Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 lipca 2022 r.
13:50

Budują centrum handlowe, żeby nie trzeba było jeździć do Lublina

Autor: Zdjęcie autora aa
20 7 A A
Wizualizacja świdnickiego M Parku
Wizualizacja świdnickiego M Parku

Wiosną przyszłego roku ma zostać otwarte nowe centrum handlowe w mieście, przy drodze w kierunku Franciszkowa. Galeria stanie u zbiegu al. Armii Krajowej i ul. Pileckiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– M Park jest realizowany przez Grupę LCP. Powierzchnia dwóch zaprojektowanych budynków będzie wynosiła łącznie ponad 7500 mkw, zapewnimy klientom 250 miejsc parkingowych – mówi Justyna Małysko, przedstawicielka spółki LCP Properties. – Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu tego roku. Prace idą zgodnie z harmonogramem, ich zakończenie przewidujemy na styczeń/luty 2023.
Wiosną przyszłego roku M Park ma zostać otwarty.

Jakie w centrum handlowym znajdą się sklepy? – Chcemy zapewnić mieszkańcom Świdnika atrakcyjny mix najemców, dzięki któremu szybko i wygodnie zrobią zakupy, bez konieczności wizyty w Lublinie – podkreśla Justyna Małysko. – Operatorem spożywczym będzie Biedronka. Swoje sklepy otworzą m.in. Rossmann, Martes Sport i kilka dyskontów multibranżowych m.in. Action. Kończymy negocjacje z sieciowymi markami odzieżowymi oraz sklepem zoologicznym.

Przedstawicielka spółki zapowiada, że niebawem zostaną przekazane informacje „o kolejnych branżach i markach, które dołączą do grona najemców”. – Chcąc uzupełnić ofertę M Parku, rozpoczynamy rozmowy z piekarniami, restauracjami na trzy małe lokale ok. 60-90 mkw – dodaje Małysko.

W pobliżu miejsca, gdzie jest budowany M Park, powstaje osiedle mieszkaniowe. W sąsiedztwie wybudowane zostały już bloki w ramach programu Mieszkanie Plus. W tej części Świdnika ma stanąć także wielofunkcyjna hala sportowo-widowiskowa (przy ul. Roweckiego-Grota).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nykb / 22 lipca 2022 r. o 12:11
wojtek2021 Wracaj lepiej buraczku na ojcowiznę bo tylko do tego się nadasz i pozostaw swoją firmę (zwaną dalej jednoosobową działalnością) komuś wykształconemu z jasnym umysłem i światopoglądem. Prawda zawsze boli ale siana z butów się raczej nie pozbędziesz a tu w Warszawie czy Lublinie od razu da się wyczuć :) pozdrawiam bez odbioru.
Avatar
wojtek2021 / 22 lipca 2022 r. o 11:28
Kolego Nykb jesteś typowym lubelskim zakompleksionym kmiotkiem. Po komentarzu widać że masz problemy nie tylko z zakompleksieniem małej mieścinki zwanej Lublinem ale i językiem polskim. Czy dłużej mieszkasz ode mnie w wawie? wątpię czy w ogóle mieszkasz w wawie . Co do rejestracji LU w wawie i ciekawych memów i zdjęć to polecam archiwum przejrzeć i np zaparkowany samochód na środku wyjazdu z garażu z rejestracją lub czy zimowy sen mieszkańca Lublina pozostawiający swój samochód ma środku jezdni.co do rejestracji lsw w wawie gdybyś tu mieszkał widziałbys bardzo często rejestrację lsw bo takową mają często samochody leasingowe w tym i cała flota w mojej firmie. Nie będę już więcej leczył kompleksów lublinian i odpowiadał na idiotyczne komentarze. Pozdrawiam mieszkańców Świdnika w którym będę przebywał na początku września.
Kolego Nykb jesteś typowym lubelskim zakompleksionym kmiotkiem. Po komentarzu widać że masz problemy nie tylko z zakompleksieniem małej mieścinki zwanej Lublinem ale i językiem polskim. Czy dłużej mieszkasz ode mnie w wawie? wątpię czy w ogóle mieszkasz w wawie . Co do rejestracji LU w wawie i ciekawych memów i zdjęć to polecam archiwum przejrzeć i np zaparkowany samochód na środku wyjazdu z garażu z rejestracją lub czy zimowy sen mieszkańca Lublina pozostawiający swój samochód ma środku jezdni.co do rejestracji lsw w wawie gdybyś tu mieszka... rozwiń
Avatar
Nykb / 22 lipca 2022 r. o 09:12
Wojtku2021 uważam, ze to raczej ty masz duży problem z leczeniem swoich małomiasteczkowych kompleksów. Ja również mieszkam w Warszawie, myśle ze dużo więcej od ciebie i z pewnością dużo więcej świata widziałem od ciebie… Lublin był jest i będzie stolicą i głównym motorem napędowym tego naszego biednego regionu. Każde duze miasto w PL posiada tereny i dzielnice, budzące niechęć i lekki postrach w wyniku obecności m.in. marginesu społecznego. Nieszczęsny Świdnik jako przydupas większego miasta (a kiedyś i przyszła dzielnica) zawsze będzie podbijał swoje aspiracje do bycia lepszym przy okazji wyśmiewając silniejszy ośrodek. , gdzie większość mieszkańców i tak pracuje i wydaje swoje marne pieniądze w Lublinie :p Ponadto to co zaobserwowałem z licznych wizyt kierowców na blachach LSW czy to w Lublinie czy w Wawie, budzi przerażenie… w Świdniki nadal w Laysach można wygrać prawo jazdy ??? Buhahaha
Wojtku2021 uważam, ze to raczej ty masz duży problem z leczeniem swoich małomiasteczkowych kompleksów. Ja również mieszkam w Warszawie, myśle ze dużo więcej od ciebie i z pewnością dużo więcej świata widziałem od ciebie… Lublin był jest i będzie stolicą i głównym motorem napędowym tego naszego biednego regionu. Każde duze miasto w PL posiada tereny i dzielnice, budzące niechęć i lekki postrach w wyniku obecności m.in. marginesu społecznego. Nieszczęsny Świdnik jako przydupas większego miasta (a kiedyś i przyszła dzielnica) zawsze będzie podb... rozwiń
Avatar
wojtek2021 / 21 lipca 2022 r. o 20:41
Jak widze komentarze zakompleksionych mieszkańców Lublina to śmiać mi się chce. Mieszkam w Warszawie ale często przyjeżdżam na Lubelszczyznę, do Świdnika, Lublina, Zamościa czy Puław w sprawach służbowych. Świdnik wydaje mi się miastem bardzo dobrym do życia jest tu czysto i bezpiecznie w przeciwieństwie do Lublina które jest dla mnie miastem brudnym i w niektórych dzielnicach po prostu niebezpiecznym i to niedaleko dworca PKP gdzie kilku meneli ostatnio mnie okrążyło. W Warszawie kawały opowiadamy sobie głównie o kierowcach z rejestracją LU chyba oni stanowią głowne zagrożenie na ulicach a nie LSW czy inne trójliterowe rejestracje z lubelszczyzny. A z czego biorą się kompleksy lublinian pewnie z tego ze to mała miescinka z dużymi aspiracjami mieszkańców co jednak nie idzie z rzeczywistością bo nawet prezydent Lublina mieszka w Swidniku chyba :). także dziadogrodem nazwałbym lublin a nie Świdnik. Pozdrowienia z Warszawy dla mieszkańców Świdnika no i cebulaków z lublina też :)
Jak widze komentarze zakompleksionych mieszkańców Lublina to śmiać mi się chce. Mieszkam w Warszawie ale często przyjeżdżam na Lubelszczyznę, do Świdnika, Lublina, Zamościa czy Puław w sprawach służbowych. Świdnik wydaje mi się miastem bardzo dobrym do życia jest tu czysto i bezpiecznie w przeciwieństwie do Lublina które jest dla mnie miastem brudnym i w niektórych dzielnicach po prostu niebezpiecznym i to niedaleko dworca PKP gdzie kilku meneli ostatnio mnie okrążyło. W Warszawie kawały opowiadamy sobie głównie o kierowcach z rejestracją ... rozwiń
Avatar
StarIICool / 21 lipca 2022 r. o 18:07
@olol jakieś kompleksy leczysz na forum. Tego typu teksty "modne" były ze 20 lat temu
Avatar
olol / 21 lipca 2022 r. o 15:32
good for them. im mniej LSW na ulicach Lublina tym bezpieczniej
Avatar
BizancjumWP0drygach / 21 lipca 2022 r. o 14:12
Kluczowe branże "rozwoju" Dziadogrodu (wciskanie kurników ynwestycyjnych oraz galerie) padają na pysk. Czy boom w branży pogrzebowej oraz projekt Lubelska Dolina Śmieciowa zdołają wypełnić tą lukę?
Avatar
Nykb / 22 lipca 2022 r. o 12:11
wojtek2021 Wracaj lepiej buraczku na ojcowiznę bo tylko do tego się nadasz i pozostaw swoją firmę (zwaną dalej jednoosobową działalnością) komuś wykształconemu z jasnym umysłem i światopoglądem. Prawda zawsze boli ale siana z butów się raczej nie pozbędziesz a tu w Warszawie czy Lublinie od razu da się wyczuć :) pozdrawiam bez odbioru.
Avatar
wojtek2021 / 22 lipca 2022 r. o 11:28
Kolego Nykb jesteś typowym lubelskim zakompleksionym kmiotkiem. Po komentarzu widać że masz problemy nie tylko z zakompleksieniem małej mieścinki zwanej Lublinem ale i językiem polskim. Czy dłużej mieszkasz ode mnie w wawie? wątpię czy w ogóle mieszkasz w wawie . Co do rejestracji LU w wawie i ciekawych memów i zdjęć to polecam archiwum przejrzeć i np zaparkowany samochód na środku wyjazdu z garażu z rejestracją lub czy zimowy sen mieszkańca Lublina pozostawiający swój samochód ma środku jezdni.co do rejestracji lsw w wawie gdybyś tu mieszkał widziałbys bardzo często rejestrację lsw bo takową mają często samochody leasingowe w tym i cała flota w mojej firmie. Nie będę już więcej leczył kompleksów lublinian i odpowiadał na idiotyczne komentarze. Pozdrawiam mieszkańców Świdnika w którym będę przebywał na początku września.
Kolego Nykb jesteś typowym lubelskim zakompleksionym kmiotkiem. Po komentarzu widać że masz problemy nie tylko z zakompleksieniem małej mieścinki zwanej Lublinem ale i językiem polskim. Czy dłużej mieszkasz ode mnie w wawie? wątpię czy w ogóle mieszkasz w wawie . Co do rejestracji LU w wawie i ciekawych memów i zdjęć to polecam archiwum przejrzeć i np zaparkowany samochód na środku wyjazdu z garażu z rejestracją lub czy zimowy sen mieszkańca Lublina pozostawiający swój samochód ma środku jezdni.co do rejestracji lsw w wawie gdybyś tu mieszka... rozwiń
Avatar
Nykb / 22 lipca 2022 r. o 09:12
Wojtku2021 uważam, ze to raczej ty masz duży problem z leczeniem swoich małomiasteczkowych kompleksów. Ja również mieszkam w Warszawie, myśle ze dużo więcej od ciebie i z pewnością dużo więcej świata widziałem od ciebie… Lublin był jest i będzie stolicą i głównym motorem napędowym tego naszego biednego regionu. Każde duze miasto w PL posiada tereny i dzielnice, budzące niechęć i lekki postrach w wyniku obecności m.in. marginesu społecznego. Nieszczęsny Świdnik jako przydupas większego miasta (a kiedyś i przyszła dzielnica) zawsze będzie podbijał swoje aspiracje do bycia lepszym przy okazji wyśmiewając silniejszy ośrodek. , gdzie większość mieszkańców i tak pracuje i wydaje swoje marne pieniądze w Lublinie :p Ponadto to co zaobserwowałem z licznych wizyt kierowców na blachach LSW czy to w Lublinie czy w Wawie, budzi przerażenie… w Świdniki nadal w Laysach można wygrać prawo jazdy ??? Buhahaha
Wojtku2021 uważam, ze to raczej ty masz duży problem z leczeniem swoich małomiasteczkowych kompleksów. Ja również mieszkam w Warszawie, myśle ze dużo więcej od ciebie i z pewnością dużo więcej świata widziałem od ciebie… Lublin był jest i będzie stolicą i głównym motorem napędowym tego naszego biednego regionu. Każde duze miasto w PL posiada tereny i dzielnice, budzące niechęć i lekki postrach w wyniku obecności m.in. marginesu społecznego. Nieszczęsny Świdnik jako przydupas większego miasta (a kiedyś i przyszła dzielnica) zawsze będzie podb... rozwiń
Avatar
wojtek2021 / 21 lipca 2022 r. o 20:41
Jak widze komentarze zakompleksionych mieszkańców Lublina to śmiać mi się chce. Mieszkam w Warszawie ale często przyjeżdżam na Lubelszczyznę, do Świdnika, Lublina, Zamościa czy Puław w sprawach służbowych. Świdnik wydaje mi się miastem bardzo dobrym do życia jest tu czysto i bezpiecznie w przeciwieństwie do Lublina które jest dla mnie miastem brudnym i w niektórych dzielnicach po prostu niebezpiecznym i to niedaleko dworca PKP gdzie kilku meneli ostatnio mnie okrążyło. W Warszawie kawały opowiadamy sobie głównie o kierowcach z rejestracją LU chyba oni stanowią głowne zagrożenie na ulicach a nie LSW czy inne trójliterowe rejestracje z lubelszczyzny. A z czego biorą się kompleksy lublinian pewnie z tego ze to mała miescinka z dużymi aspiracjami mieszkańców co jednak nie idzie z rzeczywistością bo nawet prezydent Lublina mieszka w Swidniku chyba :). także dziadogrodem nazwałbym lublin a nie Świdnik. Pozdrowienia z Warszawy dla mieszkańców Świdnika no i cebulaków z lublina też :)
Jak widze komentarze zakompleksionych mieszkańców Lublina to śmiać mi się chce. Mieszkam w Warszawie ale często przyjeżdżam na Lubelszczyznę, do Świdnika, Lublina, Zamościa czy Puław w sprawach służbowych. Świdnik wydaje mi się miastem bardzo dobrym do życia jest tu czysto i bezpiecznie w przeciwieństwie do Lublina które jest dla mnie miastem brudnym i w niektórych dzielnicach po prostu niebezpiecznym i to niedaleko dworca PKP gdzie kilku meneli ostatnio mnie okrążyło. W Warszawie kawały opowiadamy sobie głównie o kierowcach z rejestracją ... rozwiń
Avatar
StarIICool / 21 lipca 2022 r. o 18:07
@olol jakieś kompleksy leczysz na forum. Tego typu teksty "modne" były ze 20 lat temu
Avatar
olol / 21 lipca 2022 r. o 15:32
good for them. im mniej LSW na ulicach Lublina tym bezpieczniej
Avatar
BizancjumWP0drygach / 21 lipca 2022 r. o 14:12
Kluczowe branże "rozwoju" Dziadogrodu (wciskanie kurników ynwestycyjnych oraz galerie) padają na pysk. Czy boom w branży pogrzebowej oraz projekt Lubelska Dolina Śmieciowa zdołają wypełnić tą lukę?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!