Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 grudnia 2010 r.
11:38
Edytuj ten wpis

Wasilewski: Spełniłem obietnice w 70 proc. Nikt nie był tak drapany, jak ja

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A

– Nie znam prezydenta, który byłby bardziej drapany niż ja. Jedną z przyczyn, dlaczego nie chciałem kandydować było to, że skupiam niechęć dziennikarzy. I gdybym był nadal prezydentem to miasto może by na tym straciło - mówi Adam Wasilewski, były prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co czuł Adam Wasilewski żegnając się z Ratuszem? Zmęczenie, ulgę czy satysfakcję?

– Satysfakcję. Głownie z tego, że zrealizowałem swój cel w odniesieniu do Krzysztofa Żuka, którego namawiałem, by kandydował, ale również satysfakcję z tego, co wspólnie zrobiliśmy.

A jeśli chodzi o prezydenturę?

– Spełniłem obietnice w 70 proc., ale nie mówi się o tych programach, które zostały zrealizowane, ale o tych, które nie zostały. A ja uważam, że trzeba rozmawiać też o tym, co się udało.

Co się udało?

– Strefa ekonomiczna, która rozwija się najlepiej we wschodniej Polsce. To był pierwszy punkt programu. Mówiłem o rozwoju kultury: weszliśmy do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Zmienił się marketing miejski, została opracowana strategia, która musi być realizowana, by zmienić negatywny w oczach wielu mieszkańców obraz miasta. Mieszkańcy oceniają pracę urzędników na 4,5. Zrealizowaliśmy inwestycje na kwotę 2,5 razy większą niż w poprzedniej kadencji.

Były chwile, gdy czuł się pan dumny?

– Parę razy. Ostatnio, kiedy okazało się, że Lublin jest w finale ESK. Byłem też dumny, gdy w maju na spotkaniu dużej organizacji biznesowej w Madrycie mogłem się pochwalić, że Lublin jest na pierwszym miejscu rankingu Forbesa, jeśli chodzi o atrakcyjność miast dla biznesu. Gdy zostałem prezydentem, był na dziewiątym.

A kiedy się pan wstydził?

– Na początku zauważałem coś w rodzaju chaosu w mieście, ale to się z roku na rok zmienia na lepsze Wymiana urzędników na młodszych dała dobre efekty. Wstydzę się, gdy z rankingów opartych na opiniach mieszkańców dowiaduję się, że jesteśmy daleko na liście. A w tych opierających się na twardych wskaźnikach jesteśmy w pierwszej piątce. Dotyczy to np. oszczędności wydatków na administrację – tu jesteśmy na trzecim miejscu. Budżet miasta w 2009 r. za który nie uzyskałem absolutorium był, jeśli chodzi o inwestycje, wykonany w 93 proc., co stawia nas na czwartym miejscu wśród 12 metropolii. Zaś rankingi oparte na subiektywnych ocenach mieszkańców wypadają źle.

Dlaczego mieszkańcy tak źle oceniają swoje miasto?

– Sam się zastanawiałem. Chciałem nawet zlecić poważne badania socjologiczne. Czy jesteśmy malkontentami? Myślę, że tak, ale o to powinien pan spytać też siebie i kolegów po fachu.

Nie miał pan dość dziennikarzy?

– Chwilami tak. Poczytuję sobie za porażkę, że nie potrafiłem znaleźć odpowiedniej platformy współpracy z mediami. Ale nie tylko siebie o to oskarżam.

Kogo jeszcze?

– Także niektórych dziennikarzy i media, które uważają, że lepiej się sprzedają złe wiadomości.

Kiedy zrezygnował pan z walki o reelekcję?

– Ostatecznie rok temu.

Dlaczego pan wtedy tego nie powiedział.

– Bo należałoby się spodziewać rozprzężenia w urzędzie.

Może po prostu nie potrafił pan uderzyć pięścią w stół?

– W urzędzie pracuje 1200 osób, a prezydentowi w jakimś tam stopniu podlega aż 15 tys. pracowników. Są ludzie, którzy pracują lepiej i gorzej. To statystyka, nie kwestia uderzenia pięścią w stół.

Gdyby cztery lata temu wiedział pan, jak to wygląda, startowałby pan w wyborach?

– Nie zakładałem, że to będzie tak bardzo powiązane z polityką. Sytuacja w radzie była niekorzystna, nie miałem większości. W moim klubie były dwie frakcje, one się ścierały, część radnych opuściła klub. Spośród 12 największych miast nie znam żadnego, gdzie prezydent by nie miał większości. Zakładałem, że jeśli będę podejmował dobre działania, to zyskają wsparcie, ale nie zawsze tak było. Zaryzykuję twierdzenie, że im więcej było sukcesów, tym więcej było kłopotów.

Dziś pan to już wie. Wystartowałby pan?

– No przecież teraz nie zdecydowałem się na start w wyborach.

Właśnie dlatego?

– Po pierwsze to uważam, że po sześćdziesiątce nie powinno się zajmować wysokich funkcji wykonawczych. Po drugie mój były zastępca jest młodszy i zorientowany w sprawach miasta, będzie dobrze pełnił urząd. Moja rezygnacja jest też protestem – wiem, że mało ważnym – przeciwko brutalizacji polityki.

Największy żal do radnych?

– To, że nie przeszedł projekt dotyczący górek.

A do siebie?

– Może byłem za dużym idealistą, uważałem, że jeśli ja chcę coś zrobić dobrego, to będę mieć wsparcie. Pewnie trzeba było o każdy projekt walczyć negocjując. Mogę podać przykład, czego żałuję. Jak przyszło do głosowania nad górkami czechowskimi przyszedł jeden z radnych i zapytał jak ma głosować. Powiedziałem, że to dobry projekt i żeby głosował "za”, a on zagłosował "przeciw”. A trzeba było powiedzieć: albo będziesz "za”, albo pomysły dotyczące twojego okręgu wyborczego nie zostaną zrealizowane. Tak to się robi.

Wierzy pan, że Lublin będzie mieć prezydenta, który będzie wygrywał wybory w pierwszej turze, jak Gdynia czy Rzeszów?

– Gdynia to zły przykład, choć prezydent Szczurek wygrał tam w pierwszej turze i to kilka razy. Ale pamiętajmy, że Gdynia ma budżet taki, jak Lublin, a jest mniejsza. To tak, jakby Lublin miał dodatkowe 600 mln zł rocznie. Można by za połowę tej kwoty zrobić tunel. Warszawa ma 10 razy większy budżet, a ma pięć razy więcej mieszkańców niż Lublin.

To dajmy na to Rzeszów.

– Na początku kadencji zleciliśmy kampanię "Studiuj w Lublinie”, podobną prowadził Rzeszów. Wypowiedzi rzeszowskich internautów były takie: "nasze billboardy są lepsze”, a lubelskich: "nasze są gorsze”. Choć były podobnej jakości. Pytanie: dlaczego tak jest? Próbuję przekonać mieszkańców twardymi liczbami, że miasto dobrze funkcjonuje. To też kwestia mediów, by miasto przedstawiać obiektywnie i chwalić się sukcesami. Prezydent Ferenc dobrze to robi w Rzeszowie.

Zagłaskiwany przez media nie jest.

– Nie znam prezydenta, który byłby bardziej drapany niż ja. Jedną z przyczyn, dlaczego nie chciałem kandydować było to, że skupiam niechęć dziennikarzy. I gdybym był nadal prezydentem to miasto może by na tym straciło. My w Lublinie jesteśmy malkontentami, a białostoczanie nie są, co potwierdzają badania Eurobarometru. Mimo, że w Białymstoku bezrobocie wynosi 11,8 proc., a w Lublinie 9,4 proc., średnia płaca jest taka sama, w Białymstoku jest strefa ekonomiczna, która nie ma żadnego inwestora, lotnisko ma się budować, a u nas się buduje, w rankingach Forbesa Białystok jest niżej. Też się zastanawiałem jak zmienić obraz miasta w oczach mieszkańców.

