Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

7 kwietnia 2018 r.
9:50

Rodzinna tragedia w bloku w Lublinie. Ciała trzech osób

0 162 A A

Szokujące odkrycie w mieszkaniu przy ul. Lawinowej w Lublinie. Znaleziono tam ciała trzech osób, w tym świdnickiego radnego. Wszyscy zginęli od strzałów z broni myśliwskiej. Śledczy mówią o tzw. samobójstwie rozszerzonym

Aktualizacja artykułu: 11 kwietnia 2018 r. 15:35
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci zostali zaalarmowani w piątek około godz. 21. Wezwała ich kobieta, która mieszka w Warszawie, a od kilku dni nie mogła skontaktować się telefonicznie ze swoją rodziną. Przyjechała z mężem do Lublina i próbowała dostać się do mieszkania przy ul. Lawinowej na Czechowie, czasowo zajmowanego przez rodziców oraz mieszkającą z nimi jej siostrę. Nie udało jej się jednak wejść do środka, dlatego poprosiła o pomoc policję.

Makabryczne odkrycie

W mieszkaniu dokonano makabrycznego odkrycia. Znajdowały się tam trzy ciała: 72-letniego mężczyzny, jego 70-letniej żony oraz ich 38-letniej córki. Wszyscy zginęli od strzałów z broni myśliwskiej, na którą pozwolenie posiadał 72-latek.

– Najprawdopodobniej 72-latek użył tej broni strzelając do 70- i 38-latki, a następnie sam popełnił samobójstwo – mówi podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według wstępnych ustaleń śledczych w mieszkaniu doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego: 72-latek najpierw zastrzelił żonę i córkę w łóżkach, a potem strzelił sobie w głowę.

Radny miejski

Jak ustaliliśmy, rodzina pochodziła ze Świdnika, ale do Lublina przeniosła się na czas remontu swojego mieszkania. 72-letni Wojciech B. był lekarzem i radnym miejskim w Świdniku. Należał do Platformy Obywatelskiej, był jedynym reprezentantem tej partii w Radzie Miasta Świdnik. Radnym w mieście był kilka kadencji.

 

– To ogromna tragedia rodzinna. To był lekarz o wielkim doświadczeniu, gotowy nieść pomóc o każdej porze – w dzień i w nocy. Nie szczędził czasu, aby pomóc innym – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs, szef świdnickich struktur PO. – To dla nas wielki smutek i żal. Trudno cokolwiek więcej powiedzieć.

– Jestem w szoku – mówi Janusz Królik, przewodniczący Rady Miasta Świdnik. – To był bardzo uczynny i pomocny człowiek, nie tylko dla mnie, ale też innych osób. Mam o nim jak najlepsze zdanie.

Jak się dowiedzieliśmy, radny od pewnego czasu nie uczestniczył w spotkaniach klubowych PO. Brał udział w posiedzeniach Rady Miasta i pracach komisji.

Długi i depresja?

Według nieoficjalnych informacji powodem desperackiego czynu mogły być długi i depresja. Pod koniec marca Wojciech B. na swoim koncie na portalu społecznościowym pisał o pilnej sprzedaży mieszkania w Świdniku. Ostatni wpis dodał 1 kwietnia.

W sobotę w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii, pracowali policjanci i prokurator. Sekcje zwłok ofiar wstępnie zaplanowano na poniedziałek i wtorek.

Sąsiedzi nie słyszeli żadnych strzałów, ani innych niepokojących odgłosów. – Tu jest bardzo spokojnie. O tym, że coś tu się stało, dowiaduję się dopiero od pana – powiedział nam jeden z mieszkańców.

Co to jest samobójstwo rozszerzone?

Człowiek chory na depresję i planujący samobójstwo może zdecydować się na zabicie bliskich. U chorego motywem może być chęć chronienia ich przed sytuacją bez wyjścia, nieszczęściem i cierpieniem, także przed prześladowaniem, aresztowaniem i innym zagrożeniem.
Źródło: psychiatria.pl

Wideo: TVN 24 / x-news

Komentarze 162

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 11 kwietnia 2018 o 14:13
+1
undefined napisał:
Smutne jest to że pan Wojciech zainwestował w Med clinic dla swojego zięcia duża sumę pieniędzy aby zapewnić lepszy start. Mimo tego że zięć miał już jedną klinikę w Świdniku.. Pan Wojciech wpadł w depresję a o jego problemach finansowych wiedzieli już od dawna ludzie ze Świdnika. Smutne jest,że zięć umywa teraz ręce zeznaje że pan Wojciech był hazardzista . Prawda jest taka że Pan Wojciech chciał pomoc rodzinie bo miał dobre serce ale coś nie wyszło z finansami więc człowiek zwariowal i dopuścił się do takich czynów.  Chciał spłacić sprzedając mieszkanie Oli oraz zastawiajac jego lecznice.  Nie udało się.
 Smutne jest to że ludzie którzy nie wiedzą jaka była sytuacja i piszą takie bzdury!!!
 Smutne jest to że ludzie którzy nie wiedzą jaka była sytuacja i piszą takie bzdury!!! rozwiń
Avatar
AS / 7 kwietnia 2018 o 13:42
+1
undefined napisał:
Należał do Platformy Obywatelskiej .... tak to z nimi jest szkoda że zastrzelił też niewinnych członków rodziny, tragedia
 Zamilcz pisowska świnio, pochyl głowę nad trgedią
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2018 o 13:33
+1
Przynależność polityczna nie ma tu ogromnego znaczenia to raczej rodzinny dramat...
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2018 o 13:32
+1
Szkoda rodziny
Avatar
gosc / 7 kwietnia 2018 o 13:18
+1
undefined napisał:
Należał do Platformy Obywatelskiej ....
 a co to za różnica do kogo należał, ja należę do PISu tylko po to aby mieć korzysci dla siebie
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2018 o 11:28
+1
lekarz i długi, to co mają powiedzieć ci co dostają 1-1,5 tys. i muszą żyć
Avatar
gość / 29 maja 2018 o 15:50
0
Dlaczego strona z Uwagą i komentarze zostały usunięte? Zięciu się postarał???Nie zmyje przelanej krwi,zostanie plama do trzeciego pokolenia.
Avatar
gość / 28 maja 2018 o 15:24
0
A JAK SIĘ MIEWA ZIĘĆ i córka ,oraz pasierb który miał zdawać międzynarodową maturę,za 4,500 zł drugi dziadek zapłacił?
Avatar
r. / 3 maja 2018 o 23:41
0
Krasanal napisał:
undefined napisał: Żenujące. Przeczytałam komentarze na ten temat i jestem w szoku. Skąd u ludzi tyle nienawiści i jadu??? O zmarłych, tylko dobrze albo wcale. I co z tego, że należał do takiej czy innej partii??? I co z tego? Jest demokracja i każdy może wyznawać określone poglądy i należeć, gdzie chce. Tu chodzi, o człowieka i dramat który się rozegrał. Trochę można było zorientować się w sytuacji. Rzeczywiście, nie zazdroszczę... W tym przypadku, mogło być tak (niestety to spekulacje), że chciał sam popełnić samobójstwo, a żona wymusiła , że skoro tak, to i ona i córka zginą razem. Na pewno rozmawiali. Współczuję z całego serca. A do kogoś kto napisał, że nie zaciąga długów i je sam chleb to mam tylko tyle - na zdrowie. Bo życie, niestety jest takie a nie inne. Nie raz trzeba zaciągnąć długi, bo to choroba, bo to inne zdarzenie (a nie mamy takiej gotówki). Jeżeli chodzi o wpis, że lekarz leczy, bo to jego obowiązek. Są lekarze z prawdziwego zdarzenia, są również i tacy którzy lekarzami nigdy być nie powinni. A z tego co czytałam w komentarzach, ludzie go znali i był wspaniałym lekarzem i człowiekiem. Sama miałam to szczęście, że trafiłam na cudownego lekarza, który leczył moje dzieci i proszę mi wierzyć, wiem co mówię... Szkoda człowieka, szkoda żony, córki i tej która została i musi z tym żyć dalej. Szkoda mordercy?! Masz coś z głową?! Niech ta córka,która pozostała przy zyciu "podziękuje" swemu jakże "wspaniałemu" ojcu.
 czy widziałeś te luksusy?
 czy widziałeś te luksusy? rozwiń
Avatar
r. / 3 maja 2018 o 23:34
0
Jaki zwyrodnialec pisze o przynależności partyjnej??? Ty co piszesz o tym że Należał do tej czy innej parti - znałeś Go? O Jego śmierci dowiedziałem się dzisiaj (3.05) rozmawiałem z Nim nie raz. Byłem nie raz u Niego w domu w Świdniku. To był dobry człowiek. Komentarze osób które nie miały z Nim kontaktu powinny zostać usunięte. Hazard...??? :-) Nie widziałem Go w żadnym kasynie w Lublinie. Nie widzieli go w kasynach w Warszawie. Jedyna opcja - Internet - tego nie jesteśmy w stanie sami sprawdzić. Jego długi - nie pozwolił sobie pomóc. Był zbyt dumny, lub Jego pętla zadłużenia była zbyt duża. Żal mi wnuków i ich obrazu jaki zostanie po Dziadku. Mam nadzieję że będą znały prawdę.  Panie Wojciechu... przykro mi że nikt Panu nie pomógł. Mam nadzieję że będą tacy którzy będą Panu wdzięczni do końca swojego dostatniego życia.  Reszta jest milczeniem...  
Jaki zwyrodnialec pisze o przynależności partyjnej??? Ty co piszesz o tym że Należał do tej czy innej parti - znałeś Go? O Jego śmierci dowiedziałem się dzisiaj (3.05) rozmawiałem z Nim nie raz. Byłem nie raz u Niego w domu w Świdniku. To był dobry człowiek. Komentarze osób które nie miały z Nim kontaktu powinny zostać usunięte. Hazard...??? :-) Nie widziałem Go w żadnym kasynie w Lublinie. Nie widzieli go w kasynach w Warszawie. Jedyna opcja - Internet - tego nie jesteśmy w stanie sami sprawdzić. Jego długi - nie pozwolił sobie pomóc. Był z... rozwiń
Avatar
gość / 29 maja 2018 o 15:50
0
Dlaczego strona z Uwagą i komentarze zostały usunięte? Zięciu się postarał???Nie zmyje przelanej krwi,zostanie plama do trzeciego pokolenia.
Avatar
gość / 28 maja 2018 o 15:24
0
A JAK SIĘ MIEWA ZIĘĆ i córka ,oraz pasierb który miał zdawać międzynarodową maturę,za 4,500 zł drugi dziadek zapłacił?
Avatar
r. / 3 maja 2018 o 23:41
0
Krasanal napisał:
undefined napisał: Żenujące. Przeczytałam komentarze na ten temat i jestem w szoku. Skąd u ludzi tyle nienawiści i jadu??? O zmarłych, tylko dobrze albo wcale. I co z tego, że należał do takiej czy innej partii??? I co z tego? Jest demokracja i każdy może wyznawać określone poglądy i należeć, gdzie chce. Tu chodzi, o człowieka i dramat który się rozegrał. Trochę można było zorientować się w sytuacji. Rzeczywiście, nie zazdroszczę... W tym przypadku, mogło być tak (niestety to spekulacje), że chciał sam popełnić samobójstwo, a żona wymusiła , że skoro tak, to i ona i córka zginą razem. Na pewno rozmawiali. Współczuję z całego serca. A do kogoś kto napisał, że nie zaciąga długów i je sam chleb to mam tylko tyle - na zdrowie. Bo życie, niestety jest takie a nie inne. Nie raz trzeba zaciągnąć długi, bo to choroba, bo to inne zdarzenie (a nie mamy takiej gotówki). Jeżeli chodzi o wpis, że lekarz leczy, bo to jego obowiązek. Są lekarze z prawdziwego zdarzenia, są również i tacy którzy lekarzami nigdy być nie powinni. A z tego co czytałam w komentarzach, ludzie go znali i był wspaniałym lekarzem i człowiekiem. Sama miałam to szczęście, że trafiłam na cudownego lekarza, który leczył moje dzieci i proszę mi wierzyć, wiem co mówię... Szkoda człowieka, szkoda żony, córki i tej która została i musi z tym żyć dalej. Szkoda mordercy?! Masz coś z głową?! Niech ta córka,która pozostała przy zyciu "podziękuje" swemu jakże "wspaniałemu" ojcu.
 czy widziałeś te luksusy?
 czy widziałeś te luksusy? rozwiń
Avatar
r. / 3 maja 2018 o 23:34
0
Jaki zwyrodnialec pisze o przynależności partyjnej??? Ty co piszesz o tym że Należał do tej czy innej parti - znałeś Go? O Jego śmierci dowiedziałem się dzisiaj (3.05) rozmawiałem z Nim nie raz. Byłem nie raz u Niego w domu w Świdniku. To był dobry człowiek. Komentarze osób które nie miały z Nim kontaktu powinny zostać usunięte. Hazard...??? :-) Nie widziałem Go w żadnym kasynie w Lublinie. Nie widzieli go w kasynach w Warszawie. Jedyna opcja - Internet - tego nie jesteśmy w stanie sami sprawdzić. Jego długi - nie pozwolił sobie pomóc. Był zbyt dumny, lub Jego pętla zadłużenia była zbyt duża. Żal mi wnuków i ich obrazu jaki zostanie po Dziadku. Mam nadzieję że będą znały prawdę.  Panie Wojciechu... przykro mi że nikt Panu nie pomógł. Mam nadzieję że będą tacy którzy będą Panu wdzięczni do końca swojego dostatniego życia.  Reszta jest milczeniem...  
Jaki zwyrodnialec pisze o przynależności partyjnej??? Ty co piszesz o tym że Należał do tej czy innej parti - znałeś Go? O Jego śmierci dowiedziałem się dzisiaj (3.05) rozmawiałem z Nim nie raz. Byłem nie raz u Niego w domu w Świdniku. To był dobry człowiek. Komentarze osób które nie miały z Nim kontaktu powinny zostać usunięte. Hazard...??? :-) Nie widziałem Go w żadnym kasynie w Lublinie. Nie widzieli go w kasynach w Warszawie. Jedyna opcja - Internet - tego nie jesteśmy w stanie sami sprawdzić. Jego długi - nie pozwolił sobie pomóc. Był z... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 09:04
0
Ot piniendzy to ludzie gupiejom i potem tak robiom ze sie krew leje a robićnie chcom i innych mordujo niewinnych zabrać im te karabiny to spokuj bedzie w calej Polsce
Avatar
pracujaca biedota / 15 kwietnia 2018 o 20:43
0
się nie bierze takich kredytów, też chciałabym zyć w luksusie a nie zarabiając 1900 zł musze dawać sobie radę i nie biorę kredytów bo mnie nie stać na ich spłatę. Dla dziecka też bym nie zwięła bo z czego miałabym spłacać
Avatar
gość / 14 kwietnia 2018 o 19:51
0
No to niech się zajmą tym odpowiednie słyżby.
Avatar
3 / 12 kwietnia 2018 o 20:06
0
do Kamil "nie napisałem".. a no właśnie! W. zarabiał kase, pracował dużo, opiekował się O. razem z G. z tym, że jak zawsze mówił, że żona to jest cudowna jak się tą O. zajmuje- spedzala z nia najwiecej czasu. W. do końca chciał wyjść ze złej syt. A K. - brak słów. Mogła trochę odciążać rodziców...
Avatar
km / 11 kwietnia 2018 o 14:15
0
Gg napisał:
Świdnik jest małym miasteczkiem. Tu każdy się zna a wieści rozchodzą się szybko. Ci lokalni wiedzieli,że Pan Wojciech był uczynnym,pomocnym człowiekiem o dobrym sercu. Wiedzieli również o jego długach i inwestycjach w klinikę zięcia.  Chciał tylko pomoc rodzinie. Kochał ją. Wspomagl finansowo w powstaniu med clinic biorąc kredyt na ponad milion zł.  Pewnie na początku myślał że uda mu się wszystko spłacić skoro był lekarzem,radnym to pewnie dobrze zarabiał.  Niestety dług z roku na rok powiększal się a pieniędzy na spłatę brak. Wpadł w depresję.  Już kiedyś chciał popełnić samobójstwo  rozpedzajac się samochodem i jechać w drzewo. Kochał bardzo swoją córkę Olę nie raz opowiadał o niej i dlaczego tak się stało że jest niepełnosprawna.  Stało się co się stało.  Nie ma co się oszukiwać.  Zabił dwie osoby . Źle zrobił.  Wydaje mi się że z powodu długów człowiek oszalał,wpadł w depresję i koniec chyba wszyscy znają.  Pomyślcie logicznie.  Wcześniej za całego żywota nie było na niego żadnych skarg,był dobrym człowiekiem i można było na nim polegać.  Po wzięciu kredytu jego stan zdrowia się pogarszal.. musiała stać się tragedia skoro dopuścił się do takiego czynu.
 Świdnik jest mały i każdy myśli ze każdego zna i wydaje mu się ze może wchodzić w czyjeś życie z buciorami i komentować sprawy o których nie ma pojęcia.....
 Świdnik jest mały i każdy myśli ze każdego zna i wydaje mu się ze może wchodzić w czyjeś życie z buciorami i komentować sprawy o których nie ma pojęcia..... rozwiń
Avatar
Kamil / 11 kwietnia 2018 o 14:13
+1
undefined napisał:
Smutne jest to że pan Wojciech zainwestował w Med clinic dla swojego zięcia duża sumę pieniędzy aby zapewnić lepszy start. Mimo tego że zięć miał już jedną klinikę w Świdniku.. Pan Wojciech wpadł w depresję a o jego problemach finansowych wiedzieli już od dawna ludzie ze Świdnika. Smutne jest,że zięć umywa teraz ręce zeznaje że pan Wojciech był hazardzista . Prawda jest taka że Pan Wojciech chciał pomoc rodzinie bo miał dobre serce ale coś nie wyszło z finansami więc człowiek zwariowal i dopuścił się do takich czynów.  Chciał spłacić sprzedając mieszkanie Oli oraz zastawiajac jego lecznice.  Nie udało się.
 Smutne jest to że ludzie którzy nie wiedzą jaka była sytuacja i piszą takie bzdury!!!
 Smutne jest to że ludzie którzy nie wiedzą jaka była sytuacja i piszą takie bzdury!!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 162

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 446 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.