Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 września 2021 r.
17:24

Zaskakująca decyzja prezydenta Lublina. Kilka godzin wcześniej poseł wnioskował o kontrolę CBA

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
21 61 A A
Nieoczekiwanie prezydent Krzysztof Żuk ogłosił dziś, że wycofuje z jutrzejszych obrad Rady Miasta projekt uchwały dotyczącej zamiany gruntów. O zbadanie tej sprawy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne niecałe trzy godziny wcześniej wnioskował poseł Jan Kanthak
Nieoczekiwanie prezydent Krzysztof Żuk ogłosił dziś, że wycofuje z jutrzejszych obrad Rady Miasta projekt uchwały dotyczącej zamiany gruntów. O zbadanie tej sprawy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne niecałe trzy godziny wcześniej wnioskował poseł Jan Kanthak (fot. Piotr Michalski | Dominik Smaga)

Prezydent Lublina wycofuje z Rady Miasta prośbę o zgodę na zamianę działek między miastem a deweloperem. Tłumaczy, że chce „umożliwić zbadanie” sprawy zainteresowanym podmiotom. A jeden z posłów chce, by sprawę zbadali agenci CBA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamiana miała polegać na tym, że spółka Interbud Construction odda miastu 0,8 ha zieleni w środku os. Botanik (bez możliwości zabudowy) i blisko 0,5 ha terenów pod mieszkania koło dzielnicy Felin. W zamian miasto oddałoby 0,1 ha u zbiegu ul. Jasnej i Ewangelickiej (z decyzjami dopuszczającymi budynek usługowy lub usługowo-mieszkalny) oraz 0,4 ha pod budowę mieszkań koło Felina.

Deweloper pozbyłby się gruntów na Botaniku, z których i tak nie miałby zysku, i przejął atrakcyjnie położoną działkę w centrum. Ratusz zapewnia, że zyskałoby miasto, bo przejęłoby zieleń w os. Botanik (przy ul. Relaksowej) i scaliłoby grunty pod budowę mieszkań koło Felina.

>>> Deweloper nie mógł budować w miejscu zieleni. To dostanie od miasta działkę w centrum Lublina

Opisane przez nas plany oburzyły senatora Jacka Burego (Polska 2050). Nazwał je „skrajnie nieodpowiedzialnym i niepokojącym działaniem władz Lublina”, które „nie wykazały się tutaj gospodarnością” oferując działkę przy Jasnej.

– Cieszę się, gdy moje miasto podejmuje próby pomocy przedsiębiorcom, ale chyba inaczej rozumiemy pomoc – pisał senator. – Dlaczego tak atrakcyjna działka nie zostanie sprzedana w przetargu, skoro miasto chce się jej pozbyć? – pytał Bury. Wspominał też o „powiązaniach osobowych”, a dopytany przez nas wyjaśnił, że prokurentem spółki Interbud Construction jest dziekan jednego z wydziałów Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, na którym wykłada prezydent Żuk.

>>> Ostre spięcie o zamianę działek. Senator pyta o powiązania, zastępca prezydenta zarzuca insynuacje

Słowa o „powiązaniach” Ratusz nazwał „insynuacją”. Przekonywał, że zamieniane działki mają z obu stron zbliżoną wartość. Tłumaczył też, że warto przejąć od spółki zieleń w os. Botanik, bo „może się okazać, że spółka ogrodzi te tereny”.

Nieoczekiwanie prezydent Krzysztof Żuk ogłosił dziś, że wycofuje z jutrzejszych obrad Rady Miasta projekt uchwały dotyczącej zamiany gruntów.

– Cel był oczywisty: ochrona przed zabudową terenów zielonych przy ul. Relaksowej oraz pozyskanie gruntów pod budowę mieszkań komunalnych i na wynajem w dzielnicy Felin – oznajmił Żuk. – Szkoda, że senator Bury przed postawieniem publicznie tak poważnych zarzutów, nie zadał sobie trudu poznania prawdy i sprawdzenia dokumentów.

