Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 listopada 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Kończy się sezon dla nałęczowskiej wąskotorówki

0 12 A A

Pogoda jeszcze dopisuje, dlatego warto pojechać i podziwiać urodę jesieni w malowniczym terenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przyjmujemy już tylko zgłoszenia grupowe - uprzedza Stanisław Ogonek, naczelnik Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej. I podsumowuje sezon, który - jego zdaniem - w tym roku nie był za dobry.

- Mieliśmy 60 grup zorganizowanych, 19 pociągów rozkładowych przewiozło ok. 12 tys. pasażerów. W ubiegłym sezonie było ich jednak 15 tysięcy - mówi. - Wszystko przez pogodę. Maj był brzydki, wrzesień fatalny, a wtedy szkoły organizują wycieczki. Z powodu pogody ubyło nam pasażerów, ale najwięcej straciliśmy na tym, że w tym roku kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa. Zaczyna i kończy bieg w Wąwolnicy. Ci turyści, którzy poruszają się swoimi samochodami, mieli łatwiej, jednak inni rezygnowali z naszych usług.

Dlaczego kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa? Ponieważ rok temu kierowca, który sądził, że zmieści się pod wiaduktem w Rogalowie, naruszył jego strukturę. W tej sytuacji przejazd kolejki nie jest możliwy.

Nałęczowska Kolej Dojazdowa, będąca kiedyś majątkiem PKP, została bezpłatnie przekazana lokalnemu samorządowi, którym jest powiat opolski. A ten użyczył ją Stowarzyszeniu Kolejowych Przewozów Lokalnych z siedzibą w Kaliszu.

- Według obowiązującej umowy, to stowarzyszenie powinno naprawić szkodę - wyjaśnia Wiesław Jaroszyński ze starostwa opolskiego. - Wysyłaliśmy w tej sprawie monity do Kalisza, ale jak widać bez skutku.

- Kolej kursuje przez teren dwóch powiatów: opolskiego i puławskiego i przez sześć gmin: Nałęczów, Wąwolnica, Poniatowa, Karczmiska, Opole i Wilków - tłumaczy Ogonek. - Jest atrakcją turystyczną, którą najmniej się u nas docenia. Myślę, że lokalne samorządy mogłyby zainwestować w kolej. Przy jej obsłudze jest zatrudnionych tylko 3 pracowników, wiele prac wolontariusze wykonują społecznie.

Na dłuższą metę to źle rokuje, bo przerasta możliwości stowarzyszenia, a całość do
utrzymania to 100 ha, 53 km torów, tabor.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 11:17
0
Byłem w okolicach Nałęczowa na wakacjach i zaliczyłem przejażdżkę z Karczmisk do Wąwolnicy (szkoda, że nie do Nałęczowa). I nie żałuję. Moje trzyletnie dziecko było bardzo zadowolone, żona, którą na tą przejażdżkę namawiałem chyba ze cztery lata, też była zadowolona. Polecam każdemu, kto będzie w okolicy i lubi tego typu atrakcje.
Avatar
Gość / 12 listopada 2008 o 07:37
0
obywatel napisał:
widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie

Rozpędź się i rypnij łbem w ściankę, może ten twój bełkot nabierze jakiegoś sensu, bo na razie nic z niego nie można zrozumieć.

"Widziałem, słyszałem.... "

...nic nie widział, nic nie słyszał, napił się mamrota i mamrota.

Rozpędź się i rypnij łbem w ściankę, może ten twój bełkot nabierze jakiegoś sensu, bo na razie nic z niego nie można zrozumieć.

"Widziałem, słyszałem.... "

...nic nie widział, nic nie słyszał, napił się mamrota i mamrota. rozwiń
Avatar
czlowiek / 6 listopada 2008 o 22:01
0
gwoli scisloci:
wiadukt nie jest naprawiany poniewaz skpl - operator kolejki - jest podobno na etapie przygotowywania dokumentacji niezbednej do dokonania naprawy. Owszem, naczelnik Ogonek twierdzi ze Pan Strapagiel nigdy wiaduktu nie naprawi, ale zanim tego P. Strapagiel oficjalnie nie powie, należy domniemywać że naprawa jednak będzie. Odszkodowanie zostało wypłacone temu komu należało, tzn operatorowi i ani gmina ani starostwo tych pieniedzy nie dostaly. nie ma wiec mozliwosci ze ktos cokolwiek ukradl.
zas w kwestii komfortu kolejek retro - coz, w trabancie, syrence, warszawie, o fordzie T nie wspomne, klimy nie bylo. Jesli jej sie ktos tam spodziewa to niech lepiej od razu powie ze fajny jest disneyland i plastikowo - cukierkowe zabaweczki i faktycznie sobie glowy wąskotorówkami nie zawraca. Jeśli natomiast chodzi o czystość - sugeruje rozsadne datki finansowe bądź wkład osobisty liczony w godzinach pracy. Sytuacja na pewno będzie ewoluowała w lepszym kierunku.
pzdr
gwoli scisloci:
wiadukt nie jest naprawiany poniewaz skpl - operator kolejki - jest podobno na etapie przygotowywania dokumentacji niezbednej do dokonania naprawy. Owszem, naczelnik Ogonek twierdzi ze Pan Strapagiel nigdy wiaduktu nie naprawi, ale zanim tego P. Strapagiel oficjalnie nie powie, należy domniemywać że naprawa jednak będzie. Odszkodowanie zostało wypłacone temu komu należało, tzn operatorowi i ani gmina ani starostwo tych pieniedzy nie dostaly. nie ma wiec mozliwosci ze ktos cokolwiek ukradl.
zas w kwestii komfortu ... rozwiń
Avatar
obywatel / 5 listopada 2008 o 20:53
0
Gość napisał:
Skąd te wnioski czerpiesz człowiecze?
Zanim coś napiszesz, to się zastanów. Masz jakieś dowody, że zgarnęło. Odbudowa wiaduktu w Rogalowie uszkodzonego przez jakiegoś deb***a (czego skutkiem jest to, że kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa) stoi bo podobno ubezpieczyciel (jak to ubezpieczyciel) kasy nie wypłaca....

widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie

widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 06:48
0
ja napisał:
dwa razy specjalnie próbowałem przejechać się kolejką - niestety bez skutku, albo godziny nie takie, albo w ogóle z Nałęczowa nie jechała, przedłużyć ją do Lublina, będzie super atrakcja

Albo ustawić stację przy drzwiach twego domu.... pajacu.
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 06:46
0
obywatel napisał:
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło ....

Skąd te wnioski czerpiesz człowiecze?
Zanim coś napiszesz, to się zastanów. Masz jakieś dowody, że zgarnęło. Odbudowa wiaduktu w Rogalowie uszkodzonego przez jakiegoś deb***a (czego skutkiem jest to, że kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa) stoi bo podobno ubezpieczyciel (jak to ubezpieczyciel) kasy nie wypłaca....
Avatar
MK / 5 listopada 2008 o 06:43
0
mistrz napisał:
Ludzie nie popełnijcie błędu - lepiej pójść na spacer.

To trzeba było panie wygodny jechać Inter City w klimatyzowanych wagonach... a nie wąskotorówką i spodziewać się luksusów. Retro to retro... jedziesz pan na wycieczkę retro i chciałbyś pan klimy w wagonach i sprężynowych foteli? Nie ośmieszaj się człowieku...

A tak w ogóle trzeba było się przesiąść do letniaka - wagonu bez szyb. Takie też były w składzie.
Jesteś pan chyba 1% niezadowolonych.

Kolejki wąskotorowe mają swój unikalny klimat i taki swojski brudek. Trzeba to tylko czuć. Widać Pan tu nie pasujesz ze swoją luksusową dupą.

To trzeba było panie wygodny jechać Inter City w klimatyzowanych wagonach... a nie wąskotorówką i spodziewać się luksusów. Retro to retro... jedziesz pan na wycieczkę retro i chciałbyś pan klimy w wagonach i sprężynowych foteli? Nie ośmieszaj się człowieku...

A tak w ogóle trzeba było się przesiąść do letniaka - wagonu bez szyb. Takie też były w składzie.
Jesteś pan chyba 1% niezadowolonych.

