Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2010 r.
7:49
Edytuj ten wpis

Zabraknie pieniędzy na utrzymanie dróg w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 29 A A

Fundusze, które miasto zarezerwowało na utrzymanie ulic nie wystarczą. Trzeba będzie szukać więcej pieniędzy. Na niektórych drogach jest tak źle, że trzeba wprowadzać ograniczenia prędkości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Listę najbardziej dziurawych dróg otwiera wąska część ul. Krochmalnej i duże rondo kolo Makro. Przy tym rondzie trzeba było aż ustawić znaki ostrzegawcze "nierówna droga” i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Podobnie jak przy al. Kraśnickiej w rejonie Zana i przy Grygowej. – Krochmalną po prostu strach jeździć – mówi Paweł Kusy, kierowca z Lublina.

– Największe uszkodzenia są na ulicach budowanych w latach 60., 70. i 80. – mówi Stanisław Fic, zastępca prezydenta i podkreśla, że asfaltowi szkodzi nie tylko mróz, ale i sól. – Powoduje, że niszczy się dziesięć razy szybciej– wyjaśnia. A tej zimy sól była potrzebna. – Od 31 lat w Lublinie nie spadło tak dużo śniegu – stwierdza Fic.

Już teraz wiadomo, że 11 mln zł – bo tyle miasto na tegoroczne utrzymanie dróg – to za mało. Wstępne szacunki mówią, że trzeba będzie dołożyć nawet drugie tyle. Miasto zapewnia, że na łatanie dziur fundusze jeszcze ma. – Faktury realizujemy na bieżąco – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor miejskiego Wydziału Dróg i Mostów.

Na poważne naprawy trzeba czekać, aż się ociepli. Na razie miasto zalepia dziury tak, jak się da przy takiej temperaturze. Nie dało się jednak uniknąć wniosków o odszkodowania za uszkodzone na dziurach auta. W tym roku było 16 takich zgłoszeń.

Okazuje się, że uszkodzony jest nawet deptak. – To może być wina użycia zbyt ciężkiego sprzętu do odśnieżania – stwierdza Fic i zapewnia, że reprezentacyjna ulica zostanie naprawiona.

Najbardziej dziurawe ulice w Lublinie

*Krochmalna
* Młyńska
* Diamentowa
* Chemiczna przy skrzyżowaniu z Witosa
* Droga Męczenników Majdanka
* Ruska
* odcinki al. Witosa, Tysiąclecia, Solidarności
* al. Kraśnicka w pobliżu ul. Zana
* al. Smorawińskiego między Kompozytorów Polskich a Spółdzielczości Pracy
* Kompozytorów Polskich od Północnej do Smorawińskiego
* niektóre odcinki ul. Kunickiego
* Głuska
* Grygowej
* Metalurgiczna.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JPII / 24 lutego 2010 o 17:01
0
KIEDROS33 napisał:
TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY??



Kretynie kolana Cie nie bolą? Ty wierno poddańczy palancie! Ten nick nie jest wyłącznie zarezerwowany ani dla niego ani dla Ciebie fajfusie. A skrót oznacza Ja to pier***e II. Inną sprawą jest to że jak się udzielasz to merytorycznie zgodnie z wątkiem Palancie ociemniały.
Avatar
KIEDROS33 / 24 lutego 2010 o 15:21
0
JPII napisał:
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze.. na mnie możecie liczyć !

TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY??

TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY?? rozwiń
Avatar
serotonin / 24 lutego 2010 o 13:15
0
Co się dziwić że w tym mieście się nić nie dzieje stadion budują 10 albo więcej lat, lotnisko którego jeszcze nie ma już kosztowało miasto wiele milionów złotych a zanim je wybudują kwota się zamknie w 500 mln albo więcej (bo miało być taniej niż w Niedźwiadzie ), drogi najgorsze w Polsce a może i w całej Unii zarobki takie żę ludzie wolą siedzieć na bezrobociu i na czarno pracować po prostu żal. Ale pan Wasilewski i inni się tym nie martwią bo po co ważne żeby 1 każdego miesiąca odpowiednia suma wpływała na konto i tyle.
Lublin to duże ładne miasto ale niestety cały czas rządzą nim IDIOCI!!!
Co się dziwić że w tym mieście się nić nie dzieje stadion budują 10 albo więcej lat, lotnisko którego jeszcze nie ma już kosztowało miasto wiele milionów złotych a zanim je wybudują kwota się zamknie w 500 mln albo więcej (bo miało być taniej niż w Niedźwiadzie ), drogi najgorsze w Polsce a może i w całej Unii zarobki takie żę ludzie wolą siedzieć na bezrobociu i na czarno pracować po prostu żal. Ale pan Wasilewski i inni się tym nie martwią bo po co ważne żeby 1 każdego miesiąca odpowiednia suma wpływała na konto i tyle.
Lublin to du... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 13:03
0
Jak się żadnych dróg nie remontuje prze 20 lat tylko od wejścia do Unii coś się ruszyło to mają pretensje że drogi złe i tak najlepiej zwalić na PRL że 40 lat temu źle pobudował
Avatar
JPII / 24 lutego 2010 o 12:52
0
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze.. na mnie możecie liczyć !
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze..... rozwiń
Avatar
Cancer / 24 lutego 2010 o 12:44
0
Pisać poważnie o lubelskich ulicach nie sposób, zatem fraszka:
Lepsze nic
niż Janicki plus Fic
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 12:02
0
jaki inwestor tu przyjdzie jak zobaczy ze ma takie drogi dojazdowe do swojej firmy, no jaki ?? i żadne lotnisko nikogo tu nie ściągnie
Avatar
Chłop Polski / 24 lutego 2010 o 11:32
0
KK napisał:
Proponuję zamknąć dziurawe ulice to będzie najtańsze rozwiązanie i kłopot z głowy dla urzędników !!!

TO JEST TEN CUD GOSPODARCZY DONALDA TUSKA I WINCENTA ROSTOWSKIEGO -tę mapę Europy na której Polska jako jedyna była zaznaczona na zielono a czym ci panowie się chlubili można wykorzystać bez przeróbki do innego celu- "NAJGORSZE DROGI w UE" (zielony kolor będzie symbolizował trawiastą nawierzchnię)-niby takie ekologiczne,to też powód do dumy.
Avatar
OO / 24 lutego 2010 o 11:32
0
Czy te ratuszowe deb***e nie widzą, że w mieście jest drogowa katastrofa i trzeba działać niekonwencjonalnie aby ratować sytuację. Przecież mają za to płacone. Może potrzeba przesunąć środki finansowe, może zaciągnąć kredyty, wystąpić o dotację ale trzeba działać i to szybko zanim na drogach ludzie pozabijają się.
Avatar
kandydat na prezydenta / 24 lutego 2010 o 11:32
0
Kilka spostrzeżeń (pewnie każdy z was ma takie przemyślenia ;D)

1. Nastawiali fotoradarów - masztów, nakupowali pistoletów - suszarek - fotoradarów ręcznych i co ?
a) będą nam mierzyć czy przekraczamy dozwolone 30km/h - bo stan nawierzchni nie pozwala na więcej.
czy pieniążki przeznaczone na fotoradary znajdują się w tej samej kategorii wydatków co remonty dróg ?
c) czy pieniążki z kar (mandatów) idą na coś w stylu = remont dróg czy pensje pana Prezydenta i spółki nierobów bez żadnej odpowiedzialności ?

2. Płacę do jasnej c_h_o_l_e_r_y milion podatków w akcyzie, milion podatków za samochód i nie ma k_ur_wa za co wyremontować drogi ?? złodzieje !!

3. Co robi Najwyższa Izba Kontroli ? Te drogi są łatane milion razy w sposób, który jak przyznała ostatnio jakaś pani rzecznik nie spełnia (k_ur_wa mać) standardów ! przecież to jawna niegospodarność ! to wyrzucanie pieniędzy w błoto ! publicznych pieniędzy ! złodzieje !!

4. Oni chcą budować lotnisko, Chryste Panie mój Najwspanialszy, oni mają problem z załataniem dziury,a chcą terminal lotniczy budować - Panie zlituj się nad nami i zgładź tych nieudaczników.

5. Teatr w wiecznej budowie, tunel w wiecznej budowie, obwodnice w wiecznej budowie, drogi w wiecznej budowie, aquapark w wiecznej budowie, LUBLIN nigdy nie skończy żadnej budowy mam wrażenie. A te pokończone już nadają się do remontów.

