Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2008 r.
18:39
Edytuj ten wpis

ZUS daje i odbiera

0 17 A A

Janusz Goral ponad 10 lat był na rencie. Ale lekarze orzekli, że może pracować i odebrali mu świadczenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chwilę potem mężczyzna miał zawał i znów okazało się, że jest niezdolny do pracy. Ale pieniędzy nie dostanie bo... zbyt długo
nie miał renty.

Kłopoty ze zdrowiem pana Janusza zaczęły się w 1994 roku. - Wieńcówka, dyskopatia, zwyrodnienie kręgosłupa i wrzody - wylicza Janusz Goral z Gościeradowa. - Nie mogłem dalej pracować, wystąpiłem o rentę.

Lekarze nie mieli wątpliwości: Goral jest schorowanym człowiekiem i należy mu się świadczenie. Otrzymywał je aż do 2001 roku. Wtedy komisja lekarska przy lubelskim oddziale ZUS po raz pierwszy orzekła, że mężczyzna jest zdolny do pracy i renta mu się nie należy.

- Wysłali mnie do sanatorium - opowiada pan Janusz. - Tamtejsi lekarze potwierdzili wszystkie moje schorzenia. Ale ZUS wiedział swoje.

Mężczyzna odwołał się do sądu. W 2003 roku biegli sądowi rozwiali wszystkie wątpliwości, co do stanu zdrowia Gorala. Wyliczyli wszystkie jego choroby i stwierdzili: "Nie podzielamy dotychczasowego orzeczenia orzeczników ZUS i stwierdzamy częściową niezdolność do pracy. Stan zdrowia opiniowanego uległ pogorszeniu, a nie poprawie”.

Na kolejnej komisji pan Janusz miał się stawić w 2005 roku. Tym razem lekarze uznali, że mimo wszystkich schorzeń, w tym przewlekłej niewydolności wieńcowej, jego stan znów się poprawił, więc renta mu się nie należy. Goral rozpoczął walkę przed sądem, którą w 2007 roku przegrał.

Gdy czekał na dokumenty z sądu, miał... zawał. Przeszedł dwie operacje. I w styczniu 2008 roku ponownie stanął przed lekarzami orzecznikami. Ci bez cienia wątpliwości uznali, że jest całkowicie niezdolny do pracy.

- Wystąpiłem o przywrócenie renty. I wtedy okazało się, że świadczenie mi się nie należy, bo... miałem zbyt długą przerwę w rencie! - mówi Goral.

W lubelskim oddziale ZUS sprawa Janusza Gorala jest doskonale znana. - Pan Goral nie ma prawa do świadczenia, gdyż nie może minąć więcej niż 18 miesięcy od ustania prawa do renty - tłumaczy Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS w Lublinie.

Ten paradoks najbardziej denerwuje pana Janusza: - Gdyby mi w 2005 roku nie zabrali renty wszystko byłoby dziś w porządku! Zszargali mi nerwy i na koniec zostawili bez środków do życia.

Nie dowiedzieliśmy się, na jakiej podstawie lekarze w 2005 roku uznali, że Janusz Goral jest zdrowy i odmówili mi renty.

