Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 września 2008 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Miasto chce sprzedać budynek, w którym jest przychodnia

0 15 A A

Lekarze z przychodni przy ul. Jarzębinowej w Świdniku dostali od władz propozycję pierwokupu swoich lokali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech największych praktyk na to nie stać. Boją się, że zostaną na bruku, jeśli pomieszczenia kupi ktoś inny.

W budynku przychodni przy ul. Jarzębinowej mieści się kilkanaście niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Przyjmują tam m.in. lekarze rodzinni, stomatolodzy, ginekolodzy, alergolodzy, rehabilitanci oraz pielęgniarki środowiskowe. Trzy największe praktyki to Brzeziny I, II i III. To one mają pod opieką połowę mieszkańców Świdnika.

Kilka dni temu lekarze dostali ofertę z Urzędu Miasta: mają prawo pierwokupu lokali, które zajmują ich praktyki. Zwrócili się o pomoc do jednego ze świdnickich radnych, który w ich sprawie wystąpił na ostatniej sesji.

- W tym wypadku prywatyzacja doprowadzi do upadku praktyk. Burmistrz chce pozbawić opieki zdrowotnej połowę społeczności Świdnika! - mówił Wojciech Borkowski, radny świdnicki. - Niby mają prawo pierwokupu, ale ich na to nie stać. Żaden bank nie udzieli im kredytu, bo mają kontrakty tylko na rok.

Borkowski uważa, że jeśli władze ogłoszą przetarg, to na pewno znajdzie się inny kupiec. - Potem scenariusz będzie taki: nowy właściciel nałoży wysoki, zaporowy czynsz, a w końcu da miesiąc wypowiedzenia i wyrzuci na bruk. Mam prośbę do burmistrza i radnych: nie dopuśćmy do tego - apelował Borkowski.

- Przychodnia powinna pozostać w centrum. W interesie miasta jest, aby miało wpływ na jej lokalizację - uważa radny Kazimierz Bachanek.

Władze Świdnika zapewniają, że nie wystawiają budynku do publicznej sprzedaży, a jedynie chcą go zbyć najemcom. - Mogą wziąć kredyt, bo nasza oferta może być zastawem. Jesteśmy elastyczni, jeśli strony zechcą kupić nieruchomość, to mamy rok na "skonsumowanie” transakcji - podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. Zapewnia, że oferta została złożona po wieloletnich dyskusjach z samymi lekarzami.

- Nasza propozycja jest dobra, atrakcyjna ze względu na warunki. Ale nie możemy rozłożyć należności na raty, ani nie wolno nam obniżyć ceny. I proszę nie mówić, że burmistrz zlikwiduje usługi medyczne, bo burmistrz takiej władzy nie ma - zastrzega Radek.

Dlaczego miasto chce pozbyć się nieruchomości? Bo koszty administrowania nią przewyższają zyski z czynszu. - Sami lekarze prosili nas o wycenę lokali. Jeśli nie będzie odpowiadała większości, to wrócimy do rozmów - zaznacza Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Zdaniem Borkowskiego, lekarze boją się, że ich lokale kupi ktoś inny. - Czy to możliwe? - dopytywał się radny Aleksander Suski.

- Jeśli lekarze nie wykupią lokali, to podniesiemy czynsz. A jeśli w przyszłości gmina będzie potrzebowała pieniędzy, to może się zdarzyć, że ten budynek sprzedamy - wyjaśnia Radek.

Lekarze mają czas do namysłu do połowy września.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
0
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
0
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
0
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
0
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
0
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
0
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
0
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
0
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
0
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
0
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
0
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
0
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
0
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
0
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
0
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
0
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
0
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 3

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 25 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 34 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!