Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 listopada 2018 r.
15:29

Pierwszy dzień w pracy nowego prezydenta Puław. Co z konkursem na wiceprezydenta i koalicją w radzie miasta?

0 119 A A
Paweł Maj w piątek po raz pierwszy miał zająć miejsce w gabinecie prezydenta Puław. Pierwszy dzień nowej pracy upłynął pod znakiem zapoznawania z bieżącymi sprawami
Paweł Maj w piątek po raz pierwszy miał zająć miejsce w gabinecie prezydenta Puław. Pierwszy dzień nowej pracy upłynął pod znakiem zapoznawania z bieżącymi sprawami (fot. Daniel Krawczyk)

Paweł Maj kończy pierwszy dzień pracy w roli prezydenta Puław. Jak przyznał, spotkał się dzisiaj z kierownikami wydziałów oraz szeregowymi pracownikami ratusza. Otrzymał do wglądu także projekt budżetu na 2019 rok. Pierwsze decyzje ma zamiar podjąć w poniedziałek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek Paweł Maj odebrał prezydenckie insygnia. W piątek oficjalnie zaczął pełnić funkcję prezydenta miasta Puławy. Pierwszy dzień swojej prezydentury spędził m.in. na spotkaniach z pracownikami ratusza oraz rozmowami na temat bieżących spraw miasta.

– Dzisiaj zapoznawałem się z pracą urzędu, spotkałem się z kierownikami wydziałów oraz innymi pracownikami Urzędu Miasta. Otrzymałem do wglądu także projekt budżetu na 2019 rok, z którym nie miałem czasu się zapoznać. Zrobię to w najbliższy weekend. Mogę powiedzieć jedynie, że deficyt został zaplanowany w kwocie 40 mln złotych – mówi prezydent Paweł Maj, który uczestniczył dzisiaj także w uroczystości 100-lecia Nadleśnictwa Puławy.

Na razie żadnych decyzji nowy prezydent miasta nie podjął. Na początek poprosił kierowników wydziałów o informację na temat tego, czym się zajmują. W poniedziałek większość z nich ma odzyskać cofnięte pod koniec starej kadencji upoważnienia. Co ciekawe, na wniosek Pawła Maja, jeszcze w czwartek doszło do jego gabinetowego spotkania z Januszem Groblem. – Zostałem wtedy zapoznany z najważniejszymi sprawami miasta. O części z nich miałem już pewne informację, jako radny – przyznaje.

Prezydenta Maja zapytaliśmy także o to, jak będzie wyglądał wybór wiceprezydenta. Przypominamy, że w założeniach programowych komitetu "Niezależnych" znalazł się punkt mówiący o tym, że osoba na takie stanowisko zostanie wyłoniona w konkursie.

– To były założenia programowe, które jeszcze przed wyborami zostały poddane konsultacjom. Odbyłem wiele rozmów, m.in. w trakcie kampanii wyborczej, z których wynikało, że moi wyborcy mieli w tej sprawie inne zdanie. Przekonali mnie, że nie powinienem pozbawiać się możliwości wyboru tej osoby. Uznali, że rozpisywanie konkursu byłoby błędem. Ten głos mieszkańców Puław uszanowałem i jeszcze przed pierwszą turą wyborów, wycofałem się z tej zapowiedzi – tłumaczy Paweł Maj, podkreślając, że to jedyny punkt jego programu, który został zmieniony.

Gładki przebieg pierwszej sesji rady miasta, gdzie nie poszczególne kluby nie ścierały się w sprawie wyboru przewodniczących rady, może wskazywać na rodzaj porozumienia pomiędzy "Niezależnymi" oraz Prawem i Sprawiedliwością. Czy mamy zatem już do czynienia z koalicją?

– Na razie nie ma żadnej umowy w tej sprawie, a jeśli jakaś współpraca będzie miała miejsce, nie będzie ona polityczna. Cele polityczne nigdy nie będą dla mnie nadrzędne. Najważniejsze jest dobro miasta – mówi prezydent Maj, który przyznaje, że spotkał się z życzliwością kilku radnych z innych klubów. – Liczę na to, że będziemy współpracować zadaniowo, na rzecz Puław – dodaje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antek / 23 listopada 2018 r. o 16:42
Obawiam się, że nowy prezydent stanie przed ciągłymi pytaniami i nękaniem przez pracowników UM by go zmęczyć i doprowadzić, że każdą najdrobniejszą decyzję będzie musiał podejmować osobiście. Obecne działania Grobla na to wskazują. Mīślę, że większość kierownictwa UM z Groblem na czele jest w szoku i będą szkodzić.
Avatar
As / 23 listopada 2018 r. o 16:47
Już co niektórych boli że jest nowy prezydent
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 15:48
Brawo Paweł ! Doskonale się prezentujesz w roli Prezydenta Puław. Wszystkiego dobrego i wielu sukcesów na nowej drodze życia
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 15:43
"Ten głos mieszkańców Puław uszanowałem i jeszcze przed pierwszą turą wyborów, wycofałem się z tej zapowiedzi " Program wyborczy Tobie a po wygranych wyborach realizacja wygodnych działań Sobie. Zaczyna się chodzenie rakiem
Avatar
Nnn / 24 listopada 2018 r. o 00:44
No i sie pan prezydent napracowal dla miasta... Na 9.00 przyszedl do pracy
 Kłamstwo.  Bo o ósmej miała spotkanie z kierownikami.  Był sporo przed ósmą.  Wiem bo pracuje w UM
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 21:47
Mam wrażenie, że niektórzy się nawet nie zapoznali z wywiadem, tylko szczują żeby szczuć. Polecam jednak przeczytać ZE ZROZUMIENIEM (o zgrozo, jakie wymagania) a się okaże, że wszystko jest wytłumaczone jak należy, więc po co ta gównoburza drogie trolle? Najlepszego Panie Prezydencie.
 Ale że co nie jest zrozumiałe? Maj przyszedł do urzedu, wypił kawę, poplotkował, poszedł na 100lecie nadleśnictwa i fajrant. 
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 18:13
Obawiam się, że nowy prezydent stanie przed ciągłymi pytaniami i nękaniem przez pracowników UM by go zmęczyć i doprowadzić, że każdą najdrobniejszą decyzję będzie musiał podejmować osobiście. Obecne działania Grobla na to wskazują. Mīślę, że większość kierownictwa UM z Groblem na czele jest w szoku i będą szkodzić.
 A to co myślisz że został prezydentem a odpowiedzialność zrzuci na urzedników. Jak się chce chwały to trzeba tyrać i brać na klatę. To on decyduje na końcu urzędnik wykonuje tylko swoją pracę.
Avatar
ghfd / 23 listopada 2018 r. o 17:08
Już co niektórych boli że jest nowy prezydent
  Jeszcze długo przez prezydenturą zaczęło się systematyczne i zaplanowane obrzydzanie Pawła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 r. o 21:34
Ciekawe jak nowy prezydent odnajdzie się w zupełnie innej roli niż dotychczas. Wcześniej tylko zbijał kapitał polityczny na krytyce. Wybierał tematy które dawały mu pole do popisu i trafiały do szerokiego odbiorcy. Wiadomo że cyganie w żadnej społeczności nie cieszą się sympatią i to nasz mistrz chaosu skrzętnie wykorzystał. Krytyka dotychczasowych władz miasta za to że coś zrobili nie tak a z perspektywy czasu można to było to inaczej wykonać. Teraz to nasz nowy prezydent będzie rozliczany z wyników a nie z bicia piany.
Avatar
No i się wydało / 24 listopada 2018 r. o 21:27
Chichot historii, przychodzi niewiadomo kto bez dorobku bez ogłady ponarzeka na Romów i zostaje Prezydentem sporego miasta. Cóżeście Dumni Puławianie uczynili najlepszego
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 22:05
Czy są już wyniki konkursu na sekretarza miasta Pulawy?
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 21:36
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
jad, zazdrość i zawiść wylewa ci się już uszami
 To jest tylko troskka i ciekawość z mojej strony, a prezydentowi powinno zależeć na transparentności sprawoawania władzy, przecież ciągle o tym mówił przez 4 lata i w kampanii.
Avatar
ufo / 26 listopada 2018 r. o 19:43
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
 jad, zazdrość i zawiść wylewa ci się już uszami
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 16:49
A jak minął drugi dzień w pracy? Co pił? co jadł? z kim się spotkał? kogo zwolnił? kogo zatrudnił? był na mszy?
Avatar
puławial / 26 listopada 2018 r. o 09:18
Jak Paweł Maj nie zrobi porzdku  w UM w gestii kierownictwa to sami go zjedzą. Jest to nie fer bo powinni pracowć jak za grobla a teraz osłabiają stanowisko nowego prezydenta. Jak to się potwierdzi to wywalić na zbity pysk.  Jet dużo chętnych młodych ludzi na ich miejsce. Kierownicy zwalniajcie sie
Avatar
Ciekawski / 25 listopada 2018 r. o 22:17
Zapewne w tych konkursach przejdą same osoby z PiS.  Zgadnijcie czego?
Tak jak i komitet i on sam Niezależni Doradcy Pawła Maja będą chyba czyż nie?
Avatar
Cc / 25 listopada 2018 r. o 22:10
Zapewne w tych konkursach przejdą same osoby z PiS.  Zgadnijcie czego? 
Avatar
Gocha / 25 listopada 2018 r. o 21:33
Pan prezydent poradzi sobie w nowej roli bez problemu o ile postawi na właściwych doradców.
 doradców z konkursów? Przecież sam wszystko wie skoro tak krytykował to teraz mu doradcy potrzebni ? Oj Puławy zrobią się sławne..
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 r. o 21:17
Pan prezydent poradzi sobie w nowej roli bez problemu o ile postawi na właściwych doradców.
Avatar
KS Tęcza / 25 listopada 2018 r. o 20:37
Wszyscy tam niedouczeni. Proszę zapytać kiedy ostatnio Grobel wysłał kogoś z kierowników na jakiekolwiek szkolenie czy studia podyplomowe. Swiat zasuwa do przodu a Puławy zasnęły 10 lat temu.
A Maj to pewnie wszystkich powysyła z tego deficytu -40 mln. A zapomniałem że on będzie za najniższą krajową pracował to dla pracowników będzie więcej.
a skąd ten deficyt bo przecież chyba nie z hali za 100 balonów?
Zapytaj nowego prezydenta, byłego radnego. Przecież przez 4 lata doskonale wiedział jak wydae sie kasę w mieście, a entuzjastą hali też jest.
a to co niby ON o budowie nowej hali i zwiększaniu długu i deficytu z tego powodu decydował?
a to co niby ON o budowie nowej hali i zwiększaniu długu i deficytu z tego powodu decydował? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Przed pierwszym gwizdkiem o optymizm było bardzo trudno. Piłkarze Motoru w ostatnich tygodniach nie imponowali formą i faworytem środowego meczu barażowego jednak były Wigry. Piłkarze Marka Saganowskiego zdali jednak egzamin. I to celująco, bo wygrali w Suwałkach aż 4:0. Dzięki temu w niedzielę zagrają o awans do Fortuna I Ligi z Ruchem Chorzów.

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Jeszcze w marcu Ratusz miał zapewniać, że nie sprzeda pod zabudowę miejskich działek przy ul. Filaretów. Teraz zmienił zdanie. – To słabe – komentuje przewodniczący rady dzielnicy, który obawia się, że zabudowa tego terenu zaszkodzi pobliskiemu osiedlu.

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski
galeria

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski

W środowy wieczór poznaliśmy ostatniego triumfatora rozgrywek o okręgowy Pucharu Polski. Gryf Gmina Zamość pokonał w Tyszowcach tamtejszą Huczwę dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a w serii jedenastek drużyna Sebastiana Luterka wygrała 4:2

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Nie dłużej niż trzy miesiące ma trwać remont i przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej przy ul. Plażowej, która nie spełnia obowiązujących przepisów, na co wielokrotnie zwracał uwagę sanepid.

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń
27 maja 2022, 10:00

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń

W nadchodzący weekend w Janowcu znów będą świętować winiarze oraz wielbiciele potraw regionalnych. W dniach 27-29 maja na Zamku odbędzie się 12. edycja Święta Wina.

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej
4 czerwca 2022, 18:00

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej

Kalendarz miejskich imprez powraca na dawne tory i już na początku czerwca odbędą się Dni Białej Podlaskiej. Ze sceny usłyszymy m.in. przeboje Wilków.

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Zakończyły się konkursy na dyrektorów sześciu placówek oświatowych prowadzonych przez powiat puławski. Do jedynej zmiany doszło w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wieloletniego dyrektora zastąpi nauczyciel religii.

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Więcej sklepów niż to pierwotnie zapowiadano ma się znaleźć w nowym centrum handlowym powstającym przy ul. Jana Pawła II. Urząd Miasta właśnie zatwierdził zmieniony projekt obiektu.

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Ponad 1,2 mln Ukraińców przewinęło się przez Lublin odkąd Rosja napadła na ich kraj – podliczył Urząd Miasta. Samorządowcy oszacowali, że w mieście przebywa kilkadziesiąt tysięcy uchodźców.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Świetny występ drużyny Marka Saganowskiego. Motor rozbił w meczu barażowym o awans do I ligi Wigry Suwałki aż 4:0. W niedzielę w finale zmierzy się z Ruchem Chorzów (godz. 17).

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie przy szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Unia Europejska dołoży do inwestycji wartej 78 mln zł blisko 65 mln zł.

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie
zdjęcia z targowiska
galeria

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie

Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?