Wziąłbym się za to wszystko i zrobił porządek ale kto mnie wybierze ;/ Nazaciągałbym kredytów na rozwój, przecież to wszystko się zwróci, przyjdą fabryki, przyjdą koncerny zagraniczne (patrz Rzeszów, Mielec) Lublin ma zaplecze naukowe, ma kadrę, ma wszystko, tylko nie ma woli politycznej by coś zrobić ! lepiej się obijać na fotelu, pierdzieć w stołki i niech gamonie się męczą.
Kilka spostrzeżeń (pewnie każdy z was ma takie przemyślenia ;D)

1. Nastawiali fotoradarów - masztów, nakupowali pistoletów - suszarek - fotoradarów ręcznych i co ?
a) będą nam mierzyć czy przekraczamy dozwolone 30km/h - bo stan nawierzchni nie pozwala na więcej.
czy pieniążki przeznaczone na fotoradary znajdują się w tej samej kategorii wydatków co remonty dróg ?
c) czy pieniążki z kar (mandatów) idą na coś w stylu = remont dróg czy pensje pana Prezydenta i spółki nierobów bez żadnej odpowiedzialności ?
rozwiń
Avatar
JPII / 24 lutego 2010 o 17:01
0
KIEDROS33 napisał:
TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY??



Kretynie kolana Cie nie bolą? Ty wierno poddańczy palancie! Ten nick nie jest wyłącznie zarezerwowany ani dla niego ani dla Ciebie fajfusie. A skrót oznacza Ja to pier***e II. Inną sprawą jest to że jak się udzielasz to merytorycznie zgodnie z wątkiem Palancie ociemniały.
Avatar
KIEDROS33 / 24 lutego 2010 o 15:21
0
JPII napisał:
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze.. na mnie możecie liczyć !

TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY??

TAK PODLE BLUZGAJĄC NA FORUM PALANCIE MÓGŁBYŚ NIE PODPISYWĄC SIE JP II I NIE OBRAŻĄĆ WOJTYŁY?? rozwiń
Avatar
serotonin / 24 lutego 2010 o 13:15
0
Co się dziwić że w tym mieście się nić nie dzieje stadion budują 10 albo więcej lat, lotnisko którego jeszcze nie ma już kosztowało miasto wiele milionów złotych a zanim je wybudują kwota się zamknie w 500 mln albo więcej (bo miało być taniej niż w Niedźwiadzie ), drogi najgorsze w Polsce a może i w całej Unii zarobki takie żę ludzie wolą siedzieć na bezrobociu i na czarno pracować po prostu żal. Ale pan Wasilewski i inni się tym nie martwią bo po co ważne żeby 1 każdego miesiąca odpowiednia suma wpływała na konto i tyle.
Lublin to duże ładne miasto ale niestety cały czas rządzą nim IDIOCI!!!
Co się dziwić że w tym mieście się nić nie dzieje stadion budują 10 albo więcej lat, lotnisko którego jeszcze nie ma już kosztowało miasto wiele milionów złotych a zanim je wybudują kwota się zamknie w 500 mln albo więcej (bo miało być taniej niż w Niedźwiadzie ), drogi najgorsze w Polsce a może i w całej Unii zarobki takie żę ludzie wolą siedzieć na bezrobociu i na czarno pracować po prostu żal. Ale pan Wasilewski i inni się tym nie martwią bo po co ważne żeby 1 każdego miesiąca odpowiednia suma wpływała na konto i tyle.
Lublin to du... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 13:03
0
Jak się żadnych dróg nie remontuje prze 20 lat tylko od wejścia do Unii coś się ruszyło to mają pretensje że drogi złe i tak najlepiej zwalić na PRL że 40 lat temu źle pobudował
Avatar
JPII / 24 lutego 2010 o 12:52
0
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze.. na mnie możecie liczyć !
A może by tak kurwwa jego mać zamiast bądź co bądź zasadnego narzekania na włodarzy miasta, założyć własną partie złożoną z ludzi mocno niezadowolonych z życia w tym mieście jakich sporo na tym forum i pognębić troche w przyszłych wyborach tych skuurwysynów obecnie rządzących.. A nóż widelec ktoś z nas czyli szarej masy niezadowolonych ludzi dostanie sie do władz i zrobi porządek z tymi peerdolonymi dziadami? Wierze, że wszystko się da tylko wspolnie musimy sie zebrać do kupy i zacząć działać.. Kto chętny pójść w tym kierunku? Ja się pisze..... rozwiń
Avatar
Cancer / 24 lutego 2010 o 12:44
0
Pisać poważnie o lubelskich ulicach nie sposób, zatem fraszka:
Lepsze nic
niż Janicki plus Fic
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 12:02
0
jaki inwestor tu przyjdzie jak zobaczy ze ma takie drogi dojazdowe do swojej firmy, no jaki ?? i żadne lotnisko nikogo tu nie ściągnie
Avatar
Chłop Polski / 24 lutego 2010 o 11:32
0
KK napisał:
Proponuję zamknąć dziurawe ulice to będzie najtańsze rozwiązanie i kłopot z głowy dla urzędników !!!

