Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

16 grudnia 2017 r.
18:00

Piątek wieczorem, na ulicach Lublina zaroiło się od patroli. 24 mandaty

Autor: Zdjęcie autora pab
0 10 A A

Lubelscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek od godz. 18 do 2 w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina. Wspierali ich policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Dodatkowo udział w działaniach wzięli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej w Lublinie z pojazdem z kamerą do miejskiego monitoringu.

– Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego – informuje st. sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 69 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Ujawnili blisko 30 wykroczeń, które w większości przypadków kończyły się mandatami karnymi. Najwięcej było ich za przekroczenie prędkości oraz zły stan techniczny pojazdów. Łącznie policjanci wypisali 24 mandaty karne, trzy wykroczenia zakończyły się pouczeniem, a w jednym przypadku został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny auta.

>>>

Zobacz także: Nowy szef lubelskiej policji

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 r. o 18:57
w Lublinie Yanosika nie znajo?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 16:13
I po to właśnie jest yanosik, a tak na serio to sporo ostanio tych akcji - może to i lepiej, bo niektórzy przesadzają już tak konkretnie, rozumiem przekroczyć czasem odrobinę prędkość, ale jechać w terenie zabudowanym 120km/h, co ostatnio widziałam to tragedia
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 11:10
CO POLICJA POTRAFI NAJLEPIEJ ?. KARAĆ KIEROWCÓW MANDATAMI.DO TEGO NIE TRZEBA BYĆ SPECJALISTĄ.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 17 grudnia 2017 r. o 09:07
Rowerzysta napisał:
Masz coś do rowerzystów? To kierowcy zabijają ludzi lub trwale kaleczą,a nie rowerzysci. Zapamietaj to sobie.
 ta, jeżdżą pedalisty po pijaku, zabijają ludzi na chodnikach !! Przykład - ten co rozjechał staruszka pod plazą !!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 07:55
A może teraz ktoś policzy koszty takiej akcji ? Zaangażowano policjantów ..... ? Wykryto = ...... wykroczeń ? Przepracowano ........ godzin ? Czyż nie można pracować systematycznie i normalnie - tylko z akcji w akcję ?
Avatar
Puławianin / 17 grudnia 2017 r. o 07:18
To teraz poprosimy o taką akcję w Puławach bo odnoszę wrażenie że w nocy w Puławach nie ma Policji. Pracuję jako stròż w centrum miasta i to co się dzieje nocami na Lubelskiej to tragedia.... Ciągłe wyścigi i palenie gumy , a ostatni patrol zazwyczaj widzę około północy a później już chulaj dusza...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 21:23
"A na rowerzystów palcem nie kiwnął. Dno.." - podczas następnej takiej akcji, wsiądź na rower, przejedź na czerwonym lub po PdP - podbijesz statystyki wykroczeń popełnianych przez pedalarzy. Takie to proste.
Avatar
Rowerzysta / 16 grudnia 2017 r. o 19:57
Masz coś do rowerzystów? To kierowcy zabijają ludzi lub trwale kaleczą,a nie rowerzysci. Zapamietaj to sobie.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 19:38
69 kontroli i 9 zatrzymanych za zły stan techniczny? Kto podbija przeglądy w tym złomie?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 18:17
A na rowerzystów palcem nie kiwnął. Dno...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 r. o 18:57
w Lublinie Yanosika nie znajo?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 16:13
I po to właśnie jest yanosik, a tak na serio to sporo ostanio tych akcji - może to i lepiej, bo niektórzy przesadzają już tak konkretnie, rozumiem przekroczyć czasem odrobinę prędkość, ale jechać w terenie zabudowanym 120km/h, co ostatnio widziałam to tragedia
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 11:10
CO POLICJA POTRAFI NAJLEPIEJ ?. KARAĆ KIEROWCÓW MANDATAMI.DO TEGO NIE TRZEBA BYĆ SPECJALISTĄ.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 17 grudnia 2017 r. o 09:07
Rowerzysta napisał:
Masz coś do rowerzystów? To kierowcy zabijają ludzi lub trwale kaleczą,a nie rowerzysci. Zapamietaj to sobie.
 ta, jeżdżą pedalisty po pijaku, zabijają ludzi na chodnikach !! Przykład - ten co rozjechał staruszka pod plazą !!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 r. o 07:55
A może teraz ktoś policzy koszty takiej akcji ? Zaangażowano policjantów ..... ? Wykryto = ...... wykroczeń ? Przepracowano ........ godzin ? Czyż nie można pracować systematycznie i normalnie - tylko z akcji w akcję ?
Avatar
Puławianin / 17 grudnia 2017 r. o 07:18
To teraz poprosimy o taką akcję w Puławach bo odnoszę wrażenie że w nocy w Puławach nie ma Policji. Pracuję jako stròż w centrum miasta i to co się dzieje nocami na Lubelskiej to tragedia.... Ciągłe wyścigi i palenie gumy , a ostatni patrol zazwyczaj widzę około północy a później już chulaj dusza...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 21:23
"A na rowerzystów palcem nie kiwnął. Dno.." - podczas następnej takiej akcji, wsiądź na rower, przejedź na czerwonym lub po PdP - podbijesz statystyki wykroczeń popełnianych przez pedalarzy. Takie to proste.
Avatar
Rowerzysta / 16 grudnia 2017 r. o 19:57
Masz coś do rowerzystów? To kierowcy zabijają ludzi lub trwale kaleczą,a nie rowerzysci. Zapamietaj to sobie.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 19:38
69 kontroli i 9 zatrzymanych za zły stan techniczny? Kto podbija przeglądy w tym złomie?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 r. o 18:17
A na rowerzystów palcem nie kiwnął. Dno...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania