Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 lutego 2008 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Wiedzieli, że źle się bawią (wideo)

0 24 A A

Policjanci weszli jednocześnie do 28 puławskich mieszkań. Poszukiwali osób, które za pomocą Internetu bezprawnie rozpowszechniają muzykę, filmy czy gry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Namierzyliśmy ich wcześniej. Przez Internet udostępniali programy, gry komputerowe, MP3 – mówi Renata Laszczka-Rusek z biura prasowego lubelskiej policji.

Zakazany proceder polega na wymianie plików przez Internet. Internauta pozwala innym użytkownikom programu peer-to-peer przeszukiwać swój komputer w poszukiwaniu muzyki czy filmów i sam je z innych komputerów ściąga. Jeśli udostępniany w ten sposób utwór chroniony jest prawem autorskim mamy do czynienia z łamaniem prawa.

Akcję przeprowadzili w sobotę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i funkcjonariusze z Puław. Weszli do mieszkań równocześnie, tak aby internauci nie zdołali nikogo strzec.
Okazało się, że komputery należą w większości do gimnazjalistów, licealistów i studentów. Rekordzista udostępniał kilka tysięcy MP3 i kilkadziesiąt filmów.

– Internauci mówili policjantom, że zdawali sobie sprawę z faktu, iż ich działalność jest niezgodna z prawem – dodaje Laszczka-Rusek. – Przyznawali, że słyszeli już o takich działaniach policji, ale mieli jednak nadzieję, że ich to nie spotka.

Policja zabezpieczyła 26 komputerów, 4 laptopy oraz blisko 900 płyt CD-R oraz DVD-R. Ich właściciele odpowiedzą za rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim. Przy okazji, może się też wyjść na jaw, że wykorzystywali pirackie oprogramowanie, za co grożą kolejne konsekwencje. Internautów czekają przesłuchania, akty oskarżenia i rozprawy w sądzie. Prawdopodobnie pożegnają się też na stałe ze swym sprzętem – narzędziem popełnienia przestępstwa.

Lubelska policja zapowiada, że tego typu akcje będą powtarzane również w innych częściach województwa.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablo / 31 maja 2008 o 23:12
0
Wystarczy nie używać emuli i innych miś-share'ów i mogą nam o.... tyle zrobić.
Niech sie zajmą przestepcami ktorzy sa na kazdym kroku na ulicy i najpierw niech swoje dyski sprawdzą, cwaniaki
Avatar
~Zbychu~ / 13 maja 2008 o 11:22
0
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nagroda dla policji z prywatnej firmy... policja jest państwowa i tego rodzaju "nagrody" powinny by traktowane jako łapówki!!!
Avatar
leon / 19 marca 2008 o 00:13
0
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią ci młodzi ludzie to robią tylko dlatego że ich nie stać na kupienie takiej płyty jaką ściągają.
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią... rozwiń
Avatar
wolny / 14 marca 2008 o 21:50
0
Te psy kurewskie biora kase za walke z dzieciakami, bo to przeciez pustaki skorumpowane, a juz w Pulawach to szczyt przekretow, wiec zeby odwrocic uwage od siebie poluja szumowiny na groznych przestepcow ktoremu jak jeden pies pala przyjebal to mu sie kredki z tornistra posypaly! A to w tym kraju norma,ze psy pieja z zachwytu nad swoimi osiagnieciami? ale prawdziwa mafia trzyma ich krotko za morde, psy im jedza z reki, zaklamane szmaty!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2008 o 15:10
0
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego gówniarstwa z lubartowskiej, ruskiej, olejnej, 1Maja, ażz strach się poruszać, a policjanci pierdółkami się zajmują.

Bo w mojej ocenie piractwo komputerowe to pierdółki, nie zagraża to życiu i bezpieczeństwu społeczeństwa, podczas gdy bandycie chodzą po ulicach.[/font][/color][/size]
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 11:31
0
Gość napisał:
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 10:40
0
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.
Avatar
s / 26 lutego 2008 o 09:29
0
puławska policja jest żałosna.
Najlepiej byłoby jakby zaczeli łapac złodzieji i morderców,a nie bawią sie w takie głupoty.
ale tak to jest robia wszystko aby podnieść sobie wykrywalność i łapią dzieciaków.
Avatar
:cP / 14 lutego 2008 o 18:32
0
Gość napisał:
PS. W Puławach często widzę patrol samochodowy.... w kauflandzie (ciasteczko ), albo na hot-dogu.


Baranku!
Do Kauflandu policja jeździ, bo tam ochroniarze najczęściej łapią złodzieji.
Avatar
kaa / 14 lutego 2008 o 14:04
0
crypto napisał:
Bez sensu jest to że zabierają płyty NIE WIEDZĄC co na nich jest... jesli ktos by miał coś ważnego legalnego to ch*** to strzeli bo zanim oni sprawdzą te płyty to predzej je zgubią...



Każdy wie co mozna legalnie skopiować i posiadać i tego raczej nikt nie powinen się czepiać.
Zastanówcie się lepiej w jaki sposób namierzono tych ludzi i przez co.
Avatar
Pablo / 31 maja 2008 o 23:12
0
Wystarczy nie używać emuli i innych miś-share'ów i mogą nam o.... tyle zrobić.
Niech sie zajmą przestepcami ktorzy sa na kazdym kroku na ulicy i najpierw niech swoje dyski sprawdzą, cwaniaki
Avatar
~Zbychu~ / 13 maja 2008 o 11:22
0
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nagroda dla policji z prywatnej firmy... policja jest państwowa i tego rodzaju "nagrody" powinny by traktowane jako łapówki!!!
Avatar
leon / 19 marca 2008 o 00:13
0
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią ci młodzi ludzie to robią tylko dlatego że ich nie stać na kupienie takiej płyty jaką ściągają.
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią... rozwiń
Avatar
wolny / 14 marca 2008 o 21:50
0
Te psy kurewskie biora kase za walke z dzieciakami, bo to przeciez pustaki skorumpowane, a juz w Pulawach to szczyt przekretow, wiec zeby odwrocic uwage od siebie poluja szumowiny na groznych przestepcow ktoremu jak jeden pies pala przyjebal to mu sie kredki z tornistra posypaly! A to w tym kraju norma,ze psy pieja z zachwytu nad swoimi osiagnieciami? ale prawdziwa mafia trzyma ich krotko za morde, psy im jedza z reki, zaklamane szmaty!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2008 o 15:10
0
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego gówniarstwa z lubartowskiej, ruskiej, olejnej, 1Maja, ażz strach się poruszać, a policjanci pierdółkami się zajmują.

Bo w mojej ocenie piractwo komputerowe to pierdółki, nie zagraża to życiu i bezpieczeństwu społeczeństwa, podczas gdy bandycie chodzą po ulicach.[/font][/color][/size]
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 11:31
0
Gość napisał:
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 10:40
0
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.
Avatar
s / 26 lutego 2008 o 09:29
0
puławska policja jest żałosna.
Najlepiej byłoby jakby zaczeli łapac złodzieji i morderców,a nie bawią sie w takie głupoty.
ale tak to jest robia wszystko aby podnieść sobie wykrywalność i łapią dzieciaków.
Avatar
:cP / 14 lutego 2008 o 18:32
0
Gość napisał:
PS. W Puławach często widzę patrol samochodowy.... w kauflandzie (ciasteczko ), albo na hot-dogu.


Baranku!
Do Kauflandu policja jeździ, bo tam ochroniarze najczęściej łapią złodzieji.
Avatar
kaa / 14 lutego 2008 o 14:04
0
crypto napisał:
Bez sensu jest to że zabierają płyty NIE WIEDZĄC co na nich jest... jesli ktos by miał coś ważnego legalnego to ch*** to strzeli bo zanim oni sprawdzą te płyty to predzej je zgubią...



Każdy wie co mozna legalnie skopiować i posiadać i tego raczej nikt nie powinen się czepiać.
Zastanówcie się lepiej w jaki sposób namierzono tych ludzi i przez co.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 3 1

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 1

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 2 1

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 132 25

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 18 9

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją 7 31

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 5 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 2 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!