Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
14:26

Biała Samorządowa postawiła na Bogusława Broniewicza

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
23 36 A A
Bogusław Broniewicz - trzeci kandydat na prezydenta  Białej Podlaskiej/ fot.EB
Bogusław Broniewicz - trzeci kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej/ fot.EB

– Tworzymy i stanowimy nową jakość samorządu, bez kłamstw, hipokryzji i układów – mówi Bogusław Broniewicz, kolejny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej. To szef stowarzyszenia Biała Samorządowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

I to właśnie stowarzyszenie zarejestrowało swój komitet wyborczy. – "Budzimy społeczność", z takim hasłem idziemy do wyborów samorządowych. Biała Podlaska zatrzymała się w miejscu, jest uśpiona – podkreśla Bogusław Broniewicz, który dwa lata temu powołał Białą Samorządową. Również w 2016 roku wystąpił z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej był radnym sejmiku wojewódzkiego i przewodniczącym rady w Białej Podlaskiej. W 2014 roku bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Białej Podlaskiej i miejsce w sejmiku woj. lubelskiego.

– Stała się rzecz najgorsza, podzielono nas mieszkańców Białej Podlaskiej i jeśli nie jesteś po właściwej stronie, to milcz. Nie zgadzamy się na podziały ani na bierność – stwierdza Broniewicz, który jest bialskim przedsiębiorcą.– Dwa lata temu powołaliśmy stowarzyszenie aby pokazać ludziom że mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez władze miasta – zaznacza kandydat na prezydenta.

Biała Samorządowa stała się obozem opozycyjnym w mieście. Patrzyła władzy na ręce. Najprawdopodobniej  z tej właśnie przyczyny jeden z członków stowarzyszenia Grzegorz Cybulski stracił pracę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Ale decyzją sądu został przywrócony do pracy.

Biała Samorządowa podkreśla że skupia tylko bezpartyjnych działaczy. – Obiecuję że jeżeli zostanę wybrany na prezydenta miasta będę realizował tylko jedną politykę, politykę miejską Białej Podlaskiej– podkreśla Broniewicz i przyznaje że długo wahał się czy podjąć decyzję o starcie w wyborach. – Ale gdy zobaczyłem to co dzieje się w naszym mieście, postawiłem podjąć to wyzwanie , by budować naszą wspólną przyszłość i rozwój miasta – zapowiada kandydat, krytykując obecnego prezydenta.

– Zamiast pozyskiwania inwestorów i tworzenia nowych miejsc praca, zadowala sie wizytami polityków. Uważa że osiągnięciem jest to że odwiedził nas prezydent Polski. A co my jako mieszkańcy mamy z tego? Według mnie, niewiele– nie ukrywa szef Białej Samorządowej. Obiecuje ciężką, rzetelną pracę na rzecz miasta. – Bo nie będę obiecywać rzeczy które są nie do realizowania. Zależy mi aby miasto się rozwijało, a jakość życia była na najwyższym poziomie i co najważniejsze, abyśmy wyzbyli się strachu, które panuje w mieście od 4 lat, abyśmy mogli swobodnie wypowiadać swoje zdanie – podkreśla Bogusław Broniewicz.

Przy okazji, komitet wyborczy Białej Samorządowej zaprezentował kandydatów na radnych, wśród nich m.in. Małgorzata Nikolska, była dyrektor Muzeum Południowego Podlasia czy Maciej Buczyński, były wieloletni pracownik urzędu miasta w Białej Podlaskiej.

To jak na razie trzeci oficjalny kandydat na prezydenta miasta. Swój start ogłosili już wcześniej obecny prezydent Dariusz Stefaniuk oraz Michał Litwniuk, były wiceprezydent, który startuje z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefan / 6 dni temu o 16:33
+7
Czytam te Wasze koimentarze i nasuwa mi sie kilka pytań 1. czy Broniewicz nie był Przewodniczacym Rady Miasta i co udasło mu sie zrobić? 2. Czy Broniewicz nie był w Sejmiku i co dla białej zrobił? 3. czy ktoś zna jakieś nazwiska bezpartyjnych fachowców z naszego miasta, krórzy sa w stanie wprowadzić nową jakość? 4. czy ktoś zna firmy jakie przyciągnął Czapski podczas 16 lat rządzenia? 5. Rząd jest partyjny, sejmik jest partyjny, u kogo będzie zabiegał o pieniądze nasz bezpartyjny prezydent?
Avatar
Magnum / 14 września 2018 o 18:15
+6
Panie Broniewicz, czasu niewiele, inni już pracują. Działaj Pan, bo jak nie teraz to kiedy ? Praca w terenie i to naprawdę ciężka może przynieść efekty. Czas przestać się bawić tym miastem jak robią to obecnie.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:31
+6
Moi kandydaci: prezydent Broniewicz, RM Izdepski, sejmik Romanowski
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:48
+6
Broniewicz to jedyny kandydat, który mówi prawdę. Nie obiecuje durnot. Nie działa na rozkaz wujka senatora. Szacun , że się odważył.
Avatar
Obiektywny / 6 dni temu o 06:39
+4
Najlepszy kandydat.Stefaniu dużo obiecywał mało zrobił.Litwiniuk Partia Oszustów i aferzystow zamieszanych w ciemne interesy.
Avatar
Zdzisław / 14 września 2018 o 20:29
+4
Pytanie zasadnicze jest jedno - czy Pan Broniewicz chce rzeczywiście wygrać te wybory? Czasami odnoszę wrażenie , że może tak, czasami może niekoniecznie. Co by nie mówić o Stefaniuku, ciężko pracował od lat żeby wygrać wybory, ciężko pracował w czasie kampani. Pan Broniewicz musi wykonać co najmniej pięciokrotnie większą pracę niż Stefaniuk podczas kampanii sprzed czterech lat. Poświęcić czas wyborom a nie firmie i rodzinie. Dogonić stracony czas. Tu nie ma czasu na wątpliwości. To jest pytanie na które sam sobie musi odpowiedzieć. Chciałbym żeby tak było i liczę że Pan Bogusław mnie nie zawiedzie. I jeszcze jedno : Panie Bogusławie, nie należy przekonywać już przekonanych, ale przekonać pozostałych.
Pytanie zasadnicze jest jedno - czy Pan Broniewicz chce rzeczywiście wygrać te wybory? Czasami odnoszę wrażenie , że może tak, czasami może niekoniecznie. Co by nie mówić o Stefaniuku, ciężko pracował od lat żeby wygrać wybory, ciężko pracował w czasie kampani. Pan Broniewicz musi wykonać co najmniej pięciokrotnie większą pracę niż Stefaniuk podczas kampanii sprzed czterech lat. Poświęcić czas wyborom a nie firmie i rodzinie. Dogonić stracony czas. Tu nie ma czasu na wątpliwości. To jest pytanie na które sam sobie musi odpowiedzieć. Chciałby... rozwiń
Avatar
Maryś / 14 września 2018 o 15:57
+4
Zaskoczona nie jestem i cieszę się że zdecydował się na start. Jak partia zaczęła dymać nasze miasto, to wyszedł z partii. O czym to świadczy ? O własnym interesie ? Ma mój głos
Avatar
123 / 4 dni temu o 09:48
+2
Darka banery już wiszą, nawet w autobusach. A Broniewicz goły finansowo , chce wybory wygrać ? Bronuś zasypiemy Ciebie plakatami. Wybory wygrywa się pieniędzmi i wsparciem mediów a nie chęciami i programem , którego i tak nikt nie czyta i nie bierze pod uwagę.
Avatar
Jadwiga / 5 dni temu o 09:07
+2
Już trzeci kandydat, a dalej nie ma na kogo zagłosować.
Avatar
RM / 5 dni temu o 08:38
+2
Można by rzec "ale to już było...". Jakich fachowców proponuje Broniewicz? On sam jest osobą, która została usunięta ze stanowiska w skutek własnej niekompetencji. Jakubiec? Wszyscy wiedza w jakim stanie zostawił klub. Broniewicz nie ma zaplecza i nawet jak wygra to będzie musiał się dogadywać z tymi co już rządzili. Ilość osób na jego listach jasno to pokazuje Zresztą o czym my mówimy. Nie wyjdzie z 5%
Avatar
123 / 4 dni temu o 09:48
+2
Darka banery już wiszą, nawet w autobusach. A Broniewicz goły finansowo , chce wybory wygrać ? Bronuś zasypiemy Ciebie plakatami. Wybory wygrywa się pieniędzmi i wsparciem mediów a nie chęciami i programem , którego i tak nikt nie czyta i nie bierze pod uwagę.
Avatar
Rys / 5 dni temu o 21:03
0
To co ze pracuje we Wspólnym Świecie gdzieś musi ale to dobry kandydat mógłby być a kolor złapalby i dałby rady problemom miasta :)
Avatar
PR-owiec / 5 dni temu o 13:38
+1
Boguś to taki as, że człowiek od Nas po pierwsze uzyskał informację ile to zarabiali u niego ,tego europejczyka ,pracownicy ( stawki godne ubolewania) ,po drugie jak wrzucił na Facebooku chodnik z ul. Okólnej, to człowiek pojechał i zrobił zdjęcia jego firemki i placu. No ,cóż istne lata siedemdziesiąte, w porównaniu do innego meblarza. Taki to krzykacz. Nie wspominając o pełnej wiedzy na bieżąco o ruchach tego stowarzyszenia. Nie lepiej jest z Czapskim. Mamy pełną wiedzę o tym co było w magistracie, nie interesował się mieszkańcami przez cztery lata, pokazali nieboraka w TVN i nabrał rezonu.Dziś jednak na tapecie jest Litwin, Boguś przestal się liczyć. Tu pójdzie cała Nasza energia.
Boguś to taki as, że człowiek od Nas po pierwsze uzyskał informację ile to zarabiali u niego ,tego europejczyka ,pracownicy ( stawki godne ubolewania) ,po drugie jak wrzucił na Facebooku chodnik z ul. Okólnej, to człowiek pojechał i zrobił zdjęcia jego firemki i placu. No ,cóż istne lata siedemdziesiąte, w porównaniu do innego meblarza. Taki to krzykacz. Nie wspominając o pełnej wiedzy na bieżąco o ruchach tego stowarzyszenia. Nie lepiej jest z Czapskim. Mamy pełną wiedzę o tym co było w magistracie, nie interesował się mieszkańcami przez cz... rozwiń
Avatar
Elvis / 5 dni temu o 12:10
+1
Pytanie zasadnicze do tego kandydata - czemu niczego się nienauczył przez ostatnie lata i czemu ponownie przegra te wybory?
Avatar
R.D / 5 dni temu o 11:47
+1
Maciej Buczyński ? Wolne żarty , pracuje we "Wspólnym Świecie", której szefowa darla zelówy z Renatą do pałacu prezydenckiego. Mizdrzyła się do Darka, a Maciuś jest przejrzysty. Wykształcony i może dobry urzędnik, ale nic więcej.
Avatar
Prawy i sprawiedliwy / 5 dni temu o 11:41
+1
Panie Bronku , z czym do ludzi ? Tak marnego kandydata, którego można ustawiać i przestawiac do woli w tym mieście to nie ma. Można jedynie dziękować tej Białej Samorządowej za amatorszczyznę której byliśmy świadkami przez 2 lata ich działalności. Spodziewaliśmy więcej inwencji, inteligencji w działaniu . Nie trzeba było się wysilać, żeby Bronka odesłać na margines polityki. A szkoda , moglibyśmy chociaż z nim zagrać...
Avatar
książkowy / 5 dni temu o 11:40
0
Maciej Bucz.....ski on mógłby dać radę,to byłby dobry kandydat
Avatar
Pisior / 5 dni temu o 11:33
+1
A cóż do dla Darka za kandydat z tego Broniewicza? Nie liczy się absolutnie w tym rozdaniu. To golas w każdym aspekcie. Broniewiczem można się tylko bawić i patrzeć jak nieudolnie funkcjonuje w środowisku politycznym. Druga tura to Litwiniuk i Darek. A ostateczne zwycięstwo będzie Darka .
Avatar
Gość / 5 dni temu o 10:18
+1
Ten gościu potrafi tylko mielić językiem i wprowadzać złe emocje. Kto ma trochę wiedzy ten wie, że gada głupoty.
Avatar
Jadwiga / 5 dni temu o 09:07
+2
Już trzeci kandydat, a dalej nie ma na kogo zagłosować.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 1 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 60 2

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 12 4

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 5 1

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 38 12

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 2 5

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 8 4

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 19 6

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku. Oto zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 3

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 36

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 7

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 3

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 26 33

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 3175
   

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 4251
36.09%
Koalicja Obywatelska (PO + Nowoczesna)
30.44%
PiS
11.1%
PSL
10.33%
Kukiz 15
9.01%
SLD
3.03%
Partia Razem

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.