- Wszystkie dokumenty są w sądzie - tłumaczy Andrusiewicz. Podkreśla jednak, że decyzja, którą podtrzymał wtedy sąd, musiała być słuszna. - Nie ma renty dożywotniej. Zdarzają się sytuacje, że stan chorego po rehabilitacji się poprawia.
Zawał, który przeszedł pan Janusz, świadczy jednak o czymś zupełnie innym. Dziś mężczyzna nie ma nawet na leki. Znów walczy o swoje prawa w sądzie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 20:49
0
Tez oczekuje na komisje w Lublinie ale nawet grosza nie dostana .Wiem ze wykaz ich tych lapowkarzy lubelskich co zasiadaja w komisjach ma Centralne Biuro Sledcze .Ich zywot ku koncowi na kaucje im strczy a z czego za kratkami bedA zYC .PACZKI NIE ZAWIOZE NIECH ZDYCHAJA.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 20:29
0
Konowaly-:lekarze:to osoby bez specjalizacji siedza ZUS im placi za kazda komisje to odrzucaja bo licza ze chory czlowiek bedzie sie odwolywal a oni tym samym pare zlotych uciulaja.Ale wlasnie ukroci sie im to Centralne Biuro Sledcze bierze sie za tych lapowkarzy.Narazie poaresztowane osoby w mniejszych odzialach ZUS-u,nastepne przewidziane sa w przyszlosci wykaz lubelskich konowalow zasiadajacych w komisjach tez juz CBS ma.Niedlugo sie wyjasni.
Avatar
luiza / 12 stycznia 2009 o 13:15
0
.....i jeszcze zastanawia mnie..... - wprost "zachodzę w głowę"......skąd ZUS bierze pieniądze na swoje tak wypasione gmachy ? na wysokie/!!/ płace swoich pracowników?
.......no i gdzie są te wszystkie wpłacane przez ubezpieczonych pieniądze ?
A ogólnie biorąc....to chyba ZUS jest biedny - skoro nie może być bardziej szczodry....
Avatar
luiza / 12 stycznia 2009 o 12:52
0
PODPISUJĘ SIĘ POD WSZYSTKIMI WYPOWIEDZIAMI !!!!
Wiele osób ma bardzo poważne zastrzeżenia do traktowania nas przez ZUS . To będzie gorący niemilknący temat ! Oby tylko jakiś zusowiec to przeczytał. Może się zastanowi zanim zadecyduje o losie człowieka.
Odnoszę takie wrażenie, że w Polsce, a w ZUS szczególnie przeciętnego petenta traktuje się w SZCZEGÓLNY sposób !
Robi się wszystko by odesłać z kwitkiem . Jeśli tylko jest możliwość neqatywnego załatwienia petenta - TO TAK WŁAŚNIE SIĘ GO ZAŁATWIA !!!!!!!!
No i ten brak życzliwej podpowiedzi...ukierunkowania........a nie każdy przecież wie wszystko .


Daaaaaaleko nam do cywilizowanych krajów, gdzie urzędnik WIE, że jest po to by służyć interesantowi.......
DAAAAAAALEKO.......
PODPISUJĘ SIĘ POD WSZYSTKIMI WYPOWIEDZIAMI !!!!
Wiele osób ma bardzo poważne zastrzeżenia do traktowania nas przez ZUS . To będzie gorący niemilknący temat ! Oby tylko jakiś zusowiec to przeczytał. Może się zastanowi zanim zadecyduje o losie człowieka.
Odnoszę takie wrażenie, że w Polsce, a w ZUS szczególnie przeciętnego petenta traktuje się w SZCZEGÓLNY sposób !
Robi się wszystko by odesłać z kwitkiem . Jeśli tylko jest możliwość neqatywnego załatwienia petenta - TO TAK WŁAŚNIE SIĘ GO ZAŁATW... rozwiń
Avatar
polak / 12 stycznia 2009 o 12:17
0
Jak mowia znawcy tematu tam gdzie ZUS tam konczy sie logika.
Dla ulatwienia zycia biurokratom z ZUS proponuja nowy przepis do kodeksu drogowego :
Wszyscy Obywatele Polski po przekroczeniu 50 lat zycia moga przechodzic jezdnie na czerwonym swietle.
Avatar
825D9C / 12 stycznia 2009 o 08:04
0
ZUS powinien byc w lublinie przeczesany z przekretami ludzie tam pracujacy wraz z dyrektorami maja swoje humory i nastroje i swoje według upodoban ustawy nawet z 1983 co nie jest zgodne z obecnymi dyrektor zc rzecznik i wielu innych powinna zostac dyscyplinarnie zwolniona za wyrzadzona szkode ludzka
Avatar
rycho / 23 września 2008 o 10:43
0
Podobno w Polsce nie istnieje eutanazja. A jak nazwać to co robi ZUS w majestacie prawa? Czy niedouczeni lekarze orzecznicy mogą negować diagnozy doktorów nauk medycznych lub profesorów. Na jakiej podstawie? Czy na podstawie dowolności interpretacji wyników badań? Czas z tym skończyć.
Avatar
123 / 22 września 2008 o 12:05
0
Mój przypadek jest podobny.....ponad 20 lat pracy w tym 15 górnictwa p/z (gdzie składki były na ZUS 300% normalnej) i co.......po 10 latach ZUS mnie "cudownie uzdrowił".....i "przywrócił" na papierze do pracy....jakiej......???? Jestem bez świadczeń...bezrobotny....mam 53lata......gdzie mam szukać swoich pieniędzy?????? Tego ZUS nie mówi!!!!!! Kto mnie przyjmie do pracy w tym wieku, skoro nie mogę wykonywać pracy fizycznej?????
Jestem "wrakiem", którego "nie przyjmie żaden port".... Ile jeszcze takich "wraków" wyprodukuje ZUS?????? A podobno "bezrobocie spada"??????
Mój przypadek jest podobny.....ponad 20 lat pracy w tym 15 górnictwa p/z (gdzie składki były na ZUS 300% normalnej) i co.......po 10 latach ZUS mnie "cudownie uzdrowił".....i "przywrócił" na papierze do pracy....jakiej......???? Jestem bez świadczeń...bezrobotny....mam 53lata......gdzie mam szukać swoich pieniędzy?????? Tego ZUS nie mówi!!!!!! Kto mnie przyjmie do pracy w tym wieku, skoro nie mogę wykonywać pracy fizycznej?????
Jestem "wrakiem", którego "nie przyjmie żaden por... rozwiń
Avatar
miasteczko_bp / 22 września 2008 o 12:02
0
to proste - nie dał w łapę i nie ma renty, innej opcji brak
Avatar
shabani / 22 września 2008 o 10:39
0
PRZYPADEK TEGO PANA PO ZAWALE, SWIADCZY OCHOROBIE ORZECZNIKOW.ONI DBAJA O WYTYCZNE I REALIZUJA ZALECENIA ZUS.ORZECZNICY POWINNI BYC SLUZBA NIEZALEZNA I NA WLASNYM ROZRACHUNKU,SADY ROWNIEZ SA POD KURATELA ZUS IKOLO SIE ZAMYKA.BIEDNY CZLOWIEK NIE JEST W STANIE WALCZYC Z TA MACHINA.MOZE DOCZEKAM,ZE PRZYJDZIE CZAS I TO WSZYSTKO ROZPEDZ NA CZTERY WIATRY.JA SAM WALCZYLEM PARE LAT BEDAC EMERYTEM WSZYSTKIE TRZY SPRAWY PRZEGRALEM NIBY PRZED NIEZAWISLYM SADEM.NIESTETY WIERZYLEM JA I DZIESIATKI TYSIECY EMERYTOW,ZE WYGRAMY Z GLUPIMI PRZEPISAMI.W JEDNYM WYPADKU POMOGL SAD NAJWYZSZY A W DRUGIM TRYBUNAL KONSTYTUCYJNY.EMERYTURY ZOSTALY PRZELICZONE PO NOWEMU.ALE CO MI Z TEGO UKRADZIONO MI DUZO PIENIEDZY NIE WYROWNUJAC NALEZNOSCI.TEMU PANU POLECAM SKIEROWANIE NA DROGE SADOWA I UZBROIENIE SIE W CIERPLIWOSC. ZYCZE DUZO ZDROWIA.
PRZYPADEK TEGO PANA PO ZAWALE, SWIADCZY OCHOROBIE ORZECZNIKOW.ONI DBAJA O WYTYCZNE I REALIZUJA ZALECENIA ZUS.ORZECZNICY POWINNI BYC SLUZBA NIEZALEZNA I NA WLASNYM ROZRACHUNKU,SADY ROWNIEZ SA POD KURATELA ZUS IKOLO SIE ZAMYKA.BIEDNY CZLOWIEK NIE JEST W STANIE WALCZYC Z TA MACHINA.MOZE DOCZEKAM,ZE PRZYJDZIE CZAS I TO WSZYSTKO ROZPEDZ NA CZTERY WIATRY.JA SAM WALCZYLEM PARE LAT BEDAC EMERYTEM WSZYSTKIE TRZY SPRAWY PRZEGRALEM NIBY PRZED NIEZAWISLYM SADEM.NIESTETY WIERZYLEM JA I DZIESIATKI TYSIECY EMERYTOW,ZE WYGRAMY Z GLUPIMI PRZEPISAMI.W JEDNYM... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 20:49
0
Tez oczekuje na komisje w Lublinie ale nawet grosza nie dostana .Wiem ze wykaz ich tych lapowkarzy lubelskich co zasiadaja w komisjach ma Centralne Biuro Sledcze .Ich zywot ku koncowi na kaucje im strczy a z czego za kratkami bedA zYC .PACZKI NIE ZAWIOZE NIECH ZDYCHAJA.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 20:29
0
Konowaly-:lekarze:to osoby bez specjalizacji siedza ZUS im placi za kazda komisje to odrzucaja bo licza ze chory czlowiek bedzie sie odwolywal a oni tym samym pare zlotych uciulaja.Ale wlasnie ukroci sie im to Centralne Biuro Sledcze bierze sie za tych lapowkarzy.Narazie poaresztowane osoby w mniejszych odzialach ZUS-u,nastepne przewidziane sa w przyszlosci wykaz lubelskich konowalow zasiadajacych w komisjach tez juz CBS ma.Niedlugo sie wyjasni.
Avatar
luiza / 12 stycznia 2009 o 13:15
0
.....i jeszcze zastanawia mnie..... - wprost "zachodzę w głowę"......skąd ZUS bierze pieniądze na swoje tak wypasione gmachy ? na wysokie/!!/ płace swoich pracowników?
.......no i gdzie są te wszystkie wpłacane przez ubezpieczonych pieniądze ?
A ogólnie biorąc....to chyba ZUS jest biedny - skoro nie może być bardziej szczodry....
Avatar
luiza / 12 stycznia 2009 o 12:52
0
PODPISUJĘ SIĘ POD WSZYSTKIMI WYPOWIEDZIAMI !!!!
Wiele osób ma bardzo poważne zastrzeżenia do traktowania nas przez ZUS . To będzie gorący niemilknący temat ! Oby tylko jakiś zusowiec to przeczytał. Może się zastanowi zanim zadecyduje o losie człowieka.
Odnoszę takie wrażenie, że w Polsce, a w ZUS szczególnie przeciętnego petenta traktuje się w SZCZEGÓLNY sposób !
Robi się wszystko by odesłać z kwitkiem . Jeśli tylko jest możliwość neqatywnego załatwienia petenta - TO TAK WŁAŚNIE SIĘ GO ZAŁATWIA !!!!!!!!
No i ten brak życzliwej podpowiedzi...ukierunkowania........a nie każdy przecież wie wszystko .


Daaaaaaleko nam do cywilizowanych krajów, gdzie urzędnik WIE, że jest po to by służyć interesantowi.......
DAAAAAAALEKO.......
PODPISUJĘ SIĘ POD WSZYSTKIMI WYPOWIEDZIAMI !!!!
Wiele osób ma bardzo poważne zastrzeżenia do traktowania nas przez ZUS . To będzie gorący niemilknący temat ! Oby tylko jakiś zusowiec to przeczytał. Może się zastanowi zanim zadecyduje o losie człowieka.
Odnoszę takie wrażenie, że w Polsce, a w ZUS szczególnie przeciętnego petenta traktuje się w SZCZEGÓLNY sposób !
Robi się wszystko by odesłać z kwitkiem . Jeśli tylko jest możliwość neqatywnego załatwienia petenta - TO TAK WŁAŚNIE SIĘ GO ZAŁATW... rozwiń
Avatar
polak / 12 stycznia 2009 o 12:17
0
Jak mowia znawcy tematu tam gdzie ZUS tam konczy sie logika.
Dla ulatwienia zycia biurokratom z ZUS proponuja nowy przepis do kodeksu drogowego :
Wszyscy Obywatele Polski po przekroczeniu 50 lat zycia moga przechodzic jezdnie na czerwonym swietle.
Avatar
825D9C / 12 stycznia 2009 o 08:04
0
ZUS powinien byc w lublinie przeczesany z przekretami ludzie tam pracujacy wraz z dyrektorami maja swoje humory i nastroje i swoje według upodoban ustawy nawet z 1983 co nie jest zgodne z obecnymi dyrektor zc rzecznik i wielu innych powinna zostac dyscyplinarnie zwolniona za wyrzadzona szkode ludzka
Avatar
rycho / 23 września 2008 o 10:43
0
Podobno w Polsce nie istnieje eutanazja. A jak nazwać to co robi ZUS w majestacie prawa? Czy niedouczeni lekarze orzecznicy mogą negować diagnozy doktorów nauk medycznych lub profesorów. Na jakiej podstawie? Czy na podstawie dowolności interpretacji wyników badań? Czas z tym skończyć.
Avatar
123 / 22 września 2008 o 12:05
0
Mój przypadek jest podobny.....ponad 20 lat pracy w tym 15 górnictwa p/z (gdzie składki były na ZUS 300% normalnej) i co.......po 10 latach ZUS mnie "cudownie uzdrowił".....i "przywrócił" na papierze do pracy....jakiej......???? Jestem bez świadczeń...bezrobotny....mam 53lata......gdzie mam szukać swoich pieniędzy?????? Tego ZUS nie mówi!!!!!! Kto mnie przyjmie do pracy w tym wieku, skoro nie mogę wykonywać pracy fizycznej?????
Jestem "wrakiem", którego "nie przyjmie żaden port".... Ile jeszcze takich "wraków" wyprodukuje ZUS?????? A podobno "bezrobocie spada"??????
Mój przypadek jest podobny.....ponad 20 lat pracy w tym 15 górnictwa p/z (gdzie składki były na ZUS 300% normalnej) i co.......po 10 latach ZUS mnie "cudownie uzdrowił".....i "przywrócił" na papierze do pracy....jakiej......???? Jestem bez świadczeń...bezrobotny....mam 53lata......gdzie mam szukać swoich pieniędzy?????? Tego ZUS nie mówi!!!!!! Kto mnie przyjmie do pracy w tym wieku, skoro nie mogę wykonywać pracy fizycznej?????
Jestem "wrakiem", którego "nie przyjmie żaden por... rozwiń
Avatar
miasteczko_bp / 22 września 2008 o 12:02
0
to proste - nie dał w łapę i nie ma renty, innej opcji brak
Avatar
shabani / 22 września 2008 o 10:39
0
PRZYPADEK TEGO PANA PO ZAWALE, SWIADCZY OCHOROBIE ORZECZNIKOW.ONI DBAJA O WYTYCZNE I REALIZUJA ZALECENIA ZUS.ORZECZNICY POWINNI BYC SLUZBA NIEZALEZNA I NA WLASNYM ROZRACHUNKU,SADY ROWNIEZ SA POD KURATELA ZUS IKOLO SIE ZAMYKA.BIEDNY CZLOWIEK NIE JEST W STANIE WALCZYC Z TA MACHINA.MOZE DOCZEKAM,ZE PRZYJDZIE CZAS I TO WSZYSTKO ROZPEDZ NA CZTERY WIATRY.JA SAM WALCZYLEM PARE LAT BEDAC EMERYTEM WSZYSTKIE TRZY SPRAWY PRZEGRALEM NIBY PRZED NIEZAWISLYM SADEM.NIESTETY WIERZYLEM JA I DZIESIATKI TYSIECY EMERYTOW,ZE WYGRAMY Z GLUPIMI PRZEPISAMI.W JEDNYM WYPADKU POMOGL SAD NAJWYZSZY A W DRUGIM TRYBUNAL KONSTYTUCYJNY.EMERYTURY ZOSTALY PRZELICZONE PO NOWEMU.ALE CO MI Z TEGO UKRADZIONO MI DUZO PIENIEDZY NIE WYROWNUJAC NALEZNOSCI.TEMU PANU POLECAM SKIEROWANIE NA DROGE SADOWA I UZBROIENIE SIE W CIERPLIWOSC. ZYCZE DUZO ZDROWIA.
PRZYPADEK TEGO PANA PO ZAWALE, SWIADCZY OCHOROBIE ORZECZNIKOW.ONI DBAJA O WYTYCZNE I REALIZUJA ZALECENIA ZUS.ORZECZNICY POWINNI BYC SLUZBA NIEZALEZNA I NA WLASNYM ROZRACHUNKU,SADY ROWNIEZ SA POD KURATELA ZUS IKOLO SIE ZAMYKA.BIEDNY CZLOWIEK NIE JEST W STANIE WALCZYC Z TA MACHINA.MOZE DOCZEKAM,ZE PRZYJDZIE CZAS I TO WSZYSTKO ROZPEDZ NA CZTERY WIATRY.JA SAM WALCZYLEM PARE LAT BEDAC EMERYTEM WSZYSTKIE TRZY SPRAWY PRZEGRALEM NIBY PRZED NIEZAWISLYM SADEM.NIESTETY WIERZYLEM JA I DZIESIATKI TYSIECY EMERYTOW,ZE WYGRAMY Z GLUPIMI PRZEPISAMI.W JEDNYM... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy 0

Rozmowa z Jackiem Garbaczewskim, dyrektorem SKENDE.

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem 4 1

Zataczającą się z wózkiem kobietę, zauważył w centrum Lublina przechodzień i poinformował o tym policjantów.

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany 16 3

Piątkowo-sobotnia noc zaowocowała kolejnymi kontrolami kierowców wykonujących przewozy za pośrednictwem aplikacji Taxify. Jedno z aut odjechało na lawecie.

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena 0 2

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23:30 w miejscowości Bogdanka.

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 0 5

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 3

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 5 9

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 5

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!