Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 lutego 2011 r.
15:10
Edytuj ten wpis

Władysław Szczeklik: Rzucono mnie na pożarcie

0 15 A A
To już 10 lat mojej walki w sądach – mówił wczoraj Władysław Szczeklik. – Teraz mówię sobie "spoczn
To już 10 lat mojej walki w sądach – mówił wczoraj Władysław Szczeklik. – Teraz mówię sobie \"spoczn

Była godzina szósta rano. Zadzwonił domofon. Władysław Szczeklik, wówczas szef policji w Białej Podlaskiej, usłyszał, że pod jego drzwiami stoją ludzie z Urzędu Ochrony Państwa i Prokuratury Okręgowej. Pomyślał, o co może im chodzić?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


To był dopiero początek serii nieoczekiwanych wydarzeń: przeszukania mieszkania, przewożenia do komendy, prokuratury, sądu, a na koniec aresztu, gdzie przez radiowęzeł usłyszał, że właśnie trafił tam komendant miejski policji z Białej Podlaskiej.

Zarzuty

Szczeklik trafił co celi w grudniu 2001 r. Zaskoczony policjant nie miał pojęcia, że w jego sprawie jest jakieś śledztwo. Tym bardziej, że kariera stała przed nim otworem, miał szansę na stanowisko szefa komendy wojewódzkiej w Lublinie.
Na przesłuchaniu usłyszał zarzut, że pod koniec lat 90. – jeszcze jako szef wydziału PG w Lublinie – brał łapówki od Pawła P., właściciela jednego z lubelskich lombardów. W zamian miał przekazywać informacje o działaniach
policji.

Pawła P. poznał dopiero na procesie, gdy zasiadł z nim na ławie oskarżonych. Przyprowadzono go z aresztu.

W celi wysmarowanej krwią

Szczeklik w areszcie siedział przez pięć miesięcy. W dwuosobowej celi, której ściany wysmarowane były krwią. Za "towarzysza” miał podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

– Popisywał się siłą, miał jakieś schorzenia psychiczne – opowiadał potem w sądzie w trakcie procesu o odszkodowanie policjant. – Musiałem czujnie sypiać. W zabójstwo był zamieszany również kolejny więzień, z którym dzieliłem celę.

Na spacerniaku Szczeklika nękali przestępcy, którzy wiedzieli o "zapuszkowaniu” komendanta policji. Bał się, że zatrują mu jedzenie, bo kuchnię obsługiwali recydywiści. Gdy poprosił wychowawcę, by pomógł mu przetrwać, usłyszał: Czy ma pan inne pytania?

Po wyjściu z aresztu odwrócili się od niego prominentni znajomi. Żeby utrzymać rodzinę, wynajął się do pracy w gospodarstwie rolnym jako oborowy. – Dawałem krowom jeść, wyrzucałem obornik – wspomina. Potem było lepiej, bo został szefem ochrony zakładów mięsnych.

Prywatne śledztwa

Ale najważniejsze było prywatne śledztwo. – Jeździłem po kraju, żeby potwierdzić nawet najmniej istotną informację – wspomina.
Okazało się, że Paweł P. w czasie kiedy miało dojść do przekazywania łapówek, był nad morzem z rodziną. Potwierdzał to rachunek za hotel i zapłacony mandat. – Prokuratura wciągu kilku dni mogła zebrać dowody potwierdzające jego alibi – powiedział po wyroku Szczeklik.
Dowodów na to można było zebrać więcej, ale gdy się po nie zgłaszał Szczeklik, okazywało się, że dokumenty nie są przechowywane tak długo.

Pukał do drzwi różnych instytucji, które miały pomagać skrzywdzonym obywatelom. Co najwyżej występowały do sądu o informacje w jego sprawie. O pomoc prosił też swoich szefów.

– Policja miała olbrzymie możliwości, żeby sprawdzić, kto rzeczywiście chodził do lombardu, ale nikt mi nie rzucił koła ratunkowego, dali mnie na pożarcie – mówi były komendant.

Uniewinniony po siedmiu latach

W akcie oskarżenia, który trafił do sądu, o Szczekliku było tylko kilka zdań. Prokuratura połączyła w jedną sprawę kilka wątków oskarżając 12 osób. Od wyłudzeń towarów kupowanych na raty w sklepach do przekrętów na handlu węglem. Zanosiło się na długi proces, na którym na wielu rozprawach o sprawie komendanta nie padnie nawet słowo. Ale sędzia, który go prowadził, zmienił pracę. Dopiero wówczas sprawa została podzielona tak, że policjant miał osobny proces. To przyśpieszyło finał sprawy.
A ten nastąpił po siedmiu latach od aresztowania. Sąd Rejonowy w Lublinie wydał wyrok uniewinniający. Prokuratura odwoływała się. Ale spotkała się z miażdżącą krytyką sądu drugiej instancji. Wytknął prokuraturze, że prowadziła śledztwo w sposób tendencyjny i urągający zasadom rzetelnego procesu.

Odwołane zeznania

– Nie ma dowodów na przypisanie oskarżonemu przestępstwa – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Artur Makuch. – Już sam opis sytuacji jest kuriozalny. Wysoki rangą funkcjonariusz policji przychodzi do lombardu, ujawnia się przed przypadkowymi osobami wyłudzającymi sprzęt, przyjmuje przedmioty, które zostały wyłudzone i są łatwo rozpoznawalne.

Prokuratura oskarżenia oparła na zeznaniach mężczyzny, który twierdził, że widział jak policjant przyjmuje łapówkę. Najpierw mówił, że skorumpowany naczelnik wydziału policji jest blondynem, a po latach wpierał, że to brunet.

– Ale nikt nie zwrócił uwagi na to, że ten opis nie pasuje do Szczeklika – zauważył sędzia.

Pod koniec procesu Piotr K., świadek oskarżenia, odwołał zeznania. Potem za fałszywe obciążanie policjanta sąd skazał go na rok więzienia. Twierdził, że do obciążania Szczeklika namówili go prokuratorzy, obiecując niski wyrok za popełnione oszustwa.

Żeby prokurator nie mylił blondyna z brunetem

Potem była walka o przywrócenie na dawne stanowisko. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił rozkaz o odwołaniu Szczeklika ze stanowiska. W końcu komendant wojewódzki policji w Lublinie przywrócił go na stanowisko szefa policji w Białej Podlaskiej. Na jeden dzień, bo policjant złożył raport o przeniesie go na emeryturę. 5 lutego 2010 roku pożegnał się z mundurem.

Szczeklik domagał się ponad 800 tys. zł za wszystkie krzywdy i utracone zarobki, których doznał od zatrzymania. Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał 200 tys. zł. Sąd Apelacyjny kwotę podwoił.

– Czas powiedzieć sobie spocznij i zacząć nowe życie – twierdzi były policjant, zapowiadając, że to już koniec jego sądowych batalii.
A nowe życie to wychowywanie syna Marcela, który jak aresztowali ojca miał trzy lata i nauka tańca.

– Ja wygrałem, ale porażką jest to, że z mojej sprawy nie wyciągnięto wniosków – uważa. – Powinien powstać jakiś nadzór nad prokuratorami, który reagowałby na sytuację, gdy odmawiają zbierania dowodów czy mylą blondyna z brunetem.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AMS / 17 września 2012 o 02:46
0
"To nie P. Szczeklik wymyślił ten system".

I co z tego, jak On i Jego żona, a nawet córka od lat z lubością wspierają ten system, robią w nim karierę. Czy przejmowali się tymi, których zamykali do aresztów (mam na myśli podobne sytuacje, tylko ludzi bez pieniędzy i znajomości oraz biskupów poręczających)? Czy potem przepraszali? Chce się mieć przywileje, władzę nad innym człowiekiem, szybką i tłustą emeryturkę, a gdy rolę się odwrócą, to jest płacz.

Czy każdy członek organów ścigania musi mieć tak traumatyczne przeżycia, jak ów Pan, by nauczyć się kierować empatią i nie fundować takich "przyjemności" innym niewinnym ludziom?

Żeby było jasne: tak czysto po ludzku współczuję temu Panu.
"To nie P. Szczeklik wymyślił ten system".

I co z tego, jak On i Jego żona, a nawet córka od lat z lubością wspierają ten system, robią w nim karierę. Czy przejmowali się tymi, których zamykali do aresztów (mam na myśli podobne sytuacje, tylko ludzi bez pieniędzy i znajomości oraz biskupów poręczających)? Czy potem przepraszali? Chce się mieć przywileje, władzę nad innym człowiekiem, szybką i tłustą emeryturkę, a gdy rolę się odwrócą, to jest płacz.

Czy każdy członek organów ścigania musi mieć tak traumat... rozwiń
Avatar
AMS / 17 września 2012 o 02:06
0
Zastanawiam się, jak taki człowiek może być szefem.
Avatar
Al / 25 listopada 2011 o 08:54
0
Panie Szczeklik zgodz sie Pan wystąpić w programie telewizyjnym polsat News "państwo w państwie
Avatar
Galareta / 25 listopada 2011 o 08:47
0
Panie Prezydencie Komorowski razem z Premierem i Min.Gowinem zajmijcie sie ukruceniem władzy absolutnej Prokuratorów.Ta nacja zniewala Polaków i bojownikow o wolnosc-Bielacki z Białorusi.W dawnych czasach za takie czyny ścinano co 10-tego.Nalezy powołać przy prezydencie lub powierzyc Trybunałowi Stanu funkcje kontrolne Prokuratorów ,Sedziow i innych funkcjonariuszy publicznych.Dzisiaj za czyn z Bielackim nalezy zdziesietkowac prokuratury rejonowe,okregowe,apelacyjne,krajowe oraz co 10 -tego Prokuratora wywalic z tej instytucji.Prezydencie czas najwyzszy skonczyc z kredo wielu prokuratorow,ze "nie ma ludzi niewinnych lecz sa tylko żle przesłuchani"Hańba i skandal,ktory zastraszonych obywateli zniewala i poniza.Amen
Panie Prezydencie Komorowski razem z Premierem i Min.Gowinem zajmijcie sie ukruceniem władzy absolutnej Prokuratorów.Ta nacja zniewala Polaków i bojownikow o wolnosc-Bielacki z Białorusi.W dawnych czasach za takie czyny ścinano co 10-tego.Nalezy powołać przy prezydencie lub powierzyc Trybunałowi Stanu funkcje kontrolne Prokuratorów ,Sedziow i innych funkcjonariuszy publicznych.Dzisiaj za czyn z Bielackim nalezy zdziesietkowac prokuratury rejonowe,okregowe,apelacyjne,krajowe oraz co 10 -tego Prokuratora wywalic z tej instytucji.Prezydencie cz... rozwiń
Avatar
kazimierz / 22 maja 2011 o 19:17
0
to jest draństwo ze mundurowi odchodza na emeryture ze stawka według ostanich poborów. Top korupc
Avatar
Janusz / 10 lutego 2011 o 18:31
0
Zastanawiam się nad dalszym ciągiem sprawy.Namawianie świadków do fałszywego oskarżenia.Zarzut dla prokuratora 100%.Jak nie będzie zarzutów dla prokuratora to nadal nie można spać spokojnie.
Avatar
adresss / 10 lutego 2011 o 06:44
0
Prokuratorzy mają honorowe wyjście. Palnąć sobie w łeb. A że honoru za krzty więc nie palną.
Avatar
txj / 9 lutego 2011 o 18:29
0
Panie Premierze Rzeczypospolitej Polskiej ! Czy nie warto dokładnie to sprawdzić i podać do wiadomości opiini publicznej?
Avatar
Beduin / 7 lutego 2011 o 19:52
0
To nie P. Szczeklik wymyślił ten system on działa od wielu dziesięcioleci tak z grubsza pisząc od 1945 roku dlatego min. nie lubimy policji a wcześniej milicji ale co by nie mówić to właśnie jego koledzy doprowadzili do tak kuriozalnej sytuacji i jeżeli mówimy to odszkodowanie słusznie mu się należy tyle że kosztami tego obciążył bym jego własnych dawnych kolegów i prokuratorów bo nie są bez winy ale cóż oni to stanowią w tym kraju PRAWO i możemy im nagwizdać to jest złe ale kto odważy się to ruszyć ? - więc panu Szczeklikowi słusznie się należy ale zapłacimy za to my wszyscy obywatele tego dziwnego kraju rządzonego przez dziwnych polityków i dziwne układy i układziki gdzie z mordercy można zrobić niewinnego zaś z niewinnego mordercę i dopóki ktoś nie ukróci samowoli min. części prokuratorów ,sędziów i obrońców to lepiej nie będzie tylko kto będzie miał nabiał w odpowiednim miejscu ?.
To nie P. Szczeklik wymyślił ten system on działa od wielu dziesięcioleci tak z grubsza pisząc od 1945 roku dlatego min. nie lubimy policji a wcześniej milicji ale co by nie mówić to właśnie jego koledzy doprowadzili do tak kuriozalnej sytuacji i jeżeli mówimy to odszkodowanie słusznie mu się należy tyle że kosztami tego obciążył bym jego własnych dawnych kolegów i prokuratorów bo nie są bez winy ale cóż oni to stanowią w tym kraju PRAWO i możemy im nagwizdać to jest złe ale kto odważy się to ruszyć ? - więc panu Szczeklikowi słusznie się na... rozwiń
Avatar
TOMEK / 6 lutego 2011 o 18:34
0
Panie komendancie,trochę żałuje,ale sami stworzyliście taki system,w którym wy policjanci,prokuratorzy i sędziowie potraficie bez skrupułów posadzić do aresztu czlowieka na kilka miesiecy ,mając tak "niezbite dowody",że po pół roku okazuje się że ktoś ten czas przesiedział,za czyjes błedy (policji ,prokuratury itp),do ktorych nikt się nie przyznaje,i nie ma nawet słowa przepraszam,bo każdy nie ma sobie nic do zarzucenia bo"działał zgodnie z prawem"
Avatar
AMS / 17 września 2012 o 02:46
0
"To nie P. Szczeklik wymyślił ten system".

I co z tego, jak On i Jego żona, a nawet córka od lat z lubością wspierają ten system, robią w nim karierę. Czy przejmowali się tymi, których zamykali do aresztów (mam na myśli podobne sytuacje, tylko ludzi bez pieniędzy i znajomości oraz biskupów poręczających)? Czy potem przepraszali? Chce się mieć przywileje, władzę nad innym człowiekiem, szybką i tłustą emeryturkę, a gdy rolę się odwrócą, to jest płacz.

Czy każdy członek organów ścigania musi mieć tak traumatyczne przeżycia, jak ów Pan, by nauczyć się kierować empatią i nie fundować takich "przyjemności" innym niewinnym ludziom?

Żeby było jasne: tak czysto po ludzku współczuję temu Panu.
"To nie P. Szczeklik wymyślił ten system".

I co z tego, jak On i Jego żona, a nawet córka od lat z lubością wspierają ten system, robią w nim karierę. Czy przejmowali się tymi, których zamykali do aresztów (mam na myśli podobne sytuacje, tylko ludzi bez pieniędzy i znajomości oraz biskupów poręczających)? Czy potem przepraszali? Chce się mieć przywileje, władzę nad innym człowiekiem, szybką i tłustą emeryturkę, a gdy rolę się odwrócą, to jest płacz.

Czy każdy członek organów ścigania musi mieć tak traumat... rozwiń
Avatar
AMS / 17 września 2012 o 02:06
0
Zastanawiam się, jak taki człowiek może być szefem.
Avatar
Al / 25 listopada 2011 o 08:54
0
Panie Szczeklik zgodz sie Pan wystąpić w programie telewizyjnym polsat News "państwo w państwie
Avatar
Galareta / 25 listopada 2011 o 08:47
0
Panie Prezydencie Komorowski razem z Premierem i Min.Gowinem zajmijcie sie ukruceniem władzy absolutnej Prokuratorów.Ta nacja zniewala Polaków i bojownikow o wolnosc-Bielacki z Białorusi.W dawnych czasach za takie czyny ścinano co 10-tego.Nalezy powołać przy prezydencie lub powierzyc Trybunałowi Stanu funkcje kontrolne Prokuratorów ,Sedziow i innych funkcjonariuszy publicznych.Dzisiaj za czyn z Bielackim nalezy zdziesietkowac prokuratury rejonowe,okregowe,apelacyjne,krajowe oraz co 10 -tego Prokuratora wywalic z tej instytucji.Prezydencie czas najwyzszy skonczyc z kredo wielu prokuratorow,ze "nie ma ludzi niewinnych lecz sa tylko żle przesłuchani"Hańba i skandal,ktory zastraszonych obywateli zniewala i poniza.Amen
Panie Prezydencie Komorowski razem z Premierem i Min.Gowinem zajmijcie sie ukruceniem władzy absolutnej Prokuratorów.Ta nacja zniewala Polaków i bojownikow o wolnosc-Bielacki z Białorusi.W dawnych czasach za takie czyny ścinano co 10-tego.Nalezy powołać przy prezydencie lub powierzyc Trybunałowi Stanu funkcje kontrolne Prokuratorów ,Sedziow i innych funkcjonariuszy publicznych.Dzisiaj za czyn z Bielackim nalezy zdziesietkowac prokuratury rejonowe,okregowe,apelacyjne,krajowe oraz co 10 -tego Prokuratora wywalic z tej instytucji.Prezydencie cz... rozwiń
Avatar
kazimierz / 22 maja 2011 o 19:17
0
to jest draństwo ze mundurowi odchodza na emeryture ze stawka według ostanich poborów. Top korupc
Avatar
Janusz / 10 lutego 2011 o 18:31
0
Zastanawiam się nad dalszym ciągiem sprawy.Namawianie świadków do fałszywego oskarżenia.Zarzut dla prokuratora 100%.Jak nie będzie zarzutów dla prokuratora to nadal nie można spać spokojnie.
Avatar
adresss / 10 lutego 2011 o 06:44
0
Prokuratorzy mają honorowe wyjście. Palnąć sobie w łeb. A że honoru za krzty więc nie palną.
Avatar
txj / 9 lutego 2011 o 18:29
0
Panie Premierze Rzeczypospolitej Polskiej ! Czy nie warto dokładnie to sprawdzić i podać do wiadomości opiini publicznej?
Avatar
Beduin / 7 lutego 2011 o 19:52
0
To nie P. Szczeklik wymyślił ten system on działa od wielu dziesięcioleci tak z grubsza pisząc od 1945 roku dlatego min. nie lubimy policji a wcześniej milicji ale co by nie mówić to właśnie jego koledzy doprowadzili do tak kuriozalnej sytuacji i jeżeli mówimy to odszkodowanie słusznie mu się należy tyle że kosztami tego obciążył bym jego własnych dawnych kolegów i prokuratorów bo nie są bez winy ale cóż oni to stanowią w tym kraju PRAWO i możemy im nagwizdać to jest złe ale kto odważy się to ruszyć ? - więc panu Szczeklikowi słusznie się należy ale zapłacimy za to my wszyscy obywatele tego dziwnego kraju rządzonego przez dziwnych polityków i dziwne układy i układziki gdzie z mordercy można zrobić niewinnego zaś z niewinnego mordercę i dopóki ktoś nie ukróci samowoli min. części prokuratorów ,sędziów i obrońców to lepiej nie będzie tylko kto będzie miał nabiał w odpowiednim miejscu ?.
To nie P. Szczeklik wymyślił ten system on działa od wielu dziesięcioleci tak z grubsza pisząc od 1945 roku dlatego min. nie lubimy policji a wcześniej milicji ale co by nie mówić to właśnie jego koledzy doprowadzili do tak kuriozalnej sytuacji i jeżeli mówimy to odszkodowanie słusznie mu się należy tyle że kosztami tego obciążył bym jego własnych dawnych kolegów i prokuratorów bo nie są bez winy ale cóż oni to stanowią w tym kraju PRAWO i możemy im nagwizdać to jest złe ale kto odważy się to ruszyć ? - więc panu Szczeklikowi słusznie się na... rozwiń
Avatar
TOMEK / 6 lutego 2011 o 18:34
0
Panie komendancie,trochę żałuje,ale sami stworzyliście taki system,w którym wy policjanci,prokuratorzy i sędziowie potraficie bez skrupułów posadzić do aresztu czlowieka na kilka miesiecy ,mając tak "niezbite dowody",że po pół roku okazuje się że ktoś ten czas przesiedział,za czyjes błedy (policji ,prokuratury itp),do ktorych nikt się nie przyznaje,i nie ma nawet słowa przepraszam,bo każdy nie ma sobie nic do zarzucenia bo"działał zgodnie z prawem"
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia] 3 0

Nowa poczekalnia, dodatkowe linie bezpieczeństwa i pięć bramek, które będą w stanie obsłużyć cztery samoloty na godzinę. Na budowie nowej części terminala Portu Lotniczego Lublin widać już szkielet powiększonej hali odlotów. Ma być gotowa za rok.

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 6 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.