Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 października 2010 r.
9:46
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Lista nagrodzonych

Autor: Zdjęcie autora (ak)

Dyplomy i pamiątkowe albumy otrzymali w nagrodę od władz powiatu biłgorajskiego działacze kultury. Lista wyróżnionych, którzy wzięli udział w poniedziałkowej uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Twórcy Kultury jest bardzo długa. Poniżej charakterystyka każdej z nagrodzonych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
BIŁGORAJ
Wanda Buczek – od ponad 10 lat pracuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odpowiada za komputerowa bazę bibliografii regionalnej, współpracuje także ze szkołami w ramach lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich oraz organizacji różnego rodzaju konkursów.
Anna Sobczak – pracownik Filii Bibliotecznej nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, od ponad 25 lat związana z pracą, odpowiada za nadanie odpowiedniego profilu zbiorów bibliotecznych, na bieżąco śledzi rynek wydawniczy, uczestniczy w Międzynarodowych Targach Książki.

GOK BIŁGORAJ
Jan Szymaniak – założyciel kapeli podwórkowej "Wygibusy”, która od 19 lat prowadzi, od 20 instruktor muzyczny GOK w Biłgoraju. Pan Jan od wielu lat prowadzi także zespół śpiewaczo - obrzędowy "Jarzębina”. Pod jego opieka instruktorską pracują także zespoły "Czeremcha” w Gromadzie, "Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz Zespół Śpiewaczy z Dereźni.
Ryszard Mazurek –kierownik zespołu Teatralno – Śpiewaczego w Nadrzeczu, Założyciel Stowarzyszenia "Moje Nadrzecze”, Pan Ryszard założył i prowadzi Klub Młodego Strażaka. Angażuje społeczność Nadrzecza do uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym Gminy Biłgoraj.

TERESZPOL
Małgorzata Skiba – Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Szozdy, założyciel KGW "Malwa” w Szozdach, Pani Małgorzata kultywuje Patriotyzm w pieśni i w piosence poprzez przygotowywanie dzieci i młodzieży do festiwali i konkursów.
Teresa Runo – zamieszkała w Tereszpolu, jako jedyna stosuje metodę skrobania pisanek, wykonuje również piękne hafty krzyżykowe.

POTOK GÓRNY
Czesława Śniosek – prezes Stowarzyszenia Wspierania Tradycji i Kultury "Przedmieście”. Wspiera wiele przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie Gminy Potok Górny.
Teresa Sarzyńska – prezes Stowarzyszenia "Dolina” w Lipinach Dolnych, udziela się przy organizacji imprez kulturalnych.

BISZCZA
Jadwiga Siek – pierwszy pracownik GOK w Biszczy, prowadzi świetlicę
Środowiskową "Iskierka” w Biszczy. W swojej długoletniej pracy podejmuje nowatorskie inicjatywy z zakresu animacji kulturalnej mieszkańców gminy Biszcza.
Mirosława Smyl – przewodnicząca KGW i zespołu śpiewaczego, inicjator różnego rodzaju kursów organizowanych w ramach KGW, zabaw tanecznych, form małego teatru i innych przedsięwzięć kulturalnych. Pani Mirosława jest Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Biszcza).

ŁUKOWA
Janina Bździuch – przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I
Violetta Tarda – pracownik biblioteki publicznej, Pani Violetta jest bardzo zaangażowana w rozbudzanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy (wskaźnik czytelnictwa w Łukowej jest najwyższy w województwie).
Anna Ferenc - pracownik Publicznej Biblioteki w Łukowej , pracuje wśród Polonii w Kazachstanie. Zajmuje się promocją kultury Polskiej, pomaga Kazachom w uzyskaniu Karty Polaka i możliwości studiowania w Polsce.

JÓZEFÓW
Elżbieta Jamroz – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, jest organizatorem licznych konkursów i imprez kulturalnych, wystaw i koncertów muzyki klasycznej.
Jan Pastuszek – rzeźbi z Józefowskiego wapienia, głównie o charakterze sakralnym. Jego rzeźby zdobią place kościelne w wielu zakątkach Polski.

FRAMPOL
Zofia Dubiel – inicjatorka założenia, a obecnie prezes Klubu Seniora przy MGOK we Frampolu, w okresie jej pracy w klubie seniora powstał chór mieszany i teatr seniorów.
Florianna Kiszczak – zamieszkała w Radzięcinie członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, wieloletni pracownik biblioteki i nauczyciel, obecnie na emeryturze, pisze poezję i prozę. Pani Florianna jest wielokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Wydała tomik poezji "W świętości pszenic”.
Krzysztof Jasiński – instruktor MGOK we Frampolu, nauczyciel muzyki w gimnazjum we Frampolu, założyciel i dyrygent chóru młodzieżowego "MILLENIUM”.

oraz:
Monika Białek –współtwórca i konferansjer Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Soli-Deo”, autorka programów publicystycznych, dziennikarka w mediach ogólnopolskich. W bieżącym roku ukazała się książka Pani Moniki pt. "Żebro Adama”
Ks. Mariusz Pastuszak – opiekun KSM we Frampolu, współorganizator koncertu ewangelizacyjnego – Biłgorajskie Forum Młodych
Ks. Witold Batycki – dziekan dekanatu Biłgoraj Południe, organizator imprez kulturalno-religijnych, dyrektor i budowniczy szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża JP II
Ks. Marcin Zaburko – wikariusz w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę
Marcin Łukaszczyk – Nauczyciel Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, przygotowuje imprezy kulturalno – patriotyczne dla młodzieży.
Teresa Kowal – vice-prezes stowarzyszenia Dąb w Ciosmach, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
Maria Marzec – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadzi chór "STANISLAUS” przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym.
Marian Kucharczuk – nauczyciel Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, prowadzi koło historyczne.
Adam Skakuj – działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, radny Rady Miasta Biłgoraj.
Grażyna Skakuj – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w tym uroczystości upamiętniających śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
Karolina Krzysztoń –organizator uroczystości patriotyczno-religijnych dla żołnierzy WIN i młodzieży powiatu Biłgorajskiego, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich "Wolność i Niezawisłość" Zarządu Okręgu w Lublinie. Pani Karolina była łączniczką z oddziału WiN Andrzeja Stachyry ps. "Saturnin” działającego na terenie Radecznicy.
Marian Szuper – rzeźbiarz od 2000r. (rzeźba w drewnie, płaskorzeźba). Autor wielu ciekawych prac, m.in. Stacje Drogi Krzyżowej (w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu oraz w Domu Księdza Seniora w Biłgoraju). Spod jego dłuta wychodzi "Sitarz Biłgorajski” – pamiątkowa statuetka.
Dr Krzysztof Garbacz– archeolog, autor wielu publikacji naukowych i kilku książek, miedzy innymi "Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”.
Józef Stępień – poeta, współzałożyciel Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego
Anna Kozdra – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych oraz odsłonięć tablic pamiątkowych w Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Pani Anna redaguje artykuły do "Posłańca św. Marii Magdaleny”.
Dr Eugeniusz Wilkowski – historyk, nauczyciel akademicki, autor publikacji
o historii Solidarności w regionie chełmskim, zamojskim i biłgorajskim.
Andrzej Kubina – fotografia artystyczna – autor albumu "BIŁGORAJ-Historia, Przyroda i Kultura”
Jan Różański – nauczyciel w Szkole Podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie, od 27 lat pracuje z zespołem śpiewaczym "Aleksandrowiacy”, prowadzi zespół wokalny "PICOLO” i zespół "ADJAŚKI” współpracuje także z młodzieżową orkiestrą dętą. Na przestrzeni ostatnich 8 lat zdobył 24 pierwsze miejsca w różnych konkursach.
Anna Iskra – wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego "TANEW”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Tanew" - "Pokolenia", obecnie Pani Anna prowadzi zajęcia z polonią na UMCS w Lublinie ucząc tańców biłgorajskich.
Edward Łukaszczyk – autor książki "Wspomnienia z przeszłości Biłgoraj 1939 – 1944”
Beata Kasprowicz – nauczyciel w szkole podstawowej w Lipinach Dolnych – instruktor zespołów wokalnych.
Teresa Sadlak – malarka, pracownik Domu Kombatanta w Biłgoraju.
Ingrida Sokołowska – nauczyciel MDK organizator imprez kulturalnych, opiekun grupy wolontariuszy "Inicjatywa”
Iwona Pawlos – wice-dyrektor MDK, organizator imprez kulturalnych, prowadzi zajęcia dziennikarskie i młodzieżową telewizję "NA FALI”

Pozostałe informacje

Chełmianka będzie miała czego żałować po meczu w Nowym Sączu

Chełmianka zmarnowała szansę na zwycięstwo w Nowym Sączu

Przynajmniej przez parę dni w brody będą sobie pluć piłkarze Chełmianki. Biało-zieloni zmarnowali dużą szansę na ogranie lidera i to w Nowym Sączu. Najpierw goście zepsuli doskonałą okazję na 2:0, a w końcówce grali w liczebnej przewadze. To jednak Sandecja zadała decydujący cios i wygrała 2:1.

Literacki maj w Chełmie – pełen książek, gwiazd i ekranizacji

Literacki maj w Chełmie – pełen książek, gwiazd i ekranizacji

Wiosna nie tylko za oknem – w Chełmie rozkwita kulturą, zapowiadając literacką ucztę dla zmysłów. Chełmska Biblioteka Publiczna organizuje dwa wyjątkowe wydarzenia – III Festiwal „Chełmskie Spotkania z Literaturą” oraz IV Chełmskie Targi Książki. Gośćmi będą znani pisarze, aktorzy i twórcy, których dzieła nie tylko poruszyły czytelników, ale także znalazły miejsce na ekranach kin i telewizorów.

Michał Paluch dał Świdniczance prowadzenie, ale Unia wyrównała po przerwie

Outsider z Tarnowa znowu odebrał punkty Świdniczance

Unia z hukiem zleci do IV ligi. Młodzież z Tarnowa robi jednak postępy, co można oglądać zwłaszcza w końcówce obecnego sezonu. Przed tygodniem „Jaskółki” sensacyjnie ograły KSZO. W sobotę dopisały do swojego konta siódmy punkt, tym razem po wyjazdowym remisie ze Świdniczanką (1:1).

Lublinianka znowu wygrała mecz w niesamowitych okolicznościach
ZDJĘCIA
galeria

Kolejny niesamowity mecz z udziałem Lublinianki. Dziewięć goli i wygrana w ostatniej chwili

Jak tak dalej pójdzie, to na mecze, w których gra Lublinianka do biletu trzeba będzie dorzucać leki na uspokojenie. Drugi raz w tej rundzie drużyna Daniela Koczona pokonała rywali… 5:4, tym razem rezerwy Avii Świdnik. Znowu było mnóstwo emocji, zwrotów akcji i walka do samego końca.

Pił alkohol na pomoście – okazało się, że od lat był poszukiwany listem gończym

Pił alkohol na pomoście – okazało się, że od lat był poszukiwany listem gończym

Za picie piwa na pomoście można dostać mandat. 26-latka czeka jednak o wiele cięższa kara.

Park kieszonkowy przy Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej

Uczelnia stworzyła swój park kieszonkowy. Pierwszy las Miywaki w mieście

Jest zapach ziół, szum wody, miejsce do siedzenia i trochę dydaktyki. Przy Akademii Bialskiej powstał park kieszonkowy, który może przynieść nie tylko odpoczynek.

