Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 kwietnia 2011 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Puławy: Zwolnienia w szpitalu. 40 osób straci pracę

0 46 A A
Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie 150 osób. (Maciej Kaczanowski)
Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie 150 osób. (Maciej Kaczanowski)

W puławskim szpitalu trwają zwolnienia. Niewykluczone również, że lekarze przejdą na kontrakty. Dzisiaj odbywały się konsultacje dyrekcji z pracownikami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największe cięcia etatów mogą dotknąć pracowników personelu pomocniczego. Czyli ratowników medycznych, salowych, sprzątaczek czy pracowników gospodarczych. Cztery osoby otrzymały już wypowiedzenia, kolejne stracą pracę w tym roku.

Dyrekcja szpitala zapowiada jednak, że zwolnień grupowych nie będzie. – Stosujemy miękką restrukturyzację. W pierwszej kolejności będziemy zastanawiać się nad dalszym przedłużaniem umów zawartych na czas określony. Każda decyzja zostanie dokładnie rozważona. Przeanalizujemy również grupę pracowników, którzy już nabyli prawa do świadczeń emerytalnych lub rentowych. Jeśli ich odejście nie wpłynie na pracę szpitala i nie obniży standardu usług, będziemy chcieli się z nimi rozstać – tłumaczy dyrektor Jolanta Herda.

Dyrekcja puławskiego SP ZOZ chce również zaproponować kadrze lekarskiej przechodzenie na kontrakty. Według planów na etatach pozostaliby wyłącznie ordynatorzy oddziałów. – Nie wiemy jeszcze, jak wysokie miałyby być kontrakty. Nie znamy bliższych szczegółów. Cały czas trwają rozmowy z dyrekcją – mówią lekarze.

– To są bardzo trudne i poważne rozmowy. Przedstawiamy nasze propozycje poszczególnym oddziałom. Lekarze przyjmują je do wiadomości, ale do konkretnych postanowień i rozwiązań jest jeszcze daleko – przyznaje Waldemar Gardias, dyrektor placówki do spraw medycznych.

Związki zawodowe pracowników są zaniepokojone. – Nie mam wątpliwości, że zmniejszenie liczby personelu może oznaczać mniej usług i niższy zakres świadczeń. A przecież wszyscy zostaniemy kiedyś pacjentami – mówi Janina Pasek ze związku zawodowego pielęgniarek.

Zdaniem związkowców kłopoty placówki wynikają ze zbyt niskich kontraktów oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. – Każdy szpital boryka się z niedoszacowaniem kontraktów przez NFZ. Nasza placówka nie jest wyjątkiem. Jako związki zawodowe z obawą patrzymy na sytuację szpitala. Jednocześnie rozumiemy, że zadłużenie rośnie i zmiany są konieczne. Uważnie obserwujemy działania dyrekcji. Zostaliśmy zapewnieni, że każda decyzja personalna zostanie indywidualnie i głęboko przeanalizowana – mówi Pasek.

Załoga puławskiego szpitala liczy obecnie1050 osób. Placówka jest zadłużona na 45 mln. zł. Tylko w ciągu ubiegłego roku zobowiązania wzrosły o siedem milionów złotych. Redukcja zatrudnienia ma pomóc w wyhamowaniu zadłużenia.

Mimo kłopotów finansowych w ciągu ostatnich czterech lat puławski SP ZOZ jest systematycznie modernizowany. Gruntowne remont przeszedł m.in. oddział dziecięcy oraz kardiologiczny.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
effuent. enuats / 20 kwietnia 2011 o 09:24
0
Łubudubu Łubuduby niech żyje nowa Pani Dyrektor naszego wspaniałego szpitala puławskiego! To mówił Marek...
Avatar
Marek / 15 kwietnia 2011 o 11:26
0
Ja życzę Pani Dyrektor jak najlepiej bo wiem ze chce dobrze i to jest najważniejsze a podziwiam ja za to ze musi walczyć z wami i z takimi rekinami jak................
Avatar
karol / 15 kwietnia 2011 o 11:18
0
I to jest straszne jak ja czytam sobie tych waszych komentarzy to mi nie dobrze się robi.Co wy możecie oceniać jestem za zwolnienia i jeszcze raz zwolnienia oczywiście w wieku emerytalnym w zamian dać szanse młodym.Pani dyrektor a tymi wpisami to proszę sobie nie zaśmiecać głowy polak zawsze będzie narzekać .
Avatar
karol / 15 kwietnia 2011 o 11:10
0
Bardzo dobrze PAni Dyrektor dac szanse mlodym Dzaiadki na ryby grzyby a nie w szpitalu brawo ...
Avatar
uważny / 8 kwietnia 2011 o 22:39
0
Pod zdjęciem w artykule napisano,że szpital zatrudnia 150 osób zaś w tekście na dole ,że zatrudnia 1050 co za rozbieżność aż o 900 osób.
Avatar
Umiący Liczyć / 8 kwietnia 2011 o 14:59
0
[quote name='karol' timestamp='1302266080' post='461319']
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z poparcia PSL-u choc formalnie może legitymacji nie posiada.
[/quote]

Wprowadza "reformę" zdrowia bo jest socjalistą, a przynajmniej socjalistą dla swych Czarnych Braci. Proponuję poczytać i pooglądać filmy na temat dosłownie eksodusu białej ludności z niektórych miast w stanach, tam gdzie Bracia dochodzą do władzy. Przy okazji dowiecie się też maaaasę ciekawych rzeczy odnośnie związków zawodowych. Polecam http://stany.blog.pl/ Zaręczam, że wsiąkniecie na kilka łądnych wieczorów.

Co do firm ubezpieczeniowych i kancelarii to oczywiście, że są komercyjne. Konkurencja jednak robi to, że masz wybór i w efekcie wybierasz TO CO CHCESZ CO CI NAJBARDZIEJ ODPOWIADA a nie to co musisz bo nie masz wyjścia bo jest jeden monopolista. Żeby było jasne nie jestem za likwidacją ZUS, jestem za tym abym miał wybór czy ZUS czy coś innego. Rynek sam zweryfikuje. A kancelarie w takich sprawach biorą procent od zasądzonego odszkodowania, więc patrząc w ten sposób klienta nie kosztują, tylko kosztują tego kto przegrywa.
[quote name='karol' timestamp='1302266080' post='461319']
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z p... rozwiń
Avatar
karol / 8 kwietnia 2011 o 14:34
0
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z poparcia PSL-u choc formalnie może legitymacji nie posiada.
Avatar
Umiący Liczyć / 8 kwietnia 2011 o 14:24
0
[quote name='karol' timestamp='1302263786' post='461273']
Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[/quote]

Nie ma żadnej sprzeczności. Już tłumaczę. Przyjmijmy, że X to wydatki poniesione BEZPOŚREDNIO na leczenie. Ale Y kosztuje obsługa tych środków ZANIM one trafią do szpitala. To Y to utrzymanie ZUSu w jakiejś części, to utrzymanie NFZ, to opłaty bankowe za transfery i cała biurokratyczna buchalteria. W efekcie to Y to niewiele mniej niż X. Pomysł polega na tym, żeby np. X+0,2Y trafiało do szpitala. Prosta nierówność matematyczna X+Y>X+0,2*Y Prawda, że proste? A idealnie by było, że X+Y>>X i do tego się dąży. Matematyka na poziomie 6 klasy podstawówki więc chyba problemów być nie powinno.
Przykłady proszę bardzo: USA. Nie ubezpieczasz się WCALE to przyjedzie do Ciebie tylko pogotowie i ewentualnie potem dostaniesz rachunek. Ubezpieczasz się to masz dokładnie to co masz w umowie ubezpieczeniowej. A jak firma ubezpieczeniowa nie zapewni Ci na zawartych w umowie warunkach świadczenia to pierwsza lepsza kancelaria prawnicza zedrze z nich milionowe odszkodowania a pacjent NIE ZAPŁACI GROSZA za to. I jaki jest tego efekt? Ano taki, że ludzie oprócz tego ile będą zarabiać pytają także jakie dostaną ubezpieczenie jako DODATEK do pensji. Ubezpieczenie tam jest ważniejsze od dowodu osobistego. Tylko taki system jest dla ludzi ŚWIADOMYCH a nie dla tych co dalej żyją w socjalizmie i twierdzą, że wszystkim wszystko należy się za darmo. Byle jak byle co ale wszystkim równo i za darmo. Niby za darmo.

Jeszcze raz powtarzam, nie jestem PANIĄ DYREKTOR, a czy w to wierzycie czy nie to już Wasz problem. I z tego co mi wiadomo, i dyrektorka i jej zastępca są bezpartyjni. A po decyzjach o jakich słyszę to bliżej im do UPRu niż do PO :-) czy lewicy

OK więcej na zaczepki nie będę reagował. Dyskusja i owszem do białego rana na zaczepki już nie odpowiem.
[quote name='karol' timestamp='1302263786' post='461273']
Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[/quote]

Nie ma żadnej sprzeczności. Już tłumaczę. Przyjmijmy, że X to wydatki poniesione BEZPOŚREDNIO na leczenie. Ale Y kosztuje obsługa tych środków ZANIM one trafią do szp... rozwiń
Avatar
pk / 8 kwietnia 2011 o 13:56
0
Pani dyrektor! Popłynie pani z kolesiami z platformy, gdyż arogancja i brak szacunku do obywateli nie będą na dłuższą metę tolerowane!
Avatar
karol / 8 kwietnia 2011 o 13:56
0
[quote name='Umiący Liczyć' timestamp='1302262526' post='461250']
Jeżeli zostanie otwarty rynek ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych i każdy z nas będzie miał wybór gdzie się ubezpieczy, to oczywiście że podatki zmaleją. Mówię o "podatkach" typu ZUS. Nazywają się składkami ale to tak na prawdę podatki bo są obowiązkowe. Coś takiego powinno mieć jakiś niedługi czas później wpływ na obniżenie innych podatków nazwanych podatkami wprost z powodu mniejszych potrzeb łatania deficytu budżetowego bo deficyt mają chyba wszystkie kraje nawet te najbogatsze.Moim zdaniem obowiązkowy powinien być wyłącznie podatek (ubezpieczenie) nazwijmy go ratowniczy z którego finansowane powinno być ratownictwo medyczne. A czy to będzie publiczne czy niepubliczne to już inna sprawa.
[/quote]

Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[quote name='Umiący Liczyć' timestamp='1302262526' post='461250']
Jeżeli zostanie otwarty rynek ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych i każdy z nas będzie miał wybór gdzie się ubezpieczy, to oczywiście że podatki zmaleją. Mówię o "podatkach" typu ZUS. Nazywają się składkami ale to tak na prawdę podatki bo są obowiązkowe. Coś takiego powinno mieć jakiś niedługi czas później wpływ na obniżenie innych podatków nazwanych podatkami wprost z powodu mniejszych potrzeb łatania deficytu budżetowego bo deficyt ... rozwiń
Avatar
effuent. enuats / 20 kwietnia 2011 o 09:24
0
Łubudubu Łubuduby niech żyje nowa Pani Dyrektor naszego wspaniałego szpitala puławskiego! To mówił Marek...
Avatar
Marek / 15 kwietnia 2011 o 11:26
0
Ja życzę Pani Dyrektor jak najlepiej bo wiem ze chce dobrze i to jest najważniejsze a podziwiam ja za to ze musi walczyć z wami i z takimi rekinami jak................
Avatar
karol / 15 kwietnia 2011 o 11:18
0
I to jest straszne jak ja czytam sobie tych waszych komentarzy to mi nie dobrze się robi.Co wy możecie oceniać jestem za zwolnienia i jeszcze raz zwolnienia oczywiście w wieku emerytalnym w zamian dać szanse młodym.Pani dyrektor a tymi wpisami to proszę sobie nie zaśmiecać głowy polak zawsze będzie narzekać .
Avatar
karol / 15 kwietnia 2011 o 11:10
0
Bardzo dobrze PAni Dyrektor dac szanse mlodym Dzaiadki na ryby grzyby a nie w szpitalu brawo ...
Avatar
uważny / 8 kwietnia 2011 o 22:39
0
Pod zdjęciem w artykule napisano,że szpital zatrudnia 150 osób zaś w tekście na dole ,że zatrudnia 1050 co za rozbieżność aż o 900 osób.
Avatar
Umiący Liczyć / 8 kwietnia 2011 o 14:59
0
[quote name='karol' timestamp='1302266080' post='461319']
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z poparcia PSL-u choc formalnie może legitymacji nie posiada.
[/quote]

Wprowadza "reformę" zdrowia bo jest socjalistą, a przynajmniej socjalistą dla swych Czarnych Braci. Proponuję poczytać i pooglądać filmy na temat dosłownie eksodusu białej ludności z niektórych miast w stanach, tam gdzie Bracia dochodzą do władzy. Przy okazji dowiecie się też maaaasę ciekawych rzeczy odnośnie związków zawodowych. Polecam http://stany.blog.pl/ Zaręczam, że wsiąkniecie na kilka łądnych wieczorów.

Co do firm ubezpieczeniowych i kancelarii to oczywiście, że są komercyjne. Konkurencja jednak robi to, że masz wybór i w efekcie wybierasz TO CO CHCESZ CO CI NAJBARDZIEJ ODPOWIADA a nie to co musisz bo nie masz wyjścia bo jest jeden monopolista. Żeby było jasne nie jestem za likwidacją ZUS, jestem za tym abym miał wybór czy ZUS czy coś innego. Rynek sam zweryfikuje. A kancelarie w takich sprawach biorą procent od zasądzonego odszkodowania, więc patrząc w ten sposób klienta nie kosztują, tylko kosztują tego kto przegrywa.
[quote name='karol' timestamp='1302266080' post='461319']
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z p... rozwiń
Avatar
karol / 8 kwietnia 2011 o 14:34
0
Jak rozumiem firmy ubezpieczeniowe działają non profit tak samo jak szpitale prywatne ze o kancelariach nie wspomnę i właśnie z tego powodu, że sa takie miłe Obama wprowadza wielką reformę zdrowia? Teoretyczne rozwiązanie są cudowne, głownie jeśli podpiera się je wyliczeniami typu z jednego systemu (emerytalnego) przełożymy do drugiego ( zdrowotnego) i tego powodu w obu będzie lepiej. A od mieszania herbata będzie słodsza.Pani Dyrektor to chyba raczej z poparcia PSL-u choc formalnie może legitymacji nie posiada.
Avatar
Umiący Liczyć / 8 kwietnia 2011 o 14:24
0
[quote name='karol' timestamp='1302263786' post='461273']
Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[/quote]

Nie ma żadnej sprzeczności. Już tłumaczę. Przyjmijmy, że X to wydatki poniesione BEZPOŚREDNIO na leczenie. Ale Y kosztuje obsługa tych środków ZANIM one trafią do szpitala. To Y to utrzymanie ZUSu w jakiejś części, to utrzymanie NFZ, to opłaty bankowe za transfery i cała biurokratyczna buchalteria. W efekcie to Y to niewiele mniej niż X. Pomysł polega na tym, żeby np. X+0,2Y trafiało do szpitala. Prosta nierówność matematyczna X+Y>X+0,2*Y Prawda, że proste? A idealnie by było, że X+Y>>X i do tego się dąży. Matematyka na poziomie 6 klasy podstawówki więc chyba problemów być nie powinno.
Przykłady proszę bardzo: USA. Nie ubezpieczasz się WCALE to przyjedzie do Ciebie tylko pogotowie i ewentualnie potem dostaniesz rachunek. Ubezpieczasz się to masz dokładnie to co masz w umowie ubezpieczeniowej. A jak firma ubezpieczeniowa nie zapewni Ci na zawartych w umowie warunkach świadczenia to pierwsza lepsza kancelaria prawnicza zedrze z nich milionowe odszkodowania a pacjent NIE ZAPŁACI GROSZA za to. I jaki jest tego efekt? Ano taki, że ludzie oprócz tego ile będą zarabiać pytają także jakie dostaną ubezpieczenie jako DODATEK do pensji. Ubezpieczenie tam jest ważniejsze od dowodu osobistego. Tylko taki system jest dla ludzi ŚWIADOMYCH a nie dla tych co dalej żyją w socjalizmie i twierdzą, że wszystkim wszystko należy się za darmo. Byle jak byle co ale wszystkim równo i za darmo. Niby za darmo.

Jeszcze raz powtarzam, nie jestem PANIĄ DYREKTOR, a czy w to wierzycie czy nie to już Wasz problem. I z tego co mi wiadomo, i dyrektorka i jej zastępca są bezpartyjni. A po decyzjach o jakich słyszę to bliżej im do UPRu niż do PO :-) czy lewicy

OK więcej na zaczepki nie będę reagował. Dyskusja i owszem do białego rana na zaczepki już nie odpowiem.
[quote name='karol' timestamp='1302263786' post='461273']
Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[/quote]

Nie ma żadnej sprzeczności. Już tłumaczę. Przyjmijmy, że X to wydatki poniesione BEZPOŚREDNIO na leczenie. Ale Y kosztuje obsługa tych środków ZANIM one trafią do szp... rozwiń
Avatar
pk / 8 kwietnia 2011 o 13:56
0
Pani dyrektor! Popłynie pani z kolesiami z platformy, gdyż arogancja i brak szacunku do obywateli nie będą na dłuższą metę tolerowane!
Avatar
karol / 8 kwietnia 2011 o 13:56
0
[quote name='Umiący Liczyć' timestamp='1302262526' post='461250']
Jeżeli zostanie otwarty rynek ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych i każdy z nas będzie miał wybór gdzie się ubezpieczy, to oczywiście że podatki zmaleją. Mówię o "podatkach" typu ZUS. Nazywają się składkami ale to tak na prawdę podatki bo są obowiązkowe. Coś takiego powinno mieć jakiś niedługi czas później wpływ na obniżenie innych podatków nazwanych podatkami wprost z powodu mniejszych potrzeb łatania deficytu budżetowego bo deficyt mają chyba wszystkie kraje nawet te najbogatsze.Moim zdaniem obowiązkowy powinien być wyłącznie podatek (ubezpieczenie) nazwijmy go ratowniczy z którego finansowane powinno być ratownictwo medyczne. A czy to będzie publiczne czy niepubliczne to już inna sprawa.
[/quote]

Podatki spadną a jakość usług wzrośnie. A moje wydatki na służbę zdrowia też spadną. Czyli więcej za mniej. A gdzie tak się udało może jakiś przykład bez pieniactwa?? Wszystkim będzie żyło się dostatnio. Proponuje żeby pod zastaw tej obietnicy jakiś wekselek może?
[quote name='Umiący Liczyć' timestamp='1302262526' post='461250']
Jeżeli zostanie otwarty rynek ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych i każdy z nas będzie miał wybór gdzie się ubezpieczy, to oczywiście że podatki zmaleją. Mówię o "podatkach" typu ZUS. Nazywają się składkami ale to tak na prawdę podatki bo są obowiązkowe. Coś takiego powinno mieć jakiś niedługi czas później wpływ na obniżenie innych podatków nazwanych podatkami wprost z powodu mniejszych potrzeb łatania deficytu budżetowego bo deficyt ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!