Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 marca 2008 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Szef strażników w Świdniku ma kłopoty

0 10 A A

Policjanci zarzucają Dariuszowi Mańce, że przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. I skierowali wczoraj do sądu wniosek o ukaranie go.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mam czyste sumienie, byłem wtedy na urlopie - broni się komendant Straży Miejskiej.

Kłopoty szefa strażników zaczęły się 31 stycznia. Anonimowy rozmówca powiadomił świdnickich policjantów, że Dariusz Mańka może być nietrzeźwy. - Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce komendant właśnie wychodził z budynku straży - mówi Tomasz Dejer, rzecznik świdnickiej policji.

Mężczyzna zgodził się na badanie alkomatem. Przeprowadzono je w świdnickim Urzędzie Miasta w obecności burmistrza. Ile pokazał czytnik? - Komendant nie był w stanie upojenia alkoholowego. Był natomiast pod wpływem alkoholu, miał 0,96 promila - wyjaśnia Dejer.

Policja zaczęła dochodzenie i wysłała wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie komendanta. - Popełnił wykroczenie, bo w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka podjął czynności zawodowe - tłumaczy rzecznik policji.

Mańka nie ma sobie nic do zarzucenia. - Dzień wcześniej byłem na spotkaniu towarzyskim. Tam trochę wypiłem - tłumaczy. I zapewnia, że feralnego dnia był na urlopie, a do siedziby Straży Miejskiej przyszedł tylko na chwilę po swoje rzeczy. - Poza tym, normalnie pracę zaczynam od godz. 9, a incydent z policją wydarzył się wcześniej - dodaje.

Pracodawca komendanta, burmistrz Waldemar Jackson, potwierdza słowa podwładnego. - Dzwonił do mnie i poprosił o dzień wolny. Chodziło o jakieś sprawy osobiste, więc się zgodziłem - mówi. Mimo to, Jackson ukarał szefa strażników naganą. - Bo chociaż był na urlopie, przyszedł do pracy - wyjaśnia.

Zapewnia też, że "owego dnia” strażnik nie wyglądał na pijanego. - Na oko był trzeźwy. Zachowywał się normalnie - dodaje.

- Policyjne postępowanie poddaje w wątpliwość, że komendant rzeczywiście był na urlopie. Stawił się w pracy, był pod wpływem alkoholu. To są fakty - mówi rzecznik świdnickiej policji.

Sprawę rozstrzygnie sąd. Strażnikowi grozi grzywna a nawet areszt. - Mam nadzieję, że komendant się obroni - mówi Artur Soboń, sekretarz świdnickiego ratusza. - Gdyby jednak nie, o ocenie jego pracy nie powinien przesądzać wyłącznie taki incydent.
.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick / 3 kwietnia 2008 o 17:45
0
Jak go Jakson nie wy...ierdoli to nie ma co liczyć na mój głos w następnyvh wyborach
Avatar
mieszkaniec / 3 kwietnia 2008 o 10:51
0
wcześniej dyrektor MOKu teraz komendant Straży Miejskiej coś się pijaństwo szerzy w mieście. Ale żeby nikomu się krzywda nie stała, może zamienią się panowie stołkami - w końcu burmistrz kolegom krzywdy nie wyrządzi.
Avatar
Kopytko1990 / 2 kwietnia 2008 o 20:05
0
Panie Mańka co to za słaby wynik... 0.96 promila we krwi... jak by było z 4 promile to się rozumie a tak to słaby wynik następnym razem proszę sie lepiej postarać a tak na serio to tą cała śmieszna instytucje jaką jest Straż Miejsko-Kartoflana powinni dawno zlikwidować zanim zrodził sie w ogóle taki pomysł stworzenie takiego tworu państwowego do łatania dziurki budżetowej. SM-kartoflana to totalna padaka bo ,,funkcjonariusze,, SM-K to osoby które potrafią uganiać sie za osobami które łamią przepisy i z radością wlepiają mandaciki (bo czym więcej mandatów sie nazbiera to premia będzie o te 5zł większa ) i jeżdżą sobie tym Renault Kango- a tak po znajomości to napisze że pod maską tego niepozornego samochodzika znajduje sie prawdziwe monstrum 6-litrowy V12 o mocy 480km ;P - no i się bardzo ciesze że nasi włodarze z Wiejskiej zrozumieli że SM-K to totalna porażka i powstanie w jej miejscu PL -policja lokalna- tak najprawdopodobniej część osób które pracowały w SM-K przejdą do PL tp tak sie ciesze bo ta instytucja nikomu nie potrzeba zniknie ) i Panie Mańka zacznij szukać sobie nowej pracy
Panie Mańka co to za słaby wynik... 0.96 promila we krwi... jak by było z 4 promile to się rozumie a tak to słaby wynik następnym razem proszę sie lepiej postarać a tak na serio to tą cała śmieszna instytucje jaką jest Straż Miejsko-Kartoflana powinni dawno zlikwidować zanim zrodził sie w ogóle taki pomysł stworzenie takiego tworu państwowego do łatania dziurki budżetowej. SM-kartoflana to totalna padaka bo ,,funkcjonariusze,, SM-K to osoby które potrafią uganiać sie za osobami które łamią przepisy i z radością wlepiają mandaciki (bo czym w... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2008 o 17:57
0
Wywalic strażnik miejski na gazie ,w policji juz dawno by wyleciał-cała ta straż miejska to jedna wielka kicha dawno powinni ich rozwiazac
Avatar
szef / 2 kwietnia 2008 o 15:55
0
...on, braciszek,Soboń i Jakson...towarzystwo wzajemnej adoracji..spółka z ograniczona odpowiedzialnością ..nic nie robimy na niczym się nie znamy..i jakoś to leci...problemów brak, starówki brak, miejskiej komunikacji równieć...to sobie tak politykujemy od lat i sie klepiemy...krzywdy sobie nie zrobimy
Avatar
lucius / 1 kwietnia 2008 o 20:38
0
Wywalić pijaka na zbity pysk.Należy mu się.Nagana to za mało.I paru jego kolesi też
Avatar
wstyd dla świdnika / 1 kwietnia 2008 o 10:49
0
Ten niby komendant nie zna sie całkowicie na przepisach dotyczących straży miejskich i kodeksu wykroczeń. Nie potrafi nawet ogolić się tylko chodzi jak zarośnięta łachudra. Kończ waść wstydu oszczędź !!!!!
Avatar
litlle nick / 1 kwietnia 2008 o 09:13
0
Na zbity pysk wyrzucić, a całe to towarzycho czyli SM ZAMKNĄĆ i to jak najszybciej!!! Panie Darku szybko było dzwonić bo braciszka, może by coś załatwił... by szybko ucichło, jak z Ireneuszem S. - naszym wspaniałym policjantem co się nawet nad żulami znęca! Panie Darku, nie mógł któryś ze strażników odwieźć pana do domu? - jak to macie w zwyczaju...? I jeszcze: ja to zazwyczaj biorę urlop po to, żeby iść do pracy i to jeszcze przed czasem rozpoczęcia (planowym)!!! PO TO SĄ URLOPY!!! I JESZZE SPRAWDŹCIE BILINGI! Po co? Co wyjdzie? Wyjdzie: że szanowny pan komendant po nadaniu alkomatem przez "czworonogi" szybciutko zadzwonił do Wielce Szanowneho Dżeksona, załatwić urlop! Rozgonić to towarzycho!!!!
Na zbity pysk wyrzucić, a całe to towarzycho czyli SM ZAMKNĄĆ i to jak najszybciej!!! Panie Darku szybko było dzwonić bo braciszka, może by coś załatwił... by szybko ucichło, jak z Ireneuszem S. - naszym wspaniałym policjantem co się nawet nad żulami znęca! Panie Darku, nie mógł któryś ze strażników odwieźć pana do domu? - jak to macie w zwyczaju...? I jeszcze: ja to zazwyczaj biorę urlop po to, żeby iść do pracy i to jeszcze przed czasem rozpoczęcia (planowym)!!! PO TO SĄ URLOPY!!! I JESZZE SPRAWDŹCIE... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 1 kwietnia 2008 o 08:38
0
Obroni się jak nic.To jest taka elita ze nic mu nie zrobią.Najwyżej przenosą na inne,lepiej płatne stanowisko.Proszę spojrzec na tych urzędasów, jak traci to stanowisko to wypływa pózniej na innym.
Avatar
KK / 1 kwietnia 2008 o 08:09
0
PRZECIEż ON MA DAWAć PRZYKłAD ALE JAKIE SPOłECZEńSTWO TAKI PRZYKłAD,DLATEGO NIKT Z ROBOTY GO NIE WYRZUCI BO W POLSCE SZCZEGóLNIE NA WSI JEST PRZYZWOLENIE NA śMIERDZąCYCH WóDą ELEGANTóW
Avatar
nick / 3 kwietnia 2008 o 17:45
0
Jak go Jakson nie wy...ierdoli to nie ma co liczyć na mój głos w następnyvh wyborach
Avatar
mieszkaniec / 3 kwietnia 2008 o 10:51
0
wcześniej dyrektor MOKu teraz komendant Straży Miejskiej coś się pijaństwo szerzy w mieście. Ale żeby nikomu się krzywda nie stała, może zamienią się panowie stołkami - w końcu burmistrz kolegom krzywdy nie wyrządzi.
Avatar
Kopytko1990 / 2 kwietnia 2008 o 20:05
0
Panie Mańka co to za słaby wynik... 0.96 promila we krwi... jak by było z 4 promile to się rozumie a tak to słaby wynik następnym razem proszę sie lepiej postarać a tak na serio to tą cała śmieszna instytucje jaką jest Straż Miejsko-Kartoflana powinni dawno zlikwidować zanim zrodził sie w ogóle taki pomysł stworzenie takiego tworu państwowego do łatania dziurki budżetowej. SM-kartoflana to totalna padaka bo ,,funkcjonariusze,, SM-K to osoby które potrafią uganiać sie za osobami które łamią przepisy i z radością wlepiają mandaciki (bo czym więcej mandatów sie nazbiera to premia będzie o te 5zł większa ) i jeżdżą sobie tym Renault Kango- a tak po znajomości to napisze że pod maską tego niepozornego samochodzika znajduje sie prawdziwe monstrum 6-litrowy V12 o mocy 480km ;P - no i się bardzo ciesze że nasi włodarze z Wiejskiej zrozumieli że SM-K to totalna porażka i powstanie w jej miejscu PL -policja lokalna- tak najprawdopodobniej część osób które pracowały w SM-K przejdą do PL tp tak sie ciesze bo ta instytucja nikomu nie potrzeba zniknie ) i Panie Mańka zacznij szukać sobie nowej pracy
Panie Mańka co to za słaby wynik... 0.96 promila we krwi... jak by było z 4 promile to się rozumie a tak to słaby wynik następnym razem proszę sie lepiej postarać a tak na serio to tą cała śmieszna instytucje jaką jest Straż Miejsko-Kartoflana powinni dawno zlikwidować zanim zrodził sie w ogóle taki pomysł stworzenie takiego tworu państwowego do łatania dziurki budżetowej. SM-kartoflana to totalna padaka bo ,,funkcjonariusze,, SM-K to osoby które potrafią uganiać sie za osobami które łamią przepisy i z radością wlepiają mandaciki (bo czym w... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2008 o 17:57
0
Wywalic strażnik miejski na gazie ,w policji juz dawno by wyleciał-cała ta straż miejska to jedna wielka kicha dawno powinni ich rozwiazac
Avatar
szef / 2 kwietnia 2008 o 15:55
0
...on, braciszek,Soboń i Jakson...towarzystwo wzajemnej adoracji..spółka z ograniczona odpowiedzialnością ..nic nie robimy na niczym się nie znamy..i jakoś to leci...problemów brak, starówki brak, miejskiej komunikacji równieć...to sobie tak politykujemy od lat i sie klepiemy...krzywdy sobie nie zrobimy
Avatar
lucius / 1 kwietnia 2008 o 20:38
0
Wywalić pijaka na zbity pysk.Należy mu się.Nagana to za mało.I paru jego kolesi też
Avatar
wstyd dla świdnika / 1 kwietnia 2008 o 10:49
0
Ten niby komendant nie zna sie całkowicie na przepisach dotyczących straży miejskich i kodeksu wykroczeń. Nie potrafi nawet ogolić się tylko chodzi jak zarośnięta łachudra. Kończ waść wstydu oszczędź !!!!!
Avatar
litlle nick / 1 kwietnia 2008 o 09:13
0
Na zbity pysk wyrzucić, a całe to towarzycho czyli SM ZAMKNĄĆ i to jak najszybciej!!! Panie Darku szybko było dzwonić bo braciszka, może by coś załatwił... by szybko ucichło, jak z Ireneuszem S. - naszym wspaniałym policjantem co się nawet nad żulami znęca! Panie Darku, nie mógł któryś ze strażników odwieźć pana do domu? - jak to macie w zwyczaju...? I jeszcze: ja to zazwyczaj biorę urlop po to, żeby iść do pracy i to jeszcze przed czasem rozpoczęcia (planowym)!!! PO TO SĄ URLOPY!!! I JESZZE SPRAWDŹCIE BILINGI! Po co? Co wyjdzie? Wyjdzie: że szanowny pan komendant po nadaniu alkomatem przez "czworonogi" szybciutko zadzwonił do Wielce Szanowneho Dżeksona, załatwić urlop! Rozgonić to towarzycho!!!!
Na zbity pysk wyrzucić, a całe to towarzycho czyli SM ZAMKNĄĆ i to jak najszybciej!!! Panie Darku szybko było dzwonić bo braciszka, może by coś załatwił... by szybko ucichło, jak z Ireneuszem S. - naszym wspaniałym policjantem co się nawet nad żulami znęca! Panie Darku, nie mógł któryś ze strażników odwieźć pana do domu? - jak to macie w zwyczaju...? I jeszcze: ja to zazwyczaj biorę urlop po to, żeby iść do pracy i to jeszcze przed czasem rozpoczęcia (planowym)!!! PO TO SĄ URLOPY!!! I JESZZE SPRAWDŹCIE... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 1 kwietnia 2008 o 08:38
0
Obroni się jak nic.To jest taka elita ze nic mu nie zrobią.Najwyżej przenosą na inne,lepiej płatne stanowisko.Proszę spojrzec na tych urzędasów, jak traci to stanowisko to wypływa pózniej na innym.
Avatar
KK / 1 kwietnia 2008 o 08:09
0
PRZECIEż ON MA DAWAć PRZYKłAD ALE JAKIE SPOłECZEńSTWO TAKI PRZYKłAD,DLATEGO NIKT Z ROBOTY GO NIE WYRZUCI BO W POLSCE SZCZEGóLNIE NA WSI JEST PRZYZWOLENIE NA śMIERDZąCYCH WóDą ELEGANTóW