Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 marca 2011 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Świdnik: Niebezpieczne skrzyżowanie w Nowym Krępcu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A
Aby cokolwiek zobaczyć, trzeba daleko wyjechać na ulicę Kasztanową<br />
 (Jacek Świerczyński)
Aby cokolwiek zobaczyć, trzeba daleko wyjechać na ulicę Kasztanową
(Jacek Świerczyński)

Mieszkańcy mają dość skrzyżowania ulic Skośnej i Kasztanowej. Twierdzą, że jest to najbardziej niebezpieczne krzyżówka w okolicy. Chcą by pojawiło się tam lustro lub zniknął żywopłot. Wójt proponuje jeszcze inne rozwiązanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skrzyżowanie ulic Skośnej i Kasztanowej faktycznie jest skośne, bo ulice krzyżują się pod kątem 45 stopni.

Aby wyjechać z podporządkowanej Skośnej, w kierunku Świdnika (lub przeciwnym) trzeba bardzo wystawić auto na ulicę Kasztanową, bo widoczność skutecznie zasłania żywopłot. Krzewy rosną tuż przy drodze, na prywatnej posesji.

– O stłuczkę tu nietrudno, bo widoczność jest zerowa. Raz w tygodniu ktoś zostawia tu zderzak lub błotnik. Od kilku lat staramy się, aby Gmina Mełgiew, która zarządzą drogą zrobiła porządek na tym skrzyżowaniu – mówi Jarosław Marcinek z Nowego Krępca.

Przy Skośnej od 5 lat powstaje osiedle domków jednorodzinnych. – Teraz jest tu z 50 posesji. Codziennie skrzyżowanie pokonuje 100–150 prywatnych pojazdów – mówi Krzysztof Lachowski z Nowego Krępca. – Zagrożenie jest olbrzymie – dodaje Lachowski.

Mieszkańcy od kilku lat walczą o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Pisali do gminy, starostwa w Świdniku, policji. Wszyscy przyznają im rację, tylko nic nie robią.

– Wacław Motyl, wójt Mełgwi pod koniec ubiegłego roku kupił nawet lustro drogowe. Tylko do tej pory nie może go zamontować, bo podobno właścicielka gruntu nie zgadza się na postawienie tego lustra. A na skrzyżowaniu wciąż jest niebezpiecznie – dodaje Edward Wesołowski, który mieszka przy ulicy Skośnej.

– Rzeczywiście kupiliśmy lustro i kierowcy z niego nie korzystają, bo właścicielka działki naprzeciwko wylotu ulicy Skośnej nie chce się zgodzić na jego montaż – mówi wójt.

– Zwróciliśmy też do właściciela działki przy skrzyżowaniu, by usunął żywopłot. Termin minął 21 marca. Teraz podejmiemy kolejne czynności administracyjne oraz cywilno-prawne – mówi Wacław Motyl, wójt gminy Mełgiew.
– Jeżeli sprawa żywopłotu będzie się przeciągała sprawę załatwimy inaczej. Na Kasztanowej zrobimy ruch jednokierunkowy i nakaz jazdy ze Skośnej w prawo, w kierunku Świdnika. Problem będzie rozwiązany – dodaje wójt Motyl.

– Lustro drogowe załatwiłoby problem, ale urzędnicy są bierni. Z ludźmi trzeba rozmawiać, a nie tylko pisać pisma. I jeszcze jedno. S17 jest remontowana i na Kasztanowej ruch wzrósł dwukrotnie. A będzie jeszcze gorzej. Może urzędnicy się opamiętają, gdy ktoś zginie – dodaje Jarosław Marcinek.

Policjanci także uważają, że ze skrzyżowaniem należy zrobić porządek. – Widoczność polepszy się znacząco po wycięciu żywopłotu. Lustro także zapewniłoby odpowiednie bezpieczeństwo – mówi Janusz Migrut, szef świdnickiej drogówki.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student / 4 kwietnia 2011 o 17:08
0
ograniczenie do 40 jest i tyle sie powinno jechać, było by bezpieczniej. Ja bym jeszcze przed próg zwalniający walną i po kłopocie. Ale dla nie których czytelników widzę że najlepiej żeby tam ślimaka zrobić i może w ogóle dwupasmówke z ekranami dźwiękoszczelnymi:)
Avatar
Jarek / 2 kwietnia 2011 o 17:36
0
Jestem [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]tego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]samego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]zdania[/url]
Avatar
jon / 1 kwietnia 2011 o 23:06
0
[quote name='Mieszkaniec Nowego Krępca' timestamp='1301674600' post='457687']
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
[/quote]
jechałem nie raz, widziałem jak jeżdżą kierowcy
Avatar
Mieszkaniec Nowego Krępca / 1 kwietnia 2011 o 18:16
0
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
Avatar
jon / 31 marca 2011 o 21:40
0
ludzie, czemu robicie problem ?
to są lokalne wąskie dróżki, i nie trzeba tam rajdować , tylko ostrożna jazda z ograniczonym zaufaniem, jak mówią przepisy - i będzie OK
Avatar
kolo / 31 marca 2011 o 19:56
0
to kierowcy bez wyobraźni są niebezpieczni, a nie skrzyżowania
Avatar
reg / 30 marca 2011 o 17:59
0
Wójt to wszyscy wiedza co robi ale ciemny naród glosuje na niego to umorzy podatek to dopłaci za wożenie dzieci to zrobi za nasze pieniądze kawałek żużlówki i tak się mści nad narodem i bierze kasę
Avatar
Maniek / 30 marca 2011 o 16:56
0
Brawo dla pana wójta!!! Wprowadzi ruch jednokierunkowy na ul. Kasztanowej i dzieci na rowerach, zamiast najkrótszą drogą do szkoły, będą zmuszone jechać dłużej i jeszcze bardziej ruchliwą ulicą. Wydaje mi się, że najwyższy czas na poszerzenie tych uliczek (mijać się trzeba polem), bo mieszkańców i uczestników ruchu przybyło i przybywa nadal w niezłym tempie, no chyba, że wójt wpadnie na pomysł żeby przestać wydawać pozwolenia na budowę.
Avatar
MOnika / 30 marca 2011 o 14:27
0
To jest rozbój w biały dzień!!! Wójt teraz zmowi że właścicielka drogi nie chce sie zgodzić, a jak było pisane pismo do niego to uzył argumentów, że wszystko jest zgdonie z przesami ruchu drogowego i nie ma zagrożenia dla życia i nie postawią lustra. Nie wiem komu wierzyć. Z drugiej strony jeśli właścicielka nie chce sie zgodzić, to ciekawe jak bedzie żyć jeśli tam ktoś zginie, bo ona nie chciała lustra. Opamiętania trochę. Osiedle coraz bardziej się rozbudowuje, więc może czas coś zmienić, a nie czekać śmierci jakiegoś człowieka by zmienić zdanie!!!!!!!!
To jest rozbój w biały dzień!!! Wójt teraz zmowi że właścicielka drogi nie chce sie zgodzić, a jak było pisane pismo do niego to uzył argumentów, że wszystko jest zgdonie z przesami ruchu drogowego i nie ma zagrożenia dla życia i nie postawią lustra. Nie wiem komu wierzyć. Z drugiej strony jeśli właścicielka nie chce sie zgodzić, to ciekawe jak bedzie żyć jeśli tam ktoś zginie, bo ona nie chciała lustra. Opamiętania trochę. Osiedle coraz bardziej się rozbudowuje, więc może czas coś zmienić, a nie czekać śmierci jakiegoś człowiek... rozwiń
Avatar
student / 4 kwietnia 2011 o 17:08
0
ograniczenie do 40 jest i tyle sie powinno jechać, było by bezpieczniej. Ja bym jeszcze przed próg zwalniający walną i po kłopocie. Ale dla nie których czytelników widzę że najlepiej żeby tam ślimaka zrobić i może w ogóle dwupasmówke z ekranami dźwiękoszczelnymi:)
Avatar
Jarek / 2 kwietnia 2011 o 17:36
0
Jestem [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]tego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]samego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]zdania[/url]
Avatar
jon / 1 kwietnia 2011 o 23:06
0
[quote name='Mieszkaniec Nowego Krępca' timestamp='1301674600' post='457687']
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
[/quote]
jechałem nie raz, widziałem jak jeżdżą kierowcy
Avatar
Mieszkaniec Nowego Krępca / 1 kwietnia 2011 o 18:16
0
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
Avatar
jon / 31 marca 2011 o 21:40
0
ludzie, czemu robicie problem ?
to są lokalne wąskie dróżki, i nie trzeba tam rajdować , tylko ostrożna jazda z ograniczonym zaufaniem, jak mówią przepisy - i będzie OK
Avatar
kolo / 31 marca 2011 o 19:56
0
to kierowcy bez wyobraźni są niebezpieczni, a nie skrzyżowania
Avatar
reg / 30 marca 2011 o 17:59
0
Wójt to wszyscy wiedza co robi ale ciemny naród glosuje na niego to umorzy podatek to dopłaci za wożenie dzieci to zrobi za nasze pieniądze kawałek żużlówki i tak się mści nad narodem i bierze kasę
Avatar
Maniek / 30 marca 2011 o 16:56
0
Brawo dla pana wójta!!! Wprowadzi ruch jednokierunkowy na ul. Kasztanowej i dzieci na rowerach, zamiast najkrótszą drogą do szkoły, będą zmuszone jechać dłużej i jeszcze bardziej ruchliwą ulicą. Wydaje mi się, że najwyższy czas na poszerzenie tych uliczek (mijać się trzeba polem), bo mieszkańców i uczestników ruchu przybyło i przybywa nadal w niezłym tempie, no chyba, że wójt wpadnie na pomysł żeby przestać wydawać pozwolenia na budowę.
Avatar
MOnika / 30 marca 2011 o 14:27
0
To jest rozbój w biały dzień!!! Wójt teraz zmowi że właścicielka drogi nie chce sie zgodzić, a jak było pisane pismo do niego to uzył argumentów, że wszystko jest zgdonie z przesami ruchu drogowego i nie ma zagrożenia dla życia i nie postawią lustra. Nie wiem komu wierzyć. Z drugiej strony jeśli właścicielka nie chce sie zgodzić, to ciekawe jak bedzie żyć jeśli tam ktoś zginie, bo ona nie chciała lustra. Opamiętania trochę. Osiedle coraz bardziej się rozbudowuje, więc może czas coś zmienić, a nie czekać śmierci jakiegoś człowieka by zmienić zdanie!!!!!!!!
To jest rozbój w biały dzień!!! Wójt teraz zmowi że właścicielka drogi nie chce sie zgodzić, a jak było pisane pismo do niego to uzył argumentów, że wszystko jest zgdonie z przesami ruchu drogowego i nie ma zagrożenia dla życia i nie postawią lustra. Nie wiem komu wierzyć. Z drugiej strony jeśli właścicielka nie chce sie zgodzić, to ciekawe jak bedzie żyć jeśli tam ktoś zginie, bo ona nie chciała lustra. Opamiętania trochę. Osiedle coraz bardziej się rozbudowuje, więc może czas coś zmienić, a nie czekać śmierci jakiegoś człowiek... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!