TO JEST TEN CUD GOSPODARCZY DONALDA TUSKA I WINCENTA ROSTOWSKIEGO -tę mapę Europy na której Polska jako jedyna była zaznaczona na zielono a czym ci panowie się chlubili można wykorzystać bez przeróbki do innego celu- "NAJGORSZE DROGI w UE" (zielony kolor będzie symbolizował trawiastą nawierzchnię)-niby takie ekologiczne,to też powód do dumy.
Avatar
OO / 24 lutego 2010 o 11:32
0
Czy te ratuszowe deb***e nie widzą, że w mieście jest drogowa katastrofa i trzeba działać niekonwencjonalnie aby ratować sytuację. Przecież mają za to płacone. Może potrzeba przesunąć środki finansowe, może zaciągnąć kredyty, wystąpić o dotację ale trzeba działać i to szybko zanim na drogach ludzie pozabijają się.
Avatar
kandydat na prezydenta / 24 lutego 2010 o 11:32
0
Kilka spostrzeżeń (pewnie każdy z was ma takie przemyślenia ;D)

1. Nastawiali fotoradarów - masztów, nakupowali pistoletów - suszarek - fotoradarów ręcznych i co ?
a) będą nam mierzyć czy przekraczamy dozwolone 30km/h - bo stan nawierzchni nie pozwala na więcej.
czy pieniążki przeznaczone na fotoradary znajdują się w tej samej kategorii wydatków co remonty dróg ?
c) czy pieniążki z kar (mandatów) idą na coś w stylu = remont dróg czy pensje pana Prezydenta i spółki nierobów bez żadnej odpowiedzialności ?

2. Płacę do jasnej c_h_o_l_e_r_y milion podatków w akcyzie, milion podatków za samochód i nie ma k_ur_wa za co wyremontować drogi ?? złodzieje !!

3. Co robi Najwyższa Izba Kontroli ? Te drogi są łatane milion razy w sposób, który jak przyznała ostatnio jakaś pani rzecznik nie spełnia (k_ur_wa mać) standardów ! przecież to jawna niegospodarność ! to wyrzucanie pieniędzy w błoto ! publicznych pieniędzy ! złodzieje !!

4. Oni chcą budować lotnisko, Chryste Panie mój Najwspanialszy, oni mają problem z załataniem dziury,a chcą terminal lotniczy budować - Panie zlituj się nad nami i zgładź tych nieudaczników.

5. Teatr w wiecznej budowie, tunel w wiecznej budowie, obwodnice w wiecznej budowie, drogi w wiecznej budowie, aquapark w wiecznej budowie, LUBLIN nigdy nie skończy żadnej budowy mam wrażenie. A te pokończone już nadają się do remontów.

Wziąłbym się za to wszystko i zrobił porządek ale kto mnie wybierze ;/ Nazaciągałbym kredytów na rozwój, przecież to wszystko się zwróci, przyjdą fabryki, przyjdą koncerny zagraniczne (patrz Rzeszów, Mielec) Lublin ma zaplecze naukowe, ma kadrę, ma wszystko, tylko nie ma woli politycznej by coś zrobić ! lepiej się obijać na fotelu, pierdzieć w stołki i niech gamonie się męczą.
Kilka spostrzeżeń (pewnie każdy z was ma takie przemyślenia ;D)

1. Nastawiali fotoradarów - masztów, nakupowali pistoletów - suszarek - fotoradarów ręcznych i co ?
a) będą nam mierzyć czy przekraczamy dozwolone 30km/h - bo stan nawierzchni nie pozwala na więcej.
czy pieniążki przeznaczone na fotoradary znajdują się w tej samej kategorii wydatków co remonty dróg ?
c) czy pieniążki z kar (mandatów) idą na coś w stylu = remont dróg czy pensje pana Prezydenta i spółki nierobów bez żadnej odpowiedzialności ?
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 3 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 29 3

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 87 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 36 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!