Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

30 października 2015 r.
20:23

Jeden ją trzymał, a drugi ciął ostrym narzędziem. Policja szuka napastników z Wieniawy

Autor: Zdjęcie autora ask
0 136 A A

Trzech mężczyzn napadło w czwartek na 29-latkę wynajmującą wraz ze znajomymi mieszkanie przy ul. Popiełuszki. Sprawców szuka policja, a w internecie wrze. Mieszkańcy Wieniawy chcą sami patrolować ulice.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. 22-letnia dziewczyna wracała z imprezy do domu przy ul. Popiełuszki. Przez kilkaset ostatnich metrów szedł za nią ok. 20-letni mężczyzna.

– Gdy wszedł na naszą klatkę schodową koleżanka poważnie się przestraszyła. Zaczęła płakać. Wbiegła do mieszkania i wzywała pomocy – opowiada Piotr Trembowski, współlokator. – Wybiegliśmy z kolegą i przegoniliśmy go z klatki.

Kilka godzin później, druga kobieta - 29-latka, wyszła po zakupy. Gdy wracała zaczepiło ją trzech mężczyzn.

– Spytali, czy wie gdzie mieszka dwóch wysokich gości, którzy się z rana szarpali z ich kolegą – relacjonuje Trembowski. – Koleżanka nie była miła. W ostry sposób kazała im odejść. Wtedy rzucili się na nią. Jeden ją trzymał, a drugi ciął ostrym narzędziem ręce i okolice klatki piersiowej. Powiedzieli, że to dopiero początek.

Uciekli, gdy ktoś wychodził z klatki. Dziewczyna pojechała do szpitala gdzie lekarze opatrzyli jej rany. Zgłosiła się też na policję.

– Pokrzywdzona opisała napastników. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci sprawdzili pobliskie ulice, ale nie natrafili na sprawców – mówi podkom. Kamil Gołębiowski z biura prasowego KWP w Lublinie. – Teraz prowadzone będą kolejne czynności. Przesłuchani zostaną współlokatorzy napadnietej kobiety. Przeglądamy również nagrania z kilku kamer monitoringu, które mogły zarejestrowani sprawców. Przeprowadzona zostanie także obdukcja 29-latki, żeby dokładnie ustalić jakie są jej obrażenia. Zwracamy się do osób, które mają wiedzę w tej sprawie, o kontakt z policją.

Informacja o napadzie poruszyła wielu internautów. Piszą, że to nie jedyne niebezpieczne zdarzenie w tej dzielnicy miasta. Dziewczyny wspominają, że także były śledzone. Napastowana miała być także 60-letnia kobieta. Dlatego internauci chcą się skrzyknąć i przez najbliższe dni patrolować ulice na Wieniawie. Mają sprawdzać, czy nie dzieje się nic niebezpiecznego.

Komentarze 136

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 12:53
0
No i proszę żadnej napaści nawet nie bylo tylko same głupie baby zmyśliły historie i teraz dwóch kolegów ma kartotekę hahaha jeszcze troche i sami sie będziemy wykańczać bez pomocy obcokrajowców
Avatar
lubartowianin / 4 listopada 2015 o 13:44
0

powiem wam że społeczność "kibolsko-dresiarska" może rozwiązać takie problemy poprzez "zorganizowane patrole straży sąsiedzkiej"co o tym sądzicie?

nie da rady bo u was w lublinie to same pizdy i chlejusy zaszczane mocne w gębie.tak sądze pozdrawiam

Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 07:37
0
widziałem o tym na spotted lbn i było jasno opisane ze to brudasybyły
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:39
0

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucierpią niewinni też.

Trzeba dokładnie ustalić sprawców i niech trafią za kratki i odsiedzą.

Żeby nie było to tamto, to nie jestem za multi kulti, ale nie trzeba być ludożercą. Jestem przeciwko wbudowywaniu w nasze społeczeństwo innych kultur, bo to wcale nie ma asymilacji, tylko jest odgradzanie się i walka. To co ostatnio się wyprawia to jest najazd, a nie emigracja. Stany nawet Polaków nie chcą, chociaż mają tanie sprzątaczki i tanich roboli, oraz inżynierów i lekarzy na których wykształcenie nie dali centa.

A ci pracować nie mają zamiaru ani się do nas dostosować, więc deport i tyle w sprawie.

