Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 października 2018 r.
8:39

Wybory w Puławach. Będzie druga tura?

Autor: Zdjęcie autora rs
15 85 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Miejska Komisja Wyborcza w Puławach odmówiła nam podania cząstkowych wyników wyborów na prezydenta miasta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że prawdopodobna jest druga tura, w której urzędujący prezydent zmierzy się ze swoim kontrkandydatem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według informacji, które zdobyliśmy (z dwóch źródeł) jeśli dojdzie do drugiej tury, zmierzą się w niej obecny prezydent, Janusz Grobel oraz jego konkurent Paweł Maj. Potwierdzenie tej informacji byłoby zaskoczeniem, bo przedwyborcze sondaże, jako głównego kontrkandydata dla prezydenta wskazywały Mariusza Cytryńskiego. Na obecnego prezydenta zagłosować miało 38 proc. wyborców, na Pawła Maja - 32 proc.

– Chciałabym pogratulować prezydentowi Januszowi Groblowi, ale przede wszystkim Pawłowi Majowi, który wykonał ogromną pracę. To, że wszedł do drugiej tury jest dla mnie dużym zaskoczeniem. To pokazuje, że ludzie chcieli zmian – mówi Bożena Krygier, kandydatka PiS. – Dla mnie te wybory to była lekcja życia i przyjaźni. Pokazały mi, na kogo mogę liczyć. Przegrałam, ale nic nie straciłam. Chciałam coś zmienić w tym mieście. Sam start naprzeciw trzem kandydatom, mężczyznom, był aktem odwagi z mojej strony – dodaje.

Zadowolony z osiągniętego wyniku jest Paweł Maj. - Wierzyłem w mieszkańców, w ich mądrość. Docenili moje zaangażowanie, prawdę i odwagę. Udowodnili, że ważna jest dla nich przyszłość naszego miasta. Dziękuję im za zaufanie i udział w wyborach - mówi kandydat "Niezależnych Wyborców Pawła Maja". - Wierzę, w to, że niemożliwe stanie się możliwe, a mieszkańcy dokonają najlepszego wyboru dla Puław - dodaje. 

Spora niespodzianka szykuje się w Nałęczowie, gdzie prawdopodobnie do drugiej tury nie wejdzie obecny burmistrz miasta, Andrzej Ćwiek. Lepszy wynik od niego osiągnęli Wiesław Jarosiński (KWW Twój i Mój Nałęczów) oraz Wiesław Pardyka (KWW Przyjaciele Gminy Nałęczów). - Nie komentuje tych wyników. Gratuluję moim kontrkandydatom - mówi burmistrz Ćwiek. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że drugiej tury nie będzie w gminie Puławy, gdzie najlepszy wynik osiągnął obecny wójt, Krzysztof Brzeziński. Do tamtejszej rady gminy prawdopodobnie wejdą: Tomasz Mizak, Marek Maik, Marek Woszczyk, Beata Nowicka, Dorota Osiak, Halina Osiak, Paweł Lisowski, Katarzyna Zawadzka, Wojciech Jabłoński, Paweł Gębala, Walentyna Nowak, Beata Bochra, Mariola Antoniak, Krzysztof Misztak i Zdzisław Urbanek.

W Kurowie na razie najwięcej głosów zdobył Arkadiusz Małecki. Jeśli nasze informację się potwierdzą ten bezpartyjny kandydat może wygrać już w pierwszej turze.

Bez niespodzianki w gminie Żyrzyn, gdzie wójt Andrzej Bujek z łatwością wygrał ze swoją konkurentką z PiS, Renatą Kapustą-Kawką. Obecy włodarz zdobył około 70 proc. głosów. - Dziękuję wszystkim wyborcom. Uważam, że w trakcie ostatnich 4 lat, wiele udało nam się zrobić dla gminy. Powstało wiele dróg, pozyskiwaliśmy unijne fundusze. Sądzę, że ludzie to doceniają - mówi zwycięzca wyborów. Najważniejszym celem nowej kadencji ma być poprawa dostępności kolejnych miejscowości do komunikacji publicznej. 

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze końcowej frekwencji. W powiecie puławskim rekordowe 71 proc. zanotowano w gminie Markuszów. Na podium znalazł się także Baranów (63,8 proc.) i Żyrzyn (57,7). W Puławach frekwencja wyniosła 53,14 proc. Niższą zanotowano w gminie Puławy (51,2 )oraz w gminie Wąwolnica (44,8 proc.). Nadal czekamy na dane z Kazimierza i Janowca.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszakniec / 22 października 2018 o 09:45
+63
P. Maj na prezydenta i nikt inny ludzie obudźcie się trzeba skończyć rządy P. Grobla już dosyć !!!! Czy wy naprawdę nie macie go dosyć !!!!! Czas na młodych, ambitnych z nowymi pomysłami, czas przewietrzyć urząd miasta. Czemu wszędzie pełno jest ludzi który już dawno powinni być na emeryturze DAJCIE SZANSE MŁODYM !!!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 października 2018 o 10:13
+54
Maj odrzucany, wyśmiewany, kopany opluwany, niszczony. Czyżby jednak prawdą jest że ostatni będą pierwszymi?
Avatar
Olo / 22 października 2018 o 10:12
+51
A tak się naśmiewali i wróżyli, że Grobel znowu zmiażdży rywali w I turze i co? I ludzie chcą zmian.Wielki szacunek dla Pawła i Jego komitetu za pracę i zaangażowanie, jak widać bez zaplecza partyjnego też można działać. 
Avatar
ror / 22 października 2018 o 08:57
+45
Brawo Panie MAJ, jedziemy dalej. Dobra robota
Avatar
januszowo / 22 października 2018 o 15:34
+43
Nie zgodzę się. Popatrzcie jak Puławy się zmieniły na przestrzeni lat. Dużo w tym zasługi Pana Grobla.
  Jasne, zmieniły się na gorsze. Młodzi ludzie wyjechali, większością są starcy. 
Avatar
gość / 22 października 2018 o 10:07
+39
Grobel  był po prostu nijakim prezydentem. Lublin zarządzany przez Żuka przez ostatnie dwadzieścia lat wyprzedził Puławy o lata świetlne. Grobel całkowicie zmarnował możliwości współpracy z Azotami w zakresie kultury i sportu a z IUNGiem przez dwadzieścia lat nie dogadał się w sprawie  niesczęsnego, zdewastowanego parku.
Avatar
Gość / 22 października 2018 o 14:16
+33
Pan Grobla i jego klakierów już wystarczy !!!
Avatar
Quest / 22 października 2018 o 16:56
+28
Puławy dajmy szansę Majowi! To swieza osoba bez układów - zanim kliku się jakiekolwiek zawiązać minie ładnych parę latek - jak po 5 latach się nie sprawdzi to go nie wybierzemy! Dla mnie i mojej rodziny prosty wybór - tylko Maj. A tym co wydaje się że mówi tylko o Cyganach niech poczytaj program! GROBEL chwali się tym co zrobił bo aż 25 lat pracował na to jak teraz wyglądają Puławy. Nie twierdzę, że źle wyglądają ale już dość potrzeba otwartości, chęci rozmowy i niesienia pomocy ludziom. Bo prezydent ma być sługa ludzi a nie odwrotnie: przyklejony do stolka wraz z jego klikami!
Puławy dajmy szansę Majowi! To swieza osoba bez układów - zanim kliku się jakiekolwiek zawiązać minie ładnych parę latek - jak po 5 latach się nie sprawdzi to go nie wybierzemy! Dla mnie i mojej rodziny prosty wybór - tylko Maj. A tym co wydaje się że mówi tylko o Cyganach niech poczytaj program! GROBEL chwali się tym co zrobił bo aż 25 lat pracował na to jak teraz wyglądają Puławy. Nie twierdzę, że źle wyglądają ale już dość potrzeba otwartości, chęci rozmowy i niesienia pomocy ludziom. Bo prezydent ma być sługa ludzi a nie odwrotnie: przyk... rozwiń
Avatar
Kartofle z ciemnogrodu / 22 października 2018 o 10:26
+27
Maj stara się o urząd Prezydenta Miasta a Grobel o "stołek".
Avatar
Normalny / 22 października 2018 o 10:04
+26
Cygany nie powinni głosować jak do pracy to nie do mopsu tak ,skąd tyle darmoziadòw się wzieło by głosować na matkę Teresę Janusz a Grobla Ludzie włączcie umysły 
Avatar
precz z groblem / 1 listopada 2018 o 01:52
0
Niechce emeryta i wyjadaczke paluszków
Avatar
mieszkaniec Puław / 1 listopada 2018 o 01:45
0
Nie chce Grobla on ma wszystko w *** razem z Wójcikową ,mam przez nich problemy zagrania polityczne,wybudowałem dom 14 lat temu a teraz mam go rozebrać syn miał wypadek z p.Wójcik z jej winy i co cisza . Czas na zmiany , Cierpią normalni ludzie co płacą podatki!
Avatar
o / 22 października 2018 o 23:43
+11
pewnie, lepiej przepłacać grube bańki za Marinę, Skwer Niepodległości, Park "Naukowo-Technologiczny" (w którym najważniejszym wydarzeniem jest kino samochodowe 1xdo roku), bodowę placu zabaw obok lokalu na 6 Sierpnia za 140.000zł. (konstrukcja z paru  desek, bali i piaskowica), a teraz podejują się budowli hali sportowej ponad własne możliwości, kiedy ludzie od paru lat proszą o w miarę nowoczensny systm naliczania opłat na basenie MOSIR Puławy, który z racji woeku kandydata zapewnie pamięta lata młodości obecnego Prezydenta i w związku z tym nie widzi on konieczności zmian, I choć ościenne  miasta są już w XXI wieku Puławy nadal tkwią w wieku co najwyżej XX.
pewnie, lepiej przepłacać grube bańki za Marinę, Skwer Niepodległości, Park "Naukowo-Technologiczny" (w którym najważniejszym wydarzeniem jest kino samochodowe 1xdo roku), bodowę placu zabaw obok lokalu na 6 Sierpnia za 140.000zł. (konstrukcja z paru  desek, bali i piaskowica), a teraz podejują się budowli hali sportowej ponad własne możliwości, kiedy ludzie od paru lat proszą o w miarę nowoczensny systm naliczania opłat na basenie MOSIR Puławy, który z racji woeku kandydata zapewnie pamięta lata młodości obecnego Prezydenta i w z... rozwiń
Avatar
Zasmucony / 22 października 2018 o 20:55
+5
Proste a takie mądre nie dajmy się omamic ostatni raz ostatnie 5 lat ble ble Nie można być dobrym jak się jest 15 20 25 lat 30 siedzi w jednym miejscu niema tej iskry iskier jak można dojść do głowy tymi prostymi stwierdzenia i.... Ja rozumiem że się boicie ale zmiany i tak muszą przyjść .... Trzeba w końcu znów się ruszyć jak dawniej kiedy Pan starszy obejmował nieznane lady.... 
Avatar
JerryJS / 22 października 2018 o 19:50
+7
Dajmy szansę młodym ludziom
Avatar
Ja / 22 października 2018 o 19:37
+6
Trzeba mieć kupe w głowie żeby kupowac sobie te kciuki. Przez pół godziny  wszystkie wypowiedzi na Janusza "Fiedela" Grobla nagle zalajkowane 20 +. Wszystkie wypowiedzi z konstruktywną krytyka i poparciem Maja nagle zdislikowane. Jesteście chorzy.
 No i wszystko w temacie polecam merytoryczne, konstruktywne wypowiedzi, pod filmem na youtube z lpu24
Avatar
Ja / 22 października 2018 o 19:33
+7
Glosuje na Grobla,opcja masażysta na stanowisku prezydenta,który obiecuje gruszki na wierzbie,nie wchodzi w grę.Nie ma on pojęcia o inwestycjach,mamo ludzi obietnicami wyrzucenia cyganów,a chyba nie zna przepisów,które w tej kwestii wiążą ręce wszystkim prezydent im.Jako mieszkaniec Wlostowic mówię stanowczo: NIE DLA MAJA.Jak nie ma z czego żyć,niech weźmie się do porządnej pracy!
 A kim ty jestes zeby oceniac czlowieka  groblowski Pajacu ? 
Avatar
Ja / 22 października 2018 o 19:30
+10
Masz racje z tymi łapkami. Wali mnie mobilizacja tego starego komucha i tak popłynie z Wisła 4 listopada. Ludzie naraszcie sie obudzili, zmadrzeli i zrobia wszystko, zeby ten pseudo znawca zszedł z betonowego stołka.  Pora na zmiany w Naszym mieści.
Avatar
Zasmucony / 22 października 2018 o 19:11
+6
Brawo z tempakami nie ma co dyskutowac A najlepiej oceniać przed.... Tuman z układu.... Przez 20 parę lat to można też kupę zrobić to też mu się udało pokaże że już dosyć zmiana nawet jakby miał to być masażysta.... Niech zamieni 10000 na 1000 niech zobaczy jak jest od 2 strony co tu nieczaic
Avatar
Janusz Hussein / 22 października 2018 o 19:05
+12
Glosuje na Grobla,opcja masażysta na stanowisku prezydenta,który obiecuje gruszki na wierzbie,nie wchodzi w grę.Nie ma on pojęcia o inwestycjach,mamo ludzi obietnicami wyrzucenia cyganów,a chyba nie zna przepisów,które w tej kwestii wiążą ręce wszystkim prezydent im.Jako mieszkaniec Wlostowic mówię stanowczo: NIE DLA MAJA.Jak nie ma z czego żyć,niech weźmie się do porządnej pracy!
 Kolejny niedorozwój, któremu ciężko jest przeczytać program wyborczy tylko stosuje powielanie jak na TVN i uczepił się tych cyganów. Co to za różnica czy jest masażystą czy kimkolwiek innym? Co to wogóle za ocenianie? Ważne, że robi coś dla mniasta co udowodnił i będzie napewno lepszy od dziada w wieku 70 lat, który rządzi przez 26 lat. Wiem, że rozbije to wam układy i kółko wzajemnej adoracji ale potrzeba nam młodych ,a nie emerytów co nic nie ogarniają.
 Kolejny niedorozwój, któremu ciężko jest przeczytać program wyborczy tylko stosuje powielanie jak na TVN i uczepił się tych cyganów. Co to za różnica czy jest masażystą czy kimkolwiek innym? Co to wogóle za ocenianie? Ważne, że robi coś dla mniasta co udowodnił i będzie napewno lepszy od dziada w wieku 70 lat, który rządzi przez 26 lat. Wiem, że rozbije to wam układy i kółko wzajemnej adoracji ale potrzeba nam młodych ,a nie emerytów co nic nie ogarniają. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 0 0

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 7

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 13 7

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 7 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 3 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 117 17

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 14 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 49 16

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.