Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 grudnia 2008 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Jak nazwać nowy park?

0 16 A A

Nowy park nie miał nazwy. PiS chciał go nazwać imieniem „NSZZ Solidarność”, a PO po prostu „Solidarności”. No i się zaczęło…

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Solidarność jest słowem pięknym, ale to wyraz jak każdy inny. Są przecież cukierki Solidarność – mówiła w czwartek wieczorem do swoich kolegów radna Halina Jarząbek (PiS).

Na sesji radni mieli uchwalić regulamin dla nowego parku znajdującego się w okolicach ul. Leśnej, Gdańskiej i Niemcewicza, do tej pory nazywanego Międzyosiedlowym pasem zieleni.

Propozycja nazwania miejsca im. „NSZZ Solidarność” wyszła z puławskiego oddziału tego związku. I żywo poparli ją radni PiS. Z kolei radni PO oraz ugrupowań koalicyjnch popierających prezydenta optowali za tym, żeby park nazywał się po prostu „Solidarności”.

Radna Kazimiera Górska (PiS) kiedy opowiadała o swoich wspomnieniach ze stanu wojennego, mocno się wzruszyła. – Nie zakłamujmy historii, nie pomagajmy Grossowi i innym podobnym do niego – przekonywała do opcji „NSZZ S” Górska. – Przez swoje poglądy czterokrotnie byłam przesłuchiwana przez UB. Pytali mnie, czy mam szczoteczkę do zębów – mówiła radna.

Z kolei radni koalicji rządzącej gorąco oklaskiwali swojego kolegę Jana Wawra, który również mówił o swoich dokonaniach z tamtego okresu. To Wawer przedstawił propozycję parku „Solidarności”, bez dopisku NSZZ.

– NSZZ „Solidarność” to w tej chwili nie historia, tylko czynny związek zawodowy, często podejmujący się działań politycznych – mówił Michał Sadura (PO).

Kiedy wydawało się, że spór idzie tylko o dwie propozycje, radny LPR Andrzej Mitruczuk dla podkreślenia daty tamtych wydarzeń zaproponował aby park nazwać „Solidarności 80”.

– Ale przecież to także nazwa innego związku zawodowego – oburzył się Jan Okoń, uczestnik strajków w stanie wojennym w Zakładach Azotowych „Puławy”.

Ostatecznie większość radnych zagłosowała za parkiem „Solidarności”. – To żenująca decyzja. Radni nie potrafili się podnieść ponad interesy partyjne – komentuje Wojciech Pochwatka, szef puławskiego oddziału NSZZ „Solidarność.

– No i dobrze, że tak wybrali, mi się bardziej podoba – mówi pani Irena, która codziennie o godzinie 11 spaceruje z panią Marią po parku, który będzie się teraz nazywał „Solidarności”. – A ja myślę, że powinno być NSZZ, ale tak jak jest też może być – mówi pani Maria, koleżanka pani Ireny.

– A mnie to się żadna z tych propozycji nie podoba. Park powinien być jakiś neutralny, bo teraz wszystko jest „Solidarności” – uważa Stanisław Chmielewski, którego również spotkaliśmy w parku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 09:29
Międzyosiedlowy pas zieleni im.radnej Haliny Jarząbek!!!!!!!!!!!!!!!!! Uha,ha,ha,ha,ha,ha,ha.......................
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 r. o 06:59
No to dostaniesz w mordę w parku JPII - ale wtedy powiesz..... dostałem w mordę w parku JPII, a to już coś
Avatar
koles / 15 grudnia 2008 r. o 11:17
tak koniecznie JP II , to swiaty człowiek jeszcze za zycia był swiąty wiec teraz wszytko musi miec w naszej ojczyznie nazwe JPII, przez to odrazu staje sie lepsze i takie świate ... przez to nie bedzie można dostac tam morde po połnocy bo to bedzie park JP II....
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 r. o 06:36
A potem wzorem parku pomysł przerzucić na ulece - Pierwsza, Druga, 22-a Street..... he he he
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 r. o 06:34
Po amerykańsku niech nazwą - i tak ten kraj już huk wi jaki... Czyli np. Park nr 1. A potem to już bez rozterek, po kolei.... Park nr 2, Park nr 3....... Park nr 17.....
Avatar
Marysia / 14 grudnia 2008 r. o 19:22
Przecież ten park ma nazwę -Park Moherowych Beretów. Po co zmieniać to, co społeczeństwo samorzutnie nazwało?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 17:56
Stalker napisał:
Dziwię się rozterkom radnych, JP II i po kłopocie. W przypadku nazwy mostu nie było wątpliwości mimo petycji społecznej.

Co sie dziwisz? Od kiedy to jaśnie łaskawa wladza pyta naród o zdanie? Potrzebni jesteśmi tylko przed wyborami...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 17:55
KK napisał:
KONIECZNIE TRZEBA NAZWAĆ IMIENIEM J P II I WSZYSTKO WOKÓŁ ,NAJLEPIEJ CAŁY KRAJ

Tak jest!!! "Watykan Spółka z .o.o. - filia Polska Rzeczpospolita Papieska"...
Żenada!!!
Avatar
Sarmata / 13 grudnia 2008 r. o 21:51
Jaki Park ? .....Nawet Szwejk by tego nie wymyślił.
To przecież najwyżej Skwer Osiedlowy.
Tym Rajcom już się zupełnie w głowie porąbało.
Avatar
STYX / 13 grudnia 2008 r. o 19:16
Imieniem papieża JP II !!!! Nie ma nic jego imienia, nie ma pomnika to chociaż to.Natychmiast !!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 r. o 06:59
No to dostaniesz w mordę w parku JPII - ale wtedy powiesz..... dostałem w mordę w parku JPII, a to już coś
Avatar
koles / 15 grudnia 2008 r. o 11:17
tak koniecznie JP II , to swiaty człowiek jeszcze za zycia był swiąty wiec teraz wszytko musi miec w naszej ojczyznie nazwe JPII, przez to odrazu staje sie lepsze i takie świate ... przez to nie bedzie można dostac tam morde po połnocy bo to bedzie park JP II....
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 r. o 06:36
A potem wzorem parku pomysł przerzucić na ulece - Pierwsza, Druga, 22-a Street..... he he he
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 r. o 06:34
Po amerykańsku niech nazwą - i tak ten kraj już huk wi jaki... Czyli np. Park nr 1. A potem to już bez rozterek, po kolei.... Park nr 2, Park nr 3....... Park nr 17.....
Avatar
Marysia / 14 grudnia 2008 r. o 19:22
Przecież ten park ma nazwę -Park Moherowych Beretów. Po co zmieniać to, co społeczeństwo samorzutnie nazwało?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 17:56
Stalker napisał:
Dziwię się rozterkom radnych, JP II i po kłopocie. W przypadku nazwy mostu nie było wątpliwości mimo petycji społecznej.

Co sie dziwisz? Od kiedy to jaśnie łaskawa wladza pyta naród o zdanie? Potrzebni jesteśmi tylko przed wyborami...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 17:55
KK napisał:
KONIECZNIE TRZEBA NAZWAĆ IMIENIEM J P II I WSZYSTKO WOKÓŁ ,NAJLEPIEJ CAŁY KRAJ

Tak jest!!! "Watykan Spółka z .o.o. - filia Polska Rzeczpospolita Papieska"...
Żenada!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 r. o 09:29
Międzyosiedlowy pas zieleni im.radnej Haliny Jarząbek!!!!!!!!!!!!!!!!! Uha,ha,ha,ha,ha,ha,ha.......................
Avatar
Sarmata / 13 grudnia 2008 r. o 21:51
Jaki Park ? .....Nawet Szwejk by tego nie wymyślił.
To przecież najwyżej Skwer Osiedlowy.
Tym Rajcom już się zupełnie w głowie porąbało.
Avatar
STYX / 13 grudnia 2008 r. o 19:16
Imieniem papieża JP II !!!! Nie ma nic jego imienia, nie ma pomnika to chociaż to.Natychmiast !!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania