Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

12 listopada 2008 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Poruszający list do Baracka Obamy

0 16 A A

Tragedia mordu na polskim sierżancie US Marines Janie Pietrzaku i jego afroamerykańskiej żonie Quianie poruszyła całą Polskę i USA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Matka bestialsko zabitego Polaka, Henryka Pietrzak napisała list do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Bracka Obamy, w którym opisuje swoje cierpienia.

Nowy Jork, 11 listopada 2008 rok.

Szanowny Pan
BARACK OBAMA
Prezydent-Elekt
Stanów Zjednoczonych
Ameryki

Szanowny Panie Prezydencie,

Zabili mi syna. Miał 24 lata. Był sierżantem US Marines. Nazywał się Jan Paweł Pietrzak. Jan Paweł to polskie imiona odpowiadające angielskim John Paul. Syn dostał je dla uczczenia Jana Pawła II, polskiego papieża Kościoła Rzymskokatolickiego, który odmienił oblicze świata i zmienił bieg jego historii
doprowadzając do upadku komunizmu.

W 1994 roku, wraz z mężem, synem i córką wyemigrowaliśmy do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkaliśmy na Brooklynie w Nowym Jorku. Oboje z mężem ciężko pracowaliśmy, aby wychować nasze dzieci na dobrych Amerykanów i patriotów ich nowej ojczyzny. Po zbrodniczym ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku, kiedy syn miał 17 lat, zdecydował, że pójdzie do US Marines. Chciał bronić Ameryki. Chciał to robić w legendarnej formacji amerykańskich sił zbrojnych, znanej z waleczności, wierności i poświęcenia. Strzegącej prezydentów Stanów Zjednoczonych i najważniejszych osób w państwie. Chciał iść drogą ciężkiej, ale zaszczytnej służby.

Wstąpił do Marines w 2003 roku. Walczył w Iraku. Po powrocie służył w bazie Camp Pendleton w Kalifornii. Awansował i robil karierę w jednostce helikopterowej, jako sierżant dowódca zespołu obsługi technicznej maszyn bojowych. W maju tego roku kupił dom w Winchester. 8 sierpnia br. poślubił Quianę Jenkins, amerykańską Afroamerykankę z Kalifornii. Zaczęli budować swoje własne życie.

To życie odebrane im zostało w bestialski sposób 15 października tego roku.
Oboje zostali napadnięci we własnym domu. Zostali związani i zakneblowani.
Następnie poddani nieludzkim torturom. Żonę syna w bestialski sposób gwałcono. Najprawdopodobniej na jego oczach. Potem, z zimną krwią dokonano egzekucji.

Sprawcami okazali się... czterej żołnierze US Marines, tacy jak mój syn. Jego bracia w służbie. Z tej samej jednostki, co syn. Dwóch z nich było jego podkomendnymi.

Sprawcami okazali się czterej Afroamerykanie, tak jak moja synowa. Jej bracia z tej samej grupy etnicznej.

Bracia zabili brata i siostrę.

Pytam: Dlaczego się tak stało? Skąd znaleźli w sobie tyle dzikiej, bezwzględnej siły i okrucieństwa? Co ich motywowało? Co sprawiało, że mój syn i moja synowa stali się dla nich nie do zniesienia? Czy tylko chęć okradzenia ich domu? Jeżeli tak, to dlaczego nie przyszli, kiedy nikogo w nim nie było, a w środku nocy, po zęby uzbrojeni?

Pytam: Jak to się stało? Jak w US Marines mogli się znaleźć ludzie o skłonnościach morderców, z których co najmniej jeden - jak czytam w prasie - był członkiem gangu? Czy to prawda, że w ostatnich latach kryteria naboru do sił zbrojnych zostały tak obniżone, że mogą w nich służyć ludzie z przeszłością kryminalną i wyrokami, bowiem brakuje chętnych do wojennej służby? Czy, gdyby nie mogli, mój syn i moja synowa, żyliby dziś?

Śmierć na wojnie z ręki wroga jest dla żołnierza honorem patriotycznym. Ten fakt pozwala przezwyciężyć rodzinie tragedię rozstania. Śmierć żołnierza we własnej ojczyźnie z ręki drugiego żołnierza odbiera sens służbie wojskowej. Dla rodziny staje się wiecznym cierpieniem. Moje cierpienie nie ustanie póki żyję.

Chcę jednak, aby nigdy, żadna matka żołnierza nie musiała cierpieć z tego samego powodu, co ja. Dlatego chcę, aby sprawa śmierci mego syna została wyjaśniona do samego końca. Należy się to wszystkim matkom wszystkich żołnierzy pozostających w służbie.