Kolejki wąskotorowe mają swój unikalny klimat i taki swojski brudek. Trzeba to tylko czuć. Widać Pan... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2008 o 11:15
0
obywatel napisał:
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło a teraz piszą że to zarządca powinien to zrobić warto się temu przyjrzeć bo to następna afera starostwa w opolu lubelskim i to bardzo duża

Czyli w Opolu znowu ŚMIERDZI?
Avatar
obywatel / 4 listopada 2008 o 10:54
0
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło a teraz piszą że to zarządca powinien to zrobić warto się temu przyjrzeć bo to następna afera starostwa w opolu lubelskim i to bardzo duża
Avatar
ja / 4 listopada 2008 o 08:29
0
dwa razy specjalnie próbowałem przejechać się kolejką - niestety bez skutku, albo godziny nie takie, albo w ogóle z Nałęczowa nie jechała, przedłużyć ją do Lublina, będzie super atrakcja
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 11:17
0
Byłem w okolicach Nałęczowa na wakacjach i zaliczyłem przejażdżkę z Karczmisk do Wąwolnicy (szkoda, że nie do Nałęczowa). I nie żałuję. Moje trzyletnie dziecko było bardzo zadowolone, żona, którą na tą przejażdżkę namawiałem chyba ze cztery lata, też była zadowolona. Polecam każdemu, kto będzie w okolicy i lubi tego typu atrakcje.
Avatar
Gość / 12 listopada 2008 o 07:37
0
obywatel napisał:
widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie

Rozpędź się i rypnij łbem w ściankę, może ten twój bełkot nabierze jakiegoś sensu, bo na razie nic z niego nie można zrozumieć.

"Widziałem, słyszałem.... "

...nic nie widział, nic nie słyszał, napił się mamrota i mamrota.

Rozpędź się i rypnij łbem w ściankę, może ten twój bełkot nabierze jakiegoś sensu, bo na razie nic z niego nie można zrozumieć.

"Widziałem, słyszałem.... "

...nic nie widział, nic nie słyszał, napił się mamrota i mamrota. rozwiń
Avatar
czlowiek / 6 listopada 2008 o 22:01
0
gwoli scisloci:
wiadukt nie jest naprawiany poniewaz skpl - operator kolejki - jest podobno na etapie przygotowywania dokumentacji niezbednej do dokonania naprawy. Owszem, naczelnik Ogonek twierdzi ze Pan Strapagiel nigdy wiaduktu nie naprawi, ale zanim tego P. Strapagiel oficjalnie nie powie, należy domniemywać że naprawa jednak będzie. Odszkodowanie zostało wypłacone temu komu należało, tzn operatorowi i ani gmina ani starostwo tych pieniedzy nie dostaly. nie ma wiec mozliwosci ze ktos cokolwiek ukradl.
zas w kwestii komfortu kolejek retro - coz, w trabancie, syrence, warszawie, o fordzie T nie wspomne, klimy nie bylo. Jesli jej sie ktos tam spodziewa to niech lepiej od razu powie ze fajny jest disneyland i plastikowo - cukierkowe zabaweczki i faktycznie sobie glowy wąskotorówkami nie zawraca. Jeśli natomiast chodzi o czystość - sugeruje rozsadne datki finansowe bądź wkład osobisty liczony w godzinach pracy. Sytuacja na pewno będzie ewoluowała w lepszym kierunku.
pzdr
gwoli scisloci:
wiadukt nie jest naprawiany poniewaz skpl - operator kolejki - jest podobno na etapie przygotowywania dokumentacji niezbednej do dokonania naprawy. Owszem, naczelnik Ogonek twierdzi ze Pan Strapagiel nigdy wiaduktu nie naprawi, ale zanim tego P. Strapagiel oficjalnie nie powie, należy domniemywać że naprawa jednak będzie. Odszkodowanie zostało wypłacone temu komu należało, tzn operatorowi i ani gmina ani starostwo tych pieniedzy nie dostaly. nie ma wiec mozliwosci ze ktos cokolwiek ukradl.
zas w kwestii komfortu ... rozwiń
Avatar
obywatel / 5 listopada 2008 o 20:53
0
Gość napisał:
Skąd te wnioski czerpiesz człowiecze?
Zanim coś napiszesz, to się zastanów. Masz jakieś dowody, że zgarnęło. Odbudowa wiaduktu w Rogalowie uszkodzonego przez jakiegoś deb***a (czego skutkiem jest to, że kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa) stoi bo podobno ubezpieczyciel (jak to ubezpieczyciel) kasy nie wypłaca....

widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie

widzisz pan sam sobie przeczysz a jednak było coś o odszkodowaniu ale te pieniądze żeście ukradli ja widziałem te dokumenty i słyszałem od radnych powiatu o odszkodowaniu a to wszystko te tłumaczenia to sranie w banie rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 06:48
0
ja napisał:
dwa razy specjalnie próbowałem przejechać się kolejką - niestety bez skutku, albo godziny nie takie, albo w ogóle z Nałęczowa nie jechała, przedłużyć ją do Lublina, będzie super atrakcja

Albo ustawić stację przy drzwiach twego domu.... pajacu.
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 06:46
0
obywatel napisał:
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło ....

Skąd te wnioski czerpiesz człowiecze?
Zanim coś napiszesz, to się zastanów. Masz jakieś dowody, że zgarnęło. Odbudowa wiaduktu w Rogalowie uszkodzonego przez jakiegoś deb***a (czego skutkiem jest to, że kolejka nie dojeżdża do Nałęczowa) stoi bo podobno ubezpieczyciel (jak to ubezpieczyciel) kasy nie wypłaca....
Avatar
MK / 5 listopada 2008 o 06:43
0
mistrz napisał:
Ludzie nie popełnijcie błędu - lepiej pójść na spacer.

To trzeba było panie wygodny jechać Inter City w klimatyzowanych wagonach... a nie wąskotorówką i spodziewać się luksusów. Retro to retro... jedziesz pan na wycieczkę retro i chciałbyś pan klimy w wagonach i sprężynowych foteli? Nie ośmieszaj się człowieku...

A tak w ogóle trzeba było się przesiąść do letniaka - wagonu bez szyb. Takie też były w składzie.
Jesteś pan chyba 1% niezadowolonych.

Kolejki wąskotorowe mają swój unikalny klimat i taki swojski brudek. Trzeba to tylko czuć. Widać Pan tu nie pasujesz ze swoją luksusową dupą.

To trzeba było panie wygodny jechać Inter City w klimatyzowanych wagonach... a nie wąskotorówką i spodziewać się luksusów. Retro to retro... jedziesz pan na wycieczkę retro i chciałbyś pan klimy w wagonach i sprężynowych foteli? Nie ośmieszaj się człowieku...

A tak w ogóle trzeba było się przesiąść do letniaka - wagonu bez szyb. Takie też były w składzie.
Jesteś pan chyba 1% niezadowolonych.

Kolejki wąskotorowe mają swój unikalny klimat i taki swojski brudek. Trzeba to tylko czuć. Widać Pan... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2008 o 11:15
0
obywatel napisał:
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło a teraz piszą że to zarządca powinien to zrobić warto się temu przyjrzeć bo to następna afera starostwa w opolu lubelskim i to bardzo duża

Czyli w Opolu znowu ŚMIERDZI?
Avatar
obywatel / 4 listopada 2008 o 10:54
0
przecież nałęczowska kolej wąskotorowa dostała odszkodowanie za zniszczony wiadukt i to spore pieniądze ale starostwo je zgarnęło a teraz piszą że to zarządca powinien to zrobić warto się temu przyjrzeć bo to następna afera starostwa w opolu lubelskim i to bardzo duża
Avatar
ja / 4 listopada 2008 o 08:29
0
dwa razy specjalnie próbowałem przejechać się kolejką - niestety bez skutku, albo godziny nie takie, albo w ogóle z Nałęczowa nie jechała, przedłużyć ją do Lublina, będzie super atrakcja
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 0

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 5 1

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 13 7

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 20 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 4

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 23 3

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 6 2

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 3 5

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!