Poseł prosi o zbadanie sprawy przez CBA

Prezydent tłumaczył, że wycofuje projekt z obrad „w celu umożliwienia zbadania poprawności procedury i wszelkich działań” przez „każdy podmiot, który chciałby to zrobić”. O zbadanie tej sprawy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne niecałe trzy godziny wcześniej wnioskował poseł Jan Kanthak (klub PiS).

Poseł podważał argument Ratusza, że chce chronić przed zabudową zieleń w os. Botanik. – To jest fałszywa alternatywa – mówił Kanthak. – Te tereny nie są do zabudowy, tą kwestią zajmowała się Rada Miasta, która nie udzieliła zgody, by teren mógł być zabudowany. Sprawa trafiła do sądu, który stanął po stronie Rady Miasta.

Kanthak krytykował plany zamiany działek. – To tak, jakby prezydent Żuk wziął malucha i oddał w zamian ferrari – mówił poseł. – Jaka jest podstawa wyboru spółki handlowej, jednej z firm deweloperskiej, dlaczego te działki, a nie inne? Tego typu pytania się budzą.

Ratusz zapewnił, że jest gotowy do kontroli. – Jesteśmy instytucją publiczną – stwierdziła Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Wszelka dokumentacja powstająca w Urzędzie Miasta Lublin jest jawna, a szczególnie posłowie i senatorowie, a także wszelkie podmioty kontrolne, mają prawo do wglądu w tę dokumentację.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piter79 / 8 września 2021 r. o 17:40
A nie mówiłem, że DW nakręci kolejną telenowelę? Wybory coraz bliżej, to nawet i Kanthak nagle sobie przypomniał o Lublinie.
Avatar
METATRON / 8 września 2021 r. o 18:01
To ten poseł z Gdańska, który "zwiedzał" sklepy mięsne dla gejów w San Francisco? Może wcale nie chodzi o działki, może Kanthakowi zależy by zbliżyć się do Senatora Burego? Wszak Bury to teraz całkiem dobra partia..
Avatar
Mariolubelski / 8 września 2021 r. o 17:54
Bez sensu. Przecież takich zamian gruntów co roku w każdym mieście są dziesiątki. I co teraz? Wszystkie wstrzymać? Jeżeli ktoś ma działkę metrowej szerokości, albo inne podobne dziwo, to też nie pozwolić miastu na zamianę? Bury upiekł polityczną pieczeń, podczepił się spadochroniarz Kanthak i jak widać po forach populistyczne hejterstwo nazywające się "aktywistami". A stracą mieszkańcy zarówno Botanika jak i Felina - ani terenu zielonego ani poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przy przyszłych miejskich blokach. Ale "sprawiedliwości stało się zadość", przynajmniej żaden cholerny prywaciarz nie skorzysta, a to najważniejsze! Teraz można z czystym patriotycznym sumieniem pójść się narąbać przed meczem i odmówić modlitwę z "dnia świra". Bo co - ktoś myśli że teraz Bury będzie się upominał za każdym szarakiem, który ma działkę w mieście pod zieleń której miasto nie chce wykupić ani zamienić? :D Wolne żarty. Jutro będzie już bicie piany na inny temat, uchodźcy, lgbt, covid, podatki, trybunał, fundusze UE... Aktywiści też interes takich osób mają w doopie, chyba, że można je akurat wykorzystać do uderzenia w rathaus i zarzucenia hipokryzji. Albo chyba, że chcą wyciąć drzewo na tej swojej zieleni - wtedy ta zieleń nagle robi się na wagę złota. :D
Bez sensu. Przecież takich zamian gruntów co roku w każdym mieście są dziesiątki. I co teraz? Wszystkie wstrzymać? Jeżeli ktoś ma działkę metrowej szerokości, albo inne podobne dziwo, to też nie pozwolić miastu na zamianę? Bury upiekł polityczną pieczeń, podczepił się spadochroniarz Kanthak i jak widać po forach populistyczne hejterstwo nazywające się "aktywistami". A stracą mieszkańcy zarówno Botanika jak i Felina - ani terenu zielonego ani poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przy przyszłych miejskich blokach. Ale &quo... rozwiń
Avatar
pepeszownik / 8 września 2021 r. o 18:12
Jednak można przekonać do ustępstw potencjalnego kandydata na wójta Gminy Niemce - mieszkającego na obszarze owej gminy (dokładnie: w Jakubowicach Konińskich)! Senatorsko - poselski sukces.
 I na czym niby polega ten rzekomy "sukces" skoro miasto na tej transakcji wyszłoby finansowo na plus? Pomijam tak oczywiste kwestie jak choćby dostępność terenów zielonych na Botaniku dla okolicznych mieszkańców. Aż tak cię cieszy, że nie dostaną parku czy boiska do grania? Dziwne podejście mówiąc szczerze.
Avatar
zLublina / 8 września 2021 r. o 18:01
Bez sensu. Przecież takich zamian gruntów co roku w każdym mieście są dziesiątki. I co teraz? Wszystkie wstrzymać? Jeżeli ktoś ma działkę metrowej szerokości, albo inne podobne dziwo, to też nie pozwolić miastu na zamianę? Bury upiekł polityczną pieczeń, podczepił się spadochroniarz Kanthak i jak widać po forach populistyczne hejterstwo nazywające się "aktywistami". A stracą mieszkańcy zarówno Botanika jak i Felina - ani terenu zielonego ani poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przy przyszłych miejskich blokach. Ale "sprawiedliwości stało się zadość", przynajmniej żaden cholerny prywaciarz nie skorzysta, a to najważniejsze! Teraz można z czystym patriotycznym sumieniem pójść się narąbać przed meczem i odmówić modlitwę z "dnia świra". Bo co - ktoś myśli że teraz Bury będzie się upominał za każdym szarakiem, który ma działkę w mieście pod zieleń której miasto nie chce wykupić ani zamienić? :D Wolne żarty. Jutro będzie już bicie piany na inny temat, uchodźcy, lgbt, covid, podatki, trybunał, fundusze UE... Aktywiści też interes takich osób mają w doopie, chyba, że można je akurat wykorzystać do uderzenia w rathaus i zarzucenia hipokryzji. Albo chyba, że chcą wyciąć drzewo na tej swojej zieleni - wtedy ta zieleń nagle robi się na wagę złota. :D
 trafione w punkt :) lepiej się tego nie da ująć :)
 trafione w punkt :) lepiej się tego nie da ująć :) rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 8 września 2021 r. o 18:04
Bez sensu. Przecież takich zamian gruntów co roku w każdym mieście są dziesiątki. I co teraz? Wszystkie wstrzymać? Jeżeli ktoś ma działkę metrowej szerokości, albo inne podobne dziwo, to też nie pozwolić miastu na zamianę? Bury upiekł polityczną pieczeń, podczepił się spadochroniarz Kanthak i jak widać po forach populistyczne hejterstwo nazywające się "aktywistami". A stracą mieszkańcy zarówno Botanika jak i Felina - ani terenu zielonego ani poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przy przyszłych miejskich blokach. Ale "sprawiedliwości stało się zadość", przynajmniej żaden cholerny prywaciarz nie skorzysta, a to najważniejsze! Teraz można z czystym patriotycznym sumieniem pójść się narąbać przed meczem i odmówić modlitwę z "dnia świra". Bo co - ktoś myśli że teraz Bury będzie się upominał za każdym szarakiem, który ma działkę w mieście pod zieleń której miasto nie chce wykupić ani zamienić? :D Wolne żarty. Jutro będzie już bicie piany na inny temat, uchodźcy, lgbt, covid, podatki, trybunał, fundusze UE... Aktywiści też interes takich osób mają w doopie, chyba, że można je akurat wykorzystać do uderzenia w rathaus i zarzucenia hipokryzji. Albo chyba, że chcą wyciąć drzewo na tej swojej zieleni - wtedy ta zieleń nagle robi się na wagę złota. :D
trafione w punkt :) lepiej się tego nie da ująć :)
Dzięki i tak zaraz przypełznie wiadoma melepeta i się spruje na sto postów ;) Tak na marginesie nie dziwię się, że pan Kalinowski chciał wycofać swoje pieniądze z tego szamba i nie chciał tego firmować ani kasą ani nazwiskiem.
Dzięki i tak zaraz przypełznie wiadoma melepeta i się spruje na sto postów ;) Tak na marginesie nie dziwię się, że pan Kalinowski chciał wycofać swoje pieniądze z tego szamba i nie chciał tego firmować ani kasą ani nazwiskiem. rozwiń
Avatar
na_haju / 8 września 2021 r. o 18:17
Jednak można przekonać do ustępstw potencjalnego kandydata na wójta Gminy Niemce - mieszkającego na obszarze owej gminy (dokładnie: w Jakubowicach Konińskich)! Senatorsko - poselski sukces.
I na czym niby polega ten rzekomy "sukces" skoro miasto na tej transakcji wyszłoby finansowo na plus? Pomijam tak oczywiste kwestie jak choćby dostępność terenów zielonych na Botaniku dla okolicznych mieszkańców. Aż tak cię cieszy, że nie dostaną parku czy boiska do grania? Dziwne podejście mówiąc szczerze.
  A jakiego ty podejścia oczekujesz od pisowskiego betonu czytaj zatwardziałego przeciwnika Żuka? Japolana nie obchodzą żadni mieszkańcy, on się cieszy jak małe dziecko gdy Żukowi się coś nie uda. I właśnie dzięki takim osobnikom, ten kraj wygląda obecnie jak wygląda.
  A jakiego ty podejścia oczekujesz od pisowskiego betonu czytaj zatwardziałego przeciwnika Żuka? Japolana nie obchodzą żadni mieszkańcy, on się cieszy jak małe dziecko gdy Żukowi się coś nie uda. I właśnie dzięki takim osobnikom, ten kraj wygląda obecnie jak wygląda. rozwiń
Avatar
BillyWhite / 8 września 2021 r. o 18:33
Bez sensu. Przecież takich zamian gruntów co roku w każdym mieście są dziesiątki. I co teraz? Wszystkie wstrzymać? Jeżeli ktoś ma działkę metrowej szerokości, albo inne podobne dziwo, to też nie pozwolić miastu na zamianę? Bury upiekł polityczną pieczeń, podczepił się spadochroniarz Kanthak i jak widać po forach populistyczne hejterstwo nazywające się "aktywistami". A stracą mieszkańcy zarówno Botanika jak i Felina - ani terenu zielonego ani poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przy przyszłych miejskich blokach. Ale "sprawiedliwości stało się zadość", przynajmniej żaden cholerny prywaciarz nie skorzysta, a to najważniejsze! Teraz można z czystym patriotycznym sumieniem pójść się narąbać przed meczem i odmówić modlitwę z "dnia świra". Bo co - ktoś myśli że teraz Bury będzie się upominał za każdym szarakiem, który ma działkę w mieście pod zieleń której miasto nie chce wykupić ani zamienić? :D Wolne żarty. Jutro będzie już bicie piany na inny temat, uchodźcy, lgbt, covid, podatki, trybunał, fundusze UE... Aktywiści też interes takich osób mają w doopie, chyba, że można je akurat wykorzystać do uderzenia w rathaus i zarzucenia hipokryzji. Albo chyba, że chcą wyciąć drzewo na tej swojej zieleni - wtedy ta zieleń nagle robi się na wagę złota. :D
Oczywistością są różne zamiany nieruchomości. W tym przypadku problemem są 'te metody' - to jest sposób prowadzenia ustaleń wstępnych oraz przygotowania (projektu) uchwały. Sztab prawników ratuszowych powinien wiedzieć, jak porządnie przygotować proces zamiany nieruchomości. Daleki jestem od wyręczania ich za darmo, bowien 'godzien jest robotnik zapłaty swojej'; uczciwą propozycję rozważę - Pan Doktor oraz Pan Koordynator (ratuszowych prawników) być może nadal mają numer mego telefonu. Czyżby w przypadku (aktualnie ewentualnej) uchwały marne były szanse na milczenie 'męża swojej żony' - to jest Wojewody Lubelskiego (męża ratuszowej podwładnej Pana doktora Krzysztofa Żuka)?
 ale ty ***isz jak potluczony, az sie tych dyrdymalow czytac nie chce, porzadnie przygotowac uchwale czyli w skrocie odpalic ci dzialke za posrednictwo? nie masz na chleb? to moge ci przelewem puscic 10 zl, chwala ci za to ze przynajmniej sie nie kryjesz z intecjami, japolanek sie piekli bo mu nic nie skapnie z zamiany gruntow miedzy deweloperem i miastem i dlatego ciska gromami w Zuka w internecie, dobre sobie hahaha
, az sie tych dyrdymalow czytac nie chce, porzadnie przygotowac uchwale czyli w skrocie odpalic ci dzialke za posrednictwo? nie masz na chleb? to moge ci przelewem puscic 10 zl, chwala ci za to ze przynajmniej sie nie kryjesz z intecjami, japolanek sie piekli bo mu nic nie skapnie z zamiany gruntow miedzy deweloperem i miastem i dlatego ciska gromami w Zuka w internecie, dobre sobie hahaha rozwiń
Avatar
pepeszownik / 8 września 2021 r. o 18:50
Jednak można przekonać do ustępstw potencjalnego kandydata na wójta Gminy Niemce - mieszkającego na obszarze owej gminy (dokładnie: w Jakubowicach Konińskich)! Senatorsko - poselski sukces.
I na czym niby polega ten rzekomy "sukces" skoro miasto na tej transakcji wyszłoby finansowo na plus? Pomijam tak oczywiste kwestie jak choćby dostępność terenów zielonych na Botaniku dla okolicznych mieszkańców. Aż tak cię cieszy, że nie dostaną parku czy boiska do grania? Dziwne podejście mówiąc szczerze.
Prawdopodobnie mało kogo - włącznie z Panem Senatorem oraz Panem Posłem - irytuje, a zwłaszcza bulwersuje, propozycja zamian gruntów 'na osiedlach' i w ich pobliżu; w przypadku uczciwych rozliczeń. Poszło jednak 'o jedną działkę za dużo' - tę w Centrum Luina - co może kojarzyć się z tytułem 'O jeden most za daleko'. Niby 'taki drobiazg' - a może okazać się kluczowym. Obce mi jest emocjonowanie się; analizuję sytuację.
 To może powiesz konkretnie, dlaczego ta wymiana nie jest rzekomo uczciwa. Tylko nie na zasadzie "wydaje mi się" albo "osiedlowe trawniki są nic nie warte a działki w centrum kosztują krocie". Wolałbym jakieś konkrety, wyliczenia, etc. Już jeden śmieszek pod poprzednim artykułem przekonywał że działki na Botaniku można kupić już za 5-10 zł za metr ale ten farmazon został szybko zweryfikowany.
 To może powiesz konkretnie, dlaczego ta wymiana nie jest rzekomo uczciwa. Tylko nie na zasadzie "wydaje mi się" albo "osiedlowe trawniki są nic nie warte a działki w centrum kosztują krocie". Wolałbym jakieś konkrety, wyliczenia, etc. Już jeden śmieszek pod poprzednim artykułem przekonywał że działki na Botaniku można kupić już za 5-10 zł za metr ale ten farmazon został szybko zweryfikowany. rozwiń
Avatar
pigmej / 8 września 2021 r. o 19:02
I jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, nagle wszyscy stali się ekspertami od cen nieruchomości. Fajnie czasem poczytać komentarze fotelowych pseudo-ekspertów co to wszędzie widzą geszefty i wałki - można się pośmiać.
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:09
PÓłtora mln za parę tys. metrów trawnika - hejka, mario-naganiari0 - kupuj szybK0, bo taka okazja się już nie P0wtórzy. P0stawisz bilbordy i garaże z blachy i zarobisz krocie :-DDD PS> Trzep w łapki od P0czątku, śmierdząca trzepaczK0 z P0dłej agencji.
 Coraz bardziej mi cię szkoda, bo zawsze szkoda mi ułomnych...
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:09
Jest teraz jasne, że wejście K0ncesjonowanego dewelo-buraczka na ścieżkę lex-deweloper to był od P0czątku tylK0 teatrzyk dla gawiedzi (zwłaszcza dla gawiedzi z osiedla Betonik). Leszczy na pseudo-apartamenty na dewelo-gettach dziś raczej trudno jest znaleźć, zwłaszcza mając za soba historię dewelo-partactwa. Co innego w Centrum - tu zawsze znajdą się chętni z Wypchanymi Portfelami, np. żeby sprawić sobie garsonierę do wymłócenia sekretary czy "towarów" wyrwanych w chlejniach na KraK0wskim.
 Zmień płytę, bo tę zdarłeś już do spodu.
 Zmień płytę, bo tę zdarłeś już do spodu. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:08
Była wiceprezydent Krakowa Elżbieta K. została zatrzymana przez CBA. K. wykorzystywała swoje wpływy w krakowskim magistracie, tak aby jego pracownicy wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów.
Może i zatrzymało. Pytanie, czy znajdą dowody, czy po prostu robią aferę, jak to w PiSowskim państwie stało się modne. Macie już dowody na winę byłego ministra Sławomira N.? Nie? Czyli po co była ta hucpa?
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:07
[...] Niech sobie deweloper sprzeda tą działkę na wolnym rynku i kupi za uzyskane środki inną  gdzie będzie się się mógł budować. Taka działka z zakazem zabudowy jest nic nie warta.[...]
 "Wolny rynek" jest dla leszczy, a nie dla Panów z Loży Deweloperskiej, którym geszefty serwuje na srebrej tacy dewelo-kamerdyner.
Coraz bardziej mi cię szkoda, bo zawsze szkoda mi ułomnych... 
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:07
Onet informuje dziś: ' CBA zatrzymało byłą wiceprezydent Krakowa. W tle łapówki za przychylność dla deweloperów '.
Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Takie wpisy (zwłaszcza powtarzane) mogą uzasadniać zawnioskowanie przez prokuratora o ubezwłasnowolnienie lub podjęcie stosownych czynności przez 'sąd opiekuńczy'.
Fandom Sułtana z Jakubowic tak często ma. Nienawiść Żuca się na K0mórki mózgowe jak rak. Ludziom z Żółtymi Papierami możesz nasK0czyć, P0dobnie jak Ludziom z Wypchanymi P0rtfelami.
 Coraz bardziej mi cię szkoda, bo zawsze szkoda mi ułomnych...
 Coraz bardziej mi cię szkoda, bo zawsze szkoda mi ułomnych... rozwiń
Avatar
_XD_ / 10 września 2021 r. o 07:51
Była wiceprezydent Krakowa Elżbieta K. została zatrzymana przez CBA. K. wykorzystywała swoje wpływy w krakowskim magistracie, tak aby jego pracownicy wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów.
 A co ze sprawą dwóch wież Kaczyńskiego? Już CBA i prokuratura zajęły się łapówkami i wykorzystywaniem wpływów aby urzędnicy wydali korzystne dla kaćzyńska decyzje?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 20:13
Była wiceprezydent Krakowa Elżbieta K. została zatrzymana przez CBA. K. wykorzystywała swoje wpływy w krakowskim magistracie, tak aby jego pracownicy wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów.
Avatar
Jasin / 9 września 2021 r. o 19:33
 "Wolny rynek" jest dla leszczy, a nie dla Panów z Loży Deweloperskiej, którym geszefty serwuje na srebrej tacy dewelo-kamerdyner.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 9 września 2021 r. o 18:36
Jest teraz jasne, że wejście K0ncesjonowanego dewelo-buraczka na ścieżkę lex-deweloper to był od P0czątku tylK0 teatrzyk dla gawiedzi (zwłaszcza dla gawiedzi z osiedla Betonik).
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 9 września 2021 r. o 18:15
10 lat doświadczenia w dewelo-ubogacaniu robi swoje.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!