Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 czerwca 2019 r.
11:02

Od lat cierpią z powodu intensywnego smrodu. Wydobywa się z mieszkania na dole

14 33 A A
Z wnętrza wydostaje się nieprzyjemny, intensywny zapach, który doskwiera sąsiadom. Daje się go wyczuć nawet na dworze<br />
Z wnętrza wydostaje się nieprzyjemny, intensywny zapach, który doskwiera sąsiadom. Daje się go wyczuć nawet na dworze
(fot. Radosław Szczęch)

Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Leśnej w Puławach od lat cierpią z powodu intensywnego smrodu, który wydobywa się z mieszkania na dole. Mieszka w nim niepełnosprawny mężczyzna i gromada kotów. Sprawą zainteresował się MOPS, sanepid i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kotów oficjalnie jest sześć, ale sąsiedzi mówią, że może być ich nawet dwa razy tyle. Mieszkanie, w którym żyją, zamieszkuje schorowany mężczyzna, który wymaga pomocy. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić, ani opiekować się gromadą zwierząt. Te codziennie dogląda pani Małgorzata z puławskiej fundacji Uszy do Góry. Daje im jeść i pić. Zajmuje się również chorym, ale sąsiedzi mają uwagi, co do sposobu, w jaki to robi.

Mimo upalnej pogody, okna we wskazywanym mieszkaniu często bywają zasłonięte i zamknięte. Z jego wnętrza często wydostaje się nieprzyjemny, intensywny zapach, który doskwiera sąsiadom. Daje się go wyczuć nawet na dworze. Przechodząc przez klatkę ludzie odruchowo zasłaniają nos.

– To jest naprawdę straszne. Ja mieszkam w tym bloku od 6 lat i postanowiłem się wyprowadzić, także z tego powodu. Z tego mieszkania śmierdzi tak bardzo, że wiemy, kiedy otwierane są drzwi. Żeby nie czuć tego zapachu, zatykamy kratki wentylacyjne i wietrzymy mieszkania – opowiada Marcin Balcerowski, jeden z lokatorów bloku.

Podobnie sytuację opisuje pani Joanna. – Mam małe dziecko, a czasem nawet trudno otworzyć okno, bo to wszystko paruje i leci prosto do mojego mieszkania – opowiada. 

Sąsiedzi nie mają pretensji do swojego sąsiada. Obwiniają natomiast panią Małgorzatę.

– Ona reaguje agresywnie. Raz, gdy zwróciłam jej uwagę, nakrzyczała na mnie. Byłam wtedy w ciąży. Trochę się jej boję – przyznaje pani Joanna.

– Próbowaliśmy z nią porozmawiać, ale na słowo o kotach i smrodzie reaguje agresją – dodaje pan Marcin.

Sprawą zainteresowało się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W ostatni wtorek organizacja wezwała policję. Na miejsce przyjechał również lekarz weterynarii, sanepid i straż miejska. Weterynarz uwag co do stanu zdrowia kotów nie miał. Stwierdził, że nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo, mają dostęp do wody i czyste kuwety. Nie można ich zatem w świetle prawa po prostu zabrać.

– Dlatego jesteśmy w kropce – przyznaje Klaudia Bernat, wiceprezes puławskiego TOZ.

Wolontariusze TOZ martwią się nie tylko o dobro zwierząt, ale także o stan zdrowia mieszkającego z nimi mężczyzny.

– Ktoś powinien się nim zainteresować – uważa Bernat. On sam jednak, jak podkreśla pani Małgorzata, nie oczekuje żadnej, dodatkowej pomocy, np. ze strony MOPS-u, a wtorkowa interwencja była dla niego źródłem niepotrzebnego stresu.
Na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie zajął sanepid. Sprawie przygląda się także ośrodek pomocy.

– Nasz pracownik był na miejscu we wtorek i wykonał swoje czynności. Obecnie trwa proces rozpoznania. Po jego zakończeniu podejmiemy decyzję o tym, co dalej – tłumaczy Beata Wagner, dyrektor puławskiego MOPS-u.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sąsiad / 27 czerwca 2019 o 12:17
+13
Nie rozumiem dlaczego cały blok ma cierpieć przez babska, które podobno kochają zwierzęta. A ludzi to już nie trzeba kochać? Na dobrą sprawę to co te koty mają z życia zamknięte w śmierdzącej kawalerce. Jeszcze człowiek niepełnosprawny to zamiast mu pomóc to jeszcze pozwalają na to by mieszkał w takich warunkach?! Jeśli są poważną fundacją to powinni pomyśleć jak znaleźć zwierzętom dobre domy i człowiekowi zapewnić godne warunki życia, ale kasa pewno jest ważniejsza. I co takie panie działaczki, a nie wiedzą, że nie wolno zwierząt zakopywać tylko oddaje się martwe do utylizacji. Brudasy, śmierdziele i oszustki.
Nie rozumiem dlaczego cały blok ma cierpieć przez babska, które podobno kochają zwierzęta. A ludzi to już nie trzeba kochać? Na dobrą sprawę to co te koty mają z życia zamknięte w śmierdzącej kawalerce. Jeszcze człowiek niepełnosprawny to zamiast mu pomóc to jeszcze pozwalają na to by mieszkał w takich warunkach?! Jeśli są poważną fundacją to powinni pomyśleć jak znaleźć zwierzętom dobre domy i człowiekowi zapewnić godne warunki życia, ale kasa pewno jest ważniejsza. I co takie panie działaczki, a nie wiedzą, że nie wolno zwierząt zakopywać ... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 27 czerwca 2019 o 12:03
+10
Bzdura. To jest jej mieszkanie, to ona tu znosi koty A nie do nich przychodzi. Ma też inne mieszkanie gdzie też je gromadzi. Tam podobno jest już nakaz eksmisji i tutaj też będziemy się tego domagać. To trwa już wiele lat. Dlaczego nikt nie napisał że nie tylko że smrodem się zmagamy przez te lata ale również że świadomością że tam jest czlowiek który sam się nie porusza, nikt od lat go nie wprowadzał z mieszkania, słyszymy tylko jego krzyki, wołanie. Dlaczego nikt nie napisał że pracownicy spółdzielni wykopuja zwłoki kotów i nawożą nową ziemię pod okna? Dlaczego nikt nie chce pokazać prawdy o całym tym koszmarze, ludzi i zwierząt? Czyżby miało znaczenie że wszystko to dzieje się przy udziale i pod parasolem zamozwańczej Pani redaktor? Nie damy zamieść tej sprawy pod dywan, nie tym razem zbyt wiele lat nas ignorowano!
Bzdura. To jest jej mieszkanie, to ona tu znosi koty A nie do nich przychodzi. Ma też inne mieszkanie gdzie też je gromadzi. Tam podobno jest już nakaz eksmisji i tutaj też będziemy się tego domagać. To trwa już wiele lat. Dlaczego nikt nie napisał że nie tylko że smrodem się zmagamy przez te lata ale również że świadomością że tam jest czlowiek który sam się nie porusza, nikt od lat go nie wprowadzał z mieszkania, słyszymy tylko jego krzyki, wołanie. Dlaczego nikt nie napisał że pracownicy spółdzielni wykopuja zwłoki kotów i nawożą nową zie... rozwiń
Avatar
Zwierzolub / 27 czerwca 2019 o 11:36
+10
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana Marcina, jednego z lokatorów bloku, że zasłanianie kratek wentylacyjnych jest zabronione.
 Oho Anna F. w natarciu. :D
 Oho Anna F. w natarciu. :D rozwiń
Avatar
Ja / 28 czerwca 2019 o 09:41
+6
Z całym szacunkiem do chorego człowieka i zwierząt ale uważam że mieszkanie w bloku to nie jest miejsce na trzymanie zwierząt, moim zdaniem one się męczą w takich małych pomieszczeniach a tym samym mogą być zapachy uciążliwe dla innych mieszkańców bloku i o konflikt nie trudno
Avatar
Bo$$noHugo / 27 czerwca 2019 o 13:15
+5
O tak to cuchnie już z 20 lat albo i lepiej! Widac, ze fundacja jak każda dba o swoich podopiecznych
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 13:03
+5
Szkoda że pan redaktor nie napisal ani słowa o martwych kotach! Pani S. regularnie wyrzuca przez balkon żwirek i inne syfy i to właśnie to skłoniło pracowników spułdzielni do działania. Ta fundacja to jedno nieporozumienie wienc zamiast miec "uszy do góry" proponuje panią jednak podkulić ogon i zaprzestać dręczenia zwierząt. Ciekawe jak wyglądają warunki u pani F. bo co krok chwali się w domu prawie dwukrotnie większym stadem chore!!!!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 11:19
+5
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana Marcina, jednego z lokatorów bloku, że zasłanianie kratek wentylacyjnych jest zabronione.
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana M... rozwiń
Avatar
Hffynb / 27 czerwca 2019 o 13:53
+4
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana Marcina, jednego z lokatorów bloku, że zasłanianie kratek wentylacyjnych jest zabronione.
Jak lubisz siedzieć w smrodzie to sobie go urządź zdala od siedzib ludzkich brudasico, nie każdy ma ochotę wąchać ten syf. Skoro nie potraficie własnego kąta upilnować to zrezygnujcie z bycia fundacją i pouczania innych. Tylko kasa w rudym łbie. Zero myślenia o innych. Dobre są tylko w wyciąganiu za darmo kasy, wymaganiu od innych i oczernianiu ludzi, ale same swojego smrodu już nie czują. Jeszcze chłopa inwalidę w to wciągają- no tak bo przecież dobroduszna pani M. sie tak nim zajmuje, że nie ma czasu chałupy posprzątać, żeby nie waliło. Na klatkę na bernardyna wariatki zbierały, koty spoza Puław na leczenie ściągają, oszczędziły na utylizacji kocich trucheł to na siatkę do okna  nie stać?! A sąsiedzi mają błagać, żeby nie śmierdziało, czy przyjść i prosić czy mogą posprzątać mieszkanie pani Małgosi? Brać się we dwie za domestos i sprzątać ten syf a jak nie to wyjazd do Śmierdzielowa- kotom się nowe domy poznajduje, a po was niczego dobrego się spodziewać nie można.
 Koty spoza Puław na leczenie ściągają? ??????!! Czy te informacje są potwierdzone? Czy koty spoza Puław są wtedy leczone z pieniędzy miasta czyli na koszt każdego mieszkańca miasta ? 
 Koty spoza Puław na leczenie ściągają? ??????!! Czy te informacje są potwierdzone? Czy koty spoza Puław są wtedy leczone z pieniędzy miasta czyli na koszt każdego mieszkańca miasta ?  rozwiń
Avatar
Sąsiad z naprzeciwka / 27 czerwca 2019 o 14:13
+3
Nie rozumiem dlaczego cały blok ma cierpieć przez babska, które podobno kochają zwierzęta. A ludzi to już nie trzeba kochać? Na dobrą sprawę to co te koty mają z życia zamknięte w śmierdzącej kawalerce. Jeszcze człowiek niepełnosprawny to zamiast mu pomóc to jeszcze pozwalają na to by mieszkał w takich warunkach?! Jeśli są poważną fundacją to powinni pomyśleć jak znaleźć zwierzętom dobre domy i człowiekowi zapewnić godne warunki życia, ale kasa pewno jest ważniejsza. I co takie panie działaczki, a nie wiedzą, że nie wolno zwierząt zakopywać tylko oddaje się martwe do utylizacji. Brudasy, śmierdziele i oszustki.
 To nie jest kawalerka tylko mieszkanie dwupokojowe. To po pierwsze. Po drugie -  jeśli ktoś faktycznie zakopuje koty to raczej zapytajcie o to panie sprzątaczki i mieszkanców, którzy wykładają regularnie trucizny żeby pozbyć się bezdomnych kotów żyjących obok tego bloku na terenie tzw. remontówki. Ta sprawa ciągnie się od lat. Trują koty i zakopują w pobliżu. Przypominam, ze w tym bloku mieszkał kiedyś też słynny pan T., który został wyeksmitowany, bo w domu miał ok. 50 kotów, i pełną lodówkę martwych. Pamiętacie tą sprawę sprzed paru lat? Spółdzielnia go wyeksmitowała. I jak się wam wydaje, co zrobiono z martwymi kotami? Utulizacja takiej ilości kosztowałaby wiele tysięcy. Gdyby ktoś z mieszkańców zakopywał koty widziałyby to setki ludzi mieszkających naookoło. Ten facet u którego była kontrola ma 6 kotów i wszyskie w dobrej formie co stwierzdiła weterynarz. A skoro wam śmierdzi u chorego drodzy sąsiedzi to przecież możecie mu w ramach pomocy sąsiedzkiej pomóc i posprzątać, a nie strzykać jadem w internecie. 
 To nie jest kawalerka tylko mieszkanie dwupokojowe. To po pierwsze. Po drugie -  jeśli ktoś faktycznie zakopuje koty to raczej zapytajcie o to panie sprzątaczki i mieszkanców, którzy wykładają regularnie trucizny żeby pozbyć się bezdomnych kotów żyjących obok tego bloku na terenie tzw. remontówki. Ta sprawa ciągnie się od lat. Trują koty i zakopują w pobliżu. Przypominam, ze w tym bloku mieszkał kiedyś też słynny pan T., który został wyeksmitowany, bo w domu miał ok. 50 kotów, i pełną lodówkę martwych. Pamiętacie tą sprawę sp... rozwiń
Avatar
ruda łap za mopa / 27 czerwca 2019 o 13:31
+3
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana Marcina, jednego z lokatorów bloku, że zasłanianie kratek wentylacyjnych jest zabronione.
 Jak lubisz siedzieć w smrodzie to sobie go urządź zdala od siedzib ludzkich brudasico, nie każdy ma ochotę wąchać ten syf. Skoro nie potraficie własnego kąta upilnować to zrezygnujcie z bycia fundacją i pouczania innych. Tylko kasa w rudym łbie. Zero myślenia o innych. Dobre są tylko w wyciąganiu za darmo kasy, wymaganiu od innych i oczernianiu ludzi, ale same swojego smrodu już nie czują. Jeszcze chłopa inwalidę w to wciągają- no tak bo przecież dobroduszna pani M. sie tak nim zajmuje, że nie ma czasu chałupy posprzątać, żeby nie waliło. Na klatkę na bernardyna wariatki zbierały, koty spoza Puław na leczenie ściągają, oszczędziły na utylizacji kocich trucheł to na siatkę do okna  nie stać?! A sąsiedzi mają błagać, żeby nie śmierdziało, czy przyjść i prosić czy mogą posprzątać mieszkanie pani Małgosi? Brać się we dwie za domestos i sprzątać ten syf a jak nie to wyjazd do Śmierdzielowa- kotom się nowe domy poznajduje, a po was niczego dobrego się spodziewać nie można.
 Jak lubisz siedzieć w smrodzie to sobie go urządź zdala od siedzib ludzkich brudasico, nie każdy ma ochotę wąchać ten syf. Skoro nie potraficie własnego kąta upilnować to zrezygnujcie z bycia fundacją i pouczania innych. Tylko kasa w rudym łbie. Zero myślenia o innych. Dobre są tylko w wyciąganiu za darmo kasy, wymaganiu od innych i oczernianiu ludzi, ale same swojego smrodu już nie czują. Jeszcze chłopa inwalidę w to wciągają- no tak bo przecież dobroduszna pani M. sie tak nim zajmuje, że nie ma czasu chałupy posprzątać, żeb... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 21:39
+1
Witam, ta Pani M, żadnego nakazu eksmisji nie ma kłamstwa!!! wiem to od znajomego członka spółdzielni dopóki nie ma zadłużenia nie da się człowieka od tak z jego mieszkania eksmitować bo inni chcą, mamy XXIwiek. Pewnie będa ją ścigać, żeby oddała koty i posprzątała i tyle mogą jej zrobić. 
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 16:28
0
Dziwna sytuacja. Sąsiedzi mają pretensję do Pani Małgorzaty, która przychodzi opiekować się kotami, że nienależycie dba o mieszkanie i właściciela, ale sami podejrzewam nigdy nic poza skargami nie zrobili. Najłatwiej czepiać się kogoś kto poświęca swój czas dla innych, ale samemu nic nie robić. Może należy zaproponować np. montaż siatek ochronnych w oknach, żeby zwierzęta nie uciekły, bo może to jest przyczyna nie wietrzenia mieszkania. Pewnie nikt nawet nie rozmawia z właścicielem, tylko od razu pretensje. Dodatkowo chcę poinformować Pana Marcina, jednego z lokatorów bloku, że zasłanianie kratek wentylacyjnych jest zabronione.
 Hmmm Nic poza skargami nie zrobili? Proszę się przyjrzeć całej sytuacji i wtedy stwierdzić jak to naprawdę wygląda. Człowiek zamknięty przez kilka lat razem z kotami , które nie wychodzą na wolność i smród,że nie da się wejść na klatkę schodową? Kocie odchody  pod oknem? Czy tak powinno wyglądać miejsce, gdzie mieszkają ludzie?!
 Hmmm Nic poza skargami nie zrobili? Proszę się przyjrzeć całej sytuacji i wtedy stwierdzić jak to naprawdę wygląda. Człowiek zamknięty przez kilka lat razem z kotami , które nie wychodzą na wolność i smród,że nie da się wejść na klatkę schodową? Kocie odchody  pod oknem? Czy tak powinno wyglądać miejsce, gdzie mieszkają ludzie?! rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 09:29
+1
Przecież są w Polsce ośrodki dla osòb niepełnosprawnych dlaczego taki człowiek przebywa sam w domu i krzyczy .Są również schroniska przeznaczone dla właśnie takich zwierząt. Spòłdzielnia również ma regulamin dla mieszkańców w którym kaźdu ma prawa i obowiązki
Avatar
Goßć / 5 lipca 2019 o 09:15
0
Czy te wszystkie interwencje urząd miasta mops ,TOZ. Coś pomogły przecież od tego są , ludzie nie mogą zostać sami z tym problem,A ta niepełnosprawna osoba nie może przebywać w domu w którym nie ma warunkòw do funkcjonowania
Avatar
gość / 4 lipca 2019 o 15:23
-1
Nie działą i to od dawna, niestety smierdzi już kilka lat i nikt nie jest w stanie poradzić sobie z tym, a smród jest okropny! Może Pani M. lubuje się w takich zapachach, ale na pewno mieszkańcom to bardzo przeszkadza i komplikuje codzienne funkcjonowanie.
Avatar
gość / 4 lipca 2019 o 15:19
0
Blok to nie jest miejsce na prywatne schronisko dla zwierząt, tutaj mieszkają ludzie i chcą normalnie żyć, a nie wdychać kocie odchody wyrzucane systematycznie pod okno! 
Avatar
gość / 4 lipca 2019 o 15:15
-1
Pani M. "   dba o mieszkanie i właściciela", ciekawe stwierdzenie, gdyby dbała, to nie byłoby takiego smrodu ciągnącego się aż do głównej ulicy.
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 o 17:29
0
Czy ma ktoś informację co dalej w tej sytuacji czy są podjęte jakieś stanowcze kroki co do przetrzymywania kotòw w Pani M. w jednym jak i drugim mieszkaniu w którym jest o wiele więcej. A ta niepełnosprawny człowiek czy otrzymał godziwą opiekę,
Avatar
Sunsiad2 / 30 czerwca 2019 o 12:14
-1
Hehe ja pierdziu schronisko w domu i inwalidztwa wybuchowe połączenie, wali pewnie jak na wysypisku. Myślałem że w uwaga TVN to się ogląda a tu proszę w naszym mieście.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 11:14
0
Zima około północy -10 stopni, kobieta wyrzuca żwirek i polewą wodą z węża wyciagnietego przez okno. Zakopane koty pod oknem...no masakra z całym szacunkiem coś tu nie działa.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 19 13

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 27 16

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 1 34

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 14 4

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel
galeria

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel 67 29

Policyjny zespół pn. „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco 0 6

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy
film

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy 3 28

– Macie państwo przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w polityce – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń informując o stworzeniu przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem wspólnego bloku lewicowego na jesienne wybory parlamentarne.

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia]
galeria

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia] 20 8

Chełm był gospodarzem tegorocznego, wojewódzkiego Święta Policji.

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących 0 0

W czwartek policjanci z posterunku w Łaszczowie i w Suścu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi