grudnia 2014 r. o 12:07
0

Brawo!!!!!!!!!!!

Skończy się era BLACHA-PIĄTEK. BO TO CO ONI WYCZYNIAJĄ TO SKANDAL

Avatar
Łukasz / 1 grudnia 2014 r. o 18:55
0
Super, nareszcie będzie można dojechać do domu z centrum miasta i odwrotnie. Nie trzeba będzie specjalnie dotrzeć na dworzec PKS aby dojechać do domu. Jak najwięcej takich pomysłów:-):-)
Avatar
Łukasz / 1 grudnia 2014 r. o 18:53
0
Super, nareszcie będzie można dojechać do domu z centrum miasta i odwrotnie. Nie trzeba będzie specjalnie dotrzeć na dworzec PKS aby dojechać do domu. Jak najwięcej takich pomysłów:-):-)
Avatar
ds / 28 listopada 2014 r. o 19:37
0

Lech Tor poparł Mariusza Fijałkowskiego. Podobnie Artur Soboń z PIS. Wystarczy zobaczyć na fb a nie kłamać, że PIS popiera K.

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 r. o 18:55
0

MPK do Łęcznej..bezsens! Cena od obecnej 3zł będzie niższa o ile 20-30gr?? (nie mówię o studentach). Za to co zyskujemy dodatkowo, kolejne powody po ciągnikach do wyprzedzania na drodze, kolejną zawalidrogę. I jeszcze Łęczna ma doplacać do interesu.. Kto na tym zrobi osobisty interes?

To jak to możliwe, że do Świdnika jeżdżą dwa razy drożej mając 2 razy mniej kilometrów i jeszcze biorąc dopłatę od miasta?

Avatar
jon / 28 listopada 2014 r. o 18:37
0

to chyba przegięcie !

może by tak do Kraśnika jeszcze ?

a potem dalej

Avatar
Alab / 28 listopada 2014 r. o 17:43
0

cierpnie skórka łęczyńskim pseudo przewoźnikom??????

cena będzie zbliżona, prędokość przejazdu obecnym przewozem wieksza więc i czas dotarcia mniejszy. Czy tak mają o co się  obawiać to nie wiem. Zmniejszy się jedynie tłoczność w autobusach, zwiększą korki na drodze

Avatar
TakTak / 28 listopada 2014 r. o 17:40
0

MPK do Łęcznej..bezsens! Cena od obecnej 3zł będzie niższa o ile 20-30gr?? (nie mówię o studentach). Za to co zyskujemy dodatkowo, kolejne powody po ciągnikach do wyprzedzania na drodze, kolejną zawalidrogę. I jeszcze Łęczna ma doplacać do interesu.. Kto na tym zrobi osobisty interes?

Avatar
lecznianin / 28 listopada 2014 r. o 17:18
0

Fijałkowski NIE jest kandydatem PiS! Prawo i Sprawiedliwość popiera Teodora Kosiarskiego! Porozumienie ponad partyjnymi podziałami dla Burmistrza Teodora Kosiarskiego. Fijałkowski jest manipulantem używającym propagandowych i kłamliwych mediów LLE24 do promowania swojej osoby! Przecz z Fijałkowskim!

Ani PiS , ani KNP nie popierają Teodora Kosiarskiego (można sobie znaleźć oświadczenia partii na FB). Wobec osób, które poparły T. Kosiarskiego barwami tych partii zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. To jest nadużycie przez te osoby oraz samego T. Kosiarskiego. To jest hańba dla KNP, żeby popierać człowieka głęboko zakorzenionego w lewicowy system.

Ani PiS , ani KNP nie popierają Teodora Kosiarskiego (można sobie znaleźć oświadczenia partii na FB). Wobec osób, które poparły T. Kosiarskiego barwami tych partii zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. To jest nadużycie przez te osoby oraz samego T. Kosiarskiego. To jest hańba dla KNP, żeby popierać człowieka głęboko zakorzenionego w lewicowy system.

rozwiń
Avatar
LLE / 28 listopada 2014 r. o 17:01
0

kiedy  pan  Kosiarski  zalatwi plan zagosodarowania przestrzennego  bo wniski leza od 3 lat

Avatar
PASAŻERKA / 2 grudnia 2014 r. o 12:07
0

Brawo!!!!!!!!!!!

Skończy się era BLACHA-PIĄTEK. BO TO CO ONI WYCZYNIAJĄ TO SKANDAL

Avatar
Łukasz / 1 grudnia 2014 r. o 18:55
0
Super, nareszcie będzie można dojechać do domu z centrum miasta i odwrotnie. Nie trzeba będzie specjalnie dotrzeć na dworzec PKS aby dojechać do domu. Jak najwięcej takich pomysłów:-):-)
Avatar
Łukasz / 1 grudnia 2014 r. o 18:53
0
Super, nareszcie będzie można dojechać do domu z centrum miasta i odwrotnie. Nie trzeba będzie specjalnie dotrzeć na dworzec PKS aby dojechać do domu. Jak najwięcej takich pomysłów:-):-)
Avatar
ds / 28 listopada 2014 r. o 19:37
0

Lech Tor poparł Mariusza Fijałkowskiego. Podobnie Artur Soboń z PIS. Wystarczy zobaczyć na fb a nie kłamać, że PIS popiera K.

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 r. o 18:55
0

MPK do Łęcznej..bezsens! Cena od obecnej 3zł będzie niższa o ile 20-30gr?? (nie mówię o studentach). Za to co zyskujemy dodatkowo, kolejne powody po ciągnikach do wyprzedzania na drodze, kolejną zawalidrogę. I jeszcze Łęczna ma doplacać do interesu.. Kto na tym zrobi osobisty interes?

To jak to możliwe, że do Świdnika jeżdżą dwa razy drożej mając 2 razy mniej kilometrów i jeszcze biorąc dopłatę od miasta?

Avatar
jon / 28 listopada 2014 r. o 18:37
0

to chyba przegięcie !

może by tak do Kraśnika jeszcze ?

a potem dalej

Avatar
Alab / 28 listopada 2014 r. o 17:43
0

cierpnie skórka łęczyńskim pseudo przewoźnikom??????

cena będzie zbliżona, prędokość przejazdu obecnym przewozem wieksza więc i czas dotarcia mniejszy. Czy tak mają o co się  obawiać to nie wiem. Zmniejszy się jedynie tłoczność w autobusach, zwiększą korki na drodze

Avatar
TakTak / 28 listopada 2014 r. o 17:40
0

MPK do Łęcznej..bezsens! Cena od obecnej 3zł będzie niższa o ile 20-30gr?? (nie mówię o studentach). Za to co zyskujemy dodatkowo, kolejne powody po ciągnikach do wyprzedzania na drodze, kolejną zawalidrogę. I jeszcze Łęczna ma doplacać do interesu.. Kto na tym zrobi osobisty interes?

Avatar
lecznianin / 28 listopada 2014 r. o 17:18
0

Fijałkowski NIE jest kandydatem PiS! Prawo i Sprawiedliwość popiera Teodora Kosiarskiego! Porozumienie ponad partyjnymi podziałami dla Burmistrza Teodora Kosiarskiego. Fijałkowski jest manipulantem używającym propagandowych i kłamliwych mediów LLE24 do promowania swojej osoby! Przecz z Fijałkowskim!

Ani PiS , ani KNP nie popierają Teodora Kosiarskiego (można sobie znaleźć oświadczenia partii na FB). Wobec osób, które poparły T. Kosiarskiego barwami tych partii zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. To jest nadużycie przez te osoby oraz samego T. Kosiarskiego. To jest hańba dla KNP, żeby popierać człowieka głęboko zakorzenionego w lewicowy system.

Ani PiS , ani KNP nie popierają Teodora Kosiarskiego (można sobie znaleźć oświadczenia partii na FB). Wobec osób, które poparły T. Kosiarskiego barwami tych partii zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. To jest nadużycie przez te osoby oraz samego T. Kosiarskiego. To jest hańba dla KNP, żeby popierać człowieka głęboko zakorzenionego w lewicowy system.

rozwiń
Avatar
LLE / 28 listopada 2014 r. o 17:01
0

kiedy  pan  Kosiarski  zalatwi plan zagosodarowania przestrzennego  bo wniski leza od 3 lat

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.