Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 września 2008 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Miasto chce sprzedać budynek, w którym jest przychodnia

0 15 A A

Lekarze z przychodni przy ul. Jarzębinowej w Świdniku dostali od władz propozycję pierwokupu swoich lokali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech największych praktyk na to nie stać. Boją się, że zostaną na bruku, jeśli pomieszczenia kupi ktoś inny.

W budynku przychodni przy ul. Jarzębinowej mieści się kilkanaście niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Przyjmują tam m.in. lekarze rodzinni, stomatolodzy, ginekolodzy, alergolodzy, rehabilitanci oraz pielęgniarki środowiskowe. Trzy największe praktyki to Brzeziny I, II i III. To one mają pod opieką połowę mieszkańców Świdnika.

Kilka dni temu lekarze dostali ofertę z Urzędu Miasta: mają prawo pierwokupu lokali, które zajmują ich praktyki. Zwrócili się o pomoc do jednego ze świdnickich radnych, który w ich sprawie wystąpił na ostatniej sesji.

- W tym wypadku prywatyzacja doprowadzi do upadku praktyk. Burmistrz chce pozbawić opieki zdrowotnej połowę społeczności Świdnika! - mówił Wojciech Borkowski, radny świdnicki. - Niby mają prawo pierwokupu, ale ich na to nie stać. Żaden bank nie udzieli im kredytu, bo mają kontrakty tylko na rok.

Borkowski uważa, że jeśli władze ogłoszą przetarg, to na pewno znajdzie się inny kupiec. - Potem scenariusz będzie taki: nowy właściciel nałoży wysoki, zaporowy czynsz, a w końcu da miesiąc wypowiedzenia i wyrzuci na bruk. Mam prośbę do burmistrza i radnych: nie dopuśćmy do tego - apelował Borkowski.

- Przychodnia powinna pozostać w centrum. W interesie miasta jest, aby miało wpływ na jej lokalizację - uważa radny Kazimierz Bachanek.

Władze Świdnika zapewniają, że nie wystawiają budynku do publicznej sprzedaży, a jedynie chcą go zbyć najemcom. - Mogą wziąć kredyt, bo nasza oferta może być zastawem. Jesteśmy elastyczni, jeśli strony zechcą kupić nieruchomość, to mamy rok na "skonsumowanie” transakcji - podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. Zapewnia, że oferta została złożona po wieloletnich dyskusjach z samymi lekarzami.

- Nasza propozycja jest dobra, atrakcyjna ze względu na warunki. Ale nie możemy rozłożyć należności na raty, ani nie wolno nam obniżyć ceny. I proszę nie mówić, że burmistrz zlikwiduje usługi medyczne, bo burmistrz takiej władzy nie ma - zastrzega Radek.

Dlaczego miasto chce pozbyć się nieruchomości? Bo koszty administrowania nią przewyższają zyski z czynszu. - Sami lekarze prosili nas o wycenę lokali. Jeśli nie będzie odpowiadała większości, to wrócimy do rozmów - zaznacza Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Zdaniem Borkowskiego, lekarze boją się, że ich lokale kupi ktoś inny. - Czy to możliwe? - dopytywał się radny Aleksander Suski.

- Jeśli lekarze nie wykupią lokali, to podniesiemy czynsz. A jeśli w przyszłości gmina będzie potrzebowała pieniędzy, to może się zdarzyć, że ten budynek sprzedamy - wyjaśnia Radek.

Lekarze mają czas do namysłu do połowy września.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
0
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
0
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
0
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
0
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
0
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
0
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
0
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
0
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
0
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
0
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
0
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
0
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
0
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
0
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
0
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
0
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 71 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 16 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 541 76

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!