Jak byś pomieszkał na zachodzie przez kilka lat i widział co potrafią muzułmanie to takich wypocin  byś nie napisał !!! Oni nie są przystosowani do życia w europie , sami tworzą zamknięte dzielnice i mimo że przyjechali do innego kraju to nie tylko nie próbują się zmieniać ale narzucają własna religie i obyczaje ,mówienie o tym teraz w Polsce jest bardzo niewygodne i media nie chcą o tym wspominać na polecenia odgórne wiadomo od kogo.

Jak byś pomieszkał na zachodzie przez kilka lat i widział co potrafią muzułmanie to takich wypocin  byś nie napisał !!! Oni nie są przystosowani do życia w europie , sami tworzą zamknięte dzielnice i mimo że przyjechali do innego kraju to nie tylko nie próbują się zmieniać ale narzucają własna religie i obyczaje ,mówienie o tym teraz w Polsce jest bardzo niewygodne i media nie chcą o tym wspominać na polecenia odgórne wiadomo od kogo.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 09:41
0
Proszę o publikację nagrań z monitoringu. Policja nie daje rady to obywatele pomogą.
Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 23:57
0
Patologia nie zna granic koloru skory wyznania czy upodobań. Jest niestety wszędzie i trzeba z nia walczyć.
Avatar
gość / 1 listopada 2015 o 23:08
0

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucierpią niewinni też.

Trzeba dokładnie ustalić sprawców i niech trafią za kratki i odsiedzą.

Żeby nie było to tamto, to nie jestem za multi kulti, ale nie trzeba być ludożercą. Jestem przeciwko wbudowywaniu w nasze społeczeństwo innych kultur, bo to wcale nie ma asymilacji, tylko jest odgradzanie się i walka. To co ostatnio się wyprawia to jest najazd, a nie emigracja. Stany nawet Polaków nie chcą, chociaż mają tanie sprzątaczki i tanich roboli, oraz inżynierów i lekarzy na których wykształcenie nie dali centa.

A ci pracować nie mają zamiaru ani się do nas dostosować, więc deport i tyle w sprawie.

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucie... rozwiń

Avatar
Mustafa / 1 listopada 2015 o 14:36
0

Pokazcie mi chociaz jednego Polaka, ktory sie wafluje z imigrantami, jestem niemalze pewny ze to byli jacys egzotyczni erazmusi z polskim kolega z roku albo wspollokatorem z akademika. Zwlaszcza ze sytuacja miala miejsce w okolicach miasteczka akademickiego

Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 13:31
0
Ja już od kilku lat nie mieszkam w Lublinie, ale od dziecka słyszałam że to zawsze była niebezpieczna okolica, podobno jeszcze przed wojną tak mi opowiadali najstarsi krewni z rodziny. Mieszkałam niedaleko popiełuszki przez ok. lata i rzeczywiście, nie jest to najprzyjemniejsza okolica, dużo tam zakamarków
Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 13:07
0
Właśnie, dlaczego "drodzy redaktorzy" DW nie piszecie, że w napaści również uczestniczyli właśnie przyjezdni Bliskiego Wschodu? co to ma być zmanipulowane łajzy? szukacie sensacji, a boicie się tych z góry, którzy narzucają wam poprawność marksistowską, żeby czasem nie okazało się, że to osoba innej rasy i wyznania była jednym ze sprawców napaści... wstydźcie się!!!
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 12:53
0
No i proszę żadnej napaści nawet nie bylo tylko same głupie baby zmyśliły historie i teraz dwóch kolegów ma kartotekę hahaha jeszcze troche i sami sie będziemy wykańczać bez pomocy obcokrajowców
Avatar
lubartowianin / 4 listopada 2015 o 13:44
0

powiem wam że społeczność "kibolsko-dresiarska" może rozwiązać takie problemy poprzez "zorganizowane patrole straży sąsiedzkiej"co o tym sądzicie?

nie da rady bo u was w lublinie to same pizdy i chlejusy zaszczane mocne w gębie.tak sądze pozdrawiam

Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 07:37
0
widziałem o tym na spotted lbn i było jasno opisane ze to brudasybyły
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:39
0

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucierpią niewinni też.

Trzeba dokładnie ustalić sprawców i niech trafią za kratki i odsiedzą.

Żeby nie było to tamto, to nie jestem za multi kulti, ale nie trzeba być ludożercą. Jestem przeciwko wbudowywaniu w nasze społeczeństwo innych kultur, bo to wcale nie ma asymilacji, tylko jest odgradzanie się i walka. To co ostatnio się wyprawia to jest najazd, a nie emigracja. Stany nawet Polaków nie chcą, chociaż mają tanie sprzątaczki i tanich roboli, oraz inżynierów i lekarzy na których wykształcenie nie dali centa.

A ci pracować nie mają zamiaru ani się do nas dostosować, więc deport i tyle w sprawie.

Jak byś pomieszkał na zachodzie przez kilka lat i widział co potrafią muzułmanie to takich wypocin  byś nie napisał !!! Oni nie są przystosowani do życia w europie , sami tworzą zamknięte dzielnice i mimo że przyjechali do innego kraju to nie tylko nie próbują się zmieniać ale narzucają własna religie i obyczaje ,mówienie o tym teraz w Polsce jest bardzo niewygodne i media nie chcą o tym wspominać na polecenia odgórne wiadomo od kogo.

Jak byś pomieszkał na zachodzie przez kilka lat i widział co potrafią muzułmanie to takich wypocin  byś nie napisał !!! Oni nie są przystosowani do życia w europie , sami tworzą zamknięte dzielnice i mimo że przyjechali do innego kraju to nie tylko nie próbują się zmieniać ale narzucają własna religie i obyczaje ,mówienie o tym teraz w Polsce jest bardzo niewygodne i media nie chcą o tym wspominać na polecenia odgórne wiadomo od kogo.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 09:41
0
Proszę o publikację nagrań z monitoringu. Policja nie daje rady to obywatele pomogą.
Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 23:57
0
Patologia nie zna granic koloru skory wyznania czy upodobań. Jest niestety wszędzie i trzeba z nia walczyć.
Avatar
gość / 1 listopada 2015 o 23:08
0

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucierpią niewinni też.

Trzeba dokładnie ustalić sprawców i niech trafią za kratki i odsiedzą.

Żeby nie było to tamto, to nie jestem za multi kulti, ale nie trzeba być ludożercą. Jestem przeciwko wbudowywaniu w nasze społeczeństwo innych kultur, bo to wcale nie ma asymilacji, tylko jest odgradzanie się i walka. To co ostatnio się wyprawia to jest najazd, a nie emigracja. Stany nawet Polaków nie chcą, chociaż mają tanie sprzątaczki i tanich roboli, oraz inżynierów i lekarzy na których wykształcenie nie dali centa.

A ci pracować nie mają zamiaru ani się do nas dostosować, więc deport i tyle w sprawie.

To, że wśród nich był ktoś, kto mówił po polsku to nie znaczy, że to był Polak, mógł to być ktoś innej narodowości. Mógł być też nasz jakiś fiksant mieszkający z nimi i ich kolega.

Poza tym, nie każdy kolorowy to bandyta i nie znaczy, że muzułmanin od razu łapiący za nóż i gotowy do zabijania. Laska mogła im spokojnie odpowiedzieć, że nic nie wie i nie słyszała, a nie rzucać brzydkimi słowami. Może by nie doszło do tego do czego doszło.

Uspokójcie się z sianiem nienawiści, bo to nic dobrego nie przyniesie. Wet za wet, a ucie... rozwiń

Avatar
Mustafa / 1 listopada 2015 o 14:36
0

Pokazcie mi chociaz jednego Polaka, ktory sie wafluje z imigrantami, jestem niemalze pewny ze to byli jacys egzotyczni erazmusi z polskim kolega z roku albo wspollokatorem z akademika. Zwlaszcza ze sytuacja miala miejsce w okolicach miasteczka akademickiego

Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 13:31
0
Ja już od kilku lat nie mieszkam w Lublinie, ale od dziecka słyszałam że to zawsze była niebezpieczna okolica, podobno jeszcze przed wojną tak mi opowiadali najstarsi krewni z rodziny. Mieszkałam niedaleko popiełuszki przez ok. lata i rzeczywiście, nie jest to najprzyjemniejsza okolica, dużo tam zakamarków
Avatar
Gość / 1 listopada 2015 o 13:07
0
Właśnie, dlaczego "drodzy redaktorzy" DW nie piszecie, że w napaści również uczestniczyli właśnie przyjezdni Bliskiego Wschodu? co to ma być zmanipulowane łajzy? szukacie sensacji, a boicie się tych z góry, którzy narzucają wam poprawność marksistowską, żeby czasem nie okazało się, że to osoba innej rasy i wyznania była jednym ze sprawców napaści... wstydźcie się!!!
Zobacz wszystkie komentarze 136

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.