Ta sama wiedza należy się także rodzicom mojej synowej. Muszą wiedzieć, dlaczego zginęła, jako żona żołnierza. Dlaczego została wybrana na cel wrogiego i bestialskiego ataku we własnej ojczyźnie i w czasie pokoju. Należy się to także wszystkim rodzicom wszystkich żołnierskich żon.

Poprzez śmierć Quiany i Jana Pawła dokonało się zło śmiertelne. Zginęli z rąk braci. Najwyższa pora, aby w Ameryce nikt więcej już nigdy tak nie ginął.
Time for Change.

Zwracam się do Pana, aby pomógł mi Pan w możliwość tej Zmiany uwierzyć.

Niech Bóg ma Pana w swej opiece.

Z wyrazami szacunku i nadziei,
Henryka Pietrzak-Varga


Zabili przełożonego, bo był biały?

Czarnoskórzy Marines przez kilka godzin torturowali i zabili swego dowódcę i jego żonę. Szczegóły zbrodni prasa ujawniła w dzień po wyborach prezydenckich.

Mordercy wdarli się do domu dwojga młodych ludzi, obezwładnili ich, torturowali, ją okrutnie gwałcili, a następnie zabili strzałami w głowę.

Oficjalnie, śledczy podają motyw "rabunkowy”. Obie rodziny w to nie wierzą. Podobnie Polonia, która mówi raczej o motywie rasowym czy wręcz rasistowskim. Być może dla czarnoskórych podwładnych Pietrzaka, fakt że poślubił afroamerykańską piękność, robił karierę wojskową, a ich miał "pod sobą” był nie do zniesienia. Ten motyw zasugerował zresztą konserwatywny dziennik "New York Post”.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ks.Mateusz / 9 października 2012 o 17:17
0
Pani Henryko,
Czy przez te lata wywalczyła Pani to, czego chciała?
Czy tragiczna śmierć Syna została rozliczona przez sąd, a zbrodniarze ukarani?
Niech Bóg będzie z Panią. Zawsze i wszędzie.
Avatar
Mirek Nowicki / 31 stycznia 2009 o 20:48
0
Bardzo tej Pani wspolczuje ale..
Teraz trzeba patrzec na swiat realistycznie. Przede wszystkim Barack i jego zona to urodzeni rasisci. Oczywiscie ze odpisza na list ale bez zadnych szczegolow aby przypadkiem nie narazic sie czarnej opini publicznej. Poza kulisami beda wywierac naciski aby sedzia byl czarny i lawa przysieglych tez, bo wszyscy wiemy jak morderca OJ Simpson zostal uniewinnioy. A gdy to zawiedzie to lobuz z Chicago za cztery lata "znajdzie" okolicznosci do ulaskawienia swoich braci i prawdopodobnie wypusci ich na wolnosc uzywajac prezydenckiego pardonu. Wiem ze wielu ludzi mysli innymi kategoriami ale ja mialem "przyjemnosc" pracowac wsrod czarnych i miec Afrikanina za kierownika przez 9 lat.
Wspolczuje bardzo Pani Pietrzak.
Mirek Nowicki
Bardzo tej Pani wspolczuje ale..
Teraz trzeba patrzec na swiat realistycznie. Przede wszystkim Barack i jego zona to urodzeni rasisci. Oczywiscie ze odpisza na list ale bez zadnych szczegolow aby przypadkiem nie narazic sie czarnej opini publicznej. Poza kulisami beda wywierac naciski aby sedzia byl czarny i lawa przysieglych tez, bo wszyscy wiemy jak morderca OJ Simpson zostal uniewinnioy. A gdy to zawiedzie to lobuz z Chicago za cztery lata "znajdzie" okolicznosci do ulaskawienia swoich braci i prawdopodobnie wypusci ich na... rozwiń
Avatar
Baraniak / 16 listopada 2008 o 13:48
0
Jestem z Kłodzka, skąd pochodzi rodzina Pietrzaków. Myślę, że w naszym mieście powinna się odbyć specjalna Msza św. za duszę tego dzielnego chłopca, a poprzez męczeńską śmierć bohatera naszego miasta. Z tego co wiem, w dniu pogrzebu Mszę św. za jego duszę odprawiał w Nowym Jorku
Ks.Bp. Ignacy Dec, ordynariusz naszej Diecezji Świdnickiej.
Avatar
Krystyna / 16 listopada 2008 o 12:29
0
List Pani Henryki Pietrzak porusza do łez i jest przykładem Jej wielkiej godności w nieszcęściu. 15 listopada mija miesiąc od starsznego ciosu, jakiego doznała. W tę niedzielę poproszę mego Księdza Proboszcza, aby modlił się za duszę Jana Pawła Pietrzaka, za Jego Matkę i całą Rodzinę podczas mszy. Je będę to również robiła.
Avatar
Ewa / 13 listopada 2008 o 17:56
0
Piękny, godny list. Wspaniała kobieta wychowała wspaniałego syna. Jestem matką 23latka. Wiem jak cudownie jest patrzeć jak rozwija skrzydła, jak rusza w świat, robi to o czym marzył. Nie wyobrażam sobie co to za tragedia widzieć przerwany taki lot. W sposób tak bestialski i bezsensowny. Nie mogę powiedzieć, że łączę się z Panią w bólu bo nawet jeśli teraz płaczę to tego bólu nie podzielę. Mogę się tylko pomodlić za te piękne dzieci.
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 01:43
0
Ciekawe, kiedy inne media podadzą za wami o liście matki do Obamy? Z Lublina robicie prasę krajową.
Avatar
apple / 13 listopada 2008 o 01:36
0
Good job. Daily News follows you:

.http://www.nydailynews.com/news/ny_crime/2008/11/12/2008-11-12_mother_of_murdered_marine_jan_pawel_piet.html
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 01:23
0
"jo" to palant. Wszelka z nim polemika to nieuzasdniane czynieni mu uprzejmosci.
Avatar
robi / 13 listopada 2008 o 00:48
0
jo napisał:
Skoro mordercy Pietrzaka byli żołnierzami i służyli w ogarniętym wojną Iraku to strach pomyśleć co wyrabiali tam z irackimi cywilami. Zresztą sam Pietrzak też brał udział w barbarzyńskiej okupacji Iraku, gdzie Amerykanie mordowali i gwałcili cywilów, używali bomb kasetowych i fosforowych w miastach, torturowali i więzili schwytane dzieci. Oczywiście potępiam zabójstwo Pietrzaka, ale czy nie warto przy okazji zastanowić się nad losem ofiar, które on być może własnoręcznie oprawił w Iraku? Przecież nie pojechal tam na piknik...

Nie masz prawa przypuszczać czegokolwiek nie mając dowodów! Wydaje Ci się?... oszalałeś? Jest takie przysłowie które mówi, że do obrzucanego błotem zawsze przyklei się trochę grudek. O to Ci chodzi? Jakim prawem?... Zawsze i wszędzie można być człowiekiem, podobnie jak zawsze i wszedzie można być sukinsynem. Nawet siedząc za komputerem i pisząc co tylko do głowy przyjdzie...

Nie masz prawa przypuszczać czegokolwiek nie mając dowodów! Wydaje Ci się?... oszalałeś? Jest takie przysłowie które mówi, że do obrzucanego błotem zawsze przyklei się trochę grudek. O to Ci chodzi? Jakim prawem?... Zawsze i wszędzie można być człowiekiem, podobnie jak zawsze i wszedzie można być sukinsynem. Nawet siedząc za komputerem i pisząc co tylko do głowy przyjdzie... rozwiń
Avatar
Steve / 12 listopada 2008 o 23:36
0
"Dziennik Wschodni" jest cytowany przez 'New York Daily News", najbardziej znaną gazetę miejską na świecie o nakładzie ok. 1 mln egzemplarzy. Bez przesady: to jest nobilitacja.
Avatar
Ks.Mateusz / 9 października 2012 o 17:17
0
Pani Henryko,
Czy przez te lata wywalczyła Pani to, czego chciała?
Czy tragiczna śmierć Syna została rozliczona przez sąd, a zbrodniarze ukarani?
Niech Bóg będzie z Panią. Zawsze i wszędzie.
Avatar
Mirek Nowicki / 31 stycznia 2009 o 20:48
0
Bardzo tej Pani wspolczuje ale..
Teraz trzeba patrzec na swiat realistycznie. Przede wszystkim Barack i jego zona to urodzeni rasisci. Oczywiscie ze odpisza na list ale bez zadnych szczegolow aby przypadkiem nie narazic sie czarnej opini publicznej. Poza kulisami beda wywierac naciski aby sedzia byl czarny i lawa przysieglych tez, bo wszyscy wiemy jak morderca OJ Simpson zostal uniewinnioy. A gdy to zawiedzie to lobuz z Chicago za cztery lata "znajdzie" okolicznosci do ulaskawienia swoich braci i prawdopodobnie wypusci ich na wolnosc uzywajac prezydenckiego pardonu. Wiem ze wielu ludzi mysli innymi kategoriami ale ja mialem "przyjemnosc" pracowac wsrod czarnych i miec Afrikanina za kierownika przez 9 lat.
Wspolczuje bardzo Pani Pietrzak.
Mirek Nowicki
Bardzo tej Pani wspolczuje ale..
Teraz trzeba patrzec na swiat realistycznie. Przede wszystkim Barack i jego zona to urodzeni rasisci. Oczywiscie ze odpisza na list ale bez zadnych szczegolow aby przypadkiem nie narazic sie czarnej opini publicznej. Poza kulisami beda wywierac naciski aby sedzia byl czarny i lawa przysieglych tez, bo wszyscy wiemy jak morderca OJ Simpson zostal uniewinnioy. A gdy to zawiedzie to lobuz z Chicago za cztery lata "znajdzie" okolicznosci do ulaskawienia swoich braci i prawdopodobnie wypusci ich na... rozwiń
Avatar
Baraniak / 16 listopada 2008 o 13:48
0
Jestem z Kłodzka, skąd pochodzi rodzina Pietrzaków. Myślę, że w naszym mieście powinna się odbyć specjalna Msza św. za duszę tego dzielnego chłopca, a poprzez męczeńską śmierć bohatera naszego miasta. Z tego co wiem, w dniu pogrzebu Mszę św. za jego duszę odprawiał w Nowym Jorku
Ks.Bp. Ignacy Dec, ordynariusz naszej Diecezji Świdnickiej.
Avatar
Krystyna / 16 listopada 2008 o 12:29
0
List Pani Henryki Pietrzak porusza do łez i jest przykładem Jej wielkiej godności w nieszcęściu. 15 listopada mija miesiąc od starsznego ciosu, jakiego doznała. W tę niedzielę poproszę mego Księdza Proboszcza, aby modlił się za duszę Jana Pawła Pietrzaka, za Jego Matkę i całą Rodzinę podczas mszy. Je będę to również robiła.
Avatar
Ewa / 13 listopada 2008 o 17:56
0
Piękny, godny list. Wspaniała kobieta wychowała wspaniałego syna. Jestem matką 23latka. Wiem jak cudownie jest patrzeć jak rozwija skrzydła, jak rusza w świat, robi to o czym marzył. Nie wyobrażam sobie co to za tragedia widzieć przerwany taki lot. W sposób tak bestialski i bezsensowny. Nie mogę powiedzieć, że łączę się z Panią w bólu bo nawet jeśli teraz płaczę to tego bólu nie podzielę. Mogę się tylko pomodlić za te piękne dzieci.
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 01:43
0
Ciekawe, kiedy inne media podadzą za wami o liście matki do Obamy? Z Lublina robicie prasę krajową.
Avatar
apple / 13 listopada 2008 o 01:36
0
Good job. Daily News follows you:

.http://www.nydailynews.com/news/ny_crime/2008/11/12/2008-11-12_mother_of_murdered_marine_jan_pawel_piet.html
Avatar
Gość / 13 listopada 2008 o 01:23
0
"jo" to palant. Wszelka z nim polemika to nieuzasdniane czynieni mu uprzejmosci.
Avatar
robi / 13 listopada 2008 o 00:48
0
jo napisał:
Skoro mordercy Pietrzaka byli żołnierzami i służyli w ogarniętym wojną Iraku to strach pomyśleć co wyrabiali tam z irackimi cywilami. Zresztą sam Pietrzak też brał udział w barbarzyńskiej okupacji Iraku, gdzie Amerykanie mordowali i gwałcili cywilów, używali bomb kasetowych i fosforowych w miastach, torturowali i więzili schwytane dzieci. Oczywiście potępiam zabójstwo Pietrzaka, ale czy nie warto przy okazji zastanowić się nad losem ofiar, które on być może własnoręcznie oprawił w Iraku? Przecież nie pojechal tam na piknik...

Nie masz prawa przypuszczać czegokolwiek nie mając dowodów! Wydaje Ci się?... oszalałeś? Jest takie przysłowie które mówi, że do obrzucanego błotem zawsze przyklei się trochę grudek. O to Ci chodzi? Jakim prawem?... Zawsze i wszędzie można być człowiekiem, podobnie jak zawsze i wszedzie można być sukinsynem. Nawet siedząc za komputerem i pisząc co tylko do głowy przyjdzie...

Nie masz prawa przypuszczać czegokolwiek nie mając dowodów! Wydaje Ci się?... oszalałeś? Jest takie przysłowie które mówi, że do obrzucanego błotem zawsze przyklei się trochę grudek. O to Ci chodzi? Jakim prawem?... Zawsze i wszędzie można być człowiekiem, podobnie jak zawsze i wszedzie można być sukinsynem. Nawet siedząc za komputerem i pisząc co tylko do głowy przyjdzie... rozwiń
Avatar
Steve / 12 listopada 2008 o 23:36
0
"Dziennik Wschodni" jest cytowany przez 'New York Daily News", najbardziej znaną gazetę miejską na świecie o nakładzie ok. 1 mln egzemplarzy. Bez przesady: to jest nobilitacja.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 0 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 0 10

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 3

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 2 9

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 10 2

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 15

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 7 8

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 2 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 19 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!