Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2008 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Za wizytę u lekarza będzie trzeba zapłacić

0 5 A A

Albo poczekamy do stycznia, albo pójdziemy teraz do lekarza i zapłacimy za wizytę. Wszystko przez to, że NFZ nie finansuje tzw. nadwykonań. Dlatego przychodnie wprowadziły opłaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałem pójść do lekarza pulmonologa i do kardiologa - mówi Franciszek Chmielewski, 67-letni emeryt z Lublina. - W rejestracji dowiedziałem się, że mogę zostać przyjęty, ale jak zapłacę 25 zł za wizytę.

Wszystko przez to, że przychodnia wyczerpała limit na wizyty w ramach funduszu.

- Wypracowaliśmy 50 tysięcy zł ponad plan. A pacjentów, którzy nie chcą teraz płacić, rejestrujemy na styczeń. - mówi Stanisław Podgórski, kierownik NZOZ Farmed, w którym leczy się pan Franciszek. - Zdecydowaliśmy, że będziemy pobierać opłaty za wizytę u specjalisty. Dlaczego? - Dostałem wiadomość z NFZ, że nie dostanę zwrotu za tzw. nadwykonania - dodał Podgórski.

Nasz Czytelnik nie chciał zgodzić się na opłacenie wizyty i poszedł do rzecznika praw pacjenta w Narodowym Funduszu Zdrowia. - Po rozmowie z kierownikiem przychodni zaproponowaliśmy temu panu wizytę u lekarza rodzinnego. A jeśli będzie taka potrzeba - wizytę u specjalisty. W ramach funduszu zdrowia - wyjaśnił Łukasz Semeniuk, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ.
Okazuje się jednak, że problem jest szerszy. W większości niepublicznych przychodni zdrowia skończyły się już limity. - U nas nie pobieramy opłat. I choć kontrakt został już wyczerpany, każdy może skorzystać z porady specjalisty - dowiedzieliśmy się w NZOZ Specjalistka Czechów. - Płacą tylko pacjenci nieubezpieczeni, jak za wizytę prywatną.

W Centrum Medycznym Tehand w Lublinie sytuacja wygląda podobnie. Tam nie ma już jednak wolnych miejsc na grudzień. - Rejestrujemy na przyszły rok - mówią w przychodni.

Z kolei przychodnia Farmed zaproponowała pacjentowi wizytę bezpłatną w połowie stycznia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cham / 25 grudnia 2008 o 13:03
0
fingerling napisał:
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinecie ma go prawo rozliczać pracodawca a nie pacjent.

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinec... rozwiń
Avatar
drB / 16 grudnia 2008 o 21:50
0
Złodziejski system ściąga z ludzi po kilkaset zł. miesięcznie składki zdrowotnej a później jeszcze każe sobie płacić za każdą wizytę u lekarza bo limit wyczerpany? Jaki limit?? Człowiek czuje się w przychodni jak złodziej pomimo że to powinno byc odwrotnie!!!!!!!
Avatar
fingerling / 16 grudnia 2008 o 11:34
0
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2008 o 09:02
0
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych."

Konstytujce RP gwalca w panskim okregu wyborczym a pan wytykasz przydentowi ilosc zawetowanych ustaw w tym te o "komercjalizacji sluzby zdrowia" ?
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zape... rozwiń
Avatar
koniował / 16 grudnia 2008 o 08:32
0
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jaknajszybciej należy zlikwidować ten socjalistyczny twór i tą watahę nikomu niepotrzebnych skrobipiórków.
Co robi ten NFZ takiego "dobrego" że jest utrzymywany kosztem białego personelu medycznego.Jak to można powiedzieć pacjentowi aby z operacją np.wyrostka robaczkowego czy też z operacją skomplikowanego złamania kończyny zaczekał do przyszłego roku.Taki jest właśnie system w NFZ.
P.S.Zbliża się koniec roku i zaoszczędzone na pacjentach pieniądze będą przeznaczone na ogromne nagrody pieniężne dla niekomoetentnych urzędników NFZ (świadczenia socjalne,nagrody roczne,trzynaste i czternaste pensje-sporo tego będzie na koniec roku)
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jak... rozwiń
Avatar
Cham / 25 grudnia 2008 o 13:03
0
fingerling napisał:
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinecie ma go prawo rozliczać pracodawca a nie pacjent.

Po pierwsze, nie ma publicznych przychodni. NZOZ = Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Po drugie, jeśli NFZ zawarł kontrakt na XXX liczbę porad, to gdy NZOZ tylu porad udzielił to spełnił założenia kontraktu.
Po trzecie, jeśli NZOZ wypełnił kontrakt, to dlaczego ma ponosić koszty dodatkowych wizyt.
Po czwarte, jeśli pacjent ma ubezpieczenie, to powinien egzekwować dostęp do świadczeń od NFZ-u a nie od lekarza/NZOZu.
Po piąte, jeśli lekarz ma pensję (a nie np. kontrakt) to z tego co robi w gabinec... rozwiń
Avatar
drB / 16 grudnia 2008 o 21:50
0
Złodziejski system ściąga z ludzi po kilkaset zł. miesięcznie składki zdrowotnej a później jeszcze każe sobie płacić za każdą wizytę u lekarza bo limit wyczerpany? Jaki limit?? Człowiek czuje się w przychodni jak złodziej pomimo że to powinno byc odwrotnie!!!!!!!
Avatar
fingerling / 16 grudnia 2008 o 11:34
0
Zaraz zaraz czy Ci lekarze specjaliści nie pobierają stałej pensji w przychodni publicznej? Jeśli tak i limity się wyczerpały to za co on bierze pensję? Za to że przychodzi do gabinetu i nie przyjmuje pacjentów?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2008 o 09:02
0
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych."

Konstytujce RP gwalca w panskim okregu wyborczym a pan wytykasz przydentowi ilosc zawetowanych ustaw w tym te o "komercjalizacji sluzby zdrowia" ?
Terroryzm ekonomiczy i spoleczny?
Jak mozna kazac palcic dwa razy za to samo? Prosze zniesc obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne i sami sobie wszystko POoplacamy.
Panie posle nie chamie gdzie podzialo sie panskie "przyjazne panstwo" ?
Jezeli w ferworze prob dyskredytowania Prezydenta RP nie mial pan czasu, to cytuje:
"Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy obywatel Polski ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zape... rozwiń
Avatar
koniował / 16 grudnia 2008 o 08:32
0
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jaknajszybciej należy zlikwidować ten socjalistyczny twór i tą watahę nikomu niepotrzebnych skrobipiórków.
Co robi ten NFZ takiego "dobrego" że jest utrzymywany kosztem białego personelu medycznego.Jak to można powiedzieć pacjentowi aby z operacją np.wyrostka robaczkowego czy też z operacją skomplikowanego złamania kończyny zaczekał do przyszłego roku.Taki jest właśnie system w NFZ.
P.S.Zbliża się koniec roku i zaoszczędzone na pacjentach pieniądze będą przeznaczone na ogromne nagrody pieniężne dla niekomoetentnych urzędników NFZ (świadczenia socjalne,nagrody roczne,trzynaste i czternaste pensje-sporo tego będzie na koniec roku)
ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!!Jak to jest,że przychodnie mają limitowaną do przyjęcia liczbę chorych,natomiast pracownicy NFZ mają nielimitowane zarobki?Przecież po likwidacji tego zrakowaciałego twory,ogromne pieniądze uzyskane po likwidacji nkomu niepotrzebnej instytucji,z powodzeniem można by przeznaczyć na lecznictwo z prawdziwego zdarzenia.
W NFZ pracują w większości ludzie z socjalistycznymi rodowodami,którzy kiedyś nauczyli się zbierania nikomu niepotrzebnych sprawozdań,dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze.Dosyć pasożytowania.Jak... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 2 1

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 7 1

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 6 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 4

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 21 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 35 12

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta