Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 listopada 2018 r.
15:29

Pierwszy dzień w pracy nowego prezydenta Puław. Co z konkursem na wiceprezydenta i koalicją w radzie miasta?

49 119 A A
Paweł Maj w piątek po raz pierwszy miał zająć miejsce w gabinecie prezydenta Puław. Pierwszy dzień nowej pracy upłynął pod znakiem zapoznawania z bieżącymi sprawami
Paweł Maj w piątek po raz pierwszy miał zająć miejsce w gabinecie prezydenta Puław. Pierwszy dzień nowej pracy upłynął pod znakiem zapoznawania z bieżącymi sprawami (fot. Daniel Krawczyk)

Paweł Maj kończy pierwszy dzień pracy w roli prezydenta Puław. Jak przyznał, spotkał się dzisiaj z kierownikami wydziałów oraz szeregowymi pracownikami ratusza. Otrzymał do wglądu także projekt budżetu na 2019 rok. Pierwsze decyzje ma zamiar podjąć w poniedziałek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek Paweł Maj odebrał prezydenckie insygnia. W piątek oficjalnie zaczął pełnić funkcję prezydenta miasta Puławy. Pierwszy dzień swojej prezydentury spędził m.in. na spotkaniach z pracownikami ratusza oraz rozmowami na temat bieżących spraw miasta.

– Dzisiaj zapoznawałem się z pracą urzędu, spotkałem się z kierownikami wydziałów oraz innymi pracownikami Urzędu Miasta. Otrzymałem do wglądu także projekt budżetu na 2019 rok, z którym nie miałem czasu się zapoznać. Zrobię to w najbliższy weekend. Mogę powiedzieć jedynie, że deficyt został zaplanowany w kwocie 40 mln złotych – mówi prezydent Paweł Maj, który uczestniczył dzisiaj także w uroczystości 100-lecia Nadleśnictwa Puławy.

Na razie żadnych decyzji nowy prezydent miasta nie podjął. Na początek poprosił kierowników wydziałów o informację na temat tego, czym się zajmują. W poniedziałek większość z nich ma odzyskać cofnięte pod koniec starej kadencji upoważnienia. Co ciekawe, na wniosek Pawła Maja, jeszcze w czwartek doszło do jego gabinetowego spotkania z Januszem Groblem. – Zostałem wtedy zapoznany z najważniejszymi sprawami miasta. O części z nich miałem już pewne informację, jako radny – przyznaje.

Prezydenta Maja zapytaliśmy także o to, jak będzie wyglądał wybór wiceprezydenta. Przypominamy, że w założeniach programowych komitetu "Niezależnych" znalazł się punkt mówiący o tym, że osoba na takie stanowisko zostanie wyłoniona w konkursie.

– To były założenia programowe, które jeszcze przed wyborami zostały poddane konsultacjom. Odbyłem wiele rozmów, m.in. w trakcie kampanii wyborczej, z których wynikało, że moi wyborcy mieli w tej sprawie inne zdanie. Przekonali mnie, że nie powinienem pozbawiać się możliwości wyboru tej osoby. Uznali, że rozpisywanie konkursu byłoby błędem. Ten głos mieszkańców Puław uszanowałem i jeszcze przed pierwszą turą wyborów, wycofałem się z tej zapowiedzi – tłumaczy Paweł Maj, podkreślając, że to jedyny punkt jego programu, który został zmieniony.

Gładki przebieg pierwszej sesji rady miasta, gdzie nie poszczególne kluby nie ścierały się w sprawie wyboru przewodniczących rady, może wskazywać na rodzaj porozumienia pomiędzy "Niezależnymi" oraz Prawem i Sprawiedliwością. Czy mamy zatem już do czynienia z koalicją?

– Na razie nie ma żadnej umowy w tej sprawie, a jeśli jakaś współpraca będzie miała miejsce, nie będzie ona polityczna. Cele polityczne nigdy nie będą dla mnie nadrzędne. Najważniejsze jest dobro miasta – mówi prezydent Maj, który przyznaje, że spotkał się z życzliwością kilku radnych z innych klubów. – Liczę na to, że będziemy współpracować zadaniowo, na rzecz Puław – dodaje.

Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antek / 23 listopada 2018 o 16:42
+22
Obawiam się, że nowy prezydent stanie przed ciągłymi pytaniami i nękaniem przez pracowników UM by go zmęczyć i doprowadzić, że każdą najdrobniejszą decyzję będzie musiał podejmować osobiście. Obecne działania Grobla na to wskazują. Mīślę, że większość kierownictwa UM z Groblem na czele jest w szoku i będą szkodzić.
Avatar
As / 23 listopada 2018 o 16:47
+21
Już co niektórych boli że jest nowy prezydent
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 15:48
+21
Brawo Paweł ! Doskonale się prezentujesz w roli Prezydenta Puław. Wszystkiego dobrego i wielu sukcesów na nowej drodze życia
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 15:43
+16
"Ten głos mieszkańców Puław uszanowałem i jeszcze przed pierwszą turą wyborów, wycofałem się z tej zapowiedzi " Program wyborczy Tobie a po wygranych wyborach realizacja wygodnych działań Sobie. Zaczyna się chodzenie rakiem
Avatar
Nnn / 24 listopada 2018 o 00:44
+14
No i sie pan prezydent napracowal dla miasta... Na 9.00 przyszedl do pracy
 Kłamstwo.  Bo o ósmej miała spotkanie z kierownikami.  Był sporo przed ósmą.  Wiem bo pracuje w UM
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 21:47
+9
Mam wrażenie, że niektórzy się nawet nie zapoznali z wywiadem, tylko szczują żeby szczuć. Polecam jednak przeczytać ZE ZROZUMIENIEM (o zgrozo, jakie wymagania) a się okaże, że wszystko jest wytłumaczone jak należy, więc po co ta gównoburza drogie trolle? Najlepszego Panie Prezydencie.
 Ale że co nie jest zrozumiałe? Maj przyszedł do urzedu, wypił kawę, poplotkował, poszedł na 100lecie nadleśnictwa i fajrant. 
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 18:13
+9
Obawiam się, że nowy prezydent stanie przed ciągłymi pytaniami i nękaniem przez pracowników UM by go zmęczyć i doprowadzić, że każdą najdrobniejszą decyzję będzie musiał podejmować osobiście. Obecne działania Grobla na to wskazują. Mīślę, że większość kierownictwa UM z Groblem na czele jest w szoku i będą szkodzić.
 A to co myślisz że został prezydentem a odpowiedzialność zrzuci na urzedników. Jak się chce chwały to trzeba tyrać i brać na klatę. To on decyduje na końcu urzędnik wykonuje tylko swoją pracę.
Avatar
ghfd / 23 listopada 2018 o 17:08
+9
Już co niektórych boli że jest nowy prezydent
  Jeszcze długo przez prezydenturą zaczęło się systematyczne i zaplanowane obrzydzanie Pawła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 21:34
+8
Ciekawe jak nowy prezydent odnajdzie się w zupełnie innej roli niż dotychczas. Wcześniej tylko zbijał kapitał polityczny na krytyce. Wybierał tematy które dawały mu pole do popisu i trafiały do szerokiego odbiorcy. Wiadomo że cyganie w żadnej społeczności nie cieszą się sympatią i to nasz mistrz chaosu skrzętnie wykorzystał. Krytyka dotychczasowych władz miasta za to że coś zrobili nie tak a z perspektywy czasu można to było to inaczej wykonać. Teraz to nasz nowy prezydent będzie rozliczany z wyników a nie z bicia piany.
Avatar
No i się wydało / 24 listopada 2018 o 21:27
+8
Chichot historii, przychodzi niewiadomo kto bez dorobku bez ogłady ponarzeka na Romów i zostaje Prezydentem sporego miasta. Cóżeście Dumni Puławianie uczynili najlepszego
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 o 22:05
+3
Czy są już wyniki konkursu na sekretarza miasta Pulawy?
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 o 21:36
+3
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
jad, zazdrość i zawiść wylewa ci się już uszami
 To jest tylko troskka i ciekawość z mojej strony, a prezydentowi powinno zależeć na transparentności sprawoawania władzy, przecież ciągle o tym mówił przez 4 lata i w kampanii.
Avatar
ufo / 26 listopada 2018 o 19:43
0
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
 jad, zazdrość i zawiść wylewa ci się już uszami
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 o 16:49
+2
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
Avatar
puławial / 26 listopada 2018 o 09:18
+1
Jak Paweł Maj nie zrobi porzdku  w UM w gestii kierownictwa to sami go zjedzą. Jest to nie fer bo powinni pracowć jak za grobla a teraz osłabiają stanowisko nowego prezydenta. Jak to się potwierdzi to wywalić na zbity pysk.  Jet dużo chętnych młodych ludzi na ich miejsce. Kierownicy zwalniajcie sie
Avatar
Ciekawski / 25 listopada 2018 o 22:17
+2
Zapewne w tych konkursach przejdą same osoby z PiS.  Zgadnijcie czego?
Tak jak i komitet i on sam Niezależni Doradcy Pawła Maja będą chyba czyż nie?
Avatar
Cc / 25 listopada 2018 o 22:10
+4
Zapewne w tych konkursach przejdą same osoby z PiS.  Zgadnijcie czego? 
Avatar
Gocha / 25 listopada 2018 o 21:33
+2
Pan prezydent poradzi sobie w nowej roli bez problemu o ile postawi na właściwych doradców.
 doradców z konkursów? Przecież sam wszystko wie skoro tak krytykował to teraz mu doradcy potrzebni ? Oj Puławy zrobią się sławne..
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 o 21:17
-1
Pan prezydent poradzi sobie w nowej roli bez problemu o ile postawi na właściwych doradców.
Avatar
KS Tęcza / 25 listopada 2018 o 20:37
+1
Wszyscy tam niedouczeni. Proszę zapytać kiedy ostatnio Grobel wysłał kogoś z kierowników na jakiekolwiek szkolenie czy studia podyplomowe. Swiat zasuwa do przodu a Puławy zasnęły 10 lat temu.
A Maj to pewnie wszystkich powysyła z tego deficytu -40 mln. A zapomniałem że on będzie za najniższą krajową pracował to dla pracowników będzie więcej.
a skąd ten deficyt bo przecież chyba nie z hali za 100 balonów?
Zapytaj nowego prezydenta, byłego radnego. Przecież przez 4 lata doskonale wiedział jak wydae sie kasę w mieście, a entuzjastą hali też jest.
a to co niby ON o budowie nowej hali i zwiększaniu długu i deficytu z tego powodu decydował?
a to co niby ON o budowie nowej hali i zwiększaniu długu i deficytu z tego powodu decydował? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

35-latek czekał na pomoc 10 godzin. Zmarł na zawał serca
film

35-latek czekał na pomoc 10 godzin. Zmarł na zawał serca 0 2

- Nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby ten pacjent natychmiast otrzymał pomoc kardiologiczną, dziś byłby w domu z rodziną – tak wyniki badań Marcina Kłoska komentuje prof. Andrzej Bochenek. 35-latek zmarł na zawał. Wcześniej niemal dziesięć godzin spędził na izbie przyjęć wodzisławskiego szpitala.

Górnik spróbuje zatrzymać rozpędzoną Pogoń Siedlce

Górnik spróbuje zatrzymać rozpędzoną Pogoń Siedlce 0 0

Dzisiaj o godzinie 17 Górnik Łęczna zmierzy się na swoim stadionie z Pogonią Siedlce. Wiosną „zielono-czarni” wygrali na swoim stadionie tylko raz, ale do najbliższego spotkania podejdą podbudowani ostatnią wygraną z Rozwojem Katowice

Kierowca tira bełkotał, nie mógł wyjść z pojazdu. Miał prawie 6 promili [zdjęcia]
galeria

Kierowca tira bełkotał, nie mógł wyjść z pojazdu. Miał prawie 6 promili [zdjęcia] 0 1

Jechał zygzakiem, w trakcie kontroli nie był w stanie ani rozmawiać, ani wyjść z ciężarówki, a w kabinie pojazdu trzymał butelkę wódki

Adam Kulik rozbił kolejnego rywala

Adam Kulik rozbił kolejnego rywala 0 0

Znakomity występ Adama Kulika podczas meczu Polski z Niemcami we Władysławowie. Pięściarz Paco Lublin zakończył swój pojedynek przed czasem

W Lublinie będzie więcej trolejbusów. Miasto kupuje przegubowce

W Lublinie będzie więcej trolejbusów. Miasto kupuje przegubowce 0 4

Piętnaście przegubowych trolejbusów zamawia Zarząd Transportu Miejskiego, który wczoraj ogłosił przetargi na dostawę takich pojazdów. Pierwsze z nich powinny dotrzeć za rok, ostatnie za dwa lata. To już ostatni z planowanych zakupów trolejbusów, teraz miasto zamierza zamówić autobusy elektryczne

Droga S19 w Międzyrzecu Podlaskim. Przyjdź na spotkanie

Droga S19 w Międzyrzecu Podlaskim. Przyjdź na spotkanie 0 1

Jak będzie przebiegać droga S19 przy Międzyrzecu Podlaskim? Będzie się o tym można dowiedzieć na piątkowym spotkaniu z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Lotnisko Lublin świętuje 2 mln pasażerów. Ale to ciężki czas dla Portu Lotniczego Lublin

Lotnisko Lublin świętuje 2 mln pasażerów. Ale to ciężki czas dla Portu Lotniczego Lublin 0 17

Dziś w południe z pokładu samolotu przylatującego z Eindhoven wysiądzie dwumilionowy pasażer Portu Lotniczego Lublin. Świętowanie przypada w jednym z najtrudniejszych momentów w ponad sześcioletniej historii lotniska w Świdniku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019 0 0

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens 0 8

Jest prawomocny wyrok w sprawie Andrzeja Sadowskiego oskarżonego o produkcję i stosowanie olejku z marihuany. Mieszkaniec Cycowa chciał w ten sposób ulżyć umierającej na raka kobiecie. Sąd Apelacyjny uznał, że nie podstaw do jego uniewinnienia

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko 0 6

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały 25:23 Metraco Zagłębie Lubin. W ten sposób podopieczne Roberta Lisa mają już 6 punktów przewagi nad ekipą Bożeny Karkut

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno 0 12

Osiem kilometrów drogi od miejscowości Lipsko (woj. mazowieckie) do nowego mostu w Kamieniu na odbiór czeka od… sierpnia

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia] 0 2

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie odbyło się dziś spotkanie autorskie o. Tomasza Dostatniego i ks. Alfreda Wierzbickiego. Można było posłuchać koncertu muzyki poważnej i tradycyjnej w wykonaniu Łesi Błyszczak i Janki Lenzion, a także obejrzeć wernisaż autorstwa Piotra Łucjana pt.: "Alfabet – projekty i rysunki"

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać
alarm24
galeria

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać 0 9

Na młodego jelenia można natknąć się w Parku Ludowym w Lublinie. Jak dotąd nie udało się go schwytać

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą
galeria
film

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą 0 71

Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Nikt nie udaje już, że wie, ile jeszcze może trwać protest i w jaki sposób może się skończyć. Pewne jest tylko to, że egzamin dojrzałości nie jest zagrożony

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów"
film

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów" 0 12

- Tylko cud mógł sprawić, że Poroszenko utrzyma się przy władzy. Zaskoczeniem są rozmiary tego zwycięstwa, które było rekordowe w historii wyborów prezydenckich na Ukrainie - mówi dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.