Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 grudnia 2009 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Wybierz logo dla lotniska w Świdniku

0 80 A A

Trzy firmy zaprezentowały dziś swoje propozycje znaku graficznego dla Portu Lotniczego Lublin. Spośród nich nasi Czytelnicy wybiorą tę, która najbardziej przypadnie im do gustu. – Opinia mieszkańców będzie dla nas znacząca przy wyborze zwycięskiej firmy – deklarują władze portu. Zagłosuj w naszej sondzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do konkursu na opracowanie znaku graficznego dla Portu Lotniczego Lublin zgłosiło się 20 firm. Spośród nich spółka wytypowała trzy, które przedstawiły dziś po jednej propozycji.

– O opinię na temat wybranych przez nas projektów postanowiliśmy zapytać mieszkańców Lubelszczyzny. Chcemy, żeby lublinianie utożsamiali się z lotniskiem, dlatego wynik ich głosowania będzie istotny przy dokonywaniu ostatecznego wyboru – podkreśla Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Pierwszą propozycję znaku graficznego zaprezentowała spółka Fama z Warszawy. Graficy postawili na trzy skojarzenia: nowoczesność, miejsce na mapie, czyli Brama Wschodu i tradycja. – W prostej, komunikatywnej formie zawarliśmy ekspresję ze sztuki ludowej i mozaiki pól widziane z okien samolotu. Skrzydło jest elementem, który nadaje dynamiki – tłumaczy Honorata Karapuda z Famy.
Drugą prezentację przygotowała firma No Hau z Krakowa. W tym projekcie najważniejsze jest nawiązanie do przedwojennej, lotniczej tradycji regionu. – Postanowiliśmy połączyć tradycję, czyli symbol pilota z nowoczesną czcionką zaprojektowaną specjalnie dla Portu Lotniczego Lublin. To odważna propozycja, ale lepszy projekt kreatywny, niż banalny – mówi Jakub Rogala z No Hau.

Trzecią propozycję logotypu przedstawił Krzysztof Rycher z Warszawy. Podkreślił, że w jego projekcie najważniejsze są emocje. – Bocian, który rzuca cień na pas startowy – oto moja propozycja logo. Graficznie to dwa trójkąty, dwa kwadraty, dwie kreski i jedna kropka. Wyróżniające się, czytelne, jasne w przekazie i skuteczne – wyjaśnia Krzysztof Rychter.

Która z tych trzech propozycji najbardziej przypadnie do gustu mieszkańcom Lubelszczyzny? Dowiemy się za dwa tygodnie. Już dziś można głosować na naszej stronie internetowej lub za pośrednictwem kuponu. Głosowanie potrwa do 15 grudnia, a dzień później dowiemy się, który projekt najbardziej spodobał się naszym Czytelnikom i Internautom.

– Ten wybór zaopiniuje ostatecznie Zbigniew Chmielewski z Zakładu Public Relations Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – mówi Jankowski.

Zwycięska firma otrzyma zlecenie na opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej portu lotniczego, czyli takich elementów jak logo firmy, kolory firmowe, symbole dekoracyjne, typografie dekoracyjne, strona internetowa. Jeszcze w tym roku PLL odpisze umowę na to zlecenie.

Komentarze 80

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wieśniaknr2 / 15 grudnia 2009 o 21:14
0
wieśniak napisał:
... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot


jak nie wiesz gdzie jest Świ8dnik, to kup sobie mapę, cymbale
Avatar
scrap / 15 grudnia 2009 o 21:10
0
Umaru napisał:
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...


Jezu, jak ja nie znosze tego typowego dla Polaków krytykanctwa....
"Jako grafik i człowiek " bla bla bla.......Takie projekty zostały wybrane i taki jest wybór, jezeli czujesz się na siłach to bardzo proszę,
zaproponuj coś innego, lepszego lub gorszego .
Jeżeli Twoim zdaniem granice dobrego projektowania zostały przekroczone to nic nie stoi na przeszkodzie ,
żebyś zaprezentował własny projekt, w pełni odpowiadający współczesnym wymogom i stylistyce.......


Jezu, jak ja nie znosze tego typowego dla Polaków krytykanctwa....
"Jako grafik i człowiek " bla bla bla.......Takie projekty zostały wybrane i taki jest wybór, jezeli czujesz się na siłach to bardzo proszę,
zaproponuj coś innego, lepszego lub gorszego .
Jeżeli Twoim zdaniem granice dobrego projektowania zostały przekroczone to nic nie stoi na przeszkodzie ,
żebyś zaprezentował własny projekt, w pełni odpowiadający współczesnym wymogom i stylistyce....... rozwiń
Avatar
Lubelak / 14 grudnia 2009 o 14:18
0
Nie zastanawia Was, że Lublin, który startuje do miana Kulturalnej Stolicy Europy... nie ma artystów mogących zrobić jakieś sympatyczne logo dla największej lokalnej inwestycji? Jak to możliwe, że zostały wybrane tylko firmy z Krakowa i Warszawy?
Podzielam zdanie poprzedników - wszystkie loga są do bani. Albo pstrokate, albo zryte.
Avatar
wieśniak / 13 grudnia 2009 o 15:39
0
RAk nieborak napisał:
Propozyce sa bardzo śmieszne, szkoda że nikt się bardziej nie postarał. [color="#8B0000"]Odrazu będzie widać, że lotnisko jest w Polsce B[/color]

... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot
Avatar
susel 10 / 12 grudnia 2009 o 21:50
0
logo lotniska musi być bardzo czytelene dla wszystkich ,np-Świdnik Airport /Lublin z unikatowym Logo u gory np.Boćkiem z większymi skrzydłami
Avatar
Umaru / 11 grudnia 2009 o 00:43
0
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż... rozwiń
Avatar
kresowiak / 11 grudnia 2009 o 00:28
0
Nie lubię oceniać na szybko, bez zastanowienia. W latach 80 byłem u szczytu możliwości młodego człowieka, więc powodowany sentymentem do ówczesnych dyskotek i damskich błyskotek mógłbym zagłosować na osławione Los Angeles. Ale nie zagłosuję. Nie zagłosuję, bo taki znak po pierwsze zupełnie nie kojarzy mi się z lotniskiem ani lataniem, a po drugie jest masywny, zwalisty. Osoby zorientowane w wymogach tego konkretnego gatunku sztuki użytkowej wiedzą również, że taka ilość barw, ta pstrokacizna powoduje podrożenie do kwadratu końcowego etapu, czyli nanoszenie loga na wszelkie papierki, koperty, bannery, tablice informacyjne.
Ktoś słusznie propozycję krakowską nazwał "głowonogiem". Racja, w trochę gorszych warunkach (deszcz, mgła) lub przy zmniejszeniu widzimy... ośmiornicę. Brązową zresztą. Ten projekt nie może się obronić w żaden sposób w konfrontacji z chociażby piękną, nowoczesną budowlą, jaką ma być port w Świdniku. Przede wszystkim z jednego powodu - to już nie te czasy, nie ta kreska, nie ta stylistyka. Większość gości forum podkreśla, że niezłe mogłoby być dla klubu starych samolotów - tu pasuje.
Bocian jest najciekawszy. Ktoś się śmiał, że infantylny i dzieci z przedszkola lepiej by narysowały. Tylko że ten właśnie bocian ma w sobie wszystko, czego brakuje pozostałym dwóm znakom - lekkość. nowoczesność, pewną elegancję, raptem dwa kolory do tzw "przelotów drukarskich" co niesie za sobą zmniejszenie kosztów produkcji drukowania wszystkiego, co będzie portowi potrzebne. Poza tym jest ciepłym i przyjaznym symbolem odlatującego i powracającego podróżnika. Złudna prostota znaku jest z pewnością wynikiem długich studiów nad sylwetką prawdziwego bociana i wieloma próbami "usamolotowienia" go, więc efekt jaki widzi oko znające się na rzeczy jest bardzo pozytywny. Gratulacje. W sumie lublinianie mają pierwszorzędną propozycję, a sami tekstami pt. infantylny, przaśny, wiocha wystawiają pomnik swoim kompleksom, których absolutnie nie powinni mieć.
Pozdrawiam
Nie lubię oceniać na szybko, bez zastanowienia. W latach 80 byłem u szczytu możliwości młodego człowieka, więc powodowany sentymentem do ówczesnych dyskotek i damskich błyskotek mógłbym zagłosować na osławione Los Angeles. Ale nie zagłosuję. Nie zagłosuję, bo taki znak po pierwsze zupełnie nie kojarzy mi się z lotniskiem ani lataniem, a po drugie jest masywny, zwalisty. Osoby zorientowane w wymogach tego konkretnego gatunku sztuki użytkowej wiedzą również, że taka ilość barw, ta pstrokacizna powoduje podrożenie do kwadratu końcowego etapu, c... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 grudnia 2009 o 21:12
0
ulanik napisał:
Witam! Tak się składa, że jestem Świdniczaninem i do tego plastykiem(projektowanie wzornictwa przemysłowego i grafiki-dyplom 1978-Wroclaw).
Uważam, że przedstawione projekty znaków graficznych(logo) są na żenująco niskim poziomie i nie spelniają kryteriów dotyczących znaku graficznego(maksymalna prostota i czytelność ).Mnie uczono, że dobry znak graficzny o wymiarach 10X10 mm powinien być czytelny z odległości 1 metra.I dobre znaki takie warunki spełniały ,np: stary znak CPN. LOT.Dziwi mnie ten poziom prac tym bardziej, że w kraju mamy dobrych grafików.Pozdrawiam!

konkretny kometarz

konkretny kometarz rozwiń
Avatar
jacek / 10 grudnia 2009 o 21:10
0
[quote name='miszcz' date='3.12.2009, 22:51:32' post='201822']
Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski?
[/quote
bocianek heheheh chyba nie widziales radzieckiego sputnika
a co do prostoty to chyba jestes w bledzie
ale widze ze wy na lubelszczyznie to lubicie takie kwasy jak banery z promowaniem lubelszczyzny heheheh kobieta cz kto
wiec i niech bocian bedzie w sputniku radzieckim brakuje tylko gwiazdy heheheheh
powodzenia
[quote name='miszcz' date='3.12.2009, 22:51:32' post='201822']
Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski?
[/quote
bocianek heheheh chyba nie widziales radzieckiego sputnika
a co do prostoty to chyba jestes w bledzie
ale widze ze wy na lubelszczyznie to lubicie takie kwasy jak banery z promowaniem l... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 grudnia 2009 o 21:06
0
No musze przyznac ze te trzy propozycje wybrane sa strasznie slabe i nie maja nic wspolnego z lotnictwe---obciach kto to wybieral nic wspolnego z polska a tym bardziej nic wspolnego z historia lotnictwa w swidniku no wstyd mam nadzieje ze dowiem kto jest za to odpowiedzialny kto zrobil taka karykature polskiemu lotnictwu
logo 1 ameryka
logo 2 ameryka lat 20
logo 3 radziecki sputnik
powazne firmy a robia taka kupe panowie skupcie sie a moze wiecej wiedzy sie przyda wstyd i obciach
nic wiecej nie ma sensu pisac a co jedno przychodzi do glowy to tylko tyle ze ktos zrobil wielka kupe
No musze przyznac ze te trzy propozycje wybrane sa strasznie slabe i nie maja nic wspolnego z lotnictwe---obciach kto to wybieral nic wspolnego z polska a tym bardziej nic wspolnego z historia lotnictwa w swidniku no wstyd mam nadzieje ze dowiem kto jest za to odpowiedzialny kto zrobil taka karykature polskiemu lotnictwu
logo 1 ameryka
logo 2 ameryka lat 20
logo 3 radziecki sputnik
powazne firmy a robia taka kupe panowie skupcie sie a moze wiecej wiedzy sie przyda wstyd i obciach
nic wiecej nie ma sensu pis... rozwiń
Avatar
wieśniaknr2 / 15 grudnia 2009 o 21:14
0
wieśniak napisał:
... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot


jak nie wiesz gdzie jest Świ8dnik, to kup sobie mapę, cymbale
Avatar
scrap / 15 grudnia 2009 o 21:10
0
Umaru napisał:
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...


Jezu, jak ja nie znosze tego typowego dla Polaków krytykanctwa....
"Jako grafik i człowiek " bla bla bla.......Takie projekty zostały wybrane i taki jest wybór, jezeli czujesz się na siłach to bardzo proszę,
zaproponuj coś innego, lepszego lub gorszego .
Jeżeli Twoim zdaniem granice dobrego projektowania zostały przekroczone to nic nie stoi na przeszkodzie ,
żebyś zaprezentował własny projekt, w pełni odpowiadający współczesnym wymogom i stylistyce.......


Jezu, jak ja nie znosze tego typowego dla Polaków krytykanctwa....
"Jako grafik i człowiek " bla bla bla.......Takie projekty zostały wybrane i taki jest wybór, jezeli czujesz się na siłach to bardzo proszę,
zaproponuj coś innego, lepszego lub gorszego .
Jeżeli Twoim zdaniem granice dobrego projektowania zostały przekroczone to nic nie stoi na przeszkodzie ,
żebyś zaprezentował własny projekt, w pełni odpowiadający współczesnym wymogom i stylistyce....... rozwiń
Avatar
Lubelak / 14 grudnia 2009 o 14:18
0
Nie zastanawia Was, że Lublin, który startuje do miana Kulturalnej Stolicy Europy... nie ma artystów mogących zrobić jakieś sympatyczne logo dla największej lokalnej inwestycji? Jak to możliwe, że zostały wybrane tylko firmy z Krakowa i Warszawy?
Podzielam zdanie poprzedników - wszystkie loga są do bani. Albo pstrokate, albo zryte.
Avatar
wieśniak / 13 grudnia 2009 o 15:39
0
RAk nieborak napisał:
Propozyce sa bardzo śmieszne, szkoda że nikt się bardziej nie postarał. [color="#8B0000"]Odrazu będzie widać, że lotnisko jest w Polsce B[/color]

... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot
Avatar
susel 10 / 12 grudnia 2009 o 21:50
0
logo lotniska musi być bardzo czytelene dla wszystkich ,np-Świdnik Airport /Lublin z unikatowym Logo u gory np.Boćkiem z większymi skrzydłami
Avatar
Umaru / 11 grudnia 2009 o 00:43
0
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż... rozwiń
Avatar
kresowiak / 11 grudnia 2009 o 00:28
0
Nie lubię oceniać na szybko, bez zastanowienia. W latach 80 byłem u szczytu możliwości młodego człowieka, więc powodowany sentymentem do ówczesnych dyskotek i damskich błyskotek mógłbym zagłosować na osławione Los Angeles. Ale nie zagłosuję. Nie zagłosuję, bo taki znak po pierwsze zupełnie nie kojarzy mi się z lotniskiem ani lataniem, a po drugie jest masywny, zwalisty. Osoby zorientowane w wymogach tego konkretnego gatunku sztuki użytkowej wiedzą również, że taka ilość barw, ta pstrokacizna powoduje podrożenie do kwadratu końcowego etapu, czyli nanoszenie loga na wszelkie papierki, koperty, bannery, tablice informacyjne.
Ktoś słusznie propozycję krakowską nazwał "głowonogiem". Racja, w trochę gorszych warunkach (deszcz, mgła) lub przy zmniejszeniu widzimy... ośmiornicę. Brązową zresztą. Ten projekt nie może się obronić w żaden sposób w konfrontacji z chociażby piękną, nowoczesną budowlą, jaką ma być port w Świdniku. Przede wszystkim z jednego powodu - to już nie te czasy, nie ta kreska, nie ta stylistyka. Większość gości forum podkreśla, że niezłe mogłoby być dla klubu starych samolotów - tu pasuje.
Bocian jest najciekawszy. Ktoś się śmiał, że infantylny i dzieci z przedszkola lepiej by narysowały. Tylko że ten właśnie bocian ma w sobie wszystko, czego brakuje pozostałym dwóm znakom - lekkość. nowoczesność, pewną elegancję, raptem dwa kolory do tzw "przelotów drukarskich" co niesie za sobą zmniejszenie kosztów produkcji drukowania wszystkiego, co będzie portowi potrzebne. Poza tym jest ciepłym i przyjaznym symbolem odlatującego i powracającego podróżnika. Złudna prostota znaku jest z pewnością wynikiem długich studiów nad sylwetką prawdziwego bociana i wieloma próbami "usamolotowienia" go, więc efekt jaki widzi oko znające się na rzeczy jest bardzo pozytywny. Gratulacje. W sumie lublinianie mają pierwszorzędną propozycję, a sami tekstami pt. infantylny, przaśny, wiocha wystawiają pomnik swoim kompleksom, których absolutnie nie powinni mieć.
Pozdrawiam
Nie lubię oceniać na szybko, bez zastanowienia. W latach 80 byłem u szczytu możliwości młodego człowieka, więc powodowany sentymentem do ówczesnych dyskotek i damskich błyskotek mógłbym zagłosować na osławione Los Angeles. Ale nie zagłosuję. Nie zagłosuję, bo taki znak po pierwsze zupełnie nie kojarzy mi się z lotniskiem ani lataniem, a po drugie jest masywny, zwalisty. Osoby zorientowane w wymogach tego konkretnego gatunku sztuki użytkowej wiedzą również, że taka ilość barw, ta pstrokacizna powoduje podrożenie do kwadratu końcowego etapu, c... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 grudnia 2009 o 21:12
0
ulanik napisał:
Witam! Tak się składa, że jestem Świdniczaninem i do tego plastykiem(projektowanie wzornictwa przemysłowego i grafiki-dyplom 1978-Wroclaw).
Uważam, że przedstawione projekty znaków graficznych(logo) są na żenująco niskim poziomie i nie spelniają kryteriów dotyczących znaku graficznego(maksymalna prostota i czytelność ).Mnie uczono, że dobry znak graficzny o wymiarach 10X10 mm powinien być czytelny z odległości 1 metra.I dobre znaki takie warunki spełniały ,np: stary znak CPN. LOT.Dziwi mnie ten poziom prac tym bardziej, że w kraju mamy dobrych grafików.Pozdrawiam!

konkretny kometarz

konkretny kometarz rozwiń
Avatar
jacek / 10 grudnia 2009 o 21:10
0
[quote name='miszcz' date='3.12.2009, 22:51:32' post='201822']
Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski?
[/quote
bocianek heheheh chyba nie widziales radzieckiego sputnika
a co do prostoty to chyba jestes w bledzie
ale widze ze wy na lubelszczyznie to lubicie takie kwasy jak banery z promowaniem lubelszczyzny heheheh kobieta cz kto
wiec i niech bocian bedzie w sputniku radzieckim brakuje tylko gwiazdy heheheheh
powodzenia
[quote name='miszcz' date='3.12.2009, 22:51:32' post='201822']
Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski?
[/quote
bocianek heheheh chyba nie widziales radzieckiego sputnika
a co do prostoty to chyba jestes w bledzie
ale widze ze wy na lubelszczyznie to lubicie takie kwasy jak banery z promowaniem l... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 grudnia 2009 o 21:06
0
No musze przyznac ze te trzy propozycje wybrane sa strasznie slabe i nie maja nic wspolnego z lotnictwe---obciach kto to wybieral nic wspolnego z polska a tym bardziej nic wspolnego z historia lotnictwa w swidniku no wstyd mam nadzieje ze dowiem kto jest za to odpowiedzialny kto zrobil taka karykature polskiemu lotnictwu
logo 1 ameryka
logo 2 ameryka lat 20
logo 3 radziecki sputnik
powazne firmy a robia taka kupe panowie skupcie sie a moze wiecej wiedzy sie przyda wstyd i obciach
nic wiecej nie ma sensu pisac a co jedno przychodzi do glowy to tylko tyle ze ktos zrobil wielka kupe
No musze przyznac ze te trzy propozycje wybrane sa strasznie slabe i nie maja nic wspolnego z lotnictwe---obciach kto to wybieral nic wspolnego z polska a tym bardziej nic wspolnego z historia lotnictwa w swidniku no wstyd mam nadzieje ze dowiem kto jest za to odpowiedzialny kto zrobil taka karykature polskiemu lotnictwu
logo 1 ameryka
logo 2 ameryka lat 20
logo 3 radziecki sputnik
powazne firmy a robia taka kupe panowie skupcie sie a moze wiecej wiedzy sie przyda wstyd i obciach
nic wiecej nie ma sensu pis... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 80

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu
galeria

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu 8 8

Jarosław Stawiarski został wybrany w środę marszałkiem województwa lubelskiego. Poparło go nawet dwóch radnych opozycji. Zaskoczeniem jest funkcja członka zarządu dla Sebastiana Trojaka, funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych 51 2

Szeregowy Szymon Duher z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, naraził życie, aby ratować innych. W środę prezydent Andrzej Duda odznaczył żołnierza Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji"

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji" 0 5

W powiecie bialskim bez zmian. Starostą został ponownie Mariusz Filipiuk (PSL). Radni zagłosowali na niego jednogłośnie. Podobnie na dotychczasowego wicestarostę Janusza Skólimowskiego z PiS.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 7 6

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 2

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 39 36

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 7 5

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 38 25

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 16

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 10 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 2 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!