Z sierpem w dłoni wtargnął do urzędu. Chwila grozy w Białej Podlaskiej

Z sierpem w dłoni wtargnął do urzędu. Chwila grozy w Białej Podlaskiej

Inspiracją dla agresora miały być ostatnie wydarzenia na Uniwersytecie Warszawskim. Po incydencie jedna z pracowniczek zemdlała.

Uderzył w sklep i odjechał

Uderzył w sklep i odjechał

Kierowca staranował drzwi sklepu i odjechał. Choć sam postanowił zgłosić się na policję, okazało się, że był kompletnie pijany.

Lublin: 25 kilogramów narkotyków w rękach policji. Czarnorynkowa wartość – milion złotych

Lublin: 25 kilogramów narkotyków w rękach policji. Czarnorynkowa wartość – milion złotych

25 kilogramów narkotyków o wartości miliona złotych posiadał 27-latek z Lublina. To pierwsza tak duża akcja niedawno utworzonego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Lublinie.

Rajdowy raj w Gościeradowie. Takiego miejsca nie ma w całym kraju
NASZ PATRONAT
film

Rajdowy raj w Gościeradowie. Takiego miejsca nie ma w całym kraju

W Wólce Gościeradowskiej powstało miejsce, które może odmienić oblicze amatorskiego i profesjonalnego motorsportu w Polsce. Nowoczesny ośrodek szkoleniowy jazdy sportowej i rajdowej przyciąga zarówno zawodowców, amatorów, pasjonatów prędkości. Tutaj adrenalina łączy się z bezpieczeństwem, a każdy może poczuć się jak kierowca rajdowy – nawet dziecko. Obejrzyj nasze wideo o „adrenalinie” na www.dziennikwschodni.pl. Dziś ośrodek oficjalnie startuje. Dziennik objął patronat medialny na tym miejscem.

Awantura w kancelarii komorniczej w Biłgoraju. 57-latek groził atrapą broni

Awantura w kancelarii komorniczej w Biłgoraju. 57-latek groził atrapą broni

Mężczyzna był niezadowolony z decyzji egzekucyjnych, więc wyciągnął „broń”. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pracownicy kancelarii najedli się strachu.

Majówka z Trzydziestką
Foto
galeria

Majówka z Trzydziestką

Majówka 2025 w popularnym lubelskim Klubie 30 przeszła do historii! Było wszystko to, co lubicie najbardziej, czyli: gorąco, tanecznie i do białego rana. Sprawdź, czy uchwyciliśmy Cię w obiektywie i zobacz, jak się bawi Lublin.

Konie, emocje i Hobby Horse!

Konie, emocje i Hobby Horse!

Kopyta dudnią, serca biją mocniej, dzieci piszczą z radości – 11 maja w Kaniem-Stacji szykuje się wydarzenie, które rozgrzeje nie tylko miłośników jeździectwa. III Konkurs i Pokaz Wszechstronnej Użyteczności Koni to nie tylko sportowa rywalizacja, ale prawdziwy festyn pasji, tradycji i rodzinnej zabawy.

Mimo wysokiej porażki z Piastem piłkarze Motoru mogli liczyć na wsparcie kibiców. "Nie kupisz tego za żadne pieniądze"
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Mimo wysokiej porażki z Piastem piłkarze Motoru mogli liczyć na wsparcie kibiców. "Nie kupisz tego za żadne pieniądze"

Kibice Motoru przy okazji meczu z Piastem pokazali klasę. Mimo wysokiej porażki żółto-biało-niebieskich gospodarze cały czas mogli liczyć na wsparcie z trybun. Spotkanie obejrzało 13344 widzów, a po końcowym gwizdku trener Mateusz Stolarski w imieniu swoim i całej drużyny podziękował fanom za wsparcie.

18-latek z Lublina chciał okraść emeryta. To niejedyne jego przewinienie

18-latek z Lublina chciał okraść emeryta. To niejedyne jego przewinienie

18-latek próbował obrabować 75-latka. Grożą mu poważne konsekwencje.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium