Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

8 listopada 2008 r.
14:05
Edytuj ten wpis

Zabili przełożonego, bo był biały? (wideo)

0 55 A A

USA. Czarnoskórzy Marines przez kilka godzin torturowali i zabili swego dowódcę i jego żonę. Szczegóły zbrodni prasa ujawniła w dzień po wyborach prezydenckich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zobacz video z programu Good Morning America sieci ABC o morderstwie Jana Pietrzaka i jego żony


Bydło, zwyrodnialcy, diabły w ludzkiej skórze... To niektóre określenia pojawiające się od wczoraj na forach dyskusyjnych prasy amerykańskiej. Ludzie nie kryją emocji. Trudno inaczej, kiedy banda morderców wdziera się do domu dwojga młodych ludzi, obezwładnia ich, torturuje, ją okrutnie gwałci, a następnie zabija strzałami w głowę.
Banda na co dzień nosi mundury elitarnej formacji amerykańskich sił zbrojnych - US Marines, a morduje swego sierżanta i jego żonę. On to Jan Paweł Pietrzak, pochodzący Kłodzka, a wychowany na Brooklynie Polak. Ona: Quiana Faye Jenkins, kalifornijska Afroamerykanka.

Tylko nie \"Dżon”

Janek przyjechał do Ameryki z rodzicami i siostrą w 1994 roku, kiedy matka wygrała "zieloną kartę” na loterii wizowej. Trafili na Brooklyn do dzielnicy Bensonhurst. Chodzili do pobliskiego koscioła Św. Franciszki de Chantal, gdzie Janek był bierzmowany. Z dumą wszystkim opowiadał, że imiona ma po papieżu.

Zresztą pierwszego z nich nie pozwalał wymawiać jako "Dżon”, tylko w oryginalnym, polskim brzmieniu. Ówczesny proboszcz przemyśliwał nawet, jakby go pokierować na księdza. To poczucie tożsamości omal nie zaprowadziło chłopaka do grobu, gdy miał 16 lat.

Został skatowany przez młodocianych bandytów i kilka tygodni spędził w szpitalu. Na twarzy pozostał ślad od noża. Wcale po tym nie spokorniał: ćwiczył sporty walki, "pakował się” na siłowni, a po 11 września 2001 roku, oznajmił w domu: "Idę do Marines. Nikt mi Ameryki nie będzie więcej napadał!”.

Cały świat był przed nimi

Po okresie przygotowawczym, dostał przydział do jednostki helikopterowej w bazie Cam Pendleton, niedaleko San Diego w Kalifornii. Ponieważ zawsze miał smykałkę mechaniczną, przełożeni uznali, że największy pożytek będzie z Janka w obsłudze technicznej maszyn bojowych. Nie pomylili się. Polski marine szybko awansował.

Trzy lata temu, kiedy jednostka odlatywała do Iraku, na pożegnalnej imprezie poznał Quianę, dwa lata starszą, piękną Afroamerykankę. Wyróżniała się zresztą nie tylko urodą. Była jedynaczką, pochodziła z inteligenckiej, zamożnej rodziny i pisała wiersze. Zaiskrzyło.

Quiana czekała, aż Janek wróci z Iraku. Potem były tradycyjne zaręczyny z udziałem obu rodzin i wreszcie, w sierpniu tego roku ślub i huczne wesele. We wrześniu wprowadzili się do własnego, okazyjnie kupionego domu. Dwustumetrowego, z wielkim salonem i pięcioma sypialniami.

Dwudziestoczteroletni pan młody był już sierżantem i dowodził 20-osobowym oddziałem. Dwudziestosześcioletnia panna młoda awansowała, jako asystentka medyczna w szpitalu dziecięcym.

Wydawało się, że cały świat przed nimi... Ten świat legł w gruzach 15 października br.

Horror i egzekucja

Nie wiadomo, jak banda dostał się do domu Pietrzaków. Posiadał bardzo dobre zabezpieczania alarmowe, a Quiana wręcz pedantycznie dbała o bezpieczeństwo.

Janek mógł mieć domu broń, jak większość Marines, ale na prośbę matki zrezygnował z tego. Być może otworzyli, gdy zobaczyli kolegów z jednostki. Być może posłużyli się dorobionymi kluczami, bo oryginalne któregoś dnia Jankowi w bazie zginęły, by pojawić się na drugi dzień z powrotem.

Dalej był już tylko horror. Janek stoczył z napastnikami zaciekłą walkę. Całe wnętrze salonu było zdemolowane. Ciężkie meble poprzewracane.

Oboje zostali związani i zakneblowani. Następnie dziewczynę w okrutny sposób gwałcono "tępym niezidentyfikowanym narzędziem”. Bandyci robili to kolejno. Najprawdopodobniej na oczach męża. Męczyli ich godzinami.
Następnie odbyła się egzekucja strzałem w głowę.

Przypadek?

Dokonał jej 18-letni kapral Emrys John. Kibicowali: 20-letni kapral Tyrone Miller i o rok starszy kapral Kesuan Sykes i 20-letni szeregowy Kevin Cox. Tozsamość sprawców ujawniono dopiero po pogrzebie Janka i Quiany.

Rodziny zamordowanych, o tym że sprawcy są aresztowani dowiedziały się 30 października br., ale bez szczegółów dotyczących przebiegu zbrodni. Te ujawniła lokalna prasa w... dzień po wyborach prezydenckich. Przypadek?

- Nie wierzę. Gdyby sprawa upubliczniła się z tymi wszystkim bestialskimi detalami oraz informacją o murzyńskim pochodzeniu mordedrców, jeszcze w czasie kampanii, rezonans byłby ogromny... - mówi polski ksiądz prosząc o nieujawnianie nazwiska.

Prawdziwe motywy

Oficjalnie, śledczy podają motyw "rabunkowy”. Obie rodziny w to nie wierzą. Podobnie Polonia, która mówi raczej o motywie rasowym czy wręcz rasistowskim. Być może dla czarnoskórych podwładnych Pietrzaka, fakt że poślubił afroamerykańską piękność, robił karierę wojskową, a ich miał "pod sobą” był nie do zniesienia. Ten motyw zasugerował zresztą konserwatywny dziennik "New York Post”.

- W praktyce przestępstw rabunkowych bardzo rzadkie są sytuacje, gdy towarzyszy im długotrwałe i bestialskie torturowanie. Jeżeli sprawcy bywają zaskoczeni, starają się jak najszybciej unieszkodliwić gospodarza i oddalić się z łupem, a nie pastwić się nad nim w miejscu kradzieży i narażać na ujęcie. W przypadku zbrodni na tle nienawiści, sprawcy często pozostawiają na miejscu jakieś napisy poniżające ofiary. Nic o tym nie wiemy... - mówi policyjny detektyw z długoletnim stażem.

Trzy powody

W czwartek czwórka morderców została doprowadzona do sądu, gdzie każdemu przedstawiono zarzuty morderstwa pierwszego stopnia, znęcania się fizycznego, gwałtu, włamania i wykorzystania broni w celu dokonania zbrodni.

Nie zaprzeczają, choć jeden zwala winę na drugiego. Sędzia orzekł osadzenie w areszcie, a następną rozprawę wyznaczył na 20 listopada.

Sprawa bulwersuje z wielu powodów. Przede wszystkim z ludzkiego punktu widzenia, bo takie przypadki zdarzają się rzadko. Po drugie, burzy wizerunek elitarnej formacji Marines, dumy Ameryki. Po trzecie, godzi w afroamerykańską część społeczeństwa amerykańskiego.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Xenohomofobus / 18 listopada 2014 o 02:36
0

Nie żałuję tego dziada - jak ruchał małpę to chuj mu w dupę i na grób zamiast krzyża! Jebać probrudasowskich cweli! 14/88!!!

Avatar
Alicja / 9 października 2012 o 20:48
0
[quote name='Gość' timestamp='1349796946' post='682399']
Na ile skazano mordercow?
[/quote]

[color=#ff0000][size=5]PROCES SIE NAWET NIE ROZPOCZĄŁ...[/size][/color]
Avatar
Gość / 9 października 2012 o 17:35
0
Na ile skazano mordercow?
Avatar
ZChicago / 19 listopada 2008 o 13:06
0
Panie Tusk, nie pasuje panu "wizerunkowo" zabrać głos w tej sprawie? Do matki zbitego się odezwać? Łatwiej się afiszować z działaczami polonijnymi z USA? Polonia się przygląda, widzi i rozmu ma...
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 12:50
0
"Trias" albo nie wie, co pisze, albo robi sobie jaja... Kiedy ktoś zabija z zysku to kwestia jego defktu osobowości. Jeżeli zabija z nienawiści do drugiego człowieka, bo ten ma np. inny kolor skóry to już defkt nie tylko jego. Np. społeczyństwa, które nie umiało temu zapobiec. W skutkach może zabicie kogoś po pijaku autem jest równe zakatowaniu kogoś, ale nie w ocenie czynu i jego motywu.
Avatar
xxx / 17 listopada 2008 o 20:46
0
ESU - USA napisał:
cytat: "Banda na co dzień nosi mundury elitarnej formacji amerykańskich sił zbrojnych - US Marines"

Osoba piszaca ten artykul nie ma zielonego pojecia na temat sil zbrojnych USA.

Kiedy wreszcie ludzie zaczna pisac teksty po uprzednim sprawdzeniu faktow?
Elitarna to moze byc Delta Force lub Army Rangers - ludzie tam dzialajacy przechodza wieloletnie bardzo wyczerpujace cwiczenia........wystarczy zapytac bylego szefa GROM Gen. Polko ktory ukonczyl kurs Army Rangers.

Do Marines ida GLOWNIE ludzie prosto z ulicy i po 3-4 miesiacach posyla sie ich na wojne, bez wiekszego przeszkolenia a po czterech latach kontrakt takiego wojaka sie konczy i wraca wtedy zolnierz do rzeczywistosci (a czesto i do szkoly bo duza czesc ludzi sluzacych w amerykanskich formacjach wojskowych jest niedouczona.
To ze USMC ma ladne mundury i slogany wcale nie klasyfikuje tej formacji w elitach.



miał bys szacunek nad tym że zampordowali naszego rodaka i to tak okrutnie i nie pouczał piszącego o jakieś nieistotne szczegóły.



miał bys szacunek nad tym że zampordowali naszego rodaka i to tak okrutnie i nie pouczał piszącego o jakieś nieistotne szczegóły. rozwiń
Avatar
Trias / 16 listopada 2008 o 21:57
0
Nie ma większego sensu roztrząsanie, czy zrobili to z powodów rasowych, czy nie. Popełnili zbrodnię i powinni otrzymać adekwatną karę. Czy robiłoby to jakąkolwiek różnicę, gdyby i sprawcy, i ofiary byli tego samego koloru skóry?
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 12:23
0
Co na to wszystko władcy Polski? Przecież zamordowany był Polakiem?
Avatar
Dr. Adam B. / 16 listopada 2008 o 12:20
0
Fakt, że czterech czarnych zabija czarną i jej męża, ich przełożonego, uprzednio bestialsko ich torturując, a ją okrutnie gwałcąc jest wizerunkowo dewastujący dla czarnych. Może mówić wiele o relacjach z białymi i gamie żywionych do nich uczuć. Dlatego jest to temat skrajnie "niewygodny".
Dlatego jednak również jego ocena w sądzie jest tak ważna.
Avatar
biało-czerwony / 14 listopada 2008 o 12:15
0
Bestie w czarnej skórze (a nie w ludzkiej) dokonały rasistowskiej zemsty na pięknej Quianie Jenkins i wspaniałym Polaku Janie, bo nie odpowiadał im zapewne czarno-biały związek zakochanej w sobie pary. Okrutne w tym wszystkim, oprócz bestialskiego mordu, było opublicznienie sprawy dopiero po wyborach prezydenckich w USA. Fakt ten jest następstwem skandalicznej POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, nie wspominając o tzw. "demokracji", "otwartości", ktore to wartości nie zatriumfowały w Stanach ("kolebce demokracji"). A co się szykuje w przyszłości? Bóg raczy wiedzieć! Nasuwa się nieodparcie wątpliwość, czy aby sekowany poseł A. Górski, ktory w sejmie "powiedział za dużo", nie powiedział ... za mało!
Bestie w czarnej skórze (a nie w ludzkiej) dokonały rasistowskiej zemsty na pięknej Quianie Jenkins i wspaniałym Polaku Janie, bo nie odpowiadał im zapewne czarno-biały związek zakochanej w sobie pary. Okrutne w tym wszystkim, oprócz bestialskiego mordu, było opublicznienie sprawy dopiero po wyborach prezydenckich w USA. Fakt ten jest następstwem skandalicznej POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, nie wspominając o tzw. "demokracji", "otwartości", ktore to wartości nie zatriumfowały w Stanach ("kolebce demokracji"). A co się... rozwiń
Avatar
Xenohomofobus / 18 listopada 2014 o 02:36
0

Nie żałuję tego dziada - jak ruchał małpę to chuj mu w dupę i na grób zamiast krzyża! Jebać probrudasowskich cweli! 14/88!!!

Avatar
Alicja / 9 października 2012 o 20:48
0
[quote name='Gość' timestamp='1349796946' post='682399']
Na ile skazano mordercow?
[/quote]

[color=#ff0000][size=5]PROCES SIE NAWET NIE ROZPOCZĄŁ...[/size][/color]
Avatar
Gość / 9 października 2012 o 17:35
0
Na ile skazano mordercow?
Avatar
ZChicago / 19 listopada 2008 o 13:06
0
Panie Tusk, nie pasuje panu "wizerunkowo" zabrać głos w tej sprawie? Do matki zbitego się odezwać? Łatwiej się afiszować z działaczami polonijnymi z USA? Polonia się przygląda, widzi i rozmu ma...
Avatar
Gość / 19 listopada 2008 o 12:50
0
"Trias" albo nie wie, co pisze, albo robi sobie jaja... Kiedy ktoś zabija z zysku to kwestia jego defktu osobowości. Jeżeli zabija z nienawiści do drugiego człowieka, bo ten ma np. inny kolor skóry to już defkt nie tylko jego. Np. społeczyństwa, które nie umiało temu zapobiec. W skutkach może zabicie kogoś po pijaku autem jest równe zakatowaniu kogoś, ale nie w ocenie czynu i jego motywu.
Avatar
xxx / 17 listopada 2008 o 20:46
0
ESU - USA napisał:
cytat: "Banda na co dzień nosi mundury elitarnej formacji amerykańskich sił zbrojnych - US Marines"

Osoba piszaca ten artykul nie ma zielonego pojecia na temat sil zbrojnych USA.

Kiedy wreszcie ludzie zaczna pisac teksty po uprzednim sprawdzeniu faktow?
Elitarna to moze byc Delta Force lub Army Rangers - ludzie tam dzialajacy przechodza wieloletnie bardzo wyczerpujace cwiczenia........wystarczy zapytac bylego szefa GROM Gen. Polko ktory ukonczyl kurs Army Rangers.

Do Marines ida GLOWNIE ludzie prosto z ulicy i po 3-4 miesiacach posyla sie ich na wojne, bez wiekszego przeszkolenia a po czterech latach kontrakt takiego wojaka sie konczy i wraca wtedy zolnierz do rzeczywistosci (a czesto i do szkoly bo duza czesc ludzi sluzacych w amerykanskich formacjach wojskowych jest niedouczona.
To ze USMC ma ladne mundury i slogany wcale nie klasyfikuje tej formacji w elitach.



miał bys szacunek nad tym że zampordowali naszego rodaka i to tak okrutnie i nie pouczał piszącego o jakieś nieistotne szczegóły.



miał bys szacunek nad tym że zampordowali naszego rodaka i to tak okrutnie i nie pouczał piszącego o jakieś nieistotne szczegóły. rozwiń
Avatar
Trias / 16 listopada 2008 o 21:57
0
Nie ma większego sensu roztrząsanie, czy zrobili to z powodów rasowych, czy nie. Popełnili zbrodnię i powinni otrzymać adekwatną karę. Czy robiłoby to jakąkolwiek różnicę, gdyby i sprawcy, i ofiary byli tego samego koloru skóry?
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 12:23
0
Co na to wszystko władcy Polski? Przecież zamordowany był Polakiem?
Avatar
Dr. Adam B. / 16 listopada 2008 o 12:20
0
Fakt, że czterech czarnych zabija czarną i jej męża, ich przełożonego, uprzednio bestialsko ich torturując, a ją okrutnie gwałcąc jest wizerunkowo dewastujący dla czarnych. Może mówić wiele o relacjach z białymi i gamie żywionych do nich uczuć. Dlatego jest to temat skrajnie "niewygodny".
Dlatego jednak również jego ocena w sądzie jest tak ważna.
Avatar
biało-czerwony / 14 listopada 2008 o 12:15
0
Bestie w czarnej skórze (a nie w ludzkiej) dokonały rasistowskiej zemsty na pięknej Quianie Jenkins i wspaniałym Polaku Janie, bo nie odpowiadał im zapewne czarno-biały związek zakochanej w sobie pary. Okrutne w tym wszystkim, oprócz bestialskiego mordu, było opublicznienie sprawy dopiero po wyborach prezydenckich w USA. Fakt ten jest następstwem skandalicznej POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, nie wspominając o tzw. "demokracji", "otwartości", ktore to wartości nie zatriumfowały w Stanach ("kolebce demokracji"). A co się szykuje w przyszłości? Bóg raczy wiedzieć! Nasuwa się nieodparcie wątpliwość, czy aby sekowany poseł A. Górski, ktory w sejmie "powiedział za dużo", nie powiedział ... za mało!
Bestie w czarnej skórze (a nie w ludzkiej) dokonały rasistowskiej zemsty na pięknej Quianie Jenkins i wspaniałym Polaku Janie, bo nie odpowiadał im zapewne czarno-biały związek zakochanej w sobie pary. Okrutne w tym wszystkim, oprócz bestialskiego mordu, było opublicznienie sprawy dopiero po wyborach prezydenckich w USA. Fakt ten jest następstwem skandalicznej POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, nie wspominając o tzw. "demokracji", "otwartości", ktore to wartości nie zatriumfowały w Stanach ("kolebce demokracji"). A co się... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 12

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 1

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 33 22

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 147 63

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 50 16

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 21 4

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 86 38

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 96 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!