Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
14:26

Biała Samorządowa postawiła na Bogusława Broniewicza

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
25 36 A A
Bogusław Broniewicz - trzeci kandydat na prezydenta  Białej Podlaskiej/ fot.EB
Bogusław Broniewicz - trzeci kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej/ fot.EB

– Tworzymy i stanowimy nową jakość samorządu, bez kłamstw, hipokryzji i układów – mówi Bogusław Broniewicz, kolejny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej. To szef stowarzyszenia Biała Samorządowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

I to właśnie stowarzyszenie zarejestrowało swój komitet wyborczy. – "Budzimy społeczność", z takim hasłem idziemy do wyborów samorządowych. Biała Podlaska zatrzymała się w miejscu, jest uśpiona – podkreśla Bogusław Broniewicz, który dwa lata temu powołał Białą Samorządową. Również w 2016 roku wystąpił z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej był radnym sejmiku wojewódzkiego i przewodniczącym rady w Białej Podlaskiej. W 2014 roku bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Białej Podlaskiej i miejsce w sejmiku woj. lubelskiego.

– Stała się rzecz najgorsza, podzielono nas mieszkańców Białej Podlaskiej i jeśli nie jesteś po właściwej stronie, to milcz. Nie zgadzamy się na podziały ani na bierność – stwierdza Broniewicz, który jest bialskim przedsiębiorcą.– Dwa lata temu powołaliśmy stowarzyszenie aby pokazać ludziom że mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez władze miasta – zaznacza kandydat na prezydenta.

Biała Samorządowa stała się obozem opozycyjnym w mieście. Patrzyła władzy na ręce. Najprawdopodobniej  z tej właśnie przyczyny jeden z członków stowarzyszenia Grzegorz Cybulski stracił pracę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Ale decyzją sądu został przywrócony do pracy.

Biała Samorządowa podkreśla że skupia tylko bezpartyjnych działaczy. – Obiecuję że jeżeli zostanę wybrany na prezydenta miasta będę realizował tylko jedną politykę, politykę miejską Białej Podlaskiej– podkreśla Broniewicz i przyznaje że długo wahał się czy podjąć decyzję o starcie w wyborach. – Ale gdy zobaczyłem to co dzieje się w naszym mieście, postawiłem podjąć to wyzwanie , by budować naszą wspólną przyszłość i rozwój miasta – zapowiada kandydat, krytykując obecnego prezydenta.

– Zamiast pozyskiwania inwestorów i tworzenia nowych miejsc praca, zadowala sie wizytami polityków. Uważa że osiągnięciem jest to że odwiedził nas prezydent Polski. A co my jako mieszkańcy mamy z tego? Według mnie, niewiele– nie ukrywa szef Białej Samorządowej. Obiecuje ciężką, rzetelną pracę na rzecz miasta. – Bo nie będę obiecywać rzeczy które są nie do realizowania. Zależy mi aby miasto się rozwijało, a jakość życia była na najwyższym poziomie i co najważniejsze, abyśmy wyzbyli się strachu, które panuje w mieście od 4 lat, abyśmy mogli swobodnie wypowiadać swoje zdanie – podkreśla Bogusław Broniewicz.

Przy okazji, komitet wyborczy Białej Samorządowej zaprezentował kandydatów na radnych, wśród nich m.in. Małgorzata Nikolska, była dyrektor Muzeum Południowego Podlasia czy Maciej Buczyński, były wieloletni pracownik urzędu miasta w Białej Podlaskiej.

To jak na razie trzeci oficjalny kandydat na prezydenta miasta. Swój start ogłosili już wcześniej obecny prezydent Dariusz Stefaniuk oraz Michał Litwniuk, były wiceprezydent, który startuje z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magnum / 14 września 2018 o 18:15
+8
Panie Broniewicz, czasu niewiele, inni już pracują. Działaj Pan, bo jak nie teraz to kiedy ? Praca w terenie i to naprawdę ciężka może przynieść efekty. Czas przestać się bawić tym miastem jak robią to obecnie.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:31
+8
Moi kandydaci: prezydent Broniewicz, RM Izdepski, sejmik Romanowski
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:48
+8
Broniewicz to jedyny kandydat, który mówi prawdę. Nie obiecuje durnot. Nie działa na rozkaz wujka senatora. Szacun , że się odważył.
Avatar
Maryś / 14 września 2018 o 15:57
+7
Zaskoczona nie jestem i cieszę się że zdecydował się na start. Jak partia zaczęła dymać nasze miasto, to wyszedł z partii. O czym to świadczy ? O własnym interesie ? Ma mój głos
Avatar
Stefan / 16 września 2018 o 16:33
+6
Czytam te Wasze koimentarze i nasuwa mi sie kilka pytań 1. czy Broniewicz nie był Przewodniczacym Rady Miasta i co udasło mu sie zrobić? 2. Czy Broniewicz nie był w Sejmiku i co dla białej zrobił? 3. czy ktoś zna jakieś nazwiska bezpartyjnych fachowców z naszego miasta, krórzy sa w stanie wprowadzić nową jakość? 4. czy ktoś zna firmy jakie przyciągnął Czapski podczas 16 lat rządzenia? 5. Rząd jest partyjny, sejmik jest partyjny, u kogo będzie zabiegał o pieniądze nasz bezpartyjny prezydent?
Avatar
Obiektywny / 16 września 2018 o 06:39
+5
Najlepszy kandydat.Stefaniu dużo obiecywał mało zrobił.Litwiniuk Partia Oszustów i aferzystow zamieszanych w ciemne interesy.
Avatar
Jadwiga / 17 września 2018 o 09:07
+4
Już trzeci kandydat, a dalej nie ma na kogo zagłosować.
Avatar
Zdzisław / 14 września 2018 o 20:29
+2
Pytanie zasadnicze jest jedno - czy Pan Broniewicz chce rzeczywiście wygrać te wybory? Czasami odnoszę wrażenie , że może tak, czasami może niekoniecznie. Co by nie mówić o Stefaniuku, ciężko pracował od lat żeby wygrać wybory, ciężko pracował w czasie kampani. Pan Broniewicz musi wykonać co najmniej pięciokrotnie większą pracę niż Stefaniuk podczas kampanii sprzed czterech lat. Poświęcić czas wyborom a nie firmie i rodzinie. Dogonić stracony czas. Tu nie ma czasu na wątpliwości. To jest pytanie na które sam sobie musi odpowiedzieć. Chciałbym żeby tak było i liczę że Pan Bogusław mnie nie zawiedzie. I jeszcze jedno : Panie Bogusławie, nie należy przekonywać już przekonanych, ale przekonać pozostałych.
Pytanie zasadnicze jest jedno - czy Pan Broniewicz chce rzeczywiście wygrać te wybory? Czasami odnoszę wrażenie , że może tak, czasami może niekoniecznie. Co by nie mówić o Stefaniuku, ciężko pracował od lat żeby wygrać wybory, ciężko pracował w czasie kampani. Pan Broniewicz musi wykonać co najmniej pięciokrotnie większą pracę niż Stefaniuk podczas kampanii sprzed czterech lat. Poświęcić czas wyborom a nie firmie i rodzinie. Dogonić stracony czas. Tu nie ma czasu na wątpliwości. To jest pytanie na które sam sobie musi odpowiedzieć. Chciałby... rozwiń
Avatar
123 / 18 września 2018 o 09:48
+1
Darka banery już wiszą, nawet w autobusach. A Broniewicz goły finansowo , chce wybory wygrać ? Bronuś zasypiemy Ciebie plakatami. Wybory wygrywa się pieniędzmi i wsparciem mediów a nie chęciami i programem , którego i tak nikt nie czyta i nie bierze pod uwagę.
Avatar
Elvis / 17 września 2018 o 12:10
+1
Pytanie zasadnicze do tego kandydata - czemu niczego się nienauczył przez ostatnie lata i czemu ponownie przegra te wybory?
Avatar
123 / 18 września 2018 o 09:48
+1
Darka banery już wiszą, nawet w autobusach. A Broniewicz goły finansowo , chce wybory wygrać ? Bronuś zasypiemy Ciebie plakatami. Wybory wygrywa się pieniędzmi i wsparciem mediów a nie chęciami i programem , którego i tak nikt nie czyta i nie bierze pod uwagę.
Avatar
Rys / 17 września 2018 o 21:03
-1
To co ze pracuje we Wspólnym Świecie gdzieś musi ale to dobry kandydat mógłby być a kolor złapalby i dałby rady problemom miasta :)
Avatar
PR-owiec / 17 września 2018 o 13:38
0
Boguś to taki as, że człowiek od Nas po pierwsze uzyskał informację ile to zarabiali u niego ,tego europejczyka ,pracownicy ( stawki godne ubolewania) ,po drugie jak wrzucił na Facebooku chodnik z ul. Okólnej, to człowiek pojechał i zrobił zdjęcia jego firemki i placu. No ,cóż istne lata siedemdziesiąte, w porównaniu do innego meblarza. Taki to krzykacz. Nie wspominając o pełnej wiedzy na bieżąco o ruchach tego stowarzyszenia. Nie lepiej jest z Czapskim. Mamy pełną wiedzę o tym co było w magistracie, nie interesował się mieszkańcami przez cztery lata, pokazali nieboraka w TVN i nabrał rezonu.Dziś jednak na tapecie jest Litwin, Boguś przestal się liczyć. Tu pójdzie cała Nasza energia.
Boguś to taki as, że człowiek od Nas po pierwsze uzyskał informację ile to zarabiali u niego ,tego europejczyka ,pracownicy ( stawki godne ubolewania) ,po drugie jak wrzucił na Facebooku chodnik z ul. Okólnej, to człowiek pojechał i zrobił zdjęcia jego firemki i placu. No ,cóż istne lata siedemdziesiąte, w porównaniu do innego meblarza. Taki to krzykacz. Nie wspominając o pełnej wiedzy na bieżąco o ruchach tego stowarzyszenia. Nie lepiej jest z Czapskim. Mamy pełną wiedzę o tym co było w magistracie, nie interesował się mieszkańcami przez cz... rozwiń
Avatar
Elvis / 17 września 2018 o 12:10
+1
Pytanie zasadnicze do tego kandydata - czemu niczego się nienauczył przez ostatnie lata i czemu ponownie przegra te wybory?
Avatar
R.D / 17 września 2018 o 11:47
+1
Maciej Buczyński ? Wolne żarty , pracuje we "Wspólnym Świecie", której szefowa darla zelówy z Renatą do pałacu prezydenckiego. Mizdrzyła się do Darka, a Maciuś jest przejrzysty. Wykształcony i może dobry urzędnik, ale nic więcej.
Avatar
Prawy i sprawiedliwy / 17 września 2018 o 11:41
0
Panie Bronku , z czym do ludzi ? Tak marnego kandydata, którego można ustawiać i przestawiac do woli w tym mieście to nie ma. Można jedynie dziękować tej Białej Samorządowej za amatorszczyznę której byliśmy świadkami przez 2 lata ich działalności. Spodziewaliśmy więcej inwencji, inteligencji w działaniu . Nie trzeba było się wysilać, żeby Bronka odesłać na margines polityki. A szkoda , moglibyśmy chociaż z nim zagrać...
Avatar
książkowy / 17 września 2018 o 11:40
0
Maciej Bucz.....ski on mógłby dać radę,to byłby dobry kandydat
Avatar
Pisior / 17 września 2018 o 11:33
0
A cóż do dla Darka za kandydat z tego Broniewicza? Nie liczy się absolutnie w tym rozdaniu. To golas w każdym aspekcie. Broniewiczem można się tylko bawić i patrzeć jak nieudolnie funkcjonuje w środowisku politycznym. Druga tura to Litwiniuk i Darek. A ostateczne zwycięstwo będzie Darka .
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 10:18
+1
Ten gościu potrafi tylko mielić językiem i wprowadzać złe emocje. Kto ma trochę wiedzy ten wie, że gada głupoty.
Avatar
Jadwiga / 17 września 2018 o 09:07
+4
Już trzeci kandydat, a dalej nie ma na kogo zagłosować.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 0

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 4 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 14 3

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 4

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 36 34

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.