Nieraz myślałem, że może nie należy realizować wielkich projektów, które wysysają pieniądze i wysiłek. Myślę np. o przebudowie transportu miejskiego, czy modernizacji sieci MPWiK-u,. która będzie kosztować 400 mln zł, nie będzie jej widać, a w trakcie robót będą problemy z przejazdem. Może bardziej przemawiałoby do ludzi, gdyby wyremontować kilka kamienic, zrobić kilka ładnych chodników lub odnowić główny plac miasta, jak to zostało zrobione w Białymstoku.

Ponawiam pytanie: jest szansa na takiego prezydenta?

– Myślę, że dużą szansę ma prezydent Żuk.

Bo za jego rządów powstanie zaczęte już lotnisko?

– Nie tylko lotnisko, ale też wiele innych, rozpoczętych już projektów: Teatr Stary, Centrum Kultury, będzie ogromna zmiana w komunikacji miejskiej, będzie stadion, rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej. To ogromna szansa na to, by prezydent Żuk powtórzył kadencję.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2011 r. o 21:34
Nie jestem i nie bylem nigdy za PO, ale

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

- to chyba wlasnie dobrze dla "biznesu", bo mozna zaplacic mniej pracownikom i osiagnac latwiej sukces...

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznesu, są tylko markety i budżetówka, a największy pracodawca to UMCS (budżetówka)

- no coz taki konkurs to promocja dla miasta promocja jest niezbedna do wiekszej odwiedzalnosci prze zturystow. turysci = kasa, jakies dodatkowe zrodlo dochodu poza tysiacami studentow...

3. Zmienił się marketing miejski. Mieszkańcy oceniają pracę urzędników na 4,5
Nie jestem i nie bylem nigdy za PO, ale

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

- to chyba wlasnie dobrze dla "biznesu", bo mozna zaplacic mniej pracownikom i osiagnac latwiej sukces...

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznes... rozwiń
Avatar
chris / 19 grudnia 2010 r. o 12:13
.. zapomnialem jeszcze podziekowac wam za taki stan rzeczy partio rzadzaca, wladze miasta i panie prezydencie
obecny i byly.

( to pisze rozgoryczony mlody czlowiek zmuszony do emigracji zarobkowej z Lublina )
Avatar
Gość / 19 grudnia 2010 r. o 12:12
[quote name='jkl' timestamp='1292755368' post='408125']
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Nie będę wymieniał zasług prezydenta. Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętym do granic możliwości populizmie, ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję dostarczonym radnym ubiegłej kadencji przez Prezydenta.
Polecam też,skrótową, wręcz hasłową wersję podsumowania tej kadencji na stronie : www.adamwasilewski.pl
Niech teraz ktokolwiek znajdzie na niej cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą.
[/quote]

Wasilewski się chwali w wywiadzie 4-letnimi "osiągnięciami" :

1. Strefa ekonomiczna, która rozwija się najlepiej we wschodniej Polsce.
2. Weszliśmy do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
3. Zmienił się marketing miejski. Mieszkańcy oceniają pracę urzędników na 4,5

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznesu, są tylko markety i budżetówka, a największy pracodawca to UMCS (budżetówka)

Ad.3 - Robić "sukces" z tego, że mieszkańcy oceniają dobrze pracę urzędników Ratusza to już paranoja.

Odsyłać czytelników do jakichś "sprawozdań" wysmarowywanych przez urzędasów Ratusza, gdzie się chwalą swoją wyimaginowaną pierdzi-stołkową robotą - pozostawiam bez komentarza.
[quote name='jkl' timestamp='1292755368' post='408125']
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Nie będę wymieniał zasług prezydenta. Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętym do granic możliwości populizmie, ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję do... rozwiń
Avatar
chris / 19 grudnia 2010 r. o 12:09
ludzie, o czym tu w ogóle mowa... to co sie dzieje z miastem to żenada normalnie. Pisze to z perspektywy mlodego czlowieka.
Miejsc pracy w strefie ekon. nie ma ( a beda ??? ile ? kiedy ? ), co mlodym ludziom ze ESK ? beda wyzsze pensje ?
Co mamy w Lublinie ? Brak pracy ( a jak juz to za 1000-1200 na reke max.), ceny mieszkan kosmiczne, ceny zywnosci jak w bogatszych miastach, zero nowych inwestycji, zero m-c pracy itp. fajnie sie tu zyje ludziom ustawionym, "po ukladzie" badz "lewym byznesmenom" Zwykly mlody czlowiek po studiach nie ma szans na ciekawa prace za godziwe pieniadze. Tu nie ma sensu konczyc dobrych studiów, uczyć sie jezyków, robic podyplomówek, staży, bo wszystko co rynek pracy w Lublnie oferuje to akwizytor-naganiacz-telemarketer za tysiaka. Stad trzeba spie............lac !
ludzie, o czym tu w ogóle mowa... to co sie dzieje z miastem to żenada normalnie. Pisze to z perspektywy mlodego czlowieka.
Miejsc pracy w strefie ekon. nie ma ( a beda ??? ile ? kiedy ? ), co mlodym ludziom ze ESK ? beda wyzsze pensje ?
Co mamy w Lublinie ? Brak pracy ( a jak juz to za 1000-1200 na reke max.), ceny mieszkan kosmiczne, ceny zywnosci jak w bogatszych miastach, zero nowych inwestycji, zero m-c pracy itp. fajnie sie tu zyje ludziom ustawionym, "po ukladzie" badz "lewym byznesmenom" Zwykly mlo... rozwiń
Avatar
jkl / 19 grudnia 2010 r. o 11:42
Widzicie , jaki atak wywołały moje , prawdziwe oceny rzeczywistości wśród ludzików pozbawionych wiedzy o mieście i jego problemach a także wiedzy o twardych rankingach a nie tych stworzonych przez nienawistną GW.
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Lubelska prasa jesr wybiórcza a to co mówi prezydent Wasilewski to czysta i weryfikowalna prawda.
Czytajcie tekst dokładnie bo w nim nie ma krzty manipulacji a to jak do tej pory rzadko się zdarzało. Mówię to do ludzi uważających się za myślących bo cała pozostała hałastra jest szczelnie odporna na rzeczywistość i oczywiste fakty.
Nie będę wymieniał zasług prezydenta działającego wśród swoich platformianych wilków i wśród wilków lewicowo- pisowskich.Nalezałoby wylać im na puste głowy ,ukierunkowujące myśli tylko na swóje interesy, kubeł zimnej wody aby na trzeżwo spojrzeli na to jak przeszkadzali w rozwoju miasta/ wyrywanie pieniędzy na swoje obiecanki aby przypodobać się wyborcom i dziesiątki innych spraw , w tym kwestia górek na Czechowie, donosy na miasto do CBAi rzucanie fałszywych oskarżeń/.
Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętynm do granic możliwości populiżmie ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję dostarczonym radnym ubiegłej kadencji pzez Prezydenta.
Polecam też,skrtótową, wręcz hasłową wersję podsumowania tej kadencji na stronie ; www. adamwasilewski.pl
Niech teraz ktokolwiek znajdzie na niej cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą.
Widzicie , jaki atak wywołały moje , prawdziwe oceny rzeczywistości wśród ludzików pozbawionych wiedzy o mieście i jego problemach a także wiedzy o twardych rankingach a nie tych stworzonych przez nienawistną GW.
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Lubelska prasa jesr wybiórcza a to co mówi prezydent Wasilewski to czysta i weryf... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2010 r. o 11:23
Trochę się czepiacie Wasilewskiego. Nie zapominacie o 8 straconych latach Pruszona gdy stawiany za wzór Rzeszów szedł do przodu, a Lublin się cofał. Niemożliwym jest w 4 lata nadrobić 8 lat. Inna sprawa że Wasyl nie potrafił zapanować nad otaczającymi go ludźmi, do czego się sam przyznaje, i zamiast wypieprzyć nieudaczników i przkręciarzy ze stołków to patrzył na to przez palce.
Avatar
Lublinianin / 19 grudnia 2010 r. o 10:32
Głównym sukcesem Wasilewskiego jest stworzenie ZTM na wzór Warszawy. To jest sprawdzony i dobry kierunek.
Avatar
Ta człowieka, stuczka.... / 19 grudnia 2010 r. o 10:31
Człowieku, głosowałem na Ciebie i tego żałowałem. Nie spełniłeś ŻADNEJ z ważnych obietnic. Chyba że mi powiesz którym zjazdem z obwodnicy Lublina mam skręcić do aquaparku, tak abym nie musiał jechać tunelem pod racławickimi czy też trasą zieloną, tak aby ominąć dworce PKP i PKS. Bo z tego co pamiętam, kiedyś dworzec PKS był na podzamczu, na tych zrewitalizowanych terenach, tam obok stawów królewskich... Wymieniać dalej ?? Kończ waść wstydu sobie oszczędź !!! Moja ocena za 4 zmarnowane lata to 2 z dużym -.
Avatar
janek / 19 grudnia 2010 r. o 10:21
Nic pan nie zrobił dla tego miasta.Dobrze że chonorowo pan nioe kandydował.Nawet 35 lecia Budki nie zorganizował pan w Lublinie nie mówiąc o innych ważniejszych rzeczach dla miasta.
Avatar
WASYL / 19 grudnia 2010 r. o 10:01
[quote name='jkl' timestamp='1292712274' post='408026']
Pan, panie Prezydencie jest człowiekiem mądrym i szlachetnym. 4 lata poświęcone Lublinowi ruszyły to nasze miasto do przodu i zbliżyły je znacznie do kilku najważniejszych miast w Polsce. Polska już wie o Lublinie ,zdobyliśmy wiele przyczółków do znalezienia się wśród sześciu najlepszych miast w Polsce mimo ubogiego budżetu i złych radnych, którzy tę krótką kołdrę miejskich pieniędzy rwali na strzępy.
O postępie świadczą obiektywne rankingi , o frustracji zdesperowanych partjnych grupek świadczą zaś te nienawistne, pozbawione wszelkiej obiektywności podłe wpisy kilku wyspecjalizowanych sługusó partyjnych lub ludzi, którym nic się w życiu nie udaje.
Zrobił Pan więcej niż można było w tych tak podłych warunkach i wśród podłych otaczających pana ludzi.
Lublin powinien być z Pana dumny a to skundlone, kanaliowate towarzystwo plujące żółcią i jadem na człowieka, któremu nie są godni czyścić buty to folklor z marginesu chorej osobowości i bezsilnej nienawiści do kogoś , kto jest lepszy, mądrzejszy , sprawiedliwy i potrafi powiedzieć -nie- przekupnym dziennikarzom i zaściankowej pseudoelicie oraz tym wszystkim, którzy zostali odcięci od biznesowych załatwiań i zostali potraktowani tak jak każdy inny obywatel tego miasta.
Dziękuję Panu za godne reprezentowanie Lublina i za wszystko co Pan zrobił dla rozwoju miasta i jego kultury.
Psy szczekają a karawana idzie dalej.
Tutaj wypowiada się najgatunek psów - to zwykłe , żądne żarcia a czasem i kopniaka kundle.Po kopniaku nabierają respektu i wtedy liżą buty swojego pana, który łaskawie rzuci im jakiś ochłap a potem znowu zapamiętale ujadają na świat. Taki to psi charakter.
[/quote]

ŻYDEM JESTEŚ CZY CO?
[quote name='jkl' timestamp='1292712274' post='408026']
Pan, panie Prezydencie jest człowiekiem mądrym i szlachetnym. 4 lata poświęcone Lublinowi ruszyły to nasze miasto do przodu i zbliżyły je znacznie do kilku najważniejszych miast w Polsce. Polska już wie o Lublinie ,zdobyliśmy wiele przyczółków do znalezienia się wśród sześciu najlepszych miast w Polsce mimo ubogiego budżetu i złych radnych, którzy tę krótką kołdrę miejskich pieniędzy rwali na strzępy.
O postępie świadczą obiektywne rankingi , o frust... rozwiń
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2011 r. o 21:34
Nie jestem i nie bylem nigdy za PO, ale

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

- to chyba wlasnie dobrze dla "biznesu", bo mozna zaplacic mniej pracownikom i osiagnac latwiej sukces...

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznesu, są tylko markety i budżetówka, a największy pracodawca to UMCS (budżetówka)

- no coz taki konkurs to promocja dla miasta promocja jest niezbedna do wiekszej odwiedzalnosci prze zturystow. turysci = kasa, jakies dodatkowe zrodlo dochodu poza tysiacami studentow...

3. Zmienił się marketing miejski. Mieszkańcy oceniają pracę urzędników na 4,5
Nie jestem i nie bylem nigdy za PO, ale

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

- to chyba wlasnie dobrze dla "biznesu", bo mozna zaplacic mniej pracownikom i osiagnac latwiej sukces...

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznes... rozwiń
Avatar
chris / 19 grudnia 2010 r. o 12:13
.. zapomnialem jeszcze podziekowac wam za taki stan rzeczy partio rzadzaca, wladze miasta i panie prezydencie
obecny i byly.

( to pisze rozgoryczony mlody czlowiek zmuszony do emigracji zarobkowej z Lublina )
Avatar
Gość / 19 grudnia 2010 r. o 12:12
[quote name='jkl' timestamp='1292755368' post='408125']
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Nie będę wymieniał zasług prezydenta. Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętym do granic możliwości populizmie, ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję dostarczonym radnym ubiegłej kadencji przez Prezydenta.
Polecam też,skrótową, wręcz hasłową wersję podsumowania tej kadencji na stronie : www.adamwasilewski.pl
Niech teraz ktokolwiek znajdzie na niej cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą.
[/quote]

Wasilewski się chwali w wywiadzie 4-letnimi "osiągnięciami" :

1. Strefa ekonomiczna, która rozwija się najlepiej we wschodniej Polsce.
2. Weszliśmy do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
3. Zmienił się marketing miejski. Mieszkańcy oceniają pracę urzędników na 4,5

Ad.1 - Lublin najbardziej dziadowskim miastem dla biznesu, zarobki 1 - 2 tys. max

Ad.2 - Chwalić się, że Lublin startuje w jakimś konkursie na "stolicę kultury" to bezczelność. Nie dość, że konkurs jeszcze trwa, to "kulturą" nie wykarmi się 350-tysięcznego miasta (największego po prawej stronie Wisły), gdzie nie ma żadnego biznesu, są tylko markety i budżetówka, a największy pracodawca to UMCS (budżetówka)

Ad.3 - Robić "sukces" z tego, że mieszkańcy oceniają dobrze pracę urzędników Ratusza to już paranoja.

Odsyłać czytelników do jakichś "sprawozdań" wysmarowywanych przez urzędasów Ratusza, gdzie się chwalą swoją wyimaginowaną pierdzi-stołkową robotą - pozostawiam bez komentarza.
[quote name='jkl' timestamp='1292755368' post='408125']
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Nie będę wymieniał zasług prezydenta. Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętym do granic możliwości populizmie, ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję do... rozwiń
Avatar
chris / 19 grudnia 2010 r. o 12:09
ludzie, o czym tu w ogóle mowa... to co sie dzieje z miastem to żenada normalnie. Pisze to z perspektywy mlodego czlowieka.
Miejsc pracy w strefie ekon. nie ma ( a beda ??? ile ? kiedy ? ), co mlodym ludziom ze ESK ? beda wyzsze pensje ?
Co mamy w Lublinie ? Brak pracy ( a jak juz to za 1000-1200 na reke max.), ceny mieszkan kosmiczne, ceny zywnosci jak w bogatszych miastach, zero nowych inwestycji, zero m-c pracy itp. fajnie sie tu zyje ludziom ustawionym, "po ukladzie" badz "lewym byznesmenom" Zwykly mlody czlowiek po studiach nie ma szans na ciekawa prace za godziwe pieniadze. Tu nie ma sensu konczyc dobrych studiów, uczyć sie jezyków, robic podyplomówek, staży, bo wszystko co rynek pracy w Lublnie oferuje to akwizytor-naganiacz-telemarketer za tysiaka. Stad trzeba spie............lac !
ludzie, o czym tu w ogóle mowa... to co sie dzieje z miastem to żenada normalnie. Pisze to z perspektywy mlodego czlowieka.
Miejsc pracy w strefie ekon. nie ma ( a beda ??? ile ? kiedy ? ), co mlodym ludziom ze ESK ? beda wyzsze pensje ?
Co mamy w Lublinie ? Brak pracy ( a jak juz to za 1000-1200 na reke max.), ceny mieszkan kosmiczne, ceny zywnosci jak w bogatszych miastach, zero nowych inwestycji, zero m-c pracy itp. fajnie sie tu zyje ludziom ustawionym, "po ukladzie" badz "lewym byznesmenom" Zwykly mlo... rozwiń
Avatar
jkl / 19 grudnia 2010 r. o 11:42
Widzicie , jaki atak wywołały moje , prawdziwe oceny rzeczywistości wśród ludzików pozbawionych wiedzy o mieście i jego problemach a także wiedzy o twardych rankingach a nie tych stworzonych przez nienawistną GW.
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Lubelska prasa jesr wybiórcza a to co mówi prezydent Wasilewski to czysta i weryfikowalna prawda.
Czytajcie tekst dokładnie bo w nim nie ma krzty manipulacji a to jak do tej pory rzadko się zdarzało. Mówię to do ludzi uważających się za myślących bo cała pozostała hałastra jest szczelnie odporna na rzeczywistość i oczywiste fakty.
Nie będę wymieniał zasług prezydenta działającego wśród swoich platformianych wilków i wśród wilków lewicowo- pisowskich.Nalezałoby wylać im na puste głowy ,ukierunkowujące myśli tylko na swóje interesy, kubeł zimnej wody aby na trzeżwo spojrzeli na to jak przeszkadzali w rozwoju miasta/ wyrywanie pieniędzy na swoje obiecanki aby przypodobać się wyborcom i dziesiątki innych spraw , w tym kwestia górek na Czechowie, donosy na miasto do CBAi rzucanie fałszywych oskarżeń/.
Prawda leży nie w podłej propagandzie i rozrośniętynm do granic możliwości populiżmie ale w twardych faktach pokazanych w sprawozdaniu za całą kadencję dostarczonym radnym ubiegłej kadencji pzez Prezydenta.
Polecam też,skrtótową, wręcz hasłową wersję podsumowania tej kadencji na stronie ; www. adamwasilewski.pl
Niech teraz ktokolwiek znajdzie na niej cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą.
Widzicie , jaki atak wywołały moje , prawdziwe oceny rzeczywistości wśród ludzików pozbawionych wiedzy o mieście i jego problemach a także wiedzy o twardych rankingach a nie tych stworzonych przez nienawistną GW.
Otumanieni nienawiścią mali ludzie spróbujcie czytać między wierszami, zobaczcie prawdziwe nagrody i osiągnięcia przyznane Lublinowi, są na stronach miasta a ich listy publikowane były w , m.in. w biuletynach miejskich "INFO".
Lubelska prasa jesr wybiórcza a to co mówi prezydent Wasilewski to czysta i weryf... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2010 r. o 11:23
Trochę się czepiacie Wasilewskiego. Nie zapominacie o 8 straconych latach Pruszona gdy stawiany za wzór Rzeszów szedł do przodu, a Lublin się cofał. Niemożliwym jest w 4 lata nadrobić 8 lat. Inna sprawa że Wasyl nie potrafił zapanować nad otaczającymi go ludźmi, do czego się sam przyznaje, i zamiast wypieprzyć nieudaczników i przkręciarzy ze stołków to patrzył na to przez palce.
Avatar
Lublinianin / 19 grudnia 2010 r. o 10:32
Głównym sukcesem Wasilewskiego jest stworzenie ZTM na wzór Warszawy. To jest sprawdzony i dobry kierunek.
Avatar
Ta człowieka, stuczka.... / 19 grudnia 2010 r. o 10:31
Człowieku, głosowałem na Ciebie i tego żałowałem. Nie spełniłeś ŻADNEJ z ważnych obietnic. Chyba że mi powiesz którym zjazdem z obwodnicy Lublina mam skręcić do aquaparku, tak abym nie musiał jechać tunelem pod racławickimi czy też trasą zieloną, tak aby ominąć dworce PKP i PKS. Bo z tego co pamiętam, kiedyś dworzec PKS był na podzamczu, na tych zrewitalizowanych terenach, tam obok stawów królewskich... Wymieniać dalej ?? Kończ waść wstydu sobie oszczędź !!! Moja ocena za 4 zmarnowane lata to 2 z dużym -.
Avatar
janek / 19 grudnia 2010 r. o 10:21
Nic pan nie zrobił dla tego miasta.Dobrze że chonorowo pan nioe kandydował.Nawet 35 lecia Budki nie zorganizował pan w Lublinie nie mówiąc o innych ważniejszych rzeczach dla miasta.
Avatar
WASYL / 19 grudnia 2010 r. o 10:01
[quote name='jkl' timestamp='1292712274' post='408026']
Pan, panie Prezydencie jest człowiekiem mądrym i szlachetnym. 4 lata poświęcone Lublinowi ruszyły to nasze miasto do przodu i zbliżyły je znacznie do kilku najważniejszych miast w Polsce. Polska już wie o Lublinie ,zdobyliśmy wiele przyczółków do znalezienia się wśród sześciu najlepszych miast w Polsce mimo ubogiego budżetu i złych radnych, którzy tę krótką kołdrę miejskich pieniędzy rwali na strzępy.
O postępie świadczą obiektywne rankingi , o frustracji zdesperowanych partjnych grupek świadczą zaś te nienawistne, pozbawione wszelkiej obiektywności podłe wpisy kilku wyspecjalizowanych sługusó partyjnych lub ludzi, którym nic się w życiu nie udaje.
Zrobił Pan więcej niż można było w tych tak podłych warunkach i wśród podłych otaczających pana ludzi.
Lublin powinien być z Pana dumny a to skundlone, kanaliowate towarzystwo plujące żółcią i jadem na człowieka, któremu nie są godni czyścić buty to folklor z marginesu chorej osobowości i bezsilnej nienawiści do kogoś , kto jest lepszy, mądrzejszy , sprawiedliwy i potrafi powiedzieć -nie- przekupnym dziennikarzom i zaściankowej pseudoelicie oraz tym wszystkim, którzy zostali odcięci od biznesowych załatwiań i zostali potraktowani tak jak każdy inny obywatel tego miasta.
Dziękuję Panu za godne reprezentowanie Lublina i za wszystko co Pan zrobił dla rozwoju miasta i jego kultury.
Psy szczekają a karawana idzie dalej.
Tutaj wypowiada się najgatunek psów - to zwykłe , żądne żarcia a czasem i kopniaka kundle.Po kopniaku nabierają respektu i wtedy liżą buty swojego pana, który łaskawie rzuci im jakiś ochłap a potem znowu zapamiętale ujadają na świat. Taki to psi charakter.
[/quote]

ŻYDEM JESTEŚ CZY CO?
[quote name='jkl' timestamp='1292712274' post='408026']
Pan, panie Prezydencie jest człowiekiem mądrym i szlachetnym. 4 lata poświęcone Lublinowi ruszyły to nasze miasto do przodu i zbliżyły je znacznie do kilku najważniejszych miast w Polsce. Polska już wie o Lublinie ,zdobyliśmy wiele przyczółków do znalezienia się wśród sześciu najlepszych miast w Polsce mimo ubogiego budżetu i złych radnych, którzy tę krótką kołdrę miejskich pieniędzy rwali na strzępy.
O postępie świadczą obiektywne rankingi , o frust... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?

Od mniejszych i większych stroików czy ręcznie robionych bożonarodzeniowych kartek, przez ozdoby na choinkę, upominki, ale też np. tradycyjne chleby, miody, oleje czy biżuterię. Na Rynku Wielkim w Zamościu trwa jarmark świąteczny.

Marznące opady. Ostrzeżenie IMGW dla części województwa lubelskiego
film

Marznące opady. Ostrzeżenie IMGW dla części województwa lubelskiego

Przez marznącymi opadami i co się z tym wiąże – śliskimi drogami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Ostrzeżenie dotyczy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

V Charytatywny Turniej w Siatkonogę już 17 grudnia w Kraśniku

V Charytatywny Turniej w Siatkonogę już 17 grudnia w Kraśniku

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę, który od kilku lat rozgrywany jest w Kraśniku. Tym razem środki zebrane podczas zawodów zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Aleksandra Polaka. Tradycyjnie na pomoc może liczyć także Dom Dziecka w Kraśniku

Zamość. Maria Król odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Zamość. Maria Król odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu została przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium