Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 grudnia 2011 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Świdnik: Urzędnicy chcą kupić działkę od Coca-coli za 6,5 mln zł

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 14 A A

Urzędnicy ze Świdnika chcą kupić działkę od firmy Coca-cola. Wcześniej muszą się jednak na to zgodzić radni. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie im przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miasta 22 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chodzi o działkę o powierzchni 7,06 ha, którą firma Coca-cola kupiła kilka lat temu od mieszkańców – informuje Artur Soboń, sekretarz Świdnika. – Znajduje się ona na wschód od al. Armii Krajowej. Z jednej strony są domki jednorodzinne. W pobliżu jest też Szkoła Podstawowa nr 7 i zabudowa spółdzielni mieszkaniowej. Firma Coca-cola chciała za 1 metr kw. 120 zł. Nam udało nam się wynegocjować niższą cenę – 60 zł za metr kw. plus VAT. W sumie działka kosztowałaby nas ok. 6,5 mln zł. Liczymy jednak, że ta inwestycja szybko nam się zwróci.

Miasto chce przeprowadzić transakcję jeszcze w tym roku. Jeśli radni zgodzą się na jej zakup, trzeba będzie dokonać zmian w tegorocznym budżecie. Zmiany dotyczyłyby również planu zagospodarowania przestrzennego. – Był to bowiem teren zapisany pod bazy i składy, ale żadne magazyny w tym miejscu już nie powstaną, bo jest to teren w mieście – dodaje Soboń.

Po zmianach teren byłby przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 18 grudnia 2011 o 11:24
0
[quote name='spoko' timestamp='1324156064' post='571892']
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego nie czujá bo nie interesuje ich wogóle futbol.A tak wogóle to nie napinajcie sié juz bo wam zwieracze nie wytrzymajá.Klócicie bez sensu o to co pierwsze.Wszystko powolutku,cierpliwosci.Stres jest cichym mordercá!
[/quote]
nie tłumacz się, liczy się całość .
dla mnie kibic jaki by nie był, to coś na pograniczu marginesu
[quote name='spoko' timestamp='1324156064' post='571892']
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazw... rozwiń
Avatar
spoko / 17 grudnia 2011 o 22:07
0
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego nie czujá bo nie interesuje ich wogóle futbol.A tak wogóle to nie napinajcie sié juz bo wam zwieracze nie wytrzymajá.Klócicie bez sensu o to co pierwsze.Wszystko powolutku,cierpliwosci.Stres jest cichym mordercá!
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego... rozwiń
Avatar
forfiter / 17 grudnia 2011 o 19:24
0
Do jacek:
hala, basen, lotnisko to inna historia. Hala/basen/lotnisko to miejsca, które przysłużą się wielu ludziom. Stadion niestety nie. Jedynie Avii bądź drużynie Starostwa, która kiedyś mecze swoje (w amatorskiej lidze powiatowej) grała na Avii.
Twoje tłumaczenie, że na stadionie ma być wiele imprez plenerowych jest dla mnie durne. Tyle lat chociażby dni świdnika byly na bocznym boisku/części lotniska i było fajnie. Budowanie stadionu za wiele mln zł żeby były na nim "imprezy plenerowe" to dla mnie, wybacz ale, deb***ne tłumaczenie. Chociażby ze względu na niszczenie murawy. No chyba, że miasto bogate i będzie przed każdą imprezą zwijać/zakrywać murawę. Życzę powodzenia, że młodzież będzie grała na tym stadionie.
Na to konto lepiej zrobić jeszcze parę Orlików bo tam jest możliwość bezpłatnego grania.
A młodzież jak ma niszczyć miasto tak będzie to robić. jak nie ma pracy ani perspektyw w tym szarym mieście/kraju to nie dziwne, że im głupoty do głowy przychodzą.
Do jacek:
hala, basen, lotnisko to inna historia. Hala/basen/lotnisko to miejsca, które przysłużą się wielu ludziom. Stadion niestety nie. Jedynie Avii bądź drużynie Starostwa, która kiedyś mecze swoje (w amatorskiej lidze powiatowej) grała na Avii.
Twoje tłumaczenie, że na stadionie ma być wiele imprez plenerowych jest dla mnie durne. Tyle lat chociażby dni świdnika byly na bocznym boisku/części lotniska i było fajnie. Budowanie stadionu za wiele mln zł żeby były na nim "imprezy plenerowe" to dla mnie, wybacz ale, de... rozwiń
Avatar
erwre / 17 grudnia 2011 o 15:58
0
Joć, Woliński. jakson, radek,soboń- wsólpraca publiczno-prywatna
Avatar
dsafs / 17 grudnia 2011 o 15:34
0
Czy ja mam tylko wrazenie że Soboń Radek i spólka wspierają jednego konkretnego developera w świdniku?
Avatar
mieszkancy swidnika / 16 grudnia 2011 o 08:21
0
Wielki protest przeciwko wywalaniu pieniedzy na budowe stadionu! Kibolom z lysymi palami wystarczy to co jest obecnie!
Avatar
Ja / 16 grudnia 2011 o 00:30
0
Ja chcé stadionu
On chce stadionu
Ona chce stadionu
Ono chce stadionu
Oni chcá stadionu
One chcá stadionu
My chcemy stadionu
Wy chcecie stadionu
Oni chcá stadionu
One chcá stadionu
Avatar
polak / 15 grudnia 2011 o 19:49
0
Jak ładnie koresponduje z tematem działki planowana sprzedaż ,,Świdniczanki,,
Plany,uzgodnienia ,a efektem jest szwindel lub nie.
Uwaga radni to forum jest monitorowane przez CBA.
Za głupotę uczciwą nikt nie odpowiada ale za.......?
Avatar
Jacek / 15 grudnia 2011 o 19:33
0
Do forfiter~ .Po co miastu hala ?,po co basen?,po co lotnisko?Pragnę przypomnieć że to na stadionie mają sie odbywać wszystkie imprezy plenerowe organizowane w naszym mieście.Myślę że młodzież niech gra w 10 lidze niż ma pić,palić idemolować
Avatar
forfiter / 15 grudnia 2011 o 09:14
0
Stadion? Po co miastu stadion? Żeby 10-ligaowa Avia miała gdzie grać? Lepiej pieniądze na stadion przeznaczyć na halę (w miarę możliwości) z prawdziwego zdarzenia bo hala Avii sie lada dzień zawali...
Avatar
jon / 18 grudnia 2011 o 11:24
0
[quote name='spoko' timestamp='1324156064' post='571892']
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego nie czujá bo nie interesuje ich wogóle futbol.A tak wogóle to nie napinajcie sié juz bo wam zwieracze nie wytrzymajá.Klócicie bez sensu o to co pierwsze.Wszystko powolutku,cierpliwosci.Stres jest cichym mordercá!
[/quote]
nie tłumacz się, liczy się całość .
dla mnie kibic jaki by nie był, to coś na pograniczu marginesu
[quote name='spoko' timestamp='1324156064' post='571892']
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazw... rozwiń
Avatar
spoko / 17 grudnia 2011 o 22:07
0
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego nie czujá bo nie interesuje ich wogóle futbol.A tak wogóle to nie napinajcie sié juz bo wam zwieracze nie wytrzymajá.Klócicie bez sensu o to co pierwsze.Wszystko powolutku,cierpliwosci.Stres jest cichym mordercá!
Nie tylko mlodziez jest kibicami Avii a przynajmniej ja sié do niej nie zaliczam jak i wielu moich znajomych,którzy na demolké tam nie przychodzá.Proszé nie wrzucac wszystkich do jednego kotla i zaczac odrózniac kibiców od "pseudokibiców" których jest garstka a tak wogóle to wszyscy majá zakazy stadionowe i dlugo na Sportowej sie nie pokarzá.Avia istnieje od 1952 roku zalozona przez mieszkanców Swidnika.Równiez pracownicy WSK nadali klubowi nazwé i nie sadzé zeby byli z tego zadowoleni gdyby Avia poszla w odstawké.Niektórzy tu tego... rozwiń
Avatar
forfiter / 17 grudnia 2011 o 19:24
0
Do jacek:
hala, basen, lotnisko to inna historia. Hala/basen/lotnisko to miejsca, które przysłużą się wielu ludziom. Stadion niestety nie. Jedynie Avii bądź drużynie Starostwa, która kiedyś mecze swoje (w amatorskiej lidze powiatowej) grała na Avii.
Twoje tłumaczenie, że na stadionie ma być wiele imprez plenerowych jest dla mnie durne. Tyle lat chociażby dni świdnika byly na bocznym boisku/części lotniska i było fajnie. Budowanie stadionu za wiele mln zł żeby były na nim "imprezy plenerowe" to dla mnie, wybacz ale, deb***ne tłumaczenie. Chociażby ze względu na niszczenie murawy. No chyba, że miasto bogate i będzie przed każdą imprezą zwijać/zakrywać murawę. Życzę powodzenia, że młodzież będzie grała na tym stadionie.
Na to konto lepiej zrobić jeszcze parę Orlików bo tam jest możliwość bezpłatnego grania.
A młodzież jak ma niszczyć miasto tak będzie to robić. jak nie ma pracy ani perspektyw w tym szarym mieście/kraju to nie dziwne, że im głupoty do głowy przychodzą.
Do jacek:
hala, basen, lotnisko to inna historia. Hala/basen/lotnisko to miejsca, które przysłużą się wielu ludziom. Stadion niestety nie. Jedynie Avii bądź drużynie Starostwa, która kiedyś mecze swoje (w amatorskiej lidze powiatowej) grała na Avii.
Twoje tłumaczenie, że na stadionie ma być wiele imprez plenerowych jest dla mnie durne. Tyle lat chociażby dni świdnika byly na bocznym boisku/części lotniska i było fajnie. Budowanie stadionu za wiele mln zł żeby były na nim "imprezy plenerowe" to dla mnie, wybacz ale, de... rozwiń
Avatar
erwre / 17 grudnia 2011 o 15:58
0
Joć, Woliński. jakson, radek,soboń- wsólpraca publiczno-prywatna
Avatar
dsafs / 17 grudnia 2011 o 15:34
0
Czy ja mam tylko wrazenie że Soboń Radek i spólka wspierają jednego konkretnego developera w świdniku?
Avatar
mieszkancy swidnika / 16 grudnia 2011 o 08:21
0
Wielki protest przeciwko wywalaniu pieniedzy na budowe stadionu! Kibolom z lysymi palami wystarczy to co jest obecnie!
Avatar
Ja / 16 grudnia 2011 o 00:30
0
Ja chcé stadionu
On chce stadionu
Ona chce stadionu
Ono chce stadionu
Oni chcá stadionu
One chcá stadionu
My chcemy stadionu
Wy chcecie stadionu
Oni chcá stadionu
One chcá stadionu
Avatar
polak / 15 grudnia 2011 o 19:49
0
Jak ładnie koresponduje z tematem działki planowana sprzedaż ,,Świdniczanki,,
Plany,uzgodnienia ,a efektem jest szwindel lub nie.
Uwaga radni to forum jest monitorowane przez CBA.
Za głupotę uczciwą nikt nie odpowiada ale za.......?
Avatar
Jacek / 15 grudnia 2011 o 19:33
0
Do forfiter~ .Po co miastu hala ?,po co basen?,po co lotnisko?Pragnę przypomnieć że to na stadionie mają sie odbywać wszystkie imprezy plenerowe organizowane w naszym mieście.Myślę że młodzież niech gra w 10 lidze niż ma pić,palić idemolować
Avatar