Kolejne podejście do remontu krytej pływalni w Bychawie. Pływakom nic nie grozi, mogą korzystać z basenu, nawet gdyby i kolejny przetarg nic nie dał. Czas jedynie nagli z powodu pieniędzy. Urzędnicy muszą wykorzystać przyznaną dotację.
Potrzebna jest modernizacja i przebudowa budynku krytej pływalni w Bychawie. Obiekt należący do Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego został odnowiony w 2018 roku ale powinien przejść poprawki. Trzeba między innymi przebudować pomieszczenia w piwnicy, dostosowując je do obowiązujących przepisów pożarowych. Przy okazji usunąć przyczyny zawilgoceń ścian, naprawić pęknięcia i rysy, wymienić okna czy zamontować instalację fotowoltaiczną.
Najtańszą odrzucili
Jest jednak kłopot z wykonawcą prac. Starostwo Powiatowe w Lublinie ponownie szuka przedsiębiorcy, który się tego podejmie.
– W pierwszym przetargu otrzymaliśmy trzy oferty, tylko jedna z nich, najtańsza mieściła się w kwocie jaką chcemy przeznaczyć na modernizację basenu. Jednak oprócz ceny (60 proc.) braliśmy pod uwagę okres gwarancji jaki oferuje wykonawca (40 proc.). Po przeanalizowaniu dokumentów odrzuciliśmy najtańszą ofertę, bo przedsiębiorca nie uzupełnił wymaganych dokumentów w postępowaniu. Kolejny przedsiębiorca, który zaproponował kwotę wyższą od najtańszej, ale jednocześnie z dłuższym okresem gwarancji również nie uzupełnił żądanych dokumentów, tym samym należy uznać, że obaj Wykonawcy zrezygnowali z ubiegania się o zamówienie. Została ostatnia, najdroższa propozycja – wyjaśnia Małgorzata Kotarska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych Starostwa Powiatowego w Lublinie.
To dlatego właśnie ona zdobyła maksymalną punktację i uznano ją za najkorzystniejszą pod kątem kryteriów oceny ofert. Ale ponieważ powiat nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, postępowanie unieważniono.
Władze powiatu mają do wydania 3 840 000 zł. Najkorzystniejsza oferta opiewała na ponad 5 991 000 zł.
– Termin składania ofert w kolejnym postępowaniu upływa 4 maja. Przebudowa budynku krytej pływalni służy głównie poprawie jakości jej funkcjonowania, a przede wszystkim systemu wentylacji. Obiekt nie wymaga pilnych prac, cały czas jest czynny. Jednak zależy nam na czasie z uwagi na wykorzystanie funduszy, jakie dostaliśmy w ramach Polskiego Ładu na tą inwestycję – dodaje pani naczelnik.
Pływalnia jest bardzo popularnym miejscem w mieście, gdy oddawano ją do użytku po modernizacji, dyrekcja szkoły przy której działa basen wyliczała, że przez 20 lat skorzystano z niego około 100 tysięcy razy. Tyle było „wejść” pływaków i osób korzystających z rehabilitacji.