Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2010 r.
13:24
Edytuj ten wpis

Żałoba narodowa potrwa tydzień. Odwołane koncerty, imprezy, mecze

Autor: Zdjęcie autora red
0 37 A A

W związku z tragedią w Smoleńsku w całej Polsce odwoływane są imprezy rozrywkowe. W Lublinie przeniesiono koncerty, odwołano m.in. Targi Motoryzacyjne Autosalon 2010 i wszystkie imprezy sportowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę po godz. 13 Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową. Na czas jej trwania odwołuje się zazwyczaj imprezy masowe i widowiska rozrywkowe (koncerty, rozgrywki sportowe), zaleca się także powściągliwość w zachowaniu oraz zmianę programów telewizyjnych (ograniczenie emisji programów rozrywkowych, komedii, reklam).

Msze święte w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego:

- Niedziela, godz. 17 - uroczystej mszy w archikatedrze lubelskiej będzie przewodniczył abp Józef Życiński,

- Poniedziałek, 12 kwietnia, godz. 19 - nabożeństwo w kościele akademickim KUL,

- Episkopat Polski zdecydował, że przez najbliższe dni, codziennie, we wszystkich kościołach odbędą się msze św. w intencji ofiar katastrofy.

Sklepy zamknięte

W zawiązku z żałobą wszystkie największe sieci handlowe ogłosiły, że w niedzielę nie otworzą swoich sklepów. W całym regionie zamknięte będą m.in.: Tesco, Carrefour, Real, E.Leclerc, Biedronka, Lidl, Media Markt, Makro Cash&Carry, Delima i Stokrotka. W niedzielę nieczynna będzie też Galeria Olimp w Lublinie.

Targi Motoryzacyjne Autosalon 2010 odwołane

W związku z tragicznymi wydarzeniami w lubelskie Targi Motoryzacyjne Autosalon 2010 zostały odwołane. Imprezę przeniesiono na 8 – 9 maja.

Imprezy sportowe odwołane
W regionie odwołano wszystkie imprezy sportowe zaplanowane na ten weekend

Przeniesiony koncert Anity Lipnickiej
W sobotę w lubelskiej filharmonii o godz. 17 miała wystąpić Anita Lipnicka. Koncert "Hard Land of Wonder” został przeniesiony na 8 lub 9 maja. Organizatorzy ustalają termin. Decyzja zapadnie w poniedziałek.



Teatr Andersena – zamknięty

Na czas żałoby narodowej swoje spektakle zawiesza teatr z ul. Jezuickiej. Nie będzie niedzielnego spektaklu oraz przedstawień "Nieznośnego słoniątka” i "Przygód Sindbada Żeglarza”. Dyrekcja teatru planuje, że placówka zacznie pracować 20 kwietnia, wystawiając o godz. 10 spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza”.

Teatr Muzyczny – spektakle odwołane i przełożone
Dyrekcja i artyści łącząc się w bólu z rodzinami i przyjaciółmi ofiar informują, że 10 i 11 kwietnia odwołują przedstawienia: "Carmen”: sobota godz. 18.00; "Calineczka”: niedziela godz. 12.00.

"Męski Wieczór” zaplanowany na niedzielę na godz. 17.00 został przeniesiony na 23 maja. Kupione i zarezerwowane bilety zachowują ważność.

Teatr informuje, że kasy biletowe przyjmują bilety w godzinach niniejszych spektakli oraz w dni powszednie w godzinach 10.00–18.00, soboty w godzinach 14.00–18.00 i w niedziele, na pół godziny przed zaplanowanymi spektaklami.




Chatka Żaka – zamknięte kino, odwołany spektakl Ewy Błaszczyk

W niedzielę w Art Studio o godz. 19 miała wystąpić Ewa Błaszczyk. Spektakl "Rok magicznego myślenia” został odwołany. Na początku tygodnia zapadnie decyzja czy będzie zaprezentowany w innym terminie.

Na czas żałoby narodowej odwołano wszystkie imprezy, jakie miały się odbyć w Chatce Żaka. Przez tydzień nie będzie seansów w kinie w ACK Chatka Żaka.

ABC przegląd filmów odwołany

W sobotę i niedzielę miały być kolejne seanse w ramach przeglądu "Kina autorskiego”. Nie będzie pokazu filmu "Będzie głośno” i filmu-niespodzianki. – O nowym terminie pokazów, kinomani zostaną powiadomieni, bo daty kolejnych seansów przeglądu nie ulegają zmianie – informują organizatorzy. 24 kwietnia zgodnie z programem będzie grany "Import/Export”.

Repertuaru nie zmienia natomiast największe lubelskie kino.

- Dziś i jutro wszystkie seanse bez zmian. W niedzielę wieczorem zapadnie decyzja co dalej - dowiedzieliśmy się w kinie Cinema City w Lublin Plaza.

Koncert katyński przeniesiony
11 kwietnia (niedziela), godz. 19 w sali koncertowej miał się odbyć koncert nadzwyczajny upamiętniający 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

– We wtorek, gdy będzie wiadomo, do kiedy będzie trwała żałoba narodowa zapadnie decyzja o nowym terminie koncertu – mówi Zygmunt Zakrzewski koordynator z działy marketingu Lubelskiej Filharmonii.

Także we wtorek zapadnie decyzja o terminie przełożonego Lubelskiego Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego. Koncerty miały zacząć się w poniedziałek i trwać do piątku.

Zmiana terminów imprez w Graffiti

Sobotnia impreza Kacezet&Dreadsquad została przeniesiona na inny termin. Organizatorzy ustalają datę.

Niedzielny koncert Vanity/Spiral/Disperse/Proghma-C został z powodu żałoby narodowej odwołany. Podobnie jak zaplanowany na środę 14 kwietnia koncert Eska Rock Tour 2010 i piątkowy koncert Aelo Tour zaplanowany na piątek 16 kwietnia.

We wtorek 13 kwietnia miał się odbyć koncert Progressive Spring Tour 2010. Impreza się odbędzie ale 26 kwietnia.

17 kwietnia w sobotę planowano koncert HEMP GRU. Koncert się odbędzie ale 11 czerwca (piątek).

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotnik / 11 kwietnia 2010 o 15:05
0
Dzisiaj o 12 razem z rodziną złorzyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod UM przy Placu Łokietka. Wracając do domu przejezdzaliśmy obok stadionu na którym jak gdyby nigdy nic stały namioty a handlującymi szmatami i jak zawsze motłoch kupujących.... Motłoch nie uszanował ani żałoby ani śmierci...
Wstyd mi za to że tak sie dzieje w Lublinie, największym mieście po tej stronie Wisły...
Avatar
~gość~ / 11 kwietnia 2010 o 14:53
0
Jakby powiedział porucznik Jaszczuk: "Popsuli samolot..."
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 00:03
0
Ludzie opanujcie się i przynajmniej teraz przestańcie się obrażać nawzajem!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2010 o 23:46
0
wesela swoją drogą... ludzie zamawiają sale 2 lata wcześniej w niektórych przypadkach, ale słyszałem że na mieście w niektórych klubach normalnie imprezy.........;(
Avatar
mela / 10 kwietnia 2010 o 23:29
0
zgadzam się straszna tragedia się stała, Polska w żałobie ale to nie znaczy, że przez cały tydzień ma być wszystko pozamykane. tak się nie da. ludzie muszą pracować. a co do Dworu Anna to jak ktoś już dawno zaplanował sobie wesele, zapłacił za nie to ma tak poprostu z niego zrezygnować? nikt mu pozatym nie zwróci tych zainwestowanych pieniędzy. ale to i tak będzie wesele trochę smutne.
Avatar
Kathe / 10 kwietnia 2010 o 22:57
0
WAWYWE napisał:
taak wal na swoja giełdę KMIOCIE i nie wspominaj mi o o opanowaniu ty chłopku roztropku

KMIOTEM to jesteś ty. Ludzie muszą pracować tak czy siak
Avatar
Kathe / 10 kwietnia 2010 o 22:53
0
Jakaś żałoba !!!!!! Ty durńu zginął nasz prezydent i połowa rządu a ty mówisz JAKAŚ ŻAŁOBA !!!!!!! nie jestes polakiem skoro tak mówisz !!!!
Avatar
kamils / 10 kwietnia 2010 o 22:52
0
ja tam też jutro jadę na giełdę.....mam nadzieje że będzie.
Avatar
kamilakami / 10 kwietnia 2010 o 22:46
0
JA sie zastanawiam czy jechac...musze kupic czesc do samochodu ak najszybciej. Szkoda że strona oficjalna jest tak zaniedbana że nie ma takich inforamacji bo nie wszystkie giełdy w Polsce beda zamkniete.
Avatar
kamilakami / 10 kwietnia 2010 o 22:43
0
WAWYWE napisał:
taak wal na swoja giełdę KMIOCIE i nie wspominaj mi o o opanowaniu ty chłopku roztropku



Pomyłka jestem kobietą Nerwowego człowieka z natury nie da sie uspokoic;) Dobrze wiedziec
Avatar
lotnik / 11 kwietnia 2010 o 15:05
0
Dzisiaj o 12 razem z rodziną złorzyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod UM przy Placu Łokietka. Wracając do domu przejezdzaliśmy obok stadionu na którym jak gdyby nigdy nic stały namioty a handlującymi szmatami i jak zawsze motłoch kupujących.... Motłoch nie uszanował ani żałoby ani śmierci...
Wstyd mi za to że tak sie dzieje w Lublinie, największym mieście po tej stronie Wisły...
Avatar
~gość~ / 11 kwietnia 2010 o 14:53
0
Jakby powiedział porucznik Jaszczuk: "Popsuli samolot..."
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 00:03
0
Ludzie opanujcie się i przynajmniej teraz przestańcie się obrażać nawzajem!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2010 o 23:46
0
wesela swoją drogą... ludzie zamawiają sale 2 lata wcześniej w niektórych przypadkach, ale słyszałem że na mieście w niektórych klubach normalnie imprezy.........;(
Avatar
mela / 10 kwietnia 2010 o 23:29
0
zgadzam się straszna tragedia się stała, Polska w żałobie ale to nie znaczy, że przez cały tydzień ma być wszystko pozamykane. tak się nie da. ludzie muszą pracować. a co do Dworu Anna to jak ktoś już dawno zaplanował sobie wesele, zapłacił za nie to ma tak poprostu z niego zrezygnować? nikt mu pozatym nie zwróci tych zainwestowanych pieniędzy. ale to i tak będzie wesele trochę smutne.
Avatar
Kathe / 10 kwietnia 2010 o 22:57
0
WAWYWE napisał:
taak wal na swoja giełdę KMIOCIE i nie wspominaj mi o o opanowaniu ty chłopku roztropku

KMIOTEM to jesteś ty. Ludzie muszą pracować tak czy siak
Avatar
Kathe / 10 kwietnia 2010 o 22:53
0
Jakaś żałoba !!!!!! Ty durńu zginął nasz prezydent i połowa rządu a ty mówisz JAKAŚ ŻAŁOBA !!!!!!! nie jestes polakiem skoro tak mówisz !!!!
Avatar
kamils / 10 kwietnia 2010 o 22:52
0
ja tam też jutro jadę na giełdę.....mam nadzieje że będzie.
Avatar
kamilakami / 10 kwietnia 2010 o 22:46
0
JA sie zastanawiam czy jechac...musze kupic czesc do samochodu ak najszybciej. Szkoda że strona oficjalna jest tak zaniedbana że nie ma takich inforamacji bo nie wszystkie giełdy w Polsce beda zamkniete.
Avatar
kamilakami / 10 kwietnia 2010 o 22:43
0
WAWYWE napisał:
taak wal na swoja giełdę KMIOCIE i nie wspominaj mi o o opanowaniu ty chłopku roztropku



Pomyłka jestem kobietą Nerwowego człowieka z natury nie da sie uspokoic;) Dobrze wiedziec
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 73 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 